daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Dajte 1 hlas svojmu projektu v každej kategórii!
RD – Rodinný dom, Bojnice 16 44.44%
RD – Medzierka, Bratislava 6 16.67%
RD - Rodinný dom, Rusovce 5 13.89%
BD - Athos – Porthos – Aramis, Bratislava 5 13.89%
BD - Triangolo, Nitra 20 55.56%
BD - Dominant, Bratislava 4 11.11%
OaPB – Mestská športová hala, Nitra 3 8.33%
OaPB – EMATECH, Lužianky 14 38.89%
OaPB - Dom Smútku, Modra 12 33.33%
RaOB - Sklad 7, Bratislava 25 69.44%
RaOB - Villa Nečas, Žilina 2 5.56%
RaOB – Areál Starý Mlyn, Branč 0 0%
In - Kaplnka v kláštore Redemptoristov 2 5.56%
In - Kardiocentrum Nitra 11 30.56%
In - Interiér Vily Novosvetská ul 14 38.89%
Ex - Skalica 14 38.89%
Ex - Revitalizácia toku Dubová 7 19.44%
Ex - Šaľa 2 5.56%
Multiple Choice Poll. Voters: 36. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old September 8th, 2008, 12:11 PM   #1
blizzard.bb
... blinding storm...

blizzard.bb's Avatar

Likes (Received): 8

[Slovakia] Architectural and Engineering Awards

Nominované projekty v jednotlivých kategóriach na cenu CE.ZA.AR 2008

1. Rodinné domy

Rodinný dom, Bojnice
Autor: Ing. arch. Amro Khalifa

Nadstavba rodinného domu Medzierka, Bratislava
Autor: Ing. arch. Ilja Skoček

Rodinný dom, Rusovce
Autor: Ing. arch. Maroš Fečík

2. Bytové domy

Athos – Porthos – Aramis, Machnáč – Bratislava
Autori: Ing. arch. Peter Čavara, Ing. arch. Marek Kolčák, Ing. Akad. arch. Fero Minárik

Triangolo, Spojná ul., Nitra
Autori: Ing. arch. Ivan Matušík, Ing. arch. Sebastian Nagy

Polyfunkčný objekt Dominant, Nám. Hraničiarov, Bratislava
Ing. arch. Peter Jančo, Ing. arch. Eva Jančová, Csc., Zuzana Bžochová, Ing. arch. Peter Návrat, Lenka Beňušová, Martina Pintérová, Ing. arch. Ľubomír Šlachta, Ing. arch. Milan Andráš, CSc.

3. Občianske a priemyselné budovy

Mestská športová hala, Nitra
Autori: Ing. arch. Viktor Šabík, Ing. Marek Šumichrast

Sídlo firmy EMATECH – Technológie, Lužianky
Autor: Ing. arch. Milan Csanda

Dom Smútku, Modra
Autori: Ing. Vojtech Krumpolec, Ing. Mária Krumpolcová, Ing. arch. Peter Drevenec, Ing. arch. Juraj Krumpolec, Ing. arch. Vladimír Vodný

4. Rekonštrukcia a obnova budov

Sklad 7, Prístavná ul., Bratislava
Autori: Mgr. arch. Miroslav Vrábel, Ing. arch. Martin Maršala, Ing. arch. Marek Varga, Ing. arch. Branislav Kaliský

Villa Nečas, Žilina
Autori: Ing. arch. Ivan Jarina, Ing. arch. Martin Kubovský
Spolupráca: Jozef Antošík

Areál Starý Mlyn, Branč
Autori: Ing. arch. Tibor Zelenický, Ing. arch. Patrícia Kvasnicová

5. Interiér

Interiér kaplnky v kláštore Redemptoristov, kongregácia najsv. Vykupiteľa, Bratislava
Autor: Ing. arch Gabriel Zajíček
Výtvarné diela: Max Faller

Kardiocentrum Nitra, v priestoroch Fakultnej nemocnice v Nitre
Autori: Ing. arch. Ľubomír Holejšovský, Ing. arch. Vladimír Jarabica

Interiér Vily Novosvetská ul., Bratislava
Autori: Ing. arch. Michal C. Hronský PhD., Peter Daniel

6. Exteriér

Stavebné úpravy komunikácií a spevnených priestranstiev v pamiatkovej zóne mesta Skalica
Autori: architektúra – Ing. arch. Drahomíra Dobrotková, Ing. arch. Branislav Rzyman, Ing. arch. Miroslav Hudák, sadové úpravy – Ing. Anna Dobrucká

Revitalizácia toku Dubová v km 4, 32 – 5, 27, Piešťany
Autori: Ing. Eva Wernerová, Igor Bučenec, Peter Pospiech

Pešia zóna Šaľa – 1. etapa
Autori: Ing. arch. Kornel Kobák, Ing. arch. Oľga Melcerová, Ing. arch. Imrich Pleidel, Ing. arch. Ondrej Pleidel, Ing. arch. Peter Vitko

Quote:
O udelení ceny CE• ZA• AR 2008 vo všetkých kategóriách bude rozhodovať odborná porota v zložení: Ing. arch. Igor Jenik (Nemecko), Ing. arch. Pavol Paňák, Mgr. Miloš Pietor, Ing. arch. Ján Stempel (ČR), Prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková (ČR), Ing. arch. Zuzana Zacharová a Ing. arch. Ľubomír Závodný.
Quote:
Výsledky a víťazov v jednotlivých kategóriách sa dozvieme na slávnostnom večere udeľovania cien 8. októbra 2008.
Spracované podľa © http://www.abcinterier.sk/cezaar_2008/
blizzard.bb no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 8th, 2008, 12:49 PM   #2
CJone
Nitra 826-2014

CJone's Avatar

Likes (Received): 52

Čo sa týka Nitra a Športovej haly tak hrôza des- ako mohol niekto študovaný takéto niečo navrhnúť? Nikdy predtým asi halu ani nevideli páni autory
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2008, 06:45 PM   #3
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 748

Quote:
Originally Posted by CJone View Post
Čo sa týka Nitra a Športovej haly tak hrôza des- ako mohol niekto študovaný takéto niečo navrhnúť? Nikdy predtým asi halu ani nevideli páni autory
Tiež celkom nechápem, čo tam robí Dominant.
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2008, 09:28 PM   #4
wonderdax
Non post padder

wonderdax's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by CJone View Post
a toto si myslia architekti:
Quote:
ESTSKÁ ŠPORTOVÁ HALA, NITRA
Priamy prenos

Jedným z charakteristických architektonických elementov vynárajúcich sa z projektov Viktora Šabíka sú nezvislé, akoby chodiace stĺpy destabilizujúce danú kompozíciu hmôt. Nič nenasvedčovalo tomu, že jedno rozhodnutie na poslednú chvíľu ponúkne dostatočnú mieru destabilizácie pôvodného konceptu tým, že sa mu po víťazstve v súťaži zmení pozemok pod nohami. Objekt nie je inovatívny konštrukčne ani architektonicky, jeho súdržnosť ale tkvie v autonómnosti konceptu, ktorý prekonal traumu z prenosu a vydržal pohromade.
Architektúra totiž prišla o veľkú časť motivácie svojho pôvodného konceptu (vonkajší kontext), no dospela do oslobodzujúcej otvorenosti a autonómie. Motív „chodiacich“ stĺpov je tu jediný akoby pevne na svojom mieste. Mestská hala je urbánnym nomádom, preneseným fragmentom celku, ktorý mohla vytvárať inde. Jej figúra ale dobre funguje ako odliatok hranice medzi vnútornou dokonalou utópiou, v ktorej sa vždy dá dospieť k jednoznačnému výsledku hry, a vonkajšou vždy nedokonalou realitou mesta.

Text: Maria Topolčanská
Foto: Anton Sládek
wonderdax no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2008, 09:33 PM   #5
Wizzard
Prešpurák

Wizzard's Avatar

Likes (Received): 59

Tí architekti celkovo akosi žijú v inom svete, napríklad keď som si čítal článok o Priori a hoteli Kyjev, dosť zaujímavé čítanie, a človek si časom začne všímať, že je to nákazlivé a na pohľad obyčajné stavby sa mu začnú páčiť a začne ich považovať za niečo nádherné.
V oknách sa ligocú ružence svetiel.
B r a t i s l a v a !

Ten prešporský zámok pekný murovaný — čudujú sa z neho na Dunaj tí páni,
čuduje sa z neho aj záhorský šuhaj: ako pekne tečie ten povestný Dunaj.
Tí nádherní páni pilnú radu majú, že oni povestný Dunaj zahatajú;
a tie naše Tatry zďaleka sa smejú; „Zahatajte, páni, keď máte nádeju!“
Wizzard no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2008, 09:44 PM   #6
cibula
Registered User

cibula's Avatar

Likes (Received): 3

tak mne sa okrem skladu 7 a triangola nepaci ani jedna z tych budov? toto ma byt akoze da best??
asi sa predsa len prihlasim na tu architekturu
Old September 8th, 2008, 11:41 PM   #7
CJone
Nitra 826-2014

CJone's Avatar

Likes (Received): 52

Mne ani nejde o vzhľad tej haly, ale skôr o jej funkčné využitie a to je biedne. Kto bol vnútri v hale ten vie o čom hovorím. Tribúny mali byť dokola v 2 radoch nad sebou, ale je nakoniec len 1 rad, čiže sa zmestí len okolo 1500 ludi na sedenie a hala sa predražila o 100 miliónov minimálne. Čo sa týka východu, tak je len 1 (slovom jeden) a tadial musia všetci ludia vychádzať. Je to super pozerať sa, ako sa plná hala dokola zbieha k jednému východu. Ostatné sú únikové a velmi by ma zaujímalo ako sa k nim dostanú ludia kedze nejdu z tribún k nim schody. Autor tejto haly je vážny amatér ak si toto dovolil naprojektovať. Tie kecy okolo toho si môžu strčiť...
CJone no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 01:33 AM   #8
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 264

Quote:
Originally Posted by wonderdax View Post
a toto si myslia architekti:

Quote:
... ...
neuveritelne, co vsetko sa da napisat o troch krivych tyciach.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 08:35 AM   #9
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 456

cezaar neni to najlepsie zo slovenskej architektury daneho obdobia. je to cena, do ktorej sa treba prihlasit. podla mna nema nijaku hodnotu.
aj ked par cezaarov na stene atelieru mozezvysit prestiz architekta v ociach neznalych investorov
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2008, 11:54 AM   #10
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
cezaar neni to najlepsie zo slovenskej architektury daneho obdobia. je to cena, do ktorej sa treba prihlasit. podla mna nema nijaku hodnotu.
fakt si myslis ze za posledny rok sa na slovensku zrealizovalo nieco zasadne lepsie ako su tie nominacie a ze len autor bol natolko skromny ze sa neprihlasil do cezaara???
Old September 9th, 2008, 12:26 PM   #11
J1mbo
Registered User

J1mbo's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Originally Posted by Wizzard View Post
Tí architekti celkovo akosi žijú v inom svete, napríklad keď som si čítal článok o Priori a hoteli Kyjev, dosť zaujímavé čítanie, a človek si časom začne všímať, že je to nákazlivé a na pohľad obyčajné stavby sa mu začnú páčiť a začne ich považovať za niečo nádherné.
svojim sposobom je cela architektura dost samoucelne povolanie, lebo to co sa paci architektom sa vobec nepaci aspon 70% ostatnych ludi.... a to co sa paci jednemu architektovi sa dost casto nepaci druhemu a poza chrbat sa seci ohovaraju.... ale k tomu ta vedu v podstate uz na skole..... tolko ohovarania a intrig ako na fakulte architektury nieje pomaly ani v mexickych telenovelach dost casto sa zamyslam ze ci to tam ma vobec zmysel....

a k tomu kyjevu..... ked si clovek ziska urcity nadhlad tak si dokaze vsimnut a uvedomit urcite hodnoty a kvality niektorych stavieb ktore pred tym nevidel lebo bol prilis zamerany na detaily
Old September 9th, 2008, 08:48 PM   #12
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 7

...na ziadost blizzarda som sem pridal anketu...takze nech sa paci mozte hlasovat! ja uz som zahlasoval

...anketa je otvorena do 8. oktobra...

v kazdej kategorii volte len jednu moznost...
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 09:07 AM   #13
potkanX
say NO to debil

Quote:
Originally Posted by J1mbo View Post
fakt si myslis ze za posledny rok sa na slovensku zrealizovalo nieco zasadne lepsie ako su tie nominacie a ze len autor bol natolko skromny ze sa neprihlasil do cezaara???
ano, poznam niektorych, ktori maju na tuto cenu podobny nazor jako ja. ci sa udialo nieco zasadne lepsieho ti nepoviem, nejaky extra prehlad nemam a okrem toho zvyknem sa zdrziavat hodnotenia architektury. teda okrem totalnych zhovadilosti.
pokial nebude system aspon taky jako u grand prix ceske obce architektu, kde okrem samonominacii funguje aj odborna akademia, ktora nominuje diela, na ktore by sa inak mohlo pozabudnut, tak vypovedna hodnota cezaara bude limitne nulitna.

zober si teraz ciste hypoteticky - u nas je teoreticky mozne, ze by slovensky architekt za slovenske realizacie ziskal hoci pritzkerovu cenu, ale pritom by nikdy na slovensku nebola jeho stavba ocenena nijakou slovenskou cenou. a ze ich mame dost.
Old September 10th, 2008, 09:16 AM   #14
potkanX
say NO to debil

Quote:
Originally Posted by J1mbo View Post
svojim sposobom je cela architektura dost samoucelne povolanie, lebo to co sa paci architektom sa vobec nepaci aspon 70% ostatnych ludi.... a to co sa paci jednemu architektovi sa dost casto nepaci druhemu a poza chrbat sa seci ohovaraju.... ale k tomu ta vedu v podstate uz na skole..... tolko ohovarania a intrig ako na fakulte architektury nieje pomaly ani v mexickych telenovelach dost casto sa zamyslam ze ci to tam ma vobec zmysel....

a k tomu kyjevu..... ked si clovek ziska urcity nadhlad tak si dokaze vsimnut a uvedomit urcite hodnoty a kvality niektorych stavieb ktore pred tym nevidel lebo bol prilis zamerany na detaily
ale, nemysli si ze by bola architektura v tomto nejako vynimocna. sme predsa na slovaci, mame v statnom znaku zdochnutu susedovu kozu predsa. teda aspon by sme ju mali mat.
Old September 10th, 2008, 05:52 PM   #15
JaSomAxxo
Registered User

Likes (Received): 5

Triangolo v Nitre ma najviac zaujal. Veľmi nápadita architektura, hlavne tie balkóny. Tie sú fakt vymakané. Asi som ešte veru také ani nevidel. Vystupujú poriadne pred budovu. Tiež na stranách tie gulovité okná. Tak to je úplne parádne. S tohto projektu mám fakt silný príjemný dojem
Samozrejme mu dávam aj svoj hlas
JaSomAxxo no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 06:26 PM   #16
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 369

Modransky Dom smutku je velmi pekny.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 07:17 PM   #17
carbonkid
ab.us.er

carbonkid's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Modransky Dom smutku je velmi pekny.
wuane ty si v tomto pripade zaujaty, pretoze si z modry

...vsimnite si brutalny naskok skladu c.7, ktory vo svojej kategorii vedie 19:0:0

fajn, ze ho ballymore pocas nejakeho predlzeneho vikendu nezburali nie? celkom kludne to mohli spravit, kedze bol v ovela horsom stave ako lisovna alebo objekty v kable...nastastie nie su vsetci ludia obmedzeni a slepi...
carbonkid no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 07:19 PM   #18
Amrafel
Higher, better

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 1416

dal som ho len preto, lebo som v ňom už bol a je fakt pekný ale treba povedať, že do lokality sa hodí

projects & photos & history
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2008, 08:47 PM   #19
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 369

Quote:
Originally Posted by carbonkid View Post
wuane ty si v tomto pripade zaujaty, pretoze si z modry
Nepovedal som ze je najkrajsi,ale videl som ho nazivo,a je naozaj velmi vkusny,jednoduchy,a pekne zapada.Jedna z najkrajsich stavieb modernych v okrese podla mna.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2008, 09:22 AM   #20
potkanX
say NO to debil

Quote:
Originally Posted by JaSomAxxo View Post
Triangolo v Nitre ma najviac zaujal. Veľmi nápadita architektura, hlavne tie balkóny. Tie sú fakt vymakané. Asi som ešte veru také ani nevidel. Vystupujú poriadne pred budovu. Tiež na stranách tie gulovité okná. Tak to je úplne parádne. S tohto projektu mám fakt silný príjemný dojem
Samozrejme mu dávam aj svoj hlas
ku tym balkonom - http://www.architecture.sk/index.php...1419&Itemid=96

ale je to fajny projekt, to zasa hej. urcite najzaujimavejsi z nominacii v danej kategorii.

Reply

Tags
architecture

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules