daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Wieżowce i Panoramy

Wieżowce i Panoramy Statystyka i zdjęcia

Reply

Thread Tools
Old October 19th, 2011, 09:44 PM   #501
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

Likes (Received): 1

Jak mi wytłumaczysz dlaczego to jedno zdanie wyjąłeś z kontekstu i postawiłeś nad cytatem z mojej wypowiedzi, to może zechce mi się z Tobą jeszcze podyskutować.

Sponsored Links

Old October 19th, 2011, 09:55 PM   #502
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Likes (Received): 11

właśnie po to abyś przeczytał je dokładnie, jak również cały kontekst i pokazał mi gdzie z niego wynika, że będziemy to robić "za naszego życia" (za naszego życia co najwyżej możemy więcej nie popsuć)

poza tym w dyskusji nie używa się sformułowań typu "uspokuj się" bo teraz to ja nie wiem czy mam ochotę z Tobą dyskutować
gregry no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2011, 11:14 PM   #503
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

Quote:
Originally Posted by gregry View Post
]Wyobraź sobie Biprostal stojący odrobinę bardziej na lewo (powiedzmy nieco dalej niż Kijowska). Znajdziesz drugą taką wjazdową ulicę do miasta w widok z której Biprostal stojący w nowej lokalizacji by się wpieprzył? Więc może skończmy powtarzać tą samą głupotę w kółko.
Odniosłem się raczej do tego zdania. Po co teoretyzować co by było jakby Biprostal stał odrobinę bardziej na lewo, skoro stoi tam gdzie stoi, i nikt go nie przesunie.

Quote:
Oki teraz rozumiem
To inaczej. Mariacki prawie znajduje się na Floriańskiej, natomiast od Pasternika dzieli go okolo 5 km. Jakbyś Mariackiego z Floriańskiej nie widział, to nie byłbyś w stanie zobaczyć ani sfotografować w całości całej jego lewej strony. Ale np Wawelu już z Floriańskiej nie widać. I nikt z tego powodu nie postuluje za wyburzeniem połowy starego miasta. A Mariackiego też nie widać np z Grodzkiej, i nikt nic w związku z tym nie postuluje

PS. Przeporaszam za "uspokój się".
Old October 20th, 2011, 02:22 AM   #504
Gatsby
Registered User

Gatsby's Avatar

Likes (Received): 919

Quote:
Jak ma się La Défense do Krakowa?

Dawid Hajok
20.10.2011 aktualizacja: 2011-10-19 21:00

W gmachu Filharmonii Krakowskiej w czwartek o godzinie 14.30 odbędzie się konferencja "La Défense a Cracovie" poświęcona architektonicznym i urbanistycznym zagadnieniom wysokiej zabudowy w miastach.
Więcej... http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...#ixzz1bHDvDv1W
Gatsby no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 06:49 PM   #505
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by D r e a m e r View Post
Odniosłem się raczej do tego zdania. Po co teoretyzować co by było jakby Biprostal stał odrobinę bardziej na lewo, skoro stoi tam gdzie stoi, i nikt go nie przesunie.
teoretyzowaliśmy z Witu w zupełnie innym kontekście. On teoretyzował mówiąc, że jeśli chcielibyśmy chronić Pasternik, to na tej samej zasadzie trzeba by było chronić co 5 metrów wszystkie widoki.
Dlatego napisałem mu, że tak nie jest. Biprostal przesunięty (kiedy go budowano) "odrobinę" na lewo nie zrobiłby krzywdy widokowi z Pasternika. Nie zrobiłby też krzywdy żadnemu innemu widokowi, bo wbrew temu co napisał Witu promienistych ulic wjazdowych do miasta nie mamy co 5 metrów. Nie mamy nawet co kilka kilometrów, tym bardziej nie takich z widokiem.

Nie czytasz całej wypowiedzi i piszesz o "przesuwaniu" zupełnie wyrywając to z kontekstu.

Quote:
To inaczej. Mariacki prawie znajduje się na Floriańskiej, natomiast od Pasternika dzieli go okolo 5 km. Jakbyś Mariackiego z Floriańskiej nie widział, to nie byłbyś w stanie zobaczyć ani sfotografować w całości całej jego lewej strony. Ale np Wawelu już z Floriańskiej nie widać. I nikt z tego powodu nie postuluje za wyburzeniem połowy starego miasta. A Mariackiego też nie widać np z Grodzkiej, i nikt nic w związku z tym nie postuluje

PS. Przeporaszam za "uspokój się".

Gdyby ktoś z głową podchodził do sytuowania w Krakowie wieżowców, to dałoby się je tak ułożyć, że nigdy w żadnym skatalogowanym widoku (a nie jest ich tak wiele) żaden nie stałyby przed historycznymi budynkami. I w żadnym z widoków z "świętej trójcy" (Kraka, Kościuszki, Skałki) nie stałyby za ani przed.

Tymczasem jak na złość jest inaczej

Gdyby nie lenistwo, to już dawno w Krakowie istniałaby mapa z bezkolizyjnymi lokalizacjami dla obiektów wysokich. Ale u nas nikt nawet nie podejmie się zrobienia takiego czegoś, bo przecież u nas w ogóle nie wolno budować wysoko (ale później kiedy przychodzi co do czego, to wyrasta jeden czy drugi kikut akurat w jakimś "skatalogowanym" widoku).

Taka mapa z bezkolizyjnymi lokalizcjami powinna istnieć jako bezpiecznik (nawet jeśli tworzący ją, zarzekałby się, że i tak w żadnym z tych miejsc nie pozwoli zbudować nic wysokiego. Jednak w razie zakusów dzięki mapie, można by było szybko cokolwiek sprawdzić i wychwycić)

Dość przypomnieć, że gdyby istniała taka mapa, to Majchrowski nie wygłupiłby się głosząc, że wybuduje najwyższy w Krakowie wieżowiec w miejscu motelu Krak (ów wyrósłby dokładnie za Wawelem patrząc z świętego widoku z Kopca Kraka). Druga rzecz, że taka mapa poinformowałaby naszego prezydenta o tym, iż latają tamtędy samoloty. Biprostal wyrósł tak samo - w krakowskiej niewiedzo-niechęci do wieżowców
Old December 29th, 2011, 09:03 PM   #506
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

A co z loklizacją za krzemionkami, tj. w rejonie rozwidlenia Wielickiej i Kamieńskiego? Tam wieżowce niczego by nie zasłaniały, bo stamtąd i tak nic nie widać, wzgórze zasłania Wawel a samego wzgórza też nie widać bo wznosi się stopniowo. A widok z kopca Krakusa w strone wieliczki chyba nie zalicza sie do wartościowych. I od centrum niedaleko.
Old December 29th, 2011, 09:34 PM   #507
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

rozważana jest lokalizacja w Płaszowie - więc pewnie jej zasięg mógłby to objąć (znając naszą zasadę dobrego sąsiedztwa)

PS
głupio jednak ładować się z wieżowcami na wzgórza (teren się wznosi)
Old December 29th, 2011, 09:38 PM   #508
Wertyder
Registered User

Wertyder's Avatar

Quote:
A co z loklizacją za krzemionkami, tj. w rejonie rozwidlenia Wielickiej i Kamieńskiego? Tam wieżowce niczego by nie zasłaniały,
Pewnie tak ale pytanie czy znaleźliby się tacy, którzy by je chcieli tam stawiać.
Wertyder no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2011, 09:48 PM   #509
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

Quote:
głupio jednak ładować się z wieżowcami na wzgórza (teren się wznosi)
Miałem na myśli płaski teren przed wzgorzem a nie na samym wzgórzu.

Quote:
Originally Posted by Wertyder View Post
Pewnie tak ale pytanie czy znaleźliby się tacy, którzy by je chcieli tam stawiać.
Jeśli w studium zaproponują tereny np. za kombinatem i tutaj to wiadomo która lokalizacja korzystniejsza. Zauważ, że jest to całkiem blisko centrum, nioe wiem czy znajdziesz bliżej miejsce, gdzie wieżowce nie kolidowałyby w panoramę.
Old December 29th, 2011, 10:07 PM   #510
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Miałem na myśli płaski teren przed wzgorzem a nie na samym wzgórzu.
piszę stricte o rozwidleniu Kamieńskiego i Wielickiej. W storunku do okolic Dworca w Płaszowie teren się wznosi. Czyż nie? A moim zdaniem drapacze chmur stawiane na "wzgórkach" wyglądają śmiesznie
Old December 29th, 2011, 10:14 PM   #511
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

Ja też piszę stricte o rozwidleniu. Ale o płaskim terenie w tym mijscu. tam gdzie stacja BP, działka obok BP, oraz po przeciwnej stronie Kamienskiego przed ZSE . To niedużo miejsca, akurat tyle ile trzeba na skupioną wysoką zabudowę w Krakowie.
Old December 29th, 2011, 10:39 PM   #512
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

ale co z tego, że "płaski" skoro leży o 8 metrów wyżej niż Dworzec w Płaszowie

http://www.geocontext.org/publ/2010/...11288038212953

jak już to przemysłowy teren pomiędzy Wielicką a torami kolejowymi, na wysokości rozwidlenia o jakim mówisz, ale po drugiej stronie Wielickiej
Old December 29th, 2011, 11:25 PM   #513
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

A co ma do tego dworzec w Płaszowie?
Old December 30th, 2011, 12:30 PM   #514
Wertyder
Registered User

Wertyder's Avatar

Quote:
Jeśli w studium zaproponują tereny np. za kombinatem i tutaj to wiadomo która lokalizacja korzystniejsza. Zauważ, że jest to całkiem blisko centrum, nioe wiem czy znajdziesz bliżej miejsce, gdzie wieżowce nie kolidowałyby w panoramę.
Blisko to fakt ale teren bardzo mało prestiżowy, a co innego mogłoby kogoś zmusić żeby budować tam wieżowiec.
Wertyder no está en línea   Reply With Quote
Old December 30th, 2011, 03:34 PM   #515
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 248

Myslę, że w przeciagu kilku lat dotrze tutaj potrzeba biur ... poki sa jakies sensowne miejsca w okolicach Zabłocia to tam sie inwestuje ale wkrótce powinno to sie zmienic. Dowodem na to jest zapełnienie B4B i Havre.
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2011, 07:11 PM   #516
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
A co ma do tego dworzec w Płaszowie?
jak widzę zgubiłeś gdzieś po drodze lub nie zadbałeś o to by załapać ciągłość i sens wypowiedzi.

Na szczęście to jest forum i jeśli chcesz odnaleźć odpowiedź na to pytanie będzie Ci bardzo łatwo wrócić do początku i przeczytać wszystko raz jeszcze, dzięki czemu unikniemy sytuacji w której raz jeszcze napisałbym to samo.

W skrócie napiszę tylko tyle, że drapacze chmur wyglądają najkorzystniej stawiane możliwie najniżej

PS
w poprzedniej dyskusji miałem z Tobą ten sam problem
Old January 2nd, 2012, 10:44 PM   #517
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

Quote:
PS
w poprzedniej dyskusji miałem z Tobą ten sam problem
Gregry ja widzę, że Ty masz problem sam ze sobą, a dokładnie z wyrażaniem jasno swoich przemyśleń. Uwierz mi , że nie każdy po przeczytaniu hasła "teren się wznosi" od razu jest przekonany, że tam nie ma sensu budować wieżowców. Ale gdybyś napisał np tak: Teren w tym miejscu nie należy do najniżej położonych w Krakowie, a wg mnie powinniśmy szukać terenów położonych nisko, żeby jak najwyższe wieżowce wystawały jak najniżej. I wtedy ja odpisałbym Ci, że taka różnica wysokości jest mało znacząca w stosunku do walorów tego miejsca, takich jak położenie w miejscu dużo bardziej zasłoniętym niż inne tereny położone niżej. A na pewno Dw. Płaszów nie jest żadnym znaczącym odnośnikiem. Naucz się pisać merytorycznie, to nie będziesz "miał ze mną problemu".
Old January 3rd, 2012, 12:17 PM   #518
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by D r e a m e r
Gregry ja widzę, że Ty masz problem sam ze sobą, a dokładnie z wyrażaniem jasno swoich przemyśleń. Uwierz mi , że nie każdy po przeczytaniu hasła "teren się wznosi" od razu jest przekonany, że tam nie ma sensu budować wieżowców. Ale gdybyś napisał np tak: Teren w tym miejscu nie należy do najniżej położonych w Krakowie, a wg mnie powinniśmy szukać terenów położonych nisko, żeby jak najwyższe wieżowce wystawały jak najniżej. I wtedy ja odpisałbym Ci, że taka różnica wysokości jest mało znacząca w stosunku do walorów tego miejsca, takich jak położenie w miejscu dużo bardziej zasłoniętym niż inne tereny położone niżej. A na pewno Dw. Płaszów nie jest żadnym znaczącym odnośnikiem. Naucz się pisać merytorycznie, to nie będziesz "miał ze mną problemu".
a tutaj co masz:

Quote:
piszę stricte o rozwidleniu Kamieńskiego i Wielickiej. W storunku do okolic Dworca w Płaszowie teren się wznosi. Czyż nie? A moim zdaniem drapacze chmur stawiane na "wzgórkach" wyglądają śmiesznie

naprawdę trudno do Ciebie dotrzeć. Naucz się czytać całe posty i ze zrozumieniem. Poza tym jest tu jakaś ciągłość wypowiedzi, której nie będę sklejał przy każdym poście, bo powinieneś to mieć "sklejone" w głowie jako dyskutant. A nie, że zadajesz pytania wyrwane z ciągłości kontekstu

PS
i sprawdź co oznacza słowo "merytorycznie"
przyda Ci się, bo nie będę miał wtedy z Tobą problemu

PS2
ale to dobrze, że w końcu "zakumałeś" o co chodzi. Głupio jednak, że zamiast odpowiedzieć, wolałeś pójść w "wojenkę"
Old January 3rd, 2012, 12:28 PM   #519
gregry
Assolutamente sě

gregry's Avatar

Quote:
Originally Posted by D r e a m e r
taka różnica wysokości jest mało znacząca w stosunku do walorów tego miejsca, takich jak położenie w miejscu dużo bardziej zasłoniętym niż inne tereny położone niżej. A na pewno Dw. Płaszów nie jest żadnym znaczącym odnośnikiem

Dworzec w Płaszowie spełnia wszystkie kryteria. Jest najniżej położony, będzie tam przebiegać 3 obwodnica i kolejna nitka tramwaju. Jest kolej. Jest sporo miejsca do wykorzystania zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej (oraz północnej).

Tymczasem teren który proponujesz, moim subiektywnym zdaniem odpada właśnie ze względu na to, że leży 8-10 metrów wyżej niż najniżej położone tereny w Krakowie.
Old January 3rd, 2012, 12:38 PM   #520
D r e a m e r
Registered User

D r e a m e r's Avatar

Nic nie muszę sprawdzać, wypowiadasz się niemerytorycznie bo ciągle wszystko odnosisz do swojego Beszczu i innych widoczków. Jak ktoś mówi, że wieżowce mogłyby również powstać za Krzemionkami to wyskakujesz, że dworzec w Płaszowie jest niżej położony, albo że inne miejsca są lepsze (oczywiście miejsca za którymi postulujesz od dawna). Kończę już dyskusję z Tobą bo widzę, że lubisz się sprzeczać dla samego sprzeczania albo dla przekonania wszystkich, że Twój Beszcz położony na terenach zalewowych jest najlepszą lokalizacją.

Last edited by D r e a m e r; January 3rd, 2012 at 12:46 PM.
D r e a m e r no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
kraków, panoramy, skylines, wieżowce

Thread Tools

Posting Rules