daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Završeni projekti

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 8 votes, 5.00 average.
Old December 6th, 2008, 05:09 PM   #81
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Likes (Received): 548

Unutrasnjost bloka

dole parking, gore javna povrsina

Ulaz u trgovacki dio sa unutrašnje strane

Pogled na drugu stranu

Opcenito cijeli taj prostor unutar bloka je ogroman...

To bi bilo to

Sponsored Links

Old December 6th, 2008, 05:12 PM   #82
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

i jos, skoro zaboravih

katastrofalno rijesenje, doslovno su jednu zgradu ovdje nabili na drugu(i to cak na djecji vrtic. Sa druge strane je jos losija situacija ali nisam imao vremena slikati. Udaljenost od balkona vrtcica do ove ''poslovne zgrade'' je 30-40cm

katastrofa!

To vam je na onom tlocrtu ovaj gore desno kut naselja!
Old December 6th, 2008, 05:53 PM   #83
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

fenomenalan update...meni ovo u sesvetama izgleda odlično!
Old December 6th, 2008, 06:21 PM   #84
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

istina Bog, nije tako strasno ali lokacija je stvarno katastrofalna i to nitko nemoze poreci. Doslovno usred nicega, ni u od urbanosti u okolini. nekakve seoske kucice, hale i sikara. Nikada mi nece biti jasno kako to da od 3velika zemljista koje grad/drzava imaju u sesvetama da je odluka pala na ovo. I duboki jarak i zemljiste tvornice sljeme su milijun puta bolja od ovog.
Old December 6th, 2008, 06:30 PM   #85
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 5325

Quote:
Originally Posted by Zabonz View Post

Dobro da nisu još i postavili ogromnu svijetleću reklamu "grafiti ovdje". Ova bijela građevina nema šanse.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2008, 06:33 PM   #86
Old friend
Otišao, neće se vratiti.

Likes (Received): 0

Jest da je u vukojebini, ali na kraju neće tako loše biti, kad se počne život dešavati. Samo što ima stvarno puno prostornog propuha na sve strane, to isto treba popuniti, i prestati tako na silu urbano širit grad. Ako me shvaćate?
Old friend no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2008, 06:41 PM   #87
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Old friend View Post
Jest da je u vukojebini, ali na kraju neće tako loše biti, kad se počne život dešavati. Samo što ima stvarno puno prostornog propuha na sve strane, to isto treba popuniti, i prestati tako na silu urbano širit grad. Ako me shvaćate?
ja te shvacam i to dobro, Zagreb je povrsinom zaista ogroman grad. Europski ekvivalent te povrsine(prostor unutar obilaznice) bi imao oko 1.5mil stanovnika pa je logicno da bi prvo trebalo popunjavati ''rupe'' blize centru.

Quote:
Dobro da nisu još i postavili ogromnu svijetleću reklamu "grafiti ovdje". Ova bijela građevina nema šanse
Cak mozda prezivi jer ce sve strane zida biti uvjek vidljive iz okolnih stanova i vjeorvatno ce biti dosta svijetlo unutra od samo rasvjete iz stanova pa nevjerujem bas da ce se tu klosari skupljati...
Old December 7th, 2008, 05:18 AM   #88
varaždinec
varaždin forever...

varaždinec's Avatar

Likes (Received): 0

Ja sam mišljenja da je to dobra lokacija, jer će se prije ili kasnije popunit prazan prostor.
Ima di slika od najvećih stambenih zgrada u zagrebu? zna ko lokaciju di se nalaze?
varaždinec no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2008, 01:08 PM   #89
Nika Loncar
Registered User

Nika Loncar's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
I konacno glavna mrcina, ova zgrada ce sigurno uskoro dobiti neko ime tipa ''mamutica''.

Jedna moja frendica je kupila stan u tom naselju, i rekla mi je da se ta zgradurina zove "baraka" ako se dobro sjećam (nemoj mi ipak 100% vjerovati ovo, to mi je onako tek ostalo u mutnom sjećanju), a u toj "baraci" će biti stanovi koji će se iznajmljivati po 3€ za m2, za one plićih džepova.
Nika Loncar no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2008, 11:06 PM   #90
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 2105

Thanks Zabonz na ovome vrlo vrijednom update-u!

Vrlo zanimljivo naselje. Ima tu i pozitivnih i negativnih momenata.I kvalitetnih i manje kvalitetnih.
Jedna od kvaliteta je cjelovitost rješenja naselja i istovremenost izgradnje, pa će se vrlo vjerojatno i okoliš istovremeno uredit a to opet znači nema naknadnih prekapanja i krpanja pa naselje ima šanse biti vrlo uredno i sređeno.
To ćemo još pričekat ali bude vidljivo uskoro.
Najveći negativni momenat je jasno lokacija bez jasne vizije gradskog prijevoza i povezivanja s istim.
Nemoram ni tumačit da je tu ključan šinski gradski prijevoz ,ali ne neki tramvaj sa 1853 stajališta do centra ,već najviše tri - četiri.
Dakle prigradska željeznica(S bahn) se čini boljim rješenjem čak i od metroa. Koliko je pješačka udaljenost od najbliže pruge odnosno želj. stanice? To je ključna informacija. Pogledat ću na GE.
Zatim negativan je i moment getoizacije , no to je već tipična hrvatska "Dućanistan" priča (molit ću lijepo copyright na izraz "dućanistan" je moj) Naime radi se o golemoj udaljenosti od ostatka urbanog tkiva grada pa ovdje zapravo imamo novi grad koji doslovce funkcionira kao otok...povezan tankim nitima sa svijetom oko sebe...
To ovako nabrzinu...
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old December 7th, 2008, 11:33 PM   #91
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Koliko je pješačka udaljenost od najbliže pruge odnosno želj. stanice?.
Ima nekih 10 - 20 minuta pjeske ovisno od kojeg dijela naselja... Meni primjerice ne bi bilo predaleko, ali mislim da mnogi ipak nisu spremni toliko hodati.
Astralis no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 12:36 AM   #92
SinCity
Streetwalker

SinCity's Avatar

Likes (Received): 69

Hvala Zabonz!

I like this new mini-city. At least they used a variety of different building styles.
SinCity no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 02:02 AM   #93
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Likes (Received): 249

Quote:
Originally Posted by Astralis View Post
Ima nekih 10 - 20 minuta pjeske ovisno od kojeg dijela naselja... Meni primjerice ne bi bilo predaleko, ali mislim da mnogi ipak nisu spremni toliko hodati.
Tu bi dobro možda došo kakav bus do željezničke stanice.. Ne znam kakav je raspored u prostoru, a ne da mi se palit GE ili nešto slično, ali možda bi se dala iskemijat kakva linija tipa želj. stanica-naselje-Sesvete-(Dubec) i obratno.. Pa ti biraj di ćeš.

btw, hvala Zabonz na trudu i slikama!
Kebra no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 12:53 PM   #94
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Kebra View Post
Tu bi dobro možda došo kakav bus do željezničke stanice.. Ne znam kakav je raspored u prostoru, a ne da mi se palit GE ili nešto slično, ali možda bi se dala iskemijat kakva linija tipa želj. stanica-naselje-Sesvete-(Dubec) i obratno.. Pa ti biraj di ćeš.
Malo je cudan raspored jer nemre proc busom do zeljeznicke stanice s ove strane bez da se ide na Ljudevita Posavskog koja je popodne non stop zakrcena pa ne znam koliko bi to koristilo autobusu osim slucaja kad bi se ona prosirila i kad bi bus dobio posebnu traku za sebe.
Astralis no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 02:12 PM   #95
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Likes (Received): 1330

Lj.Posavskog je zakrčena i sada, ne želim ni zamišljat kako će to izgledat kada se useli ekipa na farmu. Kreteni su ju preuređivali prije godinu i pol, raskopali ju cijelu i proširili samo za jednu traku tako da je i dalje po jedna u svakom smjeru + trake za skretanje.
Troopchina no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 02:59 PM   #96
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
Originally Posted by Astralis View Post
Malo je cudan raspored jer nemre proc busom do zeljeznicke stanice s ove strane bez da se ide na Ljudevita Posavskog koja je popodne non stop zakrcena pa ne znam koliko bi to koristilo autobusu osim slucaja kad bi se ona prosirila i kad bi bus dobio posebnu traku za sebe.
Šteta.. Mislim da se u cijelu investiciju trebalo onda progurat i dobru cestovnu vezu sa prigradskom željeznicom pa vezat nekim brzim busom, bez stajanja od naselja do stanice..
Old December 8th, 2008, 03:20 PM   #97
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kebra View Post
Šteta.. Mislim da se u cijelu investiciju trebalo onda progurat i dobru cestovnu vezu sa prigradskom željeznicom pa vezat nekim brzim busom, bez stajanja od naselja do stanice..
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...98e7e7c1951ea6

Ovo bi bilo relativno jednstavno napraviti a dosta ucinkovito
Old December 8th, 2008, 03:24 PM   #98
Kebra
Pulaštro

Kebra's Avatar

Quote:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UT...98e7e7c1951ea6

Ovo bi bilo relativno jednstavno napraviti a dosta ucinkovito
Odlično! Po meni je doista bitno da se dobije veza s vlakom. Dosta je tu ljudi, a dosta daleko od centra da se svi klackaju isključivo busom i tramvajem iz Dupca (ili Dubrave)
Old December 8th, 2008, 03:37 PM   #99
Zabonz
Master Planner

Zabonz's Avatar

Naravno, jer iz Sesveta svakodnevno ici u centar trmavajem i nema bas nekog smisla. Meni prosjecno uzme >1h (bus tramvaj) dok vlakom stignem za oko pola h sta je ok(pjeske,vlak). Toga su svjesni u gradu pa kad sam im slao mailove kada misle produziti tramvaj do Sesveta, odgovorili su da i ne misle.

No oni zanemaruju ''lokalni promet'', jer neidu svi iz Sesveta u centar ili dalje. Jako su velike dnevne migracije unutra Sesveta samih i pogotovo Sesvete-Dubrava. Stoga msilim da bi tramvaj trebao ici do centra Sesveta a kasnije i skrenuti juzno do upravo ovog novog naselja. No to ce biti kontraproduktivno dok se ne produze Vukovarska i Branimirova koje ce odteretiti Zagrebacku koja se jedva nosi sa sadasnje 4trake. A da se stavi tramvaj to bi bila katastrofa.
Old December 8th, 2008, 04:15 PM   #100
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

Da, pa rekli su da će napravit stanicu i liniju za bus, ali mislim da će ići kroz tu cestu Ljudevita Posavskog pa onda skretat desno za sesvete, a ne kroz Jelkovec.
A što se tiče tramvaja u Sesvetama...bio bi dobar ako bi imali svoju autonomnu dionicu koja nije povezana sa zagrebom
šalim se...ipak je vlak zakon što se tiče sesveta...najbrži je svakako.

Reply

Tags
zagreb

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules