daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Lounge > Photography & Video

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old March 23rd, 2009, 11:22 PM   #81
CJone
Nitra 826-2014

CJone's Avatar

Likes (Received): 22

CJone no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 23rd, 2009, 09:10 AM   #82
alexander.27
Registered User

Likes (Received): 4

22.7.09

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr
alexander.27 no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2009, 09:28 PM   #83
Hafan
Registered User

Hafan's Avatar

Location: biele miesto na mape sveta - čierna diera uprostred Európy
Likes (Received): 1

Stará Petržalka

Nevedel som do ktorého vlákna link na toto video dať. Dal som ho už do dvoch. Ale dám ho aj sem http://www.youtube.com/watch?v=oTkG_AhsB5A&NR=1
Old October 4th, 2009, 06:47 PM   #84
alexander.27
Registered User

del

Last edited by alexander.27; November 25th, 2011 at 04:22 PM.
Old December 3rd, 2009, 01:27 PM   #85
CJone
Nitra 826-2014

CJone's Avatar

Likes (Received): 22

My Petržalka photos

CJone no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2009, 02:19 PM   #86
misko
Registered User

Likes (Received): 1

famozny petrzalsky cyklus:
http://www.flickr.com/photos/henrikf...7600238517384/
misko no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2009, 03:27 PM   #87
WINDZ
Registered User

Likes (Received): 0

nemá niekto fotky najmodernejšieho nádražia na Slovensku - Bratislava Petžalka?
WINDZ no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2009, 08:02 PM   #88
alexander.27
Registered User

del

Last edited by alexander.27; November 25th, 2011 at 05:34 PM.
Old December 20th, 2009, 12:15 PM   #89
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by WINDZ View Post
nemá niekto fotky najmodernejšieho nádražia na Slovensku - Bratislava Petžalka?
co je na nej preboha najmodernejsie? uplna tuctova stanica akych su desiatky novorekonstruovanych, tato akurat s troska vacsou halou

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

obrazky su z flickr - autori rapberryred6, technet99, telingo potato
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 02:56 PM   #90
santiago calatrava
Habitante

santiago calatrava's Avatar

Aan, the difference is so obvious. Standing in front of the Main Station makes you feel sick, Petrzalka railway station - despite not being a masterpiece-is a place that does not make you feel sick
Anyway, Petrzalka station is quite a pleasant place to depart for Vienna and platforms at least are similar to its Austrian counterparts from Kitsee to Suedbahnhof. It' s important to notice that Petrzalka railway station is in Bratislava, Slovakia so that the quality of services is typical Slovak, but in the Slovak conditions I'm quite satisfied with the place as a whole.
santiago calatrava no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 04:29 PM   #91
WINDZ
Registered User

Quote:
Originally Posted by Aan View Post
co je na nej preboha najmodernejsie? uplna tuctova stanica akych su desiatky novorekonstruovanych, tato akurat s troska vacsou halou
diky za fotky... no najmodrnejsie co sa tyka modernosti oproti inym krajinam moc nic, ale v porovnani s celym slovenskoma vobec staci aj bratislavskymi stanicami je to bohyna ... alebo sa mylim?
Old December 20th, 2009, 04:54 PM   #92
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Quote:
Originally Posted by WINDZ View Post
diky za fotky... no najmodrnejsie co sa tyka modernosti oproti inym krajinam moc nic, ale v porovnani s celym slovenskoma vobec staci aj bratislavskymi stanicami je to bohyna ... alebo sa mylim?
mylis, nie je o nic modernejsia nez trebars stanica v Poprade (porovnavat ju s 25tis velkomestom Breclavou radsej ani nebudem - v skratke oproti BV je to uplny shit), skor naopak a takych stanic v mensich mestach je na Slovensku x co presli rekonstrukciou a su plne na urovni Petrzalskej, ta ma akurat oproti nim troska vacsiu halu a modernejsi zovnajsok od vchodu, co sa sluzieb a celkovo prostredia tyka je to obycajny slovensky pod/priemer co sa novych stanic tyka, navyse z nej nikto necestuje, mal som tam par krat stretko a max. otrasna stanica uplne ludoprazdna

ponuka sluzieb oproti hl.stanici mizerna, prostredie o cosi cistejsie co je dane kvantom ludi, atmosfera absolutne nulova - mrtva stanica oproti hl.stanici, o com svedci aj ta fotka displeja s odchodmi a tym kvantom vyuzivanych nastupisk, hlavna stanica v zasade az taka priserna nie je ak ide o vnutrajsok haly a nastupiska, co robi hlavnu stanicu desivou je to co sa nachadza pred nou - verejna fajciaren a zachody

EDIT: bohuzial fotky vnutra Breclavi sa mi nepodarilo najst, ale aspon na prvej sa da vidiet ako ma vyzerat normalny vstup na prve nastupisko, o tom ze na vsetkych su vytahy pristupne verejnosti nehovoriac, vnutri prijemna lacna restika (obedove menu 59Kc), potraviny, x automatov, prijemne zahranicne pokladne ala banka...
http://vlaky.net/zeleznice/spravy/00...bagr-dil-7.asp

Last edited by Aan; December 20th, 2009 at 05:18 PM.
Old December 20th, 2009, 05:49 PM   #93
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 724

Quote:
EDIT: bohuzial fotky vnutra Breclavi sa mi nepodarilo najst, ale aspon na prvej sa da vidiet ako ma vyzerat normalny vstup na prve nastupisko, o tom ze na vsetkych su vytahy pristupne verejnosti nehovoriac, vnutri prijemna lacna restika (obedove menu 59Kc), potraviny, x automatov, prijemne zahranicne pokladne ala banka...
http://vlaky.net/zeleznice/spravy/00...bagr-dil-7.asp
potvrdzujem skusenosti z Breclavi. on totiz cely koridor z Breclavi smerom na sever presiel v uplynulych rokoch rozsiahlou rekonstrukciou kolajiska aj vsetkch stanic, a je to tam dost vidiet.

offtopic, ale teraz som si spomenul na to, ako ta stanica vyzerala za sociku, ked odtial chodili medzinarodne vlaky do Viedne... prve nastupiste bolo oddelene ostnatym drotom, svetlomety, a chodili tam pohranicnici s psami a zrkadlami kontrolovali spodok vlakov, brutalna depka
Old December 20th, 2009, 10:07 PM   #94
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

a vsak aj u nas sa rekonstruuje, napr. na juznej trase budovy v Trnovci, Sali, Galante, Senci (?) uz zostava z vacsich miest snad len NZ (kde robili rekonstrukciu pokladni asi takym sposobom ze stare nechutne skla oddelujuce pokladnicky od zakaznikov nahradili novymi nechutnymi plastovymi oknami ktore ich oddeluju, proste na hlavu postavene v dnesnej dobe davat medzi zakaznika a pokladnika stenu, tam ma byt normalna sklena prepazke vysoka max. 50cm ako v banke/poste, dobry priklad je trebars posta na hl.stanici BA, tak nejak vyzeraju pokladne na staniciach v civilizovanej krajine)

http://webtv.idnes.cz/?relation=V090..._tv-zpravy_krr

pre inspiraciu odporucam tiez
http://technet.idnes.cz/nove-hlavni-..._reportaze_rja

po pozreti toho clanku je cloveku na zaplakanie aku mame stanicu v hlavnom meste a co tu podaktori v petrzalke povazuju za moderne aj ked tak ako vyzera petrzalska stanica mala vyzerat normalna stanica tak pred 10-15 rokmi (teda vtedy ked sa postavila (1998)), ale za 10 rokov sa tam nepohlo ani prstom a je pravda ze k tomu ani nie je dovod ked tam idu 1-2 vlaky za hodinu, bola to proste zbytocna cierna diera na peniaze

EDIT: beztak su pokladne zbytocnost hlavne po prechode na euro, ked nie je problem mat v minciach u seba kludne aj 5EUR za ktore si kludne kupi clovek listok na 100km vzdialenost ale hlupe automaty su obmedzene na 50km, stacilo by zopar dobrych automatov (aj bankovky, aj karty) a usetril by sa kopec penazi na platoch pokladnicok, kureni a pod. + automaty by pri rekonstrukcii nebol problem premiestnit na inu stanicu, lenze to by som chcel od statneho podniku prilis vela, aby sa snazil usetrit peniaze a zaroven sprijemnit zivot zakaznikom

Last edited by Aan; December 20th, 2009 at 10:21 PM.
Old December 21st, 2009, 12:45 PM   #95
WINDZ
Registered User

bratislavska hlavna stanica nie je len o tom aki ludia sa tam nachadzaju... ide hlavne o sluzby a prostredie.... ak by presla rekonstrukciou ako napr. Praha hlavni nadrazi tak by sa tam uz taki podivni ludia nenchadzali aspon vo vnutri lebo tam si uz na nich davaju pozor.... a Breclavska stanica je skvela, smekam... cestujem nou kazdy tyzden ked jazdim do Brna na skolu. Ale je blbe porovnavat tu sluzby u nas a stanice u nas a v CR... Len chcem povedat ze by som bol urcite radsej ak by nasa hlavna stanica vyzerala ako petrzalska s viacerymi nastupistami a vacsim priestorom... aj to namestie je krasne aj tie vyskovky vedlastanice a hlavne TESCO EXPRES hned naproti... kde vidis nieco take na hl. stanici? az sa mi chce plakat ked musim jazdit do CR z hl.stanice....
Old December 21st, 2009, 01:00 PM   #96
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Tesco expres je predrazeny smejd, to si to obcerstvenie mozem kupit za rovnaku cenu aj v bezpocte stankov na hl.stanici (narozdiel od petrzalskej) a za rozumnu cenu si sadnut na jedlo/pitie aj vedla do Antiku, namestie u petrzalskej nepoznam ziadne, je tam mozno nejaka prazdna mala plocha ale nam. by som to nenazval (tak ako niektori exoti nazyvaju trocha sirsi chodnik korzom), ta stanica je navyse otrasna v tom ze nie je robena pre ludi, dokoncit podchod na panonsku im trvalo 6 rokov a aj dnes ta frekvencia a vyber spojov ponuka naozaj nepreberne moznosti cestovania z BA

nemyslim ze hl.stanica by si mala brat priklad zrovna zo zastaranej petrzalskej s nulovou ponukou sluzieb oproti hlavnej, petrzalska je novsia takze vyzera krajsie a je cistejsia lebo nou nikto necestuje, ale inak nema oproti hlavnej prakticky ziadne vyhody, ked uz sa raz bude rekonstruovat tak dufam poriadne, vyrazne lepsie nez pod/priemerna petrzalska a minimum ktore ocakavam je dnesna uroven Prahy, aj ked kym sa zacne s reko aj ta bude uz zastarana

ide proste o to, ze nevidim rozdielu v kvalite sluzieb, priestorov na Petrzalskej obsluhujucej min. 120tis sidlisko a zrekonstruovanej v Trnovci nad Vahom pre 3000 ludi, jediny rozdiel je asi v trocha vacsej hale a jednom novinovom stanku, co je podla mna dost bieda a obdobne to bude asi v porovnani s velkou castou rekonstruovanych stanic za posl. 5 rokov oproti ktorym neponuka petrzalska nic navyse adekvatne tomu v akom velkom meste je
Old December 21st, 2009, 10:33 PM   #97
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 56

Quote:
Tesco expres je predrazeny smejd, to si to obcerstvenie mozem kupit za rovnaku cenu aj v bezpocte stankov na hl.stanici
V tých stánkoch sú podla teba rovnaké ceny?

Quote:
ide proste o to, ze nevidim rozdielu v kvalite sluzieb, priestorov na Petrzalskej obsluhujucej min. 120tis sidlisko a zrekonstruovanej v Trnovci nad Vahom pre 3000 ludi, jediny rozdiel je asi v trocha vacsej hale a jednom novinovom stanku, co je podla mna dost bieda a obdobne to bude asi v porovnani s velkou castou rekonstruovanych stanic za posl. 5 rokov oproti ktorym neponuka petrzalska nic navyse adekvatne tomu v akom velkom meste je
Aan, z hlbky srdca si prajem aby tie tvoje slová boli niekedy pravdou..

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2009, 10:48 AM   #98
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 217

Ja neviem, stanica v Petrzalke je podla mna pekna aj z architektonickeho hladiska.
Nie je podla mna ina stanica na SK, ktora by mala tak peknu a priestrannu halu, ako ta v Petrzalke. Je to jedina stanica na SK, ktora ma taky detail ako podzemne garaze (ktore vsak typicky slovensky - nefunguju). Je to hlavne jedina stanica, ktora ma menej ako 20 rokov

Na co samozrejme tato stanica doplaca (ako vsetky ostatne) je absolutne otrasna udrzba. Potrebovala by umyt, opravit poskodene kachlicky, vymenit ziarovky v logu ZSR a napise "Bratislava" (svieti len "Petrzalka"). Dat pred nu zopar poriadnych laviciek, smetnych kosov. Samozrejme, co tato stanica nema super, je lokalita, ale tak to je uz dan za to, kde a hlavne preco a v akych casoch bola postavena.

Aan, juzny koridor bol prerobeny, na Severnom (BA - ZA - KE) sa stanice prestavuju stylom ze sa sice postavia nastupiska, podchody ale tym to konci. S budovami sa nerobi nic, max sa im vymeni fasada. Chod sa kuknut do TT, TN, PN, a v Petrzalke si budes pripadat ako v raji. (co je vsak samo o sebe na zaplakanie).

Poprad je vynimka, tam sa rekonstrukcia realizuje hlavne z dovodu, ze stanica sa uz rozpada Samotna stanica je socikovske veldielo, daleko presahujuce potreby mesta akym je Poprad.
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2009, 12:46 PM   #99
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Ja neviem, stanica v Petrzalke je podla mna pekna aj z architektonickeho hladiska.
Nie je podla mna ina stanica na SK, ktora by mala tak peknu a priestrannu halu, ako ta v Petrzalke. Je to jedina stanica na SK, ktora ma taky detail ako podzemne garaze (ktore vsak typicky slovensky - nefunguju). Je to hlavne jedina stanica, ktora ma menej ako 20 rokov

Na co samozrejme tato stanica doplaca (ako vsetky ostatne) je absolutne otrasna udrzba. Potrebovala by umyt, opravit poskodene kachlicky, vymenit ziarovky v logu ZSR a napise "Bratislava" (svieti len "Petrzalka"). Dat pred nu zopar poriadnych laviciek, smetnych kosov. Samozrejme, co tato stanica nema super, je lokalita, ale tak to je uz dan za to, kde a hlavne preco a v akych casoch bola postavena.

Aan, juzny koridor bol prerobeny, na Severnom (BA - ZA - KE) sa stanice prestavuju stylom ze sa sice postavia nastupiska, podchody ale tym to konci. S budovami sa nerobi nic, max sa im vymeni fasada. Chod sa kuknut do TT, TN, PN, a v Petrzalke si budes pripadat ako v raji. (co je vsak samo o sebe na zaplakanie).

Poprad je vynimka, tam sa rekonstrukcia realizuje hlavne z dovodu, ze stanica sa uz rozpada Samotna stanica je socikovske veldielo, daleko presahujuce potreby mesta akym je Poprad.
uff, z architektonickeho hladiska som sa k tomu radsej nevyjadroval, je to obdobny gyc ako Michalovce kde sa s tym popasovali urcite lepsie

Michalovce

ble, Petrzalka - vyzera to ako vstup do krytej trznice

ad priestranna hale v 120tis Petrzke LOL - co k tomu dodat, bohuzial tu nemam fotky petrzalskej pidihaly, len tuto aspon co sa tyka materialov a tak

ale pridam fotky zopar PRIESTRANNYCH hal

Nove Zamky - 45tis obyv. - asi najpriestrannejsia hala v SR

Kosice - 240tis obyv.

Presov - 90tis obyv.

Partizanske - 25tis obyv.

Poprad - Tatry - stylova cakaren a zakaznicke centrum/pokladne ake by sa mali vylucne stavat

opat Michalovce - nie prestranne, ale aspon nie sterilne ako Petrzalka

+ Trnovec nad Vahom - tak vyzera eko vyzdoba

zaver - stanica v petrzke ma sterilnu malu (nezodpovedajucu mestu) nevyuzivanu halu s absenciou sluzieb a zvonku vyzera priserne, jedna vec sa jej musi uznat, ma 11 rokov tak ako michalovska stanica ktora vyzera ale lepsie, petrzalska stanica je sice relativne nova ale tym asi vycet jej pozitiv konci, inak ju pomaly vo vsetkom (az na cistotu vyplyvajucu z mnozstva cestujucich) prebije aj otrasna hlavna stanica

podla mna stanice s najvacsim potencialom po rekonstrukcii co sa tyka vonkajsieho vzhladu:
Nove zamky - v zasade staci zmenit obklad a bude to naozaj stanica na urovni aku by si zasluzila BA s jej mizernou hl.stanicou

Kosice - vyzadovalo by to vacsie zasahy zvonka ale tiez by mohla byt jedna z naj

odpoved postnem duplicitne aj v Infrastructure/railways nech sa da ked tak pokracovat tam, tu sme OT
Old January 7th, 2010, 04:31 PM   #100
:Huncut
or something...

:Huncut's Avatar

Likes (Received): 9

7.1.2010, Kostol sv. Rodiny

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules