daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 4.00 average.
Old August 21st, 2012, 10:42 AM   #381
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 23

Je to síce staršia fotka a nie je ani moja, ale na divokom parkovisku pri novej budove SND to stále vyzerá zle.

zdroj: http://www.odkazprestarostu.sk/podnety/253
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 21st, 2012, 10:52 AM   #382
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 435

Na tom mieste sa plánuje ten mediálny verejnožrútsky komplex RTVS. Ak sa nakoniec pristúpi k realizácii, tak im skončí aj toto parkovacie burinisko.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 12:44 PM   #383
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 470

ten komplex je cista fantazmagoria .. je nonsense, aby v centre boli verejnopravne media ..

ked tak mali predat mlynsku .. a urobit reko rozhlasu a prestahovat sa do rozhlasu .. viac verejnopravne media nepotrebuju ..
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 03:59 PM   #384
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 170

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
ten komplex je cista fantazmagoria .. je nonsense, aby v centre boli verejnopravne media ..

ked tak mali predat mlynsku .. a urobit reko rozhlasu a prestahovat sa do rozhlasu .. viac verejnopravne media nepotrebuju ..
mlynska dolina je pre RTVS lepsia, poloha rozhlasu je z hladiska dostupnosti horsia ako ten pozemok pri SND
quama no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 05:19 PM   #385
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 435

Keď sa konečne vyberie jedna z troch možností, čo bude so zostávajúcimi nehnuteľnosťami. Obávam sa ich demolácie, osobne budova otočenej piramídy by mi veľmi chýbala. Napr. by sa do nej mohla nasťahovať po reko nejaká štátna inštitúciu, vedel by som si tam predstaviť napr. prezídium alebo krajské riaditeľstvo PZ.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 07:23 PM   #386
Amrafel
Higher, better

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 728

Vylúčené. Lepšia budova pre rozhlas neexistuje. Tá budova je pokladom nielen zvonka, ale aj zvnútra, čo ti povie každý hudobník, čo tam nahrával alebo hral.

projects & photos & history
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2013, 11:50 PM   #387
Anuris
Registered User

Likes (Received): 643

Nevedel som presne kam to dat, tak som si povedal, ze asi najlepsie bude sem...

Davam do pozornosti novu zaujimavu stranku na FB: Hanby Bratislavy a ine architektonicke BA zverstva
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2013, 09:28 PM   #388
Phill
.

koniec jednej etapy - zona Prievoz

Phill no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2013, 11:57 PM   #389
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 217

Ta zona evidentne byvaniu nepraje. Jeden Nit, nikdy nedokoncene Jarabiny, cela ta cast je inak jedno velke zufalstvo (od Baumaxu az po Apollo BC). Strasne cesty, malo poriadnych chodnikov, budova Strabagu stojaca osamotena ako "strasiak v poli". Po zone Mlynskych Niv a Culenovej, kde sa vystavba pomaly rozbieha, bude toto smutny pomnik realitneho boomu.
Btw, teraz ked sa zacina stavat PC, vidim buducnost III nitov este menej ruzovo. Som zvedavy, ci sa nebudu snazit aspon prvu vezu nejako v tichosti vypredat (z pohladu banky). Predsa len, mozno aj skelet druheho nitu je nieco, co teraz reklamuje Zberbank
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2013, 05:51 PM   #390
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Likes (Received): 31

Čo sa týka divokého parkoviska pri SND: áno, vyzerá to zle, ale dá sa tam zadarmo parkovať. Súčasný stav s parkovaním v meste je natoľko zlý, že každý takýto priestor každý deň ocení zopár stovák ľudí, ktorí si tam môžu odložiť auto. Ja tiež. Preto aj som v súčasnosti za to, aby to ostalo, ako to je. Ak tam niečo postavia, určite to nebude mať zahrnuté bezplatné parkovisko a iba tam budú buď kancelárie, ktoré sú mi na nič, alebo byty, ktoré sú mi na nič, alebo obchody, ktoré sú mi tiež na nič, lebo ich je dosť hneď vedľa v Eurovei.

pt82 liked this post
Illioplius no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2013, 05:57 PM   #391
Amrafel
Higher, better

Amrafel's Avatar

Na to je jediná vhodná odpoveď: zaplať si. Ak máš auto, budeš platiť.

Old March 3rd, 2013, 06:24 PM   #392
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Quote:
Originally Posted by Amrafel View Post
Na to je jediná vhodná odpoveď: zaplať si. Ak máš auto, budeš platiť.
V blízkej budúcnosti vďaka bohu nebudem, no na druhej strane platím predsa dane. Zákon o cestnej premávke určuje, kde sa nesmie parkovať, no potom niekto príde na miesto, kde sa inak smie, namaľuje kríž na zem a zrazu sa tam nesmie (iba za peniaze). Súčasťou automobilovej dopravy predsa je aj priestor pre parkovanie. Alebo potom dobre, majme dobrú MHD na úkor áut – ja som za. Nie som človek, ktorý nemôže ísť v MHD, využívam ju skoro stále. Ale keďže nebývam ani v prvom, ani v druhom tarifnom pásme, tak je pre mňa auto v niektorých časoch nutnosťou.

Súčasný trend je však skôr v duchu: zastavajme každý voľný meter štvorcový miesta polyfunkčnými kraksňami, spoplatnime všetky parkovacie miesta, no na stav ciest a MHD kašlime. Jediné vylepšenia MHD, ktoré sa chystajú, sú vďaka eurofondom. A ani to nie je isté, či sa napokon uskutočnia.
Old March 3rd, 2013, 07:03 PM   #393
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
Originally Posted by Illioplius View Post
V blízkej budúcnosti vďaka bohu nebudem, no na druhej strane platím predsa dane. Zákon o cestnej premávke určuje, kde sa nesmie parkovať, no potom niekto príde na miesto, kde sa inak smie, namaľuje kríž na zem a zrazu sa tam nesmie (iba za peniaze).

Na zeleni, na zeleni, presne ako píše zákon, sa NESMIE PARKOVAŤ.

kaxno liked this post
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2013, 07:41 PM   #394
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post

Na zeleni, na zeleni, presne ako píše zákon, sa NESMIE PARKOVAŤ.
Ak si tam niekedy bol, tak toto nemôžeš myslieť vážne. Tam totiž nie je ani fliačik zelene, len blato a skaly.
Old March 3rd, 2013, 07:45 PM   #395
Amrafel
Higher, better

Amrafel's Avatar

Práve vďaka ľuďom, čo tam parkujú...Nepopieram, že samospráva je totálne impotentná v riešení problémov, ale my jej ešte pomôžme zhoršovaním stavu

motooo liked this post
Old March 3rd, 2013, 08:25 PM   #396
Tibi Kimi
Theards Starter

Tibi Kimi's Avatar

Likes (Received): 78

Quote:
Ak si tam niekedy bol, tak toto nemôžeš myslieť vážne. Tam totiž nie je ani fliačik zelene, len blato a skaly.
Skúšal si niekedy pestovať trávnik pod plechom, poprípade sudom ? Nerástol, však ? Než tam začali parkovať autá tak tráva tam rástla. A pre zákon je úplne irelevantné či tam rastie anglický trávnik alebo je tam len blato - je to plocha určená pre zeleň.
Tibi Kimi no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2013, 09:21 PM   #397
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tibi Kimi View Post
Skúšal si niekedy pestovať trávnik pod plechom, poprípade sudom ? Nerástol, však ? Než tam začali parkovať autá tak tráva tam rástla. A pre zákon je úplne irelevantné či tam rastie anglický trávnik alebo je tam len blato - je to plocha určená pre zeleň.
No to by ma skutočne zaujímalo, či tam rástla naozaj tráva a či nie skôr burina. Ono totiž o trávnik sa treba starať, sám s tým mám skúsenosti. Trávnik môže byť pekný a využitý, dokonca aj v Bratislave máme na to pekné príklady v Medickej záhrade, na nábreží pri Eurovei a podobne. No neviem si predstaviť, kto by si sadol či ľahol na trávnatý plácek medzi rušnou cestou, parkoviskom a nádejným staveniskom. Ty áno?

Každopádne, ak hovoríme o súčasnom stave, tak tam tráva neporastie ani keby sa všetky autá odtiaľ odsťahovali na niekoľko mesiacov. Ako píšem, o to sa treba starať. Navoziť tam pôdu, zasadiť semená, hnojiť, zalievať, plieť a pod. To akože na toto sú peniaze, ak nie sú na absolútne fundamentálne veci? Nevidím žiaden celospoločenský prospech z takéhoto výkladu zákona (možno máš pravdu), len by to bola nezmyselná buzerácia ľudí. Ak tam skutočne pôvodne rástla pekná tráva (o čom pochybujem, ale povedzme), mala polícia konať vtedy a pokutovať vodičov, čo tam parkovali. Ale hádzať vinu na ľudí, ktorí tam parkujú teraz – v súčasnom beznádejnom stave –, mi príde úplne scestné.
Old March 3rd, 2013, 09:26 PM   #398
E499.3056
Registered User

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 305

Quote:
Ja mam trocha ine poznatky.

Fotka z 2009/10.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2013, 10:00 PM   #399
Illioplius
Registered User

Illioplius's Avatar

Quote:
Originally Posted by E499.3056 View Post
Ja mam trocha ine poznatky.
Fotka z 2009/10.
Keď sa pozrieš na Google mape doprava, uvidíš, že v tom čase autá parkovali na mieste dnešného nádejného staveniska Panorama City. Po oplotení sa autá zjavne presunuli na túto lúčku.

Čo k tomu povedať? Ľudia si cez to skracovali cestu, ak náhodou nešliapli do psieho výkalu. Celkom zaujímavé, že to začalo len zopár autami a postupne sa to rozširovalo. No myslím, že dnešný stav je síce škaredší, no účelovejší. Vždy ide o to, že buď hovoríme o nejakom ideále, alebo o realite. Ja sám by som bol za to, aby tam vznikol pekný udržiavaný parčík, ak by na to boli peniaze. Ale práve tak chcem miesto, kde môžem zadarmo (alebo za lacný peniaz) parkovať, no to opäť iba v prípade, že verejná doprava ostane v súčasnej podobe.

Realita je však taká, že buď by tam bola burina s vyšliapanými chodníčkami a psími výkalmi, alebo to, čo je tam teraz. Ja volím druhú možnosť.
Old March 3rd, 2013, 10:15 PM   #400
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 414

Aj na norc pekne vidieť ako to tam vyzeralo pred divokým parkovaním.

Ak si dobre pamätám, bol tam hrdzavý plechový plot až po Landererovu a zázemie stavby novej budovy SND (už vtedy autá parkovali medzi plotom a chodníkom). Potom to ale určite skultivovali a vyčistili. No a postupne tam začali parkovať robotníci z Eurovey, potom už aj zamestnanci z okolia.

Je ale úplne jedno aká kvalita trávnika tam bola. Proste bola to zelená plocha a nepovažujem za normálne, že sa zmenila na divoký tankodrom rovno pred budovou národného divadla. Vyzerá to otrasne a z áut sa do pôdy dostávajú škodlivé látky (aj keď tých je tam už asi aj tak dosť..).
Spolu s rozbitou budovou vedľa je to pekná vizitka ako sa u nás ministerstvá starajú o svoj majetok.
Favorit no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules