daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old December 14th, 2009, 04:52 PM   #1821
turysta
Registered User

Likes (Received): 0

przyklad galerii sandecja dobitnie pokazuje że w najbliżym czasie nie ma co liczyć na budowe kolejnych galerii. nie były one budowane gdzyż potencjalni inwestorzy czekali, aby zobaczyć jak będzie sie krecic biznes w galerii sandecji. moim zdaniem galeria sndecja jak i europa są wystarczajace jak na nowy sącz!!!! (ktos się zgadza ręka do góry)
turysta no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 14th, 2009, 06:17 PM   #1822
Piter_29
Registered User

Piter_29's Avatar

Likes (Received): 61

No może jeszcze jedna a dokładniej na Lwowskiej praktycznie w Centrum Miasta no i tyle, hipermarkety mogą sobie spokojnie budować jeszcze jeden spożywczy i budowlany.
Piter_29 no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2009, 08:24 PM   #1823
fxxx
Registered User

jedno jest dobre z ramexu i sandecji-w koncu biegonice nie sa taka dziura gdzie jest carbon, fakro, gielda w niedziele i posredniak tylko cos tu mozna zrobic. a z tamtad juz calkiem niedaleko do terenow przy obwodnicy, a dzialki tam sa bardzo atrakcyjne.
fxxx no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2009, 01:13 AM   #1824
biolmol
Registered User

biolmol's Avatar

Likes (Received): 3

Mamy jeszcze kościół i cmentarz A co do giełdy to muszę się przejść w niedzielę żeby zobaczyć jak to teraz jest zorganizowane.
biolmol no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2009, 09:49 AM   #1825
toni...
...

toni...'s Avatar

Likes (Received): 179

RAMEX

pajacyk
wyrażam zgodę na publikowanie moich zdjęć z podaniem źródła- skyscrapercity nowy sącz
toni... no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2009, 12:04 PM   #1826
jks
Registered User

Argument o obniżeniu cen przez zwiększenie ilości sklepów w centrach handlowych moim zdaniem jest nietrafiony, ponieważ na przykładzie krakowskich galerii WEJDZIESZ DO JEDNEJ TO TAK JAK BYŚ BYŁ W KAŻDEJ tzn. w większości te same sklepy sieciowe, ten sam towar, te same ceny.
jks no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2009, 05:33 PM   #1827
uzytkownikzns
Registered User

Nie jest do końca prawdą że w tej samej sieci kupisz w tej samej cenie rzeczy w Kr i w NS. Reserved jest idealnym przykładem - w Rynku są nierzadko inne ceny niż w Europie. Ta firma (chyba już o tym wspomniałem) wzoruje swój biznes na firmie GAP a tam także w różnych krańcach miasta w USA w Gapie są różne ceny. Im większy obrót tym lepsze wyprzedaże - taka jest zasada, jeżeli myślicie że jest na odwrót to macie rację ale tylko w chwili likwidacji sklepu gdy jest niewypłacalny i MUSI coś sprzedać żeby zapłacić za czynsz itd. W NS nie zwiększą się obroty " bo galeria jest ładna ", to po prostu zasobność naszych portfeli.
Ktokolwiek z forumowiczów ma wiedzę na temat "analityków" to zrozumie jak działa mechanizm szukania jeleni na wynajem drogich powierzchni handlowych w nierentownej Galerii. Dzisiaj ładne słówka ładnie się prezentują, ba miłe są dla ucha a gdy się je przetłumaczy na nasze i zrozumie tekst pomiędzy wierszami... szkoda gadać...ja na szczęście jestem tylko klientem.
Użytkownik Turysta pisze prawdę, nie prędko cokolwiek się u nas wybuduje. Na szczęście widmo galerii Pod Skarpą mamy za sobą, bo ta budzi najwięcej kontrowersji.

Last edited by uzytkownikzns; December 15th, 2009 at 07:56 PM.
uzytkownikzns no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2009, 06:25 PM   #1828
fxxx
Registered User

dokladnie jest jak wyzej. crop, house, reserved to jedna firma poza tym a i tak widac roznice w jakosci (mam na mysli 'ubrania' z cropa) w tej samej cenie. ramex prezentuje sie nawet nawet, ale jak nie beda walczyc cena to nic z tego nie bedzie imho-u nas ludzie czesto wiedza co ile ma kosztowac
fxxx no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2009, 06:37 PM   #1829
quaku2
Quaku

quaku2's Avatar

Likes (Received): 44

niestety ramex cenami nie zachęca do zakupów, dla porównania panele bambusowe na podłoge w nomi 79 zł/m2 przecenione na 60 zł a w ramexie te same panele 100 zł...
quaku2 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2009, 10:17 PM   #1830
turysta
Registered User

no dobra ppodałes przykład nomi które ma tansze panele bambusowe od ramexu, ale nie zauważasz że ramex ma też inne rzeczy tańsze od nomi. na tym to polega. jednymi rzeczami przyciągają prawie nic na nich nie zarabiajać, zby szprzedać rzeczy na które mają naprawdę dużo przebitke. taki system działa we wrzystkich sklepach.
Old December 16th, 2009, 10:19 PM   #1831
turysta
Registered User

a już odnośnie biegonic to nie wiecie moze czy tenn teren położony przed mostem na popradzie należy w całośći do liudzi mieszkających tam w tych bodajże 3 domach. jeżeli by coś tam wybudowali to mielibyśmy już całkowite połączenie ze starym sączem
Old December 17th, 2009, 08:25 AM   #1832
jks
Registered User

Podobno Europa zmienia godziny otwarcia tj. od 01.01.2010 roku będzie czynna cały tydzień od 10 do 20 także w soboty i niedziele a nie jak do tej pory od 10 do 18. Moim zdaniem to nie spowoduje zwiększenia ruchu, bo problem tkwi nie w godzinach otwarcia, ale w niemożliwości zaparkowania, a bez dogodnego dojazdu i parkingu nie ma mowy o zakupach. Wjeżdżam, kręcę się po parkingu z 15 minut i zmuszony jestem jechać gdzie indziej. (do Sandecji lub Realu)
Old December 17th, 2009, 08:04 PM   #1833
turysta
Registered User

nie wydaje mi sie to prawdą! znam kilka osób które pracują w europie i po godinei 7 to już nie ma praktycznie ruchu - ogólnie mówiac nierentowny pomysł! chyba że zmiany by te dotyczyły okresu światecznmego to wtedy się zgodzę
Old December 18th, 2009, 07:30 AM   #1834
jks
Registered User

Quote:
Originally Posted by turysta View Post
nie wydaje mi sie to prawdą! znam kilka osób które pracują w europie i po godinei 7 to już nie ma praktycznie ruchu - ogólnie mówiac nierentowny pomysł! chyba że zmiany by te dotyczyły okresu światecznmego to wtedy się zgodzę
Wiadomość pewna i potwierdzona. Każdy najemca 16.12.2009 r. otrzymał aneks do umowy najmu, z adnotacją, że niezastosowanie się stanowi rażące naruszenie regulaminu funkcjonowania centrum i będzie skutkować wypowiedzeniem w trybie natychmiastowym.
Old December 18th, 2009, 10:22 AM   #1835
biolmol
Registered User

biolmol's Avatar

Likes (Received): 3

Co do godzin otwarcia to ja osobiście lubię robić zakupy wieczorem i to że Europa była otwarta do 18 bardzo mi przeszkadzało i praktycznie tam nie zaglądałem.
Wcale się nie dziwie, że wydłużają godziny pracy, muszą konkurować z Sandecją i powiem Wam że sporo ludzi jest w Sandecji między 19 a 21.
Jeszcze jedna informacja, od dzisiaj Carrfour będzie otwarty do 23, w wigilię krócej ale nie pamiętam do której, a w sylwestra do 16
Quote:
Originally Posted by toni... View Post
Ale nic nie szkodzi że są w rękach prywatnych, nawet lepiej że tak jest (ile czasu sprzedają tandetę). Te tereny przy Popradzie są mało zabudowane i bardzo dobrze bo potencjalny inwestor ma mniejszy problem. Super gdyby coś konkretnego tam powstało, bo faktycznie stary i nowy praktycznie będą połączone niemal ciągłą zabudową. Z tego co się orientuję to ma tam powstac strefa ekonomiczna-przemysłowa "Winna Góra"
Mi się podobają tereny za stacją BP, jest tam sporo miejsca i zastanawiam się dlaczego tam nie myślą o wybudowaniu dużej galerii tylko chcą ją wcisnąć przy Lwowskiej i Krańcowej. Przy BP lokalizacja jest praktycznie w Centrum i przy dwupasmówce to nie było by problemów z organizacją ruchu.

Last edited by biolmol; December 18th, 2009 at 10:28 AM.
biolmol no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 01:38 AM   #1836
VATAR
SANDECJA

VATAR's Avatar

Ech cala strona o MPK i busach... Ja za to zeby powrocic do tematu napisze ze Galeria Sandecja kiepsko sobie radzi :P Ludzi malo przez to pewnie utarg w sklepach tez kiepski, za to Europa masakra, tlumy A pomyslec ze wiekszosc z nas twierdzilo ze ta jedna galeria da sie we znaki Europie Mysle ze jedynie Galeria Copernicus'a moze zmniejszyc klientele Europy.
VATAR no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2009, 09:48 AM   #1837
jaszczorka
Registered User

jaszczorka's Avatar

Zastanawiam sie dlaczego za wszelka cene chce sie zrobic z Europy potwora.Moze nie jest najbardziej nowoczesnym obiektem ale jest w dobrym miejscu i ma glownie naszych sadeckich najemcow a nie ludzi z zewnatrz.W Sandecji nie ma wiele innych marek poza kilkoma sieciowkami ,ktore sa wszedzie wiec nie stanowia zadnej atrakcji.Jak powstanie galeria Copernicus to polowa najemcow z Europy tam przejdzie i znow bedzie to samo tylko w nowym pudelku.Poza tym w Europie nie zauwazylam tlumow (nigdy) jedynie parking jest wiecznie zapchany ale to odwieczna bolaczka z ktora mozna sobie poradzic - oczywiscie jak ktos chce.
Ostatnio slyszalam od znajomej ktora ma sklep w Sandecji ,ze galeria zle funkcjonuje bo jest w zlym miejscu.Ciekawe jak dlugo nad tym myslala
jaszczorka no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2010, 02:41 PM   #1838
VATAR
SANDECJA

VATAR's Avatar

A ja przypomne ze taka rozmowa powinna toczyc sie w tym watku:

http://www.skyscrapercity.com/showth...665710&page=98

VATAR no está en línea   Reply With Quote
Old January 21st, 2010, 08:39 PM   #1839
nowysacz
Registered User

nowysacz's Avatar

"pasaż gorzków" należący do "Merkury Market" i "Galeria Merkury" będzie zlikwidowany. Wszyscy właściciele dostali wypowiedzenie, większość sklepów do końca stycznia ma się wyprowadzić a "prima strada" i "mały robinson" i któryś chyba jeszcze mają okres wymówienia do końca kwietnia. Właścieciel podobno planuje jakiś market z rzeczami ogrodowymi zrobić. Chyba będzie coś jak w Nowym Targu przy zakopiance gdzie obok Merkurego Marketu stoi Merkury dom i ogród czy jakoś tak.
galerie i centra handlowe
miasteczko multimedialne
lotnisko Stary Sącz

Nowy Sącz miastem przyszłości, z przeszłością :)
nowysacz no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2010, 10:24 PM   #1840
uzytkownikzns
Registered User

Dzisiaj troszkę się pośmiałem będąc w Galerii Sandecja na zakupach. Przypomniały mi się nadzieje niektórych forumowiczów na turystykę zakupową do Nowego Sącza. Już wtedy brzmiało to dla mnie jak abstrakcja a raczej nonsens bo abstrakcja może mieć swój sens a teraz to po prostu mnie rozbawia. Przysłuchiwałem się dzisiaj komentarzom prezesów spółek oraz funduszy które inwestują właśnie w Galerie. Podobno mają dość odwagi aby inwestować w takie zadupia jak Nowy Sącz nawet teraz w czasie dekoniunktury. Zapraszam, odważcie się zainwestować w następne galerie a ja się pośmieję
uzytkownikzns no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
małopolska, nowy sącz, stipson

Thread Tools

Posting Rules