daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Иностранство > Путовања и репортаже

Путовања и репортаже Репортаже са ваших путовања по свету / Showcase your travel

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 17th, 2008, 03:25 PM   #41
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Likes (Received): 535

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Doslovce se HR forum ovih dana raspadao od iscekivanja ove reportaze naseg Vrachara ...to su bili pritisci, tipa : kad ce, sta ce, di je, ...bilo je u svakom slucaju "slatko iscekivanje" !!!

Sto reci Vracaru...majstore hvala ti, rekao si sve i prepozitivno i bez mana. Svi bi smo mi voljeli da nam je grad takav, idrealan ,al nije...imamo mi svojih crnih rupa u gradu na "tone" ...ti ih ovaj put nisi dotaknuo jer je bilo prekratko vrijeme boravka.
I sam znas da smo htjeli istovremeno po nekoliko stvari obici al nije islo.
Trudili smo se pokazati i nasu vanjsku ljepotu i nasu unutarnju dobrotu! Nadam se da si osjetio da smo se trudili biti dobri domacini!
Mi kao ZG ekipa smo ponosni sto smo te ugostili sa suprugom i sto si nam prenio u zivo svoje dozivljaje sa tvojih putovanja koji su vise nego veliki i poucni.
Isto tako smo sretni citati ovu pricu iz tvojih usta mada u cijeloj ovoj prici nismo objektivni i perspektiva pogleda nam je drugacija.
Zato smo presretni cuti ovakvo sto u Zagrebu...tnx jos jednom !!!!
Pozdravi Vesnu !!!!
Naravno prijatelju, to je krucijalna stvar zbog čega nam se Zagreb toliko dopao. Srdačnost i dobrodošlica na svakom koraku. Gostoljubivost domaćina i prijateljski pružena ruka nisu nas ostavili indiferentnim.

Takođe sve pohvale tebi i ekipi na organizaciji susreta. Sve je do perfekcije isplanirano i ugovoreno. Stolovi na terasi Štrosa su nas čekali kao i gajbe piva. A zbog svog dragocenog vremena koje si nam poklonio, ostaćemo ti večno zahvalni i dužni.

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Dužan sam ti ....ako nista 100 najljepsih fotki Beograda by tonycro
Naravno ti ces me voditi

Sa najvećim zadovoljstvom prijatelju! Jedva čekam!

Sponsored Links

Old May 17th, 2008, 03:28 PM   #42
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by mojaBL View Post
svaka cast Vrach
Hajde sad malo reci koliko se ZG promijenio u zadnjih 20 god kad si bio zadnji put?
Sta si ocekivao, a sta dozivio?
Kad uporedis ZG i BG gdje vidis prednosti i mane jedih i drugih?
Šta da ti kažem Ognjene. Iako naizgled slična, u pitanju su dva različita grada po mnogo čemu. Složiću se sa ostalim forumašima da sam bio previše kratko (sve ukupno 22 h u Zagrebu) i da je bolje da sad ne iznosim paušalne ocene poređenja.
Old May 17th, 2008, 03:30 PM   #43
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Luyyifer (Lucifer) View Post
Meni se medjutim cini da ni slikama ni tekstom nisi docarao Zagreb, barem ne onakav kakav sam ja video.
Ok, ostaje onda na tebi da napišeš svoje doživljaje u vidu reportaže ovde. Ja sam ga opisao tačno onako kako sam ga doživeo.
Old May 17th, 2008, 03:33 PM   #44
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by goxic View Post
Vrachar, sjajna reportaza

Zao mi je sto nisam bio sa svima vama proslog vikenda, ali kako stvari stoje, evo nas kolektivno kod vas kolega sa SSCa u Beogradu....

S obzirom da ste se u Zagrebu zadrzali samo jedan dan, reportaza je vise nego odlicna. Divim se pripremi i poznavanju svih mjesta koje ste posjetili... Isto tako nadam se da se vidimo uskoro u Zagrebu u vecem broju s ostalim forumasima susjednog foruma, te da ce biti vise vremena da vidite i upoznate Zagreb mimo klasicnih turistickih ruta. Vjerujem da bi tada report bio kudikamo vise realniji. Da vidite moju divlje-gradjevinsku Tresnjevku, favelasto staro Trnje, "elitisticke" urbane vile pod Sljemenom, rasprostranjenost naplatnih parkiraisnih mjesta , ....

Sve u svemu, hvala na lijepom predstavljanju naseg grada...
I meni je žao Goxic što nisi mogao doći i što se nismo upoznali, ali će za to biti još prilika, obeća(jem)vam!

Bila bi mi izuzetna čast da dođete kolektivno u Beograd, da upoznate grad i da se družimo.
Old May 17th, 2008, 03:36 PM   #45
zvonko1234
Registered User

zvonko1234's Avatar

Likes (Received): 85

Quote:
Originally Posted by Vrachar View Post

Što se tiče manjka negativnih komentara, mogli ste da primetite da ih i u ostalim mojim reportažama jednostavno nema. Ne zbog toga što je sve idealno već zato što me negativne stvari prosto ne interesuju.
e bas si pozitivac, Vracharu. ti bi, covjece, i u Torontu nasao nesto lijepo.

elem, simpaticna varos ovaj Zagreb. samo sam dvaput prozujao kroz njega (1989. godine 15-30 minuta na zeljeznickoj stanici na putu za Ljubljanu i 1999. recimo sat vremena na aerodromu mjenjao avion na liniji Sarajevo-Cirih).

nego nakon tvojih fotosa po prvi put mi je malo jasniji odnos objekata tj. gdje se sta nalazi, tj. da su maltene svi udarni objekti koji se pojavljuju na ZG reportazama nevjerovatno blizu jedan drugom. to je inace prakticno prvi utisak vecine sa "ove strane" sa kojima sam pricao... kao u fazonu "jao kako je ovo malo i sve je blizu" valjda ocekujuci da ce grad biti priblizno velik kao BG. to da je ZG priblizno velik kao BG sam moram priznati i sam mislio dok nisam procitao i pogledao raznorazne fotoreportaze po raznim podforumima na ovom sajtu.
Old May 17th, 2008, 03:39 PM   #46
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by krzamak View Post
Vrachar, što reći nego - bravo legendo, svjetski putniče!

Reportažu sam pregledao u jednom dahu, samo sam par puta trepnuo očima . . .

Vidim da te Tony, za toliko malo vremena koje ste imali na raspolaganju, lijepo ugostio i proveo kroz Donji i Gornji grad i napravio mali izlet do Arene. Moja slaba strana: odnos (ČOVJEK-ARENA).

Reportaža je tečna, pitka i informativna, onakva kakve samo ti umiješ da praviš. No, imam pomalo dojam da si nastojao izbjeći i možda neke negativne strane Zagreba kojih nesumnjivo ima, kao i svaki drugi grad, uostalom. Inače, moje je mišljenje da za neko detaljnije i realnije prikazivanje, primjerice Zagreba ili Beograda, treba minimalno 3-4 dana boravka.

Drago mi je da ste se ti i supruga lijepo proveli i da ste proveli ugodno vrijeme u Zagrebu i Hrvatskoj. Sada svi mi na forumu nestrpljivo iščekujemo jednu sličnu reportažu majstora gotografije Tonya iz Beograda.

Najidealnije bi bilo da svakih mjesec, dva imamo po jednu tvoju reportažu iz Zagreba i Splita i po jednu Tonyevu iz Beograda i Novog Sada.

Hvala Krz, ali se zaista ne radi o izbegavanju negativnih pojava već samo o nezainteresovanosti za njih. Samo su me lepe stvari interesovale i njih sam zapamtio. Nadam se da ćeš i ti sledeći put doći na neki sličan susret i da ćemo imati prilike da se upoznamo, barem mi iz matore garde (30+).
Old May 17th, 2008, 03:43 PM   #47
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by payo View Post
Odlična reportaža majstore

"Deejo Deeejoo! Dejo majstore pa ti si Bog!!

Stvarno mi je bilo drago što ste došli ti i supruga,žao mi je jedino što nismo baš imali puno vremena da se svi međusobno napričamo,ali eto bilo je super i drago mi je da ste se supruga i ti vratili sa pozitivnim utiscima i da će te nas posjetiti opet

reportaža je kao i sve tvoje izvanredna,čita se u jednom dahu i uvijek se može nešto naučiti iz njih,recimo ja pojma nisam imao da bočne strane na Tomislavovom kipu simboliziraju povezanost naša dva naroda,a da stvar bude još gora na tom kipu sam 4 godine svaki dan sjedio sa svojom ekipom iz razreda (srednja škola nam je bila jedno 200 m daje preko puta pošte ) osim toga zanimljivo je da si u ZG primjetio položaj kolodvora i pošte kao i ja kad sam onomad proletio kroz BG

i jedna mala ispravkica, ona ulica ti je Hebrangova,dakle bez "m" po AVNOJ-evcu Andriji Hebrangu

još jednom bravo i hvala na odličnoj reportaži Dejane
Hvala Payo, ostavio si i na mene i na moju suprugu utisak veoma simpatičnog i dobrodušnog mladog čoveka. Želim ti svako dobro u životu.

Moram napomenuti da sam dosta interesantnih stvari čuo od samih Zagrepčana (forumaša) a ovaj podatak o Tomislavovom kipu rekao mi je Mario (Gutenberg) kada smo se vraćali u hotel sa susreta. Od njega sam još dosta toga čuo i naučio o Zagrebu, npr. da Umjetnički paviljon kompletno prenesen iz Budimpešte, ciglu po ciglu. Hvala Gutenberg.
Old May 17th, 2008, 03:47 PM   #48
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by CrazySerb View Post
Ko ceka, doceka

Odlicna reportaza Dejane, procitao sam je sa uzivanjem i to par puta. Napravio si pravo remek delo

Zagreb deluje prijatno, cisto i sredjeno...a sto je najvise zapanjujuce, meni kao nekome ko jos nije imao pravu priliku za posetu (eh, kad zivis preko bare....prosao sam kroz ZG par puta, u prolazu za Sloveniju i to je to) , grad mi se cini nekako poznatim, kao da sam vec proziveo deceniju ili dve u njemu. Cini mi se da Zagreb najbolje kombinuje mir i spokojnost mog Zemuna i grandioznost Praga ili Budimpeste.

Hvala Miloše, od srca ti preporučujem posetu Zagrebu i isto tako sa nestrpljenjem očekujem tvoju reportažu!

Quote:
Originally Posted by CrazySerb View Post
Sve u svemu, sad se i u meni razvila zelja da posetim Zagreb i to sto pre. A isto kako je i Krz vec primetio, moram i ja...nedostatak negativnih utisaka u reportazi je vidljiv

Nista strasno, siguran sam da ce se za to Ognjen vec dobro pobrinuti
Old May 17th, 2008, 03:49 PM   #49
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Verso View Post
Vrlo lepa reportaža!
Hvala Verso, a mogao si ti doći kao što si obećavao. Tada bismo imali pravi međunacionalni SHS skup.
Old May 17th, 2008, 03:58 PM   #50
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

@ woody i Beg

Hvala puno.

Quote:
Originally Posted by zvonko1234 View Post
e bas si pozitivac, Vracharu. ti bi, covjece, i u Torontu nasao nesto lijepo.
Sempre positivo, što bi rekla braća Portugalci. Ili bolesni optimista što bi rekla braća Srbi.

Quote:
elem, simpaticna varos ovaj Zagreb. samo sam dvaput prozujao kroz njega (1989. godine 15-30 minuta na zeljeznickoj stanici na putu za Ljubljanu i 1999. recimo sat vremena na aerodromu mjenjao avion na liniji Sarajevo-Cirih).

nego nakon tvojih fotosa po prvi put mi je malo jasniji odnos objekata tj. gdje se sta nalazi, tj. da su maltene svi udarni objekti koji se pojavljuju na ZG reportazama nevjerovatno blizu jedan drugom. to je inace prakticno prvi utisak vecine sa "ove strane" sa kojima sam pricao... kao u fazonu "jao kako je ovo malo i sve je blizu" valjda ocekujuci da ce grad biti priblizno velik kao BG. to da je ZG priblizno velik kao BG sam moram priznati i sam mislio dok nisam procitao i pogledao raznorazne fotoreportaze po raznim podforumima na ovom sajtu.
A ne, nisi upravu Zvonko. Zagreb je dosta "uzak" grad ali jako, jako dugačak. Mi smo se sa Tonijem vozili od Dubrave na istoku do Jaruna i Španskog na zapadu grada više od sat vremena. Zagreb u dužini (od Dugog sela do Samobora) ima 40-50 km. Ono što se po foto-reportažama prikazuje na forumu je uglavnom centralni deo grada, ali još dosta toga ima kad kreneš na istok ili zapad. To se najbolje vidi kada posetiš grad i provozaš se njime.
Old May 17th, 2008, 04:22 PM   #51
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 154

Uvek sam voleo Zagreb, a nisam mnogo znao o njemu... posle ove fenomenalne reportaze, taj grad mi je jos bilizi!
Poseticu ga sto pre!
Pozdrav za Zagrab!
Bravo Vrachar!!!
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2008, 04:32 PM   #52
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Likes (Received): 1075

Quote:

A ne, nisi upravu Zvonko. Zagreb je dosta "uzak" grad ali jako, jako dugačak. Mi smo se sa Tonijem vozili od Dubrave na istoku do Jaruna i Španskog na zapadu grada više od sat vremena. Zagreb u dužini (od Dugog sela do Samobora) ima 40-50 km. Ono što se po foto-reportažama prikazuje na forumu je uglavnom centralni deo grada, ali još dosta toga ima kad kreneš na istok ili zapad. To se najbolje vidi kada posetiš grad i provozaš se njime.
Dobro si primjetio. Zagreb ide u duzinu, prakticki je 'omotao' juznu stranu Medvednice. To stvara velike glavobolje onima koji zive na jednoj, a rade na drugoj strani grada. U tom slucaju je odlazak na posao u stvari putovanje do posla.
FredPerry no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2008, 04:44 PM   #53
lindenthaler
0,6

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 39

Sjajna reportaža deki, nemam šta da kažem.. žao mi je što nisam mogao da budem sa vama ali jbg biće bolje sledeći put
Old May 17th, 2008, 04:49 PM   #54
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Zvonko, Zagreb je brojem stanovnika manji grad od Beograda (Beograd je puno gušće naseljen grad), ali je površinom veći grad od Beograda. Ljude sa strane i goste Zagreba u većini slučajeva prevari taj osjećaj, jer je Zagreb rasprostranjen u ravnici i osim katedrale, Sljemena i par nebodera nemaš neki relevantan orijentir i praktički ne vidiš ništa osim sljedeće ulice. S druge strane, Beograd je dosta valovit i brdovit grad. Kao što reče Vrachar, Zagreb se dominantno prostire pravcem istok-zapad gdje je urbani dio grada dug kojih 25-30 km, a pravcem sjever-jug 10-15 km.

Da bi vam predočio na karti Zagreba lokacije na kojima je Vrachar fotkao, prilažem ovu kartu da imate bar orijenatciju dijelova koji su fotkani u odnosu na sam grad.

Last edited by krzamak; May 17th, 2008 at 05:07 PM.
krzamak no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2008, 05:31 PM   #55
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 6427

Majstorski odradjena reportaza

Zagreb izgleda odlicno kao i uvek. I ja sam primetio da je njihov gradonacelnik iako osporavan ipak odlicno uredio grad. Nema behatona i slicnih ispada. Parkovi su perfektno uredjeni. Primetio sam i jos jednu stvar - parking stubice na trotoarima! U Beogradu oni najcesce izgledaju kao da su pravljeni za parking benzinske pumpe pa da su postavljeni ispred ulaza u zgradu pumpe da se neko ne zaleti (mislim na one crno-zute). To sto je za nasu gradsku vlast nebitno, je zapravo detalj koji odredjuje kulturu gradske vlasti i uredjenost grada. Je li sve prepusteno samo sebi i majstorima bez mozga ili neko upravlja gradskim projektima.

Drago mi je i da si prevazisao smrad koji se siri izmedju Nemanjine i Trga sv. Marka i da si uzivao u gradu toliko slicnom Beogradu i ljudima sa kojima smo na kraju ipak najslicniji

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2008, 05:46 PM   #56
Gutenberg
Kronični grafičar

Gutenberg's Avatar

Quote:
Hvala Payo, ostavio si i na mene i na moju suprugu utisak veoma simpatičnog i dobrodušnog mladog čoveka. Želim ti svako dobro u životu.

Moram napomenuti da sam dosta interesantnih stvari čuo od samih Zagrepčana (forumaša) a ovaj podatak o Tomislavovom kipu rekao mi je Mario (Gutenberg) kada smo se vraćali u hotel sa susreta. Od njega sam još dosta toga čuo i naučio o Zagrebu, npr. da Umjetnički paviljon kompletno prenesen iz Budimpešte, ciglu po ciglu. Hvala Gutenberg.
Evo da se i ja javim i pohvalim reportažu! Ispada da sam uz Tonija bio najveće vrelo informacija u tako kratkome roku, pa mi je jako drago što sam puno citiran .

Još jednom, drago mi je što sam upoznao tebe i gđu Vračar i ukoliko se bude išlo u kolektivni SSC Croatia desant na BG, priključujem se otvorena srca.

Ja mislim da je reportaža fenomenalna (skoro kao iz turističkih vodiča Lonely Planeta) i ako ikada zapne sa poslom, razmisli o pisanju putopisa (znam da će ih svi sa SSCa kupiti, pa da imaš neku računicu...).

Nadam se da se uskoro ponovno vidimo i hvala na fenomenalnoj reportaži!
Old May 17th, 2008, 06:06 PM   #57
Gutenberg
Kronični grafičar

Gutenberg's Avatar

Evo čisto da skužite o čemu se radi:

Zagreb od Zaprešića do Dugog sela. Zajedno sa Velikom Goricom i Samoborom čini Zagreb Metro (dnevno oko 100 000 ljudi migrira radi posla u ZG, a živi na rubu grada)

Moj svakodnevni put od Španskog na zapadu do Grafičkog faksa na istoku grada... (cca 60 minuta puta ujutro)

Old May 17th, 2008, 06:17 PM   #58
TigarZg1
Always attacks

TigarZg1's Avatar

Likes (Received): 1

Šta reći nakon što je tako puno toga rečeno...
Dejane, mogu se samo nadovezati na riječi kolega.....i ja sam bez daha čitao ovu reportažu o Zagrebu ali ne samo zato što je to moj grad, nego i zbog toga što doista radiš izvrsne i predivne reportaže koje čovjek kad čita ima osjećaj kao i da je osobno bio tamo kao što sam se se i sam osjećao čitajući tvoje ostale reportaže gradova u kojima nikad nisam bio.
Hvala ti na tako lijepom opisu moga grada, naročito što si to napravio, kako si i sam rekao, zbog toga jer si takav dojam stekao, a ne iz učtivosti. Kao i ostalima tako i meni, kao što sam ti već dao do znanja, bila mi je čast upoznati tebe i suprugu. Svima nam je bilo stalo da se osjećate što ugodnije kao gosti našega grada i nadam se da smo to i uspjeli. Osobno bi volio da nam dođeš opet, pa da eventualno u reportažu ukomponiraš i ono što zbog ograničenog boravka nisi stigao, što podrazumjeva, naravno, izmeđuostalog i mane kao i druge dobre strane grada.
Isto tako se nadam i drugim gostima iz Srbije da će nas posjetiti i iznjeti svoje viđenje Zagreba i kao što je već spomenuto, Splita ili nekog drugog Hrvatskog grada....
Obzirom da ja također nisam u Beogradu bio točno 20 godina, imam veliku želju otići tamo i vidjeti koliko se promjenio i obići nekada mi poznata mjesta, jer ipak sam tamo svojevremeno proveo 14 mjeseci u komadu (JNA)....
Ponavljam već izrečene rijeći kolega...Dejane i ostali sa srpskog podforuma....rado ćemo vas ugostiti kada se odlučite doći u posjet Zagrebu i tim povodom opet organizirati neki meeting. Također se živo nadam da će naš uvaženi kolega Tonycro,kao što je obećao, čim prije "skoknuti" do Beograda i uzvratiti jednako dobrom reportažom a obzirom na njegove fotografske sposobnosti u koje nas je doista uvjerio...niti ne sumnjam da će biti dobro!

Dejane, još jednom hvala na krasnoj reportaži i drago mi je da sam imao priliku upoznati tebe i suprugu, obadvoje ste krasni ljudi.........Pozdrav i do sljedečeg viđenja....
Old May 17th, 2008, 06:39 PM   #59
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Koga interesira, na hrvatskom forumu imamo dretvu sa zračnim fotkama Zagreba.

Vrijedi posjetiti: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=453624

Last edited by krzamak; May 17th, 2008 at 06:54 PM.
krzamak no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2008, 06:40 PM   #60
TigarZg1
Always attacks

TigarZg1's Avatar

Likes (Received): 1

Evo da se i ja malo nadovežem sa odnosom kilometraža, ovaj razmak istok-zapad na prvoj slici, napravljen je odprilike od table do table Zagreb...a razmak sjever-jug mi malo varira pa ako griješim neka me kolege i Zg-a isprave....

Reply

Tags
vrachar, zagreb

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules