daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old November 15th, 2011, 06:20 PM   #1481
JuriQ
Registered User

JuriQ's Avatar

Likes (Received): 3

Arrow

Quote:
Poprawa warunków na parkingu, usytuowanym pomiędzy ulicami Kościuszki i Słowackiego

Miasto Sanok zadbało o poprawę warunków na parkingu, usytuowanym pomiędzy ulicami Kościuszki i Słowackiego, przy wjeździe do Przedszkola nr 1. Koszt prac, finansowanych z budżetu miasta, to ok. 100 tys. zł

Parking ten służy nie tylko mieszkańcom, ale także rodzicom przywożącym swoje dzieci do pobliskiego Przedszkola nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2. Plac był do tej pory betonowy, teraz w wyniku prac, podjętych przez Urząd Miasta w Sanoku, wymieniono tu nawierzchnię na asfaltową. Dodatkowo utwardzono płytami jomb pobliski gruntowy plac manewrowy, który również służy do parkowania. Dzięki tym pracom parkowanie jest tu wygodniejsze. Poprawie uległa także estetyka i funkcjonalność tego miejsca, zwiększył się również ilość miejsc parkingowych. Zakres robót objął powierzchnię ok. 800 m kw.

Źródło: http://esanok.pl
JuriQ no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 16th, 2011, 12:53 PM   #1482
JuriQ
Registered User

JuriQ's Avatar

Arrow

Quote:
Przebudowa mostu w Łukowem dobiega końca

ŁUKOWE/GMINA ZAGÓRZ. Przebudowa mostu w Łukowem dobiega końca. Jak ważny jest to most dla społeczności lokalnej i nie tylko? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!

Źródło: http://esanok.pl
Old November 16th, 2011, 08:52 PM   #1483
D29-108
Registered User

D29-108's Avatar

Likes (Received): 133

Dziś została częściowo otwarta Galeria Stokrotka przy ul. F. Gieli. Otwarcie częściowe i mało okazałe, bo póki co otwarty został tylko supermarket Stokrotka. Pozostałe stoiska zamknięte "na głucho". Na plus można zapisać spory podziemny parking na 100 samochodów. Na minus brak jakiejkolwiek informacji na temat sklepów, które tam zostaną w przyszłości otwarte oraz mały rozmiar obiektu. W tym miejscu można było spokojnie pokusić się o jedną lub nawet dwie kondygnacje od góry.
D29-108 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 09:11 PM   #1484
tomo-snk
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by D29-108 View Post
Dziś została częściowo otwarta Galeria Stokrotka przy ul. F. Gieli. Otwarcie częściowe i mało okazałe, bo póki co otwarty został tylko supermarket Stokrotka. Pozostałe stoiska zamknięte "na głucho". Na plus można zapisać spory podziemny parking na 100 samochodów. Na minus brak jakiejkolwiek informacji na temat sklepów, które tam zostaną w przyszłości otwarte oraz mały rozmiar obiektu. W tym miejscu można było spokojnie pokusić się o jedną lub nawet dwie kondygnacje od góry.
parking podziemny jest na 80 miejsc i tak na marginesie po co budowac druga kondygnacje jak na jednej jest problem z znalezieniem chetnych na prowadzenie tam interesów
tomo-snk no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 09:54 PM   #1485
D29-108
Registered User

D29-108's Avatar

Likes (Received): 133

Czyżby były problemy ze znalezieniem najemców ?
D29-108 no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 11:53 PM   #1486
pawcio723
Registered User

pawcio723's Avatar

oto lista sklepów jakie będą w Galerii Stokrotka (jak dla mnie to galerii nie przypomina jak już to pawilon):

-dwa salony GSM
-Apteka
-Butik
-Jubiler
-Drogeria Natura
-Stokrotka
-Pepco
-Kolporter

w ogóle to mi się nie podoba
pawcio723 no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 08:04 AM   #1487
tomo-snk
Registered User

Quote:
Originally Posted by pawcio723 View Post
oto lista sklepów jakie będą w Galerii Stokrotka (jak dla mnie to galerii nie przypomina jak już to pawilon):

-dwa salony GSM
-Apteka
-Butik
-Jubiler
-Drogeria Natura
-Stokrotka
-Pepco
-Kolporter

minus
-gsm
-apteka

moze jacys wietnamvzycy tam wejda ale czas pokaze.........

i jak sens budowania galerii okecie?? żaden !!
Old November 17th, 2011, 08:20 AM   #1488
g2marcin
Registered User

Likes (Received): 1

Mnie dziwi fakt, że jakoś w Krośnie które jest nie wiele większe jest kilka Galerii i się utrzymują, a w Sanoku nie za duża Galeria na posadzie, malutka stokrotka i ciężko znaleźć najemców. Może przyczyną są za wysokie czynsze które jak na Sanok doprowadzają do zawrotu głowy.
g2marcin no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 08:30 AM   #1489
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 399

Krosno choć niewiele większe od Sanoka to posiada gęsto zaludnione wioski wokół. Powiat krośnieński + Krosno to 160 tys. mieszkańców. Powiat sanocki to 95 tys. mieszkańców.
Poza tym im większa galeria tym większy obszar oddziaływania i więcej klientów. To że jakaś mała galeryjka nie ma najemców nie znaczy że w mieście nie ma miejsca na porządną galerię z kinem. Dotyczy to zarówno Krosna jak też Sanoka.
Singaya no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 10:06 AM   #1490
JuriQ
Registered User

JuriQ's Avatar

Quote:
Originally Posted by Singaya View Post
Krosno choć niewiele większe od Sanoka to posiada gęsto zaludnione wioski wokół. Powiat krośnieński + Krosno to 160 tys. mieszkańców. Powiat sanocki to 95 tys. mieszkańców.
Poza tym im większa galeria tym większy obszar oddziaływania i więcej klientów. To że jakaś mała galeryjka nie ma najemców nie znaczy że w mieście nie ma miejsca na porządną galerię z kinem. Dotyczy to zarówno Krosna jak też Sanoka.
Nawet najemcy z galerii B w Krakowie mają teraz duże kłopoty, a jest największym w europie takim obiektem. Krosno ma bardziej rozbudowane okolice od Sanoka, a co za tym idzie większy rynek zbytu. W Polsce o wszystkim decyduje cena i to tam idą klienci gdzie jest taniej. Myślę, że duży obiekt nie ma racji już bytu w tych dwóch miastach. Rynek jest już nasycony obiektami mniejszymi i zwykłymi sklepami.
Old November 17th, 2011, 10:11 AM   #1491
pawcio723
Registered User

pawcio723's Avatar

zgadzam się z wami jak nowa otwarta Galeria Stokrotka czy Galeria Posada one będą puste i mało ludzi będzie tam chodzić, do tego nie wiem po co otworzyli kolejny market stokrotka jak wyżej jest społem a jeszcze niżej delikatesy centrum, ludzie pieniędzy nie maja a oni otwierają markety dla mnie trochę głupota jest.

Natomiast o wynajęcie lokalu (50m2) w tej nowej niby galerii to za miesiąc trzeba zapłacić ok 3500 zł to trochę za dużo i również jestem tego samego zdania czy jest sens budować tą galerie okecie? nie już lepiej zbudowac parking wielopoziomowy
Old November 17th, 2011, 10:37 AM   #1492
JuriQ
Registered User

JuriQ's Avatar

Jeszcze o sieci Stokrotka
Quote:
Bliżej do sprzedaży Stokrotek

Emperia zakończyła zbieranie ofert na zakup sieci detalicznych spółki. Transakcja dotyczy sieci sklepów Stokrotka, Delima, Społem Tychy i Maro Markety, które posiadają łącznie 233 placówki w całym kraju.

Wśród chętnych do przejęcia sklepów znaleźli się zarówno inwestorzy branżowi, jak i finansowi.

Na niewiążące oferty zakupu Emperia czekała do 26 września.

Następnie zarząd spółki ocenił otrzymane propozycje i skonsultował się z wybranymi inwestorami w celu doprecyzowania treści ofert. Na tej podstawie powstała lista kilku podmiotów zaproszonych do kolejnego etapu procesu sprzedaży.

– Po analizie niewiążących ofert podtrzymujemy opinię zarządu w kwestii minimalnej ceny transakcji. Powinniśmy osiągnąć kwotę co najmniej 900 mln zł – mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding.

Kim są inwestorzy, którzy mają szansę na zakup sieci supermarketów i ilu ich jest?

Tego Emperia na razie nie ujawnia. Wiadomo jedynie, że jeszcze w tym tygodniu zaczną oni przyglądać się spółkom detalicznym, ze szczególnym uwzględnieniem ich stanu prawnego i finansowego. Na tej podstawie przygotują ostateczne oferty. Będą mieli na to czas do końca października. Podpisanie umowy sprzedaży z wybranym inwestorem nastąpi do końca tego roku.

Przypomnijmy, że fiaskiem zakończyła się transakcja sprzedaży grupy dystrybucyjnej należącej do Emperii. Spółka odstąpiła od umowy z Eurocash i zażądała 200 mln zł odszkodowania. W odpowiedzi Eurocash wystąpił do arbitrażu sądowego, żądając potwierdzenia, że umowa nadal obowiązuje.

Źródło: http://www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl/
Quote:
Żabka chce przejąć Stokrotkę

Spółka należąca do właściciela sieci Żabka pierwsza złożyła wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie m.in. Stokrotek - czytamy w "Parkiecie".

Gemma Investments, spółka należąca do właściciela sieci Żabka, złożyła wniosek w UOKiK ws. przejęcia sieci detalicznych Emperii, m.in. sklepów Stokrotka i Delima. Emperia chce ze sprzedaży swoich 230 sklepów pozyskać przynajmniej 900 mln zł.

Ostateczna cena może być wyższa, bo uzależniona będzie od wyników negocjacji, do których dopuszczony będzie jeden lub dwa podmioty.

O spółki detaliczne Emperii starały się też podobno Advent International, Penta Investments, Doughty Hanson i Grupa Muszkieterów posiadająca sieć Intermarche.

Artur Kawa, prezes Emperii, potwierdza tylko, że ofertę złożył właściciel Żabki, Gamma Investments.

Źródło: http://gielda.onet.pl/
Old November 17th, 2011, 11:00 AM   #1493
Makleros
Registered User

Jak dla mnie jest sens budować galerie w Sanoku - ale galerie z prawdziwego zdarzenia a nie jakies drobne stokrotki czy posady...to jest tak że albo wybudować cos dobrego albo wogole a budują cały czas takie byle co to sie nie dziwic ze raz nikt nie chce tam przychodzić a dwa ze i wtedy nikt nie chce tam wynając boxu...mało kto chodzi w sanoku do tych sklepów w mini galeriach bo nic tam nie ma a jak juz jest to strasznie drogie - za taka cene ktos woli zapłacic juz za markowy ciuch w markowym sklepie...tak mi sie tylko wydaje mase osob jezdzi cały czas do Rzeszowa do galeri a szczególnie jak otworzyli teraz tą nową...a w Sanoku co? był plan tej Galeri Sanok i z czasem wszystko uszczuplają po troche a pozniej bedą sie dziwic ze nikt nie chce chodzić i galerie sie nie utrzymują...dajmy na to głupi przykład kina w galeri nie koniecznie ktos musi isc kupowac ciuchy ale idzie ogladac film pozniej oczywiscie moze zajsc sobie cos zjesc a przy okazji moze i nawet na inne zakupy a tak to po co ktos bedzie szedł - jak juz idzie to w konkretnym celu na zakupy bo nic tam innego nie ma

Ale to tylko takie tam moje przemyślenia moge sie nie znać, moge sie mylić
Makleros no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 12:14 PM   #1494
Zagubiony
Registered User

Quote:

-dwa salony GSM
-Apteka
-Butik
-Jubiler
-Drogeria Natura
-Stokrotka
-Pepco
-Kolporter

Nie wiem w ogóle kto zaczął to nowe małe centrum-handlowe nazywać galeria handlową

Quote:
Originally Posted by tomo-snk View Post

i jak sens budowania galerii okecie?? żaden !!
Sens jest ogromny, ale o tym poniżej.

Quote:
zgadzam się z wami jak nowa otwarta Galeria Stokrotka czy Galeria Posada one będą puste i mało ludzi będzie tam chodzić, do tego nie wiem po co otworzyli kolejny market stokrotka jak wyżej jest społem a jeszcze niżej delikatesy centrum, ludzie pieniędzy nie maja a oni otwierają markety dla mnie trochę głupota jest.
Tylko, że to nie są galerie.

Quote:
Originally Posted by Makleros View Post
Jak dla mnie jest sens budować galerie w Sanoku - ale galerie z prawdziwego zdarzenia a nie jakies drobne stokrotki czy posady...to jest tak że albo wybudować cos dobrego albo wogole a budują cały czas takie byle co to sie nie dziwic ze raz nikt nie chce tam przychodzić a dwa ze i wtedy nikt nie chce tam wynając boxu...mało kto chodzi w sanoku do tych sklepów w mini galeriach bo nic tam nie ma a jak juz jest to strasznie drogie - za taka cene ktos woli zapłacic juz za markowy ciuch w markowym sklepie...tak mi sie tylko wydaje mase osob jezdzi cały czas do Rzeszowa do galeri a szczególnie jak otworzyli teraz tą nową...a w Sanoku co? był plan tej Galeri Sanok i z czasem wszystko uszczuplają po troche a pozniej bedą sie dziwic ze nikt nie chce chodzić i galerie sie nie utrzymują...dajmy na to głupi przykład kina w galeri nie koniecznie ktos musi isc kupowac ciuchy ale idzie ogladac film pozniej oczywiscie moze zajsc sobie cos zjesc a przy okazji moze i nawet na inne zakupy a tak to po co ktos bedzie szedł - jak juz idzie to w konkretnym celu na zakupy bo nic tam innego nie ma

Ale to tylko takie tam moje przemyślenia moge sie nie znać, moge sie mylić

Dokładnie, za przykład podam sanocki MCDolnads, dlaczego ta firma nie bała się wyłożyć kilku mln na budowe obiektu w Snk? Bo oni doskonale zdają sobie sprawe, że to nie oni mają bać się konkurencji tylko Ci którzy już są na miejscu maja bac sie ich. Popatrzcie na rejestracje przed MC'D, czy ktoś z Brzozowa czy innych okolicznych miejscowosci pojedzie do Sanoka na np: kebaba? Nie... Ale do MCD na wycieczke już tak.
Poprostu w Snk trzeba zbudować porządną galerie na myśl o ktorej zatrzesa sie fundamenty reszty tych malych pseudo-galeryjek. Sciagnac tam najemcow ktorzy zatrzymaja ludzi jezdzacych do Rzeszowa na zakupy/do kina. Dlaczego Wólczanka, H&M, czy inna Sephora nie wejdzie do takiej pseudo-galeryjki? Bo doskonale zdaje sobie sprawe, ze nie jest to obiekt atrakcyjny. Jak budować to coś porządnego. Poczekamy pewnie kilka lat i zainteresuje się nami jakiś poważny inwestor (bo w ta Galerie Okecie to juz nie wierze).
Za przykład podam 113 tys. powiat bełchatowski.
http://www.bawelnianka.pl/
http://galeriaolimpia.com.pl/ - 6 salowy helios...

Co prawda Bełchatów na PGE, wiec pewnie lepszą sytuacje materialną mieszkanców, ale my tu mowimy o 2 galeriach, a dodatkowo do Łodzi jest rzut beretem.
"(...)W trosce o rozwój naszego regionu w imieniu mieszkańców województwa podkarpackiego wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec przesunięcia w kolejny horyzont czasowy inwestycji drogowej „S-19”. (...) Budowa drogi ekspresowej „S-19” pozwoliłaby na zniwelowanie dotychczasowych dysproporcji między regionami, dlatego również sprzeciwiamy się dalszej marginalizacji gospodarczej, ekonomicznej i społecznej naszego województwa(...)."
Zagubiony no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 03:19 PM   #1495
Lokaut
Registered User

Skoro nie powstanie galeria na okeciu to może instal bud zdecyduje się coś większego wybudować za mostem olchowieckim...? Tez jestem zdania iz jeden porzadny, optymalnych rozmiarów obiekt handlowy z kinem itp w dobrej lokalizacji lepiej prosperowałby niz kilka małych pseudo galerii. Zagubiony ma racje iż galeria przyciągałaby ludzi nie tylko z ziemi sanockiej ale także z powiatów tj. brzozowski, leski czy bieszczadzki.

Pany, może ktoś przyfocic ten obiekt który powstaje na spójni? bedzie to siedziba tej oto firmy http://www.montinox.com.pl/

a pro po MCD to
Quote:
Nasze miasto promują także firmy, działające na terenie Sanoku. Niedawno dwie strony w swoim biuletynie poświęcił nam McDonald's.
http://www.sanok.pl/FCK/file/promocja_sanok.pdf <-----link do biuletynu
um.sanok.pl

Last edited by Lokaut; November 17th, 2011 at 03:38 PM.
Lokaut no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 03:37 PM   #1496
pawcio723
Registered User

pawcio723's Avatar

nazwa galeria stokrotka czy galeria posada w ogóle nie przypominają tego typu "galerii" jakie można spotkać w Krośnie czy Rzeszowie to już są pawilony jak już.
Natomiast projekt i budować (jak w ogóle to nadejdzie) Galeria Okęcie o powierzchni ok 16 tys mkw i było by tam ok 15 sklepów to też nie opłaca się budować takiego obiektu w centrum miasta.
Sanok potrzebuję porządnej galerii handlowej (nie mówię o Millenium Hall w Rzeszowie) ale trochę mniejszej powierzchni tak do 50 tys mkw żeby mieściło się ok 100 sklepów (kino, restauracje itp) a gdzie by taki obiekt duży powstał? na pewno nie na błoniach jak już to na południe od miasta jak by zbudowali obwodnice to wtedy można było myśleć o takiej inwestycji w przyszłości.
Old November 17th, 2011, 04:33 PM   #1497
Zagubiony
Registered User

Quote:
nazwa galeria stokrotka czy galeria posada w ogóle nie przypominają tego typu "galerii" jakie można spotkać w Krośnie czy Rzeszowie to już są pawilony jak już.
Natomiast projekt i budować (jak w ogóle to nadejdzie) Galeria Okęcie o powierzchni ok 16 tys mkw i było by tam ok 15 sklepów to też nie opłaca się budować takiego obiektu w centrum miasta.
Sanok potrzebuję porządnej galerii handlowej (nie mówię o Millenium Hall w Rzeszowie) ale trochę mniejszej powierzchni tak do 50 tys mkw żeby mieściło się ok 100 sklepów (kino, restauracje itp) a gdzie by taki obiekt duży powstał? na pewno nie na błoniach jak już to na południe od miasta jak by zbudowali obwodnice to wtedy można było myśleć o takiej inwestycji w przyszłości.
16 000 tys mkw powierzchni handlowej i 15 sklepów? Chyba jednak nie do konca wiesz o czym piszesz
56 000 to ma właśnie Millenium Hall, rzeszowska Graffica ma np: 15 000.
Na okęciu jest wystarczająco dużo miejsca do budowy porządnej galerii handlowej. W Sanoku nie powstanie ich wiele, więc wg mnie warto poczekac dłużej na porzadny obiekt z kinem itp, itd.
"(...)W trosce o rozwój naszego regionu w imieniu mieszkańców województwa podkarpackiego wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec przesunięcia w kolejny horyzont czasowy inwestycji drogowej „S-19”. (...) Budowa drogi ekspresowej „S-19” pozwoliłaby na zniwelowanie dotychczasowych dysproporcji między regionami, dlatego również sprzeciwiamy się dalszej marginalizacji gospodarczej, ekonomicznej i społecznej naszego województwa(...)."
Old November 17th, 2011, 04:43 PM   #1498
pawcio723
Registered User

pawcio723's Avatar

Quote:
16 000 tys mkw powierzchni handlowej i 15 sklepów? Chyba jednak nie do konca wiesz o czym piszesz
56 000 to ma właśnie Millenium Hall, rzeszowska Graffica ma np: 15 000.
Na okęciu jest wystarczająco dużo miejsca do budowy porządnej galerii handlowej. W Sanoku nie powstanie ich wiele, więc wg mnie warto poczekac dłużej na porzadny obiekt z kinem itp, itd.
znalazł się ekspert od wszelkich dziedzin, zobacz sobie plan galerii Okęcie ile będzie tam sklepów
a co Millenium Hall w Rzeszowie ona ma powierzchni 110.000 mkw i jest tam 250 sklepów.
Natomiast Okęcie może dobre miejsce na galerie ale nie aż tak dużą jak sobie myślisz
Old November 17th, 2011, 06:00 PM   #1499
tomo-snk
Registered User

Quote:
znalazł się ekspert od wszelkich dziedzin, zobacz sobie plan galerii Okęcie ile będzie tam sklepów
a co Millenium Hall w Rzeszowie ona ma powierzchni 110.000 mkw i jest tam 250 sklepów.
Natomiast Okęcie może dobre miejsce na galerie ale nie aż tak dużą jak sobie myślisz
nikt nie widzial aktualnego planu okecia sprawa o projekt toczy sie w sadzie wiec nie masz prawa wiedziec czy tam bedzie 15 czy 150 sklepów
Old November 17th, 2011, 06:17 PM   #1500
Zagubiony
Registered User

Quote:
Rzeszowskie MH ma 110 tys, mkw powierzchni całkowitej natomiast powierzchnia handlowa to 56 000 Okecie całkowitej by miało również x2 (czyli 32 000) gdyż pod i nad kondygnacjami handlowymi byłby parking. Co do planu Galerii Okecie to możesz go tutaj pokazać? Bo ja nie dysponuje takowym.

Reply

Tags
inwestycje, podkarpackie, sanok

Thread Tools

Posting Rules