daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 12th, 2010, 11:06 PM   #861
ZG
Registered User

Likes (Received): 0

Rzeczywiscie dziwna ta numeracja. Miales racje Gaudio. Czyli to nie jest tak duza hala jak sie spodziewalem
ZG no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 13th, 2010, 09:41 AM   #862
MiguelWawa
Registered User

MiguelWawa's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by ZG View Post
Rzeczywiscie dziwna ta numeracja. Miales racje Gaudio. Czyli to nie jest tak duza hala jak sie spodziewalem
No proszę Cię! W zadkach sie poprzewracało... Hala jest wspaniała i niech nikt nie śmie twierdzic inaczej! A piecioma tysiacami widzów i tak uda się ja zapełnic od wielkiego dzwonu.

IEG: Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
MiguelWawa no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2010, 02:38 PM   #863
MisiooZG
Registered User

MisiooZG's Avatar

Likes (Received): 120

No właśnie teraz trzeba zapełnić halę, jak ta na Szafrana była prawie 3 razy mniejsza, więc zapraszam na najbliższy sparing
MisiooZG está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 13th, 2010, 02:47 PM   #864
krzbicz
Registered User

A ja delikatnie zmienię temat.
Na początku krótko po otwarciu centrum na basenie była puszczana muzyka. Bardzo mi się to podobało, a w porównaniu z innymi aquaparkami na jakich byłem nagłośnienie mamy bardzo dobre (moim zdaniem). I tu nagle zdziwienie - już muzyki nie puszczają. Czemu? Dużo przyjemniej by było gdyby coś tam chociaż w tle ale grało. Może jakoś dać im do zrozumienia, że oczekujemy tam muzyki? Czy to tylko moje zdanie?
krzbicz no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2010, 11:26 PM   #865
sebastianzb
Registered User

sebastianzb's Avatar

Likes (Received): 136

Quote:
Już ponad sto tysięcy kąpiących się w naszym basenie

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze odwiedziło już ponad 100 tysięcy mieszkańców naszego miasta i okolic.

Dziś Prezydent Miasta Zielona Góra Pan Janusz Kubicki i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Jagiełowicz przywitali przed wejściem na basen stutysięcznego użytkownika, a był nim Wojtek Dawiskiba, student z Zielonej Góry.

Na basen przyszedł wraz z siostrą.
Stutysięczny gość w nagrodę otrzymał gadżety reklamowe i kilka darmowych wejściówek na basen .
Źródło:http://parkwodny.zgora.pl/

Może nie będzie tak źle z utrzymaniem tego obiektu jak przypuszczaliśmy. Jak na 2 miesiące funkcjonowania 100 tys. to dość pokaźna liczba gości.
sebastianzb no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2010, 11:32 PM   #866
MisiooZG
Registered User

MisiooZG's Avatar

To jest wiadomość sprzed dwóch tygodni, bo była na stronie RZG
Old August 23rd, 2010, 11:38 PM   #867
sebastianzb
Registered User

sebastianzb's Avatar

Nie jestem in touch z tym, co się dzieje w ZG, więc wybaczcie
Jesli nawet sprzed kilku tygodni, to w nieco ponad miesiąc 100 tys. osób to jeszcze bardziej imponujący wynik i szansa, że miasto nie pójdzie na tej inwestycji z torbami
Old August 24th, 2010, 01:00 AM   #868
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by krzbicz View Post
A ja delikatnie zmienię temat.
Na początku krótko po otwarciu centrum na basenie była puszczana muzyka. Bardzo mi się to podobało, a w porównaniu z innymi aquaparkami na jakich byłem nagłośnienie mamy bardzo dobre (moim zdaniem). I tu nagle zdziwienie - już muzyki nie puszczają. Czemu? Dużo przyjemniej by było gdyby coś tam chociaż w tle ale grało. Może jakoś dać im do zrozumienia, że oczekujemy tam muzyki? Czy to tylko moje zdanie?
Może ZPAV i ZAiKS zgłosiło swoje roszczenia...

Zaraz skończą się wakacje i nie będzie takich tłumów - roczne koszty w gorzowskiej Słowiance to ok. 7.5mln pln, tak więc nawet z takim samym popytem co do tej pory, ciężko będzie wyjść centrum na zero przy obecnych cenach.
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2010, 02:02 AM   #869
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 848

Nie musi wyjść na zero. Byleby nas na dno nie pociągnęło.Centrum ma nam-mieszkańcom służyć, bo my za nie zapłaciliśmy. To jest jego główny cel, a nie "zarabianie" za wszelką cenę. Oczywiście gdyby tak się stało, że nie będzie generowało strat to tym lepiej dla nas.

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪Korea/Japonia₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2010, 05:42 AM   #870
jajatore
Registered User

jajatore's Avatar

Miasto czeka na wielki sport. Jak ożywić halę?

Quote:
Marcin Gortat dla dzieci, ekstraklasa koszykówki, towarzyskie turnieje, koncerty, wielki bal sylwestrowy... Czy właśnie tego się spodziewaliśmy w nowej, miejskiej arenie z trybunami na 5 tys. miejsc?
Polski sport nie padł przed obiektem w Zielonej Górze na kolana. Na najważniejsze mecze międzypaństwowe siatkarzy, piłkarzy ręcznych, koszykarzy przyjdzie poczekać nawet kilka lat, o ile w ogóle się ich doczekamy.

Andrzej Tomasik: Wielka hala widowiskowo-sportowa już stoi, tylko jakoś w niej pusto. A przecież chcemy, żeby była dla Zielonej Góry oknem na wielki sport i wielkie widowiska. Odbył się camp Marcina Gortata. Ale okazało się, że to impreza dla setki dzieci i ich rodziców. Zapowiada się atrakcyjny, towarzyski mecz koszykarzy Zastalu, a po nim cały turniej, wreszcie dawno niewidziana ekstraklasa. Tyle że to wszystko mało, jak na taki obiekt.

Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR w Zielonej Górze: Gortat to był strzał w dziesiątkę, tylko środowisko koszykarskie nie zrobiło z tego odpowiedniego użytku. A pomysłów na kolejne atrakcje mam mnóstwo, jestem naturalnie otwarty na wszystkie pomysły, które płyną do nas od ludzi. Tu będzie się wiele działo! Ale dopiero od niedawna znam terminarz ligowych gier koszykarzy Zastalu.

Co zatem będzie się działo w nowej, miejskiej hali?

- Wolałbym mówić tylko o tych zdarzeniach, których jestem już pewny, ale więcej jest takich z jeszcze dopinanymi szczegółami. W listopadzie Marcin Nitschke urządzi tu turniej pokazowy z udziałem światowych gwiazd snookera. Także w listopadzie firma zewnętrzna wynajmuje od nas obiekt na fajny koncert.To szykuje się debiut muzyczny naszej areny?

- Debiut muzyczny był już przy okazji otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Koncertowali wtedy Bracia, a fachowcy z branży oceniali, że mamy tu znakomitą akustykę. Koncertu Stonesów raczej nie zrobimy, bo nie jesteśmy w stanie rozmieścić tu aparatury, która im towarzyszy. Ale imprez muzycznych na pewno nie zamierzamy unikać. O tej listopadowej nie powiem nic więcej, bo organizatorzy zachowują prawo, by rozegrać akcję promocyjną po swojemu. Na grudzień planujemy atrakcyjną niespodziankę sportową - mecz. Dalej w kolejności stoi Metro, które chce u nas wystawić sztukę. Ciekawostka: znalazła się już w Zielonej Górze firma, która zarezerwowała halę na sylwestra. I chce tu urządzić wielki bal na 800 osób. Czemu nie? Obiekt musi żyć. W przyszłym tygodniu sfinalizuję temat zorganizowania u nas meczu futsalu i finały dużego turnieju młodych piłkarzy ręcznych, przygotujemy zawody w tenisa stołowego, zagości sport niepełnosprawnych, rozmawiamy o gali MMA.

Tak, tylko cały czas jakby nie o to chodzi. Mecz reprezentacji polskich siatkarzy, koszykarzy, piłkarzy ręcznych - to byłyby widowiska, za którymi tęsknią kibice sportu w Zielonej Górze. Jaka jest droga do pozyskiwania takich imprez i czy naszą halę już widać na tej drodze?

- Jestem ambitny, moi ludzie też. Mam kilka ważnych spotkań w najbliższym czasie, obliczonych właśnie na pozyskanie tego typu imprez. Wiem też, że zielonogórski Zastal stara się w Polskiej Lidze Koszykówki, by urządzić uroczyste otwarcie sezonu, a najbliższy mecz gwiazd ekstraklasy odbył się tutaj u nas. Zielonogórskie kluby w ogóle dostały duże pole do popisu, a my - jako MOSiR i miasto - musimy te kluby wspierać w pomysłach i staraniach o rozmaite imprezy.

Ale zielonogórskie kluby są słabe sportowo i organizacyjnie. Teraz dopiero rozmachu próbuje nabrać koszykarski Zastal. Innych mocnych, od gier halowych, w mieście nie ma i raczej prędko nie będzie.

- Dlatego ja sam spotykałem się już z prezesem Polskiego Związku Siatkówki i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Zasialiśmy ziarno - informacje, że taki obiekt u nas stoi, a my chcemy w nim pokazywać sport. Marzy mi się, żeby w przyszłym roku sprowadzić do Zielonej Góry reprezentację polskich siatkarek na mecz cyklu World Grand Prix. Bo powiedzmy sobie, że na siatkarzy - póki co - nie mamy szans. Za ich występ trzeba zapłacić do związku poważne pieniądze, a i tak kalendarz na najbliższe lata został już dawno zapisany, imprezy rozdzielono większym ośrodkom z tradycjami. Miejmy świadomość, że na takich meczach się nie zarabia. To się robi dla mieszkańców i dla promocji miasta i obiektu, czego wcale nie chcemy unikać.

Nim hala została oddana do użytku, krążyła wieść, że nad jej wykorzystaniem będzie pracował menedżer obiektu.

- Nie widzę potrzeby zatrudnia kogoś takiego.

Jakie są argumenty, żeby kogoś takiego nie zatrudniać? Koszty?

- A jakie są argumenty, żeby zatrudniać?

Takie, żeby w hali działo się dużo i ciekawie, a miasto miało z tego grosz.

- Sami sobie poradzimy. Mam ludzi, którzy tu pracują. Nie ma potrzeby, żeby jedna osoba cały dzień marnowała na myślenie wyłącznie o hali. Aczkolwiek nie wykluczam, że kiedyś takie stanowisko powstanie. Dziś jednak wydaje mi się to zbędne.

Obok wielkiej hali stoi też mniejsza sala rozgrzewkowa. Kilka miesięcy temu mówiliśmy o tym, że mogłaby się w niej zadomowić zielonogórska liga dla amatorów koszykówki.

- Na pewno będą się w niej odbywały rozgrywki międzyszkolne, które przeniesiemy tu z hali MOSiR przy ul. Urszuli. Do niej z kolei wejdą szkoły na zajęcia wychowania fizycznego. Salę rozgrzewkową będziemy także wynajmować firmom na zajęcia sportowe dla ich pracowników. Koszykarze amatorzy nie zwrócili się do nas w sprawie tej sali, pewnie prędzej pójdą z tym do gazety.

Ile kosztuje utrzymanie hali z jej rozgrzewkowym zapleczem?

- Pan akurat pije kawę, to moglibyśmy powróżyć z fusów. Ale kawa jest z ekspresu, to nie powróżymy. Kalkulacje powstały, zostały przedstawione, a życie nas zweryfikuje. Na pewno na tym obiekcie nie zarobimy. Na basenie postaramy się zarabiać, na hali się nie uda i będziemy dokładać. Przecież na tym całym kompleksie tylko w nocy pracuje kilkanaście osób, a w dzień kilkadziesiąt. I takie założenie było od początku. M.in. dlatego koszykarzom Zastalu oddajemy obiekt na treningi i mecze za symboliczną opłatą, by nie działo się tak, jak w Łodzi, gdzie za wynajęcie Atlas Areny kluby musiałby płacić po bodaj 50 tys. zł na jeden mecz, stąd korzystają z mniejszych i gorszych sal.

Czekamy na opinie

Jak najlepiej wykorzystać nową halę sportową. Masz pomysł? Napisz do nas

listy@zielona.agora.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Źródło: Gazeta Wyborcza Zielona Góra
jajatore no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2010, 02:25 PM   #871
kamimi
Registered User

kamimi's Avatar

Quote:
Originally Posted by ZG View Post
Będą budowane baseny zewnętrzne (jest już na to przygotowane miejsce, nawet niecka jest wykopana). Myślę że prace ruszą w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę, że jest to obszar MOSiR-u, w okolicy są boiska, korty tenisowe itp. Zatem szykuje się nam naprawdę fajny kompleks
Niecka to tylko zbiornik na deszczówkę spływającą z parkingu. Baseny zewnętrzne miały by się znaleźć bliżej hali basenowej. Tam rzeczywiście jest pozostawione na to miejsce.
Moim zdaniem przyjdzie nam na to spooro poczekać - o ile w ogóle coś powstanie. Już kryty basen będzie obciążeniem a co dopiero zewnętrzny - zarabiający tylko pół roku.

Jest z resztą kąpielisko w Ochli - trochę pieniędzy i mogło by być genialnym miejscem na popołudniowo/weekendowy odpoczynek dla zielonogórzan. Jest teren, infrastruktura,dobra lokalizacja, parkingi, komunikacja, a w koło cisza i spokój (w przeciwieństwie do lokalizacji przy sulechowskiej i t. północnej).
Są ścieżki rowerowe. Jest tam też chyba miejsce na pole namiotowe.

A wszystko to tylko kilometr od miasta w otoczeniu Parku Piastowskiego i ogrodu botanicznego z jednej strony a stadniny koni i skansenu z drugiej.

Mogło by coś z tego być, nie?
kamimi no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2010, 10:30 PM   #872
sebastianzb
Registered User

sebastianzb's Avatar

Mnie zastanawia, co to za koncert będzie w listopadze na hali w ZG, o którym piszą w artykule w poście od jajatore.
Old August 26th, 2010, 11:05 PM   #873
MisiooZG
Registered User

MisiooZG's Avatar

Byłem na sparingu Zastalu, hala super. Jedyna rzecz która mi się nie podoba to barierki między rzędami na górnym poziomie trybun. Są mniej więcej na wysokości wzroku gdy siedzę a mam ok 180 wzrostu. Dopiero gdy się stoi nic nie przeszkadza.
Old August 27th, 2010, 02:17 AM   #874
jagiel89
Registered User

Ja również zawitałem dzisiaj na sparingu Zastalu. Miałem wejściówkę na sektor J1 w górnych rzędach i muszę przyznać że fantastycznie ogląda się mecz z tego poziomu Cała hala robi naprawdę duże wrażenie.
W przerwie postanowiłem się przejść zobaczyć jak wygląda widoczność z najwyższych rzędów i muszę przyznać że te barierki mogłyby być niższe o ok 30cm
I osobiście znalazłem jedno 'felerne' miejsce na sektorze M4 z tego co pamiętam.
Oto widok z tego miejsca z perspektywy osoby siedzącej...

Delikatnie mówiąc, nie zazdroszczę ''nadziania się'' na to miejsce
jagiel89 no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2010, 08:43 PM   #875
Mach101
Registered User

Mach101's Avatar

http://parkwodny.zgora.pl/wirtualny-spacer/
Wirtualny spacer
Mach101 no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2010, 11:47 AM   #876
sebastianzb
Registered User

sebastianzb's Avatar

Quote:
Gwiazdy światowego snookera w listopadzie

Trwają przygotowania do wielkiej imprezy- Hot Shots Masters. Będzie to pokazowy turniej snookerowy, największe tego typu wydarzenie w Polsce. Swój udział zapowiedziały gwiazdy światowego formatu i najlepsi polscy zawodnicy.

Impreza odbędzie się na początku listopada, a przygotowania idą pełną parą. Mówi Marcin Nitschke, snookerzysta i zielonogórzanin.

- Kilka tysięcy ludzi już obejrzało informację na temat tego turnieju. Chcę pokazać, że jesteśmy najsilniejszym ośrodkiem szkoleniowym w Polsce i mamy najwięcej utalentowanych graczy - przekonuje.

Impreza ma wypromować snooker w Zielonej Górze. Pomóc w tym ma turniej VIP. Rywalizować w nim będą Grzegorz Halama, Tomasz Karolak, Robert Dowhan i Janusz Kubicki. Wczoraj w klubie Hot Shots odbyły się pierwsze treningi.

Hot Shots Masters startuje 5. listopada w Centrum Rekreacyjno-Sportowym.

Więcej informacji na www.marcinnitschke.pl.
Źródło: RZG
Old September 17th, 2010, 10:40 AM   #877
pawelche
Registered User

Likes (Received): 5

Gdy się tak przyglądam hali sportowej w Bielsku-Białej (parę postów obok) to widzę, że jednak mieliśmy szczęście. Nasza hala jest naprawdę funkcjonalna i ładna. Jest większa, ma fenomenalną widoczność (to miejsce za ścianą, które ktoś sfocił to naprawdę detal, ogólnie jest super) i bardzo przyzwoitą jakość wykonania. I co ciekawe, była sporo tańsza od tej bielskiej (ok 60mln a tam - 77).
pawelche no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2010, 10:13 AM   #878
MiguelWawa
Registered User

MiguelWawa's Avatar

RZG:

Quote:
Jest szansa na to, że 18 lub 19 grudnia w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zielonej Górze odbędzie się towarzyski mecz reprezentacji Polski i Rumunii w piłce ręcznej.

Kibice będą mieli więc okazję zobaczyć w akcji kadrę trenera Bogdana Wenty, która oprócz meczu w Zielonej Górze będzie też w grudniu grać sparring w Poznaniu; starania o mecz trwają już od kilku miesięcy. “Teraz jesteśmy na etapie wymiany dokumentów z ZPRP; jeśli uda się zorganizować to spotkanie jest szansa, że w przyszłości dostaniemy mecze o jeszcze większej randze” -mówi dyrektor MOSiR Robert Jagiełowicz.

To by była rewelacja! Mecze naszej kadry piłkarzy recznej oglądane na żywo są niesamowite! :-)

IEG: Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
MiguelWawa no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2010, 11:17 PM   #879
sebastianzb
Registered User

sebastianzb's Avatar

Quote:
Slade & Budgie

19 listopada o godz. 19.00 na hali widowiskowo-sportowej odbędzie się „Koncert jakiego jeszcze nie było”.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie kapel rockowych lat 70-tych i 80-tych grupa Slade (inspiracja dla Kiss i Nirvany), wystąpi wspólnie z niemniej legendarnym Budgie (inspirującym Metallikę oraz Iron Maiden, którzy oddali hołd artystom na swoich płytach).

Będzie to pierwszy wspólny koncert tych legend rocka.

Ceny biletów:
Sektor 00 (płyta) – 86,00 zł
Poziom I – sektory E, F, G, H, J – 129,00 zł
Poziom II – sektory L, M – 99,00 zł
V (VIP LOŻA) – 299,00 zł
Sektory A1 i J2 – miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach – 86,00 zł
Źródło: parkwodny.zgora.pl
Old September 28th, 2010, 11:30 PM   #880
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Likes (Received): 55

Haha! Ciekawe jak będzie z zainteresowaniem koncertami, pewnie starsza publika się zjawi, a jak przez przypadek będę w Nowej Soli, to z chęcią się wybiorę.
nsolak no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
basen, hala, hala widowiskowo-sportowa, infrastruktura sportowa, lubuskie, pływalnia, sport, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules