daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old July 2nd, 2011, 07:16 PM   #1
Anuris
Registered User

Likes (Received): 1479

[Slovakia] Academic Infrastructure

Diskusia v bratislavskom threade o planovanych projektoch a stavebnom progrese v meste, v ktorej sa hovorilo o osarpanych ci naopak cerstvo zrekonstruovanych budovach slovenskych vysokych skol ma inspirovala k zalozeniu osobitneho univerzitneho vlakna, ktore tu (ak som ho neprehliadol) doposial chybalo. Myslim, ze ked maju vlastny priestor hrady, zamky, zoologicke zahrady, termalne kupaliska, stadiony alebo golfove a lyziarske strediska, tak nie je dovod, aby sa podobnej osobitnej pozornosti nedostalo aj univerzitam (napokon, mame ich tu ako hub po dazdi).

A hned na uvod pridavam jednu, mam pocit, ze trochu menej znamu, ale vydarenu rekonstrukciu chatrajucej byvalej budovy Pedagogickej fakulty UK na Mlynskych luhoch, do ktorej sa minuly rok prestahovala Fakulta socialnych a ekonomickych vied UK. Blizsie info:

http://www.uniba.sk/index.php?id=186...ash=f8675db22c

Foto (kedze v case fotenia prsalo, tak prevazne interiery, nabuduce mozem doplnit este o par exterierovych zaberov):

A este 2 panoramy zo zahrady:

Last edited by Anuris; July 3rd, 2011 at 03:14 PM.
Anuris no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 3rd, 2011, 12:22 PM   #2
radeoNko
MANIAK

radeoNko's Avatar

Likes (Received): 10

dobry napad, urcite to tu chybalo...este mozno by som do buducnosti nedaval tolko fotiek
Old July 3rd, 2011, 01:20 PM   #3
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 1091

Rozdelil som to do troch postov, toľko obrázkov by sa nemalo dávať do jedného postu. Inak ale dobrý nápad pre thread.

Quote:
Originally Posted by Anuris View Post

Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2011, 01:21 PM   #4
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 1091

Ďalšia časť obrázkov.

Quote:
Originally Posted by Anuris View Post

Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2011, 02:38 PM   #5
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 282

reko STU

Quote:
Originally Posted by marish View Post

turnikety su, ale skipasy mozte nechat doma, kedze tie (na fotke) vpravo su vypnute...

spojovaci most ponad atrium

nova fasada zvnutra (severna)

(severne) slnolamy na schodisku

dva detaily

(juzne) slnolamy na schodisku

trochu zavadzajuca vzduchotechnika, ale nepoznam nikoho kto by si v skole od radosti poskakoval, takze tam problem nevidim

zvonku...

...uz chyba iba par poschodi

slabucko fukalo, takze tie hupacky boli prazdne...

a severofasadna bonusovka
dobry thread
marish no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2011, 03:01 PM   #6
Anuris
Registered User

Diky za pozitivnu odozvu - som rad, ze sa tento thread uchytil. Az bude lepsie pocasie, tak sa vydam pofotit Paneuropsku VS na Tomasikovej v Ruzinove, co je tiez velmi vydarena reko byvalej budovy miestneho uradu.
Old July 3rd, 2011, 03:03 PM   #7
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 504

Chvalim thread.
Keby vsetky skoly vyzerali aspon ako ta UKcka...to chcem tak vela ?
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2011, 04:06 PM   #8
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 71

Asi nie. Ked zoberiem ako vizera Oxford alebo priemerna Svajciarska univerzita, tak nejde o nejake vyslovene drahe budovy vykladane zlatom. Praveze, zakazdym dost strohe, ekonomocky relativne nenarocne projekty, ktore by nemalo byt problem postavit a spravovat aj na SK pri normalnom financovani zo statneho rozpoctu a eurofondami.

Aby som nemlel do vetra, tu su nejake priklady:
http://www.well.ox.ac.uk/home
http://biomedizin.unibas.ch/location...mattenstrasse/
http://www.imcr.uzh.ch/index.html

Dufam, ze sa toto vlakno uchyti.

Last edited by Michal.B.Kovac; July 3rd, 2011 at 04:58 PM.
Michal.B.Kovac no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2011, 04:21 PM   #9
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Ved to.A kedze su to vyrejne budovy,musia byt nenarocne na udrzbu.Cize netreba velmi vymyslat,staci nech je to ciste,nech vsetko funguje,nech su splnene kapacitne kriteria.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

Old July 3rd, 2011, 06:30 PM   #10
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 1119

Quote:
Originally Posted by Michal.B.Kovac View Post
zakazdym dost strohe, ekonomocky relativne nenarocne projekty, ktore by nemalo byt problem postavit a spravovat aj na SK pri normalnom financovani zo statneho rozpoctu a eurofondami.
Quote:
Originally Posted by wuane View Post
netreba velmi vymyslat,staci nech je to ciste,nech vsetko funguje,nech su splnene kapacitne kriteria.
Vo Viedni to vidia trochu inak
Old July 3rd, 2011, 06:38 PM   #11
wuane
Registered User

wuane's Avatar

tak to uz hej.Ale prislo by mi ako plytvanie zdrojmi ak by sa malo vyslovene takymto sposobom investovat do architektury,pritom niektore skoly nemaju ani len dostacujuce priestory.Da sa robit pekna a zaroven ovela jednoduchsia architektura.Ale ak uz raz nebude do coho liat peniaze tak nech sa paci ...

Old July 3rd, 2011, 08:07 PM   #12
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 71

Tak da sa aj tak. Ale nie je to pravidlo.

Rakusaci sa v poslednej dobe hodne snazia dostat do povedomia v inovaciach a to vidiet na investiciach do ludi a podmienok a na architekture.

Last edited by Michal.B.Kovac; July 3rd, 2011 at 08:16 PM.
Michal.B.Kovac no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2011, 10:42 PM   #13
Anuris
Registered User

Ako dobry inspiracny priklad pre nase VS by mohol posluzit novy kampus Masarykovej univerzity v brnenskych Bohuniciach. Ale o niecom takom tu, zial, este na dlhu dobu mozeme len snivat...
Old July 4th, 2011, 07:59 PM   #14
Anuris
Registered User

Paneuropska VS - Fakulta prava, Part 1

Slubena Paneuropska VS - Fakulta prava (reko byvaleho miestneho uradu/narodneho vyboru Ruzinov)...

# Info (su tam aj zabery z interierov)

Foto:

Last edited by Anuris; July 4th, 2011 at 08:12 PM.
Old July 4th, 2011, 08:06 PM   #15
Anuris
Registered User

Paneuropska VS - Fakulta prava, Part 2

That's all, folks!
Old July 6th, 2011, 07:48 PM   #16
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 116

Budovu majú peknú . . .
Old September 8th, 2011, 08:17 PM   #17
Anuris
Registered User

Študenti STU majú vynovenú jedáleň

Quote:
Slovenská technická univerzita (STU) dnes otvorila zrekonštruovanú jedáleň Jura Hronca na Bernolákovej ulici v Bratislave. Stravovať sa v nej okrem študentov a zamestnancov STU môže aj verejnosť.

Univerzita rekonštrukciu dokončila v júni tohto roka. Jej celková kapacita je 248 miest, v jednej zmene zamestnanci jedálne pripravia až 1200 porcií. Denne si stravníci môžu vybrať zo štyroch až piatich jedál formou menu, ktoré sa dajú objednávať vopred cez internet. Jedlá však budú k dispozícii aj bez objednávky.

Na výber budú k dispozícii aj minútky a čerstvé šaláty. Jedáleň bude počas plnej prevádzky poskytovať výdaj raňajok, obedov aj večerí. Skúšobná prevádzková doba zariadenia je zatiaľ od 7:00 do 20:00 h.

O otvorení jedálne dnes informoval tlačový tajomník STU Štefan Berdis a vedúca Útvaru práce s verejnosťou Zuzana Mokošová.
Old November 12th, 2011, 04:07 PM   #18
Favorit
Registered User

Favorit's Avatar

Likes (Received): 1415

FTVŠ UK Lafranconi

História

pohľad od západnej strany nábrežia (autor: archív FTVŠ UK)

po rekonštrukcií fasády

70. roky (archív FTVŠ UK)

a dnes

tehličkový obklad plavárne je od západnej strany už minulosťou, škoda.

Plaváreň Lafranconi ...ten odraz je super

Veľká aula (autor: FTVŠ UK)

učebne, chodby a západné krídlo už má nové okná. vonku vidno fasádu po rekonštrukcií

hlavná chodba. až na tie farby je to super

vstupná hala

výstavba nového futbalového ihriska s umelou trávou pod mostom Lafranconi
Favorit no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2012, 02:09 PM   #19
Anuris
Registered User

Zastrešenie átria a rekonštrukcia fasády Filozofickej fakulty Univerzity Komenského:

Viac info: http://www.4-construction.com/sk/cla...um-bratislava/

Dielo bolo nominovane aj na cenu CE.ZA.AR 2012 v kategorii "najlepsia rekonstrukcia": http://kultura.sme.sk/c/6537651/ceza...nstrukciu.html
Old September 30th, 2012, 03:45 PM   #20
E499.3056
Registered User

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 1124

Co z toho atria, ked zvysok Gondovej je uplne otrasny, plesnive chodby, ucebne. Hlavne, ze tak potrebna FSEV je v zmodernizovanej budove.
E499.3056 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules