daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old July 29th, 2008, 02:22 AM   #1
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 26

[Bratislava] Projekty spojenia hradu a Starého mesta

Priatelia, akiste viete, že sa v poslednom čase nenápadne začína ísť týmto smerom. Ja som zatiaľ nenarazil na nič.

Ja som sa s tým trošku pohral(úplná obnova Staromeského korza spolu s obnovou Rybného námestia), resp. prioritizoval som

1. Fáza

2. Fáza

1. maximalizáciu pešej zóny v centre mestra
- zrušenie dopravy po Novom moste, rozobratie mosta okrem UFA (to sa môže možno ešte viac pofuturniť)

2. historizujúcu obnovu celého pôvodného Starého mesta aj s Vydricou
- historizujúca obnova Vydrice (len krajšie domy), obnova ulice Márie Terézie (možno aj s jej nejakou sochou, terajšia Žižkova ulica), pešia zóna v priestore Staromestkej ulice, obnova Rybného námestia

3. zabezpečenie potrebnej dopravnej infraštruktúry
- podľa mňa s výhľadom na pár rokov sa podľa mňa postaví ďaľší most medzi mostom Lafrankoni a Novým mostom.

takto by som si to predstavoval, ale neviem neviem. Avšak myslím že je to úplne realizovateteľné.

Ak máte niečo k tomuto vláknu, tak sem s tým.

Last edited by futuros; December 22nd, 2008 at 08:17 PM.
futuros no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 29th, 2008, 02:36 AM   #2
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 428

O rozobrati mosta sa stebou nikto rozumny bavit nebude.UFO bez mosta?ved to by bol grc na entu.jedine co by som si vedel predstavit,ze by sa most upravil tak,aby pri lavom brehu skor klesal,a okamzite by isiel do tunela.a tunel by siel az ku prezidentskemu palacu.Ale ci je to tehnicky mozne,to neviem.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 02:37 AM   #3
hankok23
Bratislovák

hankok23's Avatar

Likes (Received): 0

Futuros..ty si snílek a nenapravitelný optimista...Ten návrh je super ale...bohužial, myslím že je už neskoro. Aj mne je smutno, babka mi hovorila že tam bolo super. Ale to dnes nikoho nezaujma. Ale ak vymyslíš niečo podobné a zároveň tým naplníš vrecká zainteresovaným tak možno...ale nie zasa ťa musím sklamať. Ten priestor je už proste predaný a podla mna aj navrhnutý. Teraz to už budú iba všeliako mejkapovať, maskovať a ani sa nenazdáme prídu bagre a iné hučiaky a už tu budeme mocť postovať iba fotečky z výstavby.

hankok23 no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 02:39 AM   #4
Phill
.

Všetko je to pekný sen až na toto. (to už nie je sen ale nočná mora)
Quote:
Originally Posted by futuros View Post
- zrušenie dopravy po Novom moste, rozobratie mosta okrem UFA (to sa môže možno ešte viac pofuturniť)
^
S tým mostom to tu už bolo ak sa pamätáš. Vtedy si sa aj meetingu úspešne vyhol, čo by sme na teba všetci krivo pozerali ale mne sa to tu teraz nechce vysvetľovať. Ak chvíľu počkáš, tak keď sa Wizzard ráno zobudí a uvidí toto čo si tu napísal ti to vysvetlí...

Inak samozrejme, že nie som spokojný s tým ako to teraz je, a že radšej by som bol, keby na to už komunisti mysleli a most by zapustili pred Starým Mestom pod zem a na povrch by vyšiel niekde jak je Suché Mýto.
Phill no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 02:49 AM   #5
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Inac tam kde ti vychadza ten tvoj most do Petrzalky je rezervoar pitnej vody,velmi vzacny,tam sa urcite automobilova doprava takych rozmerov budovat nemoze.
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 29th, 2008, 02:53 AM   #6
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
O rozobrati mosta sa stebou nikto rozumny bavit nebude.UFO bez mosta?ved to by bol grc na entu.jedine co by som si vedel predstavit,ze by sa most upravil tak,aby pri lavom brehu skor klesal,a okamzite by isiel do tunela.a tunel by siel az ku prezidentskemu palacu.Ale ci je to tehnicky mozne,to neviem.
No veď presne som nad týmto uvažoval. Ako skoro by sa dala doprava zapustiť do tunela. Terajšie vyústenie mostu úplne znemožnuje obnovu Rybného námestia. Rozmýšlal som to nejako futuristicky zapustiť rovno z mosta do Dunaja, v nejakom sklennom tuneli, ale to som si zatiaľ nevedel v Bratislave predstaviť. Takže som nakoniec zvolil možnosť, že sa odstráni doprava cez centrum mesta, čím sa podporuje plán rozširovania peších zón. A tým novým "Podhradným" mostom by sa podľa mňa vyriešila vnútromestká doprava. Ale ani tá nemá byť až taká preťažená. A keďže prichádza D4, tak je to podľa mňa v suchu.
Old July 29th, 2008, 12:40 PM   #7
girafet
bratislava

girafet's Avatar

Likes (Received): 0

Volakedy som rozmyslal, ze kde by mohol byt dalsi most cez dunaj. A ten "podhradný"? most to vyriesil! Je pravda ze ide cez ten les, ale umiestenie je fakt dost dobre. Taka moznost ma nenapadla.
girafet no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 12:47 PM   #8
zuzana
AA

zuzana's Avatar

myslienka je to sice pekna, ale v tom bode je uz zlozita krizovatka elektriciek pre tunel, a na potrebne komunikacie pre most tam jednoducho nie je miesto.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 01:04 PM   #9
Qwert
Moderator

Qwert's Avatar

Likes (Received): 907

Už zase?
Qwert no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 01:13 PM   #10
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

Likes (Received): 2

futuros

kebyze sa zrusi novy most ako taky, kam by si presunul stanicu autobusov spod neho ked tam ma byt podla teba pesia zona?

a este stale nechapem, preco pomenovavas projekty v bratislave ich prekladmi, nie ich nazvami. ked uz raz maju take meno tak ich tym menom volam, je to ich nazov

ak sa volas jano kovac a prides do londyna tiez ta nezacnu volat john smith, pretoze to nie je tvoje meno/nazov, len jeho preklad. a keby si sa tam narodil a tvoji rodicia by ti dali meno Juro, tak ta aj ostatni volaju Juro, lebo si tak pokrsteny/zapisany
rovnako ako autor projektu nazval svoje dielo River Parkom a nie Riecnym Parkom

a azda trpis averziou len voci anglictine?

preco volas Zuckermandel Zuckermandel a nie Cukrova Mandla

a preco pouzivas nazov UFO (Unidentified Flying Object)
a nie pekne po slovensky NLO (Neidentifikovatelny Lietajuci Objekt) ?
Majnolajno44 no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 01:21 PM   #11
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Toto je vlákno je o rôznych projektoch obnovy Starého Mesta. Počúvam tu len kritiku, ale radšej by som videl aj Vaše iné návrhy. Veď viete, že sa k tomu postupne mesto blíži.

Skúsim sem radšej pridať iné projekty, nech to nevyzerá, že existuje len môj bláznivý nápad.

Toto je projekt od Rudolfa Lesňáka

Last edited by futuros; July 29th, 2008 at 01:32 PM.
futuros no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 01:32 PM   #12
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Futuros,sklamem ta,neblizi sa k tomu mesto.Urcite nie k tomu,co chces ty,spravi sa maximalne Vydrica.Mesto nema peniaze nato,aby upravilo/prelozilo novy most,alebo kopalo tunely,aby nad nimi mohlo postavit 10 domcekov.A nehnevaj sa,momentalne aj keby peniaze malo,myslim ze su ovela vacsie priority,dokonca nevyhnutnosti.Musel by prist sukromny investor,ktory by to chcel spravit,a vstupne naklady by boli tak obrovske,ze ta pesia zona by mu to pocas jedneho pozemskeho zivota asi tazko zaplatila.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 29th, 2008, 01:34 PM   #13
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Quote:
Ech, nemyslel som to tak, že sa blíži k tomu, aby sa zrušil Nový most kvoli obnove historického centra. Myslel som, že sa blíži k tomu, že sa začnú robiť návrhy. A určite viem, že môj návrh je pre väčšinu ľudí neakceptovateľný, ale tak to vidím ja.

Takže som zvedavý len, aké budú iné návrhy.
Mne sa to tiez paci,ale neviem ci je to tema,ktora by mala mat samostatny thread.To uz mozme zalozit Thread [Horne Oresany]New NASA HQ.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 29th, 2008, 01:35 PM   #14
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Futuros,sklamem ta,neblizi sa k tomu mesto.Urcite nie k tomu,co chces ty,spravi sa maximalne Vydrica.Mesto nema peniaze nato,aby upravilo/prelozilo novy most,alebo kopalo tunely,aby nad nimi mohlo postavit 10 domcekov.A nehnevaj sa,momentalne aj keby peniaze malo,myslim ze su ovela vacsie priority,dokonca nevyhnutnosti.Musel by prist sukromny investor,ktory by to chcel spravit,a vstupne naklady by boli tak obrovske,ze ta pesia zona by mu to pocas jedneho pozemskeho zivota asi tazko zaplatila.
Ech, nemyslel som to tak, že sa blíži k tomu, aby sa zrušil Nový most kvoli obnove historického centra. Myslel som, že sa blíži k tomu, že sa začnú robiť návrhy. A určite viem, že môj návrh je pre väčšinu ľudí neakceptovateľný, ale tak to vidím ja.

Takže som zvedavý len, aké budú iné návrhy.
Old July 29th, 2008, 01:36 PM   #15
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

ech futuros ak by som ta mohol poprosit, mohol by si reagovat na moj post?
naozaj by ma zaujmali niake odpovede
Old July 29th, 2008, 01:39 PM   #16
wuane
Registered User

wuane's Avatar

WAU,JA MAM NADPRIRODZENE SCHOPNOSTI.QUOTOVAL SOM FUTUROSOV POST SKOR NEZ HO NAPISAL.NEMAZTE TO.TO JE DOKAZ.

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
Old July 29th, 2008, 01:39 PM   #17
zuzana
AA

zuzana's Avatar

to co si pastol je plato nad cestou, podobne ako vo viedni nad dialnicou. Ale cesta sa nim nerusi, cele sa to posuva do vysky.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2008, 01:44 PM   #18
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Quote:
Originally Posted by Majnolajno44 View Post

ech futuros ak by som ta mohol poprosit, mohol by si reagovat na moj post?
naozaj by ma zaujmali niake odpovede
Ok, už sme tu to raz riešili, na mnohých stranách. Ale v krátkosti a veľmi zjednodušene:

Ak máš názvy objektov, ktoré sú odvedené z ich funkcie, tak preklad týchto slov do iného jazyka je v poriadku. Napr. Svetové obchodné centrum (WTC), Organizácia spojených národov(OSN)... Bratislavské obchodné centrum(BBC), Mestké obchodné centrum (CBC).

Iste je namieste potom otázka, ako prekladať meno človeka, ktorý sa napr. volá Smith. Treba ho preložiť ako Kováč? Samozrejme že nie, nakoľko jeho meno prestalo už plniť funkciu označenia človeka z jeho funkcie (napr. nejaký prapredok bol kováč), ale dnes sa používa iba na identifikáciu osoby. Teda ponechanie anglického názvu je správne.
Old July 29th, 2008, 01:54 PM   #19
Majnolajno44
Registered User

Majnolajno44's Avatar

[QUOTE=futuros;23291762]Ok, už sme tu to raz riešili, na mnohých stranách. Ale v krátkosti a veľmi zjednodušene:...

OSN je v anglctine UN ale to je len preklep to mi je jasne

ale potom preco nazyvas UFO ufom ked neplni funkciu neidentifikovatelneho lietajuceho objektu a zuckermandel nefunguje ako daka pofiderna laskomina?
Old July 29th, 2008, 01:59 PM   #20
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

[QUOTE=Majnolajno44;23291960]
Quote:
Ok, už sme tu to raz riešili, na mnohých stranách. Ale v krátkosti a veľmi zjednodušene:...

OSN je v anglctine UN ale to je len preklep to mi je jasne

ale potom preco nazyvas UFO ufom ked neplni funkciu neidentifikovatelneho lietajuceho objektu a zuckermandel nefunguje ako daka pofiderna laskomina?
Zuckermandel by som tiež už neprekladal, i keď tento názov tiež pravdepodobne vznikol zo svojej funkcie, ale stal sa už menom (značkou) firmy. Čo sa týka UFA, máš pravdu, to by som mal tiež prekladať, ak by som bol skriktný, ale ja zase skritný moc nie som. Len sa bránim samým anglickým názvom (kde mám navyše podozrenie, že sa tým vytvára akási ilúzia luxusu), pretože si myslím, že aj pre turistov bude krajšie, keď naozaj budú cítiť že sú na slovensku, a nebudú tu samé Shopping Palaces.

Či som v Taliansku, alebo Česku ... páči sa mi, že oni si udržujú takúto kultúru. No a mne sa to páči. Veď som v čechách, tak nech je to po Česky. Ak keď som v Taliansku, tak chcem taliančinu. atď ...

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules