daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Forum Bosne i Hercegovine > Bosna i Hercegovina > Zapad

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 24 votes, 4.58 average.
Old January 21st, 2012, 11:13 PM   #2781
ArchitectureSerbian
Registered User

ArchitectureSerbian's Avatar

Likes (Received): 230

Quote:
Originally Posted by STEFAN_777 View Post
Druze radim preko programa GoogleSketchUp, program je besplatan i on je namjenjen za pravljenje 3D objekata i td...Preko ovog programa postavljas ono sto napravis na GoogleEart.
Знам ове зграде одприлике радити али их не знам убацивати и позиционирати на гугл ертх:/
ArchitectureSerbian no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 22nd, 2012, 01:59 AM   #2782
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Likes (Received): 1746

Nakon sto se stadion zavrsi, nadam se da ce dvoranu na Urijama krenuti raditi.
AdnanPD no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2012, 10:01 AM   #2783
STEFAN_777
Lopov :)

STEFAN_777's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by AdnanPD View Post
Nakon sto se stadion zavrsi, nadam se da ce dvoranu na Urijama krenuti raditi.
Uh to bi bilo odlicno, ali ako vec misle praviti dvoranu neka je naprave kako treba...Tj da u Dvorani budu tribine sa sve 4 strane.

Ne znam dali ko od vas prati mozda Evropsko Prvenstvo u rukometu koje se odrzava u Srbiji...Pa ako je ko primjetio onu dvoranu u Vrscu...Dvorana je odlicna i nadam se da ce nesto tako slicno i u PD napraviti...Dvorana u Vrscu se zove Milenijum.

Evo i slika...Kapacitet dvorane je 5000 mijesta...a koliko se ja sijecam Pavic je rekao da ce dvorana biti kapaciteta 5000 mijesta. Tj do 5000 ili slicno.
Old January 22nd, 2012, 11:11 AM   #2784
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

Quote:
Originally Posted by ArchitectureSerbian View Post
Знам ове зграде одприлике радити али их не знам убацивати и позиционирати на гугл ертх:/
Druze kada pravis neki 3D obijekat moras prije crtanja da nadjes lokaciju na kojoj je taj obijekat...Onda odprilike crtas na tom mijestu i kada uradis dio posla mozes da provijeris preko ovog programa kako ti izgleda...evo npr Crkve u PD sto sam ja pravio...evo kako izgleda na google zemlji,.

Evo vidis ne moras nista ubacivati ni pozicionirati...nego samo trebas prije crtanja da izaberes lokaciju na kojoj se treba naci taj 3D obijekat... I kada zavrsis ako si registrovan samo prebacis i to je to...kasnijen udjes na google earth i vidis sta si napravio )
Old January 22nd, 2012, 11:26 AM   #2785
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Druze kada pravis neki 3D obijekat moras prije crtanja da nadjes lokaciju na kojoj je taj obijekat...Onda odprilike crtas na tom mijestu i kada uradis dio posla mozes da provijeris preko ovog programa kako ti izgleda...evo npr Crkve u PD sto sam ja pravio...evo kako izgleda na google zemlji,.

Evo vidis ne moras nista ubacivati ni pozicionirati...nego samo trebas prije crtanja da izaberes lokaciju na kojoj se treba naci taj 3D obijekat... I kada zavrsis ako si registrovan samo prebacis i to je to...kasnijen udjes na google earth i vidis sta si napravio )
Hvala na info. mozda i ja pocnem to raditi... Kasnije cu ja tebe jos pitati ako nesto budem trebao...

To za dvoranu je super nadam se da ce u skorije vrijeme poceti sa gradnjom, i da Stefane pratim ja evropsko u Srbiji, dvorana bi bila super u tom stilu sa sve cetri strane da su tribine. Tako bi se i kod nas mogla neka veca desavanja odvijati u toj dvorani dok se ne napravi dvorana Mladost, jer bila je i prica da ce se dvorana Mladost renovirati, a mislim da ce tu biti pritiskanja na nacelnika ako se dvorana na Urijama napravi kapaciteta 5000 mjesta... Pa se nadam da cemo imati onda dvije vece dvorane + dvorana u Omarskoj i o njoj se pricalo jedno vrijeme...
Old January 22nd, 2012, 12:45 PM   #2786
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaaaaa View Post
Hvala na info. mozda i ja pocnem to raditi... Kasnije cu ja tebe jos pitati ako nesto budem trebao...

To za dvoranu je super nadam se da ce u skorije vrijeme poceti sa gradnjom, i da Stefane pratim ja evropsko u Srbiji, dvorana bi bila super u tom stilu sa sve cetri strane da su tribine. Tako bi se i kod nas mogla neka veca desavanja odvijati u toj dvorani dok se ne napravi dvorana Mladost, jer bila je i prica da ce se dvorana Mladost renovirati, a mislim da ce tu biti pritiskanja na nacelnika ako se dvorana na Urijama napravi kapaciteta 5000 mjesta... Pa se nadam da cemo imati onda dvije vece dvorane + dvorana u Omarskoj i o njoj se pricalo jedno vrijeme...

Nema problema, ako negdje zapne samo javi

Hmmm da i ja sam cuo da bi se dvorana Mladost mogla renovirati...ali ne vijerujem da ce moci napraviti u njoj tribine sa sve cetri strane..Meni je svejedno hoce dvorana biti na Urijama ili u gradu.... Sto se mene tice moze i u Vrbicama...heheheh bitno je da se napravi...U dosta gradova stadion i dvorana se prave jedno pored drugog i ne nalaze se u gradu nego van grada.
Old January 22nd, 2012, 04:38 PM   #2787
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Likes (Received): 1746

Quote:
Uh to bi bilo odlicno, ali ako vec misle praviti dvoranu neka je naprave kako treba...Tj da u Dvorani budu tribine sa sve 4 strane.

Ne znam dali ko od vas prati mozda Evropsko Prvenstvo u rukometu koje se odrzava u Srbiji...Pa ako je ko primjetio onu dvoranu u Vrscu...Dvorana je odlicna i nadam se da ce nesto tako slicno i u PD napraviti...Dvorana u Vrscu se zove Milenijum.

Evo i slika...Kapacitet dvorane je 5000 mijesta...a koliko se ja sijecam Pavic je rekao da ce dvorana biti kapaciteta 5000 mijesta. Tj do 5000 ili slicno.
Nije losa ni ova u Sirokom Brijegu:

4000 mjesta.
AdnanPD no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2012, 04:44 PM   #2788
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Super je i ta, slicne su po konstrukciji obe dvorane... Uglavnom da sa svih strana imaju tribine...
Old January 22nd, 2012, 05:09 PM   #2789
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

Ova u Sirokom je isto dobra...nek slicno nesto takvo naprave kod nas i bice dobro
Old January 22nd, 2012, 08:36 PM   #2790
gujca
Registered User

gujca's Avatar

Likes (Received): 17

RŽR Ljubija: Pokretanje rudnika zapošljava 300 radnika

Ukoliko se aktiviraju još dva kopa u Rudnicima željezne rude Ljubija (RŽR), kod Prijedora, posao bi u njima moglo da nađe oko 300 radnika, kaže Božo Grbić, direktor RŽR Ljubija.
Podsjećamo da je interes za aktiviranje dva kopa u Ljubiji i Tomašici pokazala kompanija „ArcelorMittal“ iz Londona, koja je uputila i zvaničnu ponudu Vladi RS za privatizaciju državnog kapitala u Rudnicima željezne rude Ljubija, kod Prijedora.
U Vladi RS, odnosno u Ministarstvu industrije, energetike i rudarstva, potvrdili su da su dobili ponudu kompanije „ArcelorMittal“ za kupovinu državnog kapitala u Rudniku željezne rude Ljubija, ali, kako je navedeno, u „ovom trenutku nije moguće iznositi detalje ponude, jer se ona analizira“.
Ni u „ArcelorMittalu“ nisu mogli da daju više informacija, pošto je generalni menadžar „ArcelorMittala Prijedor“ Murari Mukardži na godišnjim odmoru, a direktor Mladen Jelača na službenom putu u Hrvatskoj.
Najavu da bi „ArcelorMittal“, jedna od najvećih svjetskih korporacija za proizvodnju čelika, koja drži 10 odsto svjetske proizvodnje, mogao da uputi ponudu za kupovinu državnog kapitala u Rudnicima željezne rude Ljubija izreako je sredinom prošlog mjeseca Mladen Jelača, direktor tog preduzeća.
Jelača je tada naveo da je u Prijedoru, koji je oduvijek bio rudarski grad, aktivan samo jedan od tri rudnika.
„Danas je aktivan samo rudnik u Omarskoj, koji je u većinskom vlasništvu ‘ArcelorMittala’. Nadamo se da ćemo sada doći u situaciju da otvorimo nove kopove u Tomašici i Ljubiji, kod Prijedora, te uz investiranje zaposlimo na stotine novih radnika“, kazao je Mladen Jelača.
Dodao je da vjeruje da će ponudu najveće svjetske kompanije za proizvodnju čelika Vlada RS dobro razmotriti i donijeti pozitivnu odluku, koja je od značaja za dalji razvoj rudnika i opštine Prijedor.
Grbić kaže da je prije rata u RŽR Ljubija bilo više od 1.000 zaposlenih, a danas ih ima samo 10.
„Ovaj rudnik imao je dva aktivna rudarska kopa, u Ljubiji i Tomašici, i želja nam je da nastavimo s proizvodnjom željezne rude“, kazao je Grbić.
Prema njegovim riječima, moguće vezivanje za najveću kompaniju za proizvodnju čelika u svijetu svakako bi značilo oživljavanje rudnika i zapošljavanje velikog broja novih radnika i rudara.
Kako se procjenjuje, na centralnim rudištima u Ljubiji trenutno na ležištima ima 3,8 miliona tona limonitnih ruda, a na novom kopu Vidrenjak oko 17 miliona.
Grbić procjenjuje da bi ta ležišta mogla da budu iskorištavana u narednih 20 godina.
Struktura kapitala u AD RŽR Ljubija iznosi 70 odsto državnog vlasništva, 10 odsto je u nadležnosti Fonda PIO, a 20 odsto vrijednosti rudnika je u privatnom vlasništvu sitnih akcionara.

Old January 23rd, 2012, 05:59 PM   #2791
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Otkupljeno sedam miliona litara mlijeka

PRIJEDOR, Tokom 2011. godine četiri mljekare iz regije otkupile su od prijedorskih kooperanata 7 022 403 litra mlijeka što je za oko 800 000 litara veća količina otkupljenog mlijeka u odnosu na prošlu godinu.

Šef Odsjeka za poljoprivredu Tatjana Marić potvrdila je da je najviše mlijeka otkupio dubički “Mlijekoprodukt” kojem su prijedorski mljekari isporučili 3 425 088 litara mlijeka.

“Prijedorska mljekara `Milko` otkupila je 1 115 828 litara, a od prijedorskih proizvođača mlijeko su tokom 2011.godine otkupili i teslićka `Natura vita` 1 816 932 litara te bihaćka mljekara `Megle` 664 555 litara mlijeka”, rekla je Marićeva.

Ona je dodala da je cijena otkupljenog mlijeka u zavisnosti od kvaliteta i količine iznosila od 0,35 do 0,65 KM po litru, a kooperantima je i Ministarstvo poljoprivrede na ime premije isplaćivalo od 0,10 do 0,22 KM po litru mlijeka.
Srna

www.capital.ba
Old January 23rd, 2012, 06:06 PM   #2792
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Evropska banka finansira autoput Doboj-Prnjavor

ZVORNIK, Predsjednik Vlade Republike Srpske Aleksandar Džombić potvrdio je danas da će 150 miliona evra za izgradnju dionice autoputa Doboj – Prnjavor biti obezbijeđeno od Evropske banke za obnovu i razvoj.

Džombić je u Zvorniku rekao da je Republika Srpska dobila preliminarnu odluku Evropske investicione banke, koja je spremna da finansira dionicu puta Banjaluka – Prnjavor.

Govoreći o “Elektroprenosu BiH”, Džombić je rekao da je za 2. februar zakazana Skupština akcionara ovog preduzeća na kojoj bi trebalo da se riješe svi problemi.

“Vlada Republike Srpske i Vlada Federacije BiH sagledale su i usvojile principe o poslovanju `Elektroprenosa` i nadam se da će biti otklonjeni svi problemi u funkcionisanju ove firme”, rekao je Džombić.

Vlasnici kompanije “Elektroprenos BiH” su Republika Srpska i Federacija BiH sa 41,10 i 58,90 odsto učešća. U Srpskoj insistiraju da se investicije dijele u odnosu u kojem je raspoređen i kapital kompanije, odnosno oko 59 odsto FBiH, a oko 41 odsto RS. Srna

www.capital.ba

Nije vezano za PD ali aj ako ovaj pocnu praviti, znaci da ce i Autoput Prijedor - BL poceti prije...
Old January 23rd, 2012, 08:44 PM   #2793
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Skupština opštine Prijedor ispunila je u 2011. godini 95 odsto planiranih aktivnosti, što je odličan rezultat, rekla je u intervjuu za „Fokus“ Azra Pašalić, predsjednica Skupštine opštine Prijedor i dodala da je mimo planiranih tačaka u dnevni red uvršteno još niz informacija koje su razmatrane u protekloj godini.
- S radom odbornika, odborničkih klubova i političkih partija u našoj skupštini možemo biti zadovoljni, jer smo svi radili zajedno i u istom cilju, a to je da se pomogne građanima Prijedora – istakla je Pašalićeva.
FOKUS: Kakv će biti program rada Skupštine opštine Prijedor za ovu godinu?
PAŠALIĆEVA: Program rada za 2012. godini biće donesen na sjednici koja će se održati 31. januara. Prema našem poslovniku, još početkom oktobra pošaljemo svim političkim partijama, javnim ustanovama, preduzećima, školama i nevladinim organizacijama poziv da nam dostave svoje prijedloge, informišu nas o potrebama. Dobili smo nekoliko povratnih informacija. Više od 85 odsto programa rada ide iz Službe načelnika opštine Prijedor. Program rada se odnosi na sva odjeljenja Administrativne službe Opštine, urbanistička rješenja, rekonstrukciju puteva, donošenje odluka. U principu program rada zavisi od potreba ustanova i preduzeća, odnosno građana. Ono što je posebno važno jeste da će biti podsticaja u poljoprivredi, donacija, izvještaja o radu škola, javnih ustanova i preduzeća.
FOKUS: Imate li povratnu informaciju koliko se odluke i mišljenje Skupštine opštine poštuju?
PAŠALIĆEVA: Nemamo povratne informacije koliko se odluke poštuju, ali u principu o tome kasnije vode računa inspekcijske službe. Ipak, možemo reći da je stanje zadovoljavajuće i da se ispunjava sve što je od interesa za građane i opštinu Prijedor.
FOKUS: Kakva je saradnja SO Prijedor s nevladinim sektorom?
PAŠALIĆEVA: Saradnja SO Prijedor s nevladinim organizacijama je dosta dobra. Unazad nekoliko godina, potpisali smo protokol o partnerstvu s NVO. U posljednje četiri godine donijeli smo odluku po kojoj je formirana komisija za dodjelu budžetskih sredstava za nevladine organizacije, koje se jave na konkurs. Članovi komisije su iz Administrativne službe i NVO. Krajem prošle godine smo donijeli odluku koje oblasti iz NVO će biti zastupljene u ovoj godini. Nevladine organizacije se javljaju na konkurse za sredstva, koji se raspisuju iz socijalnih oblasti, zapošljavanja, traženja nestalih, njege trećeg lica i drugo. U Prijedoru imamo dobre i jake nevladine organizacije, a njihovi projekti za izgradnju civilnog društva se ne preklapaju previše. Među aktivnijim organizacijama su DON, organizacija koja se bavi zaštitom potrošača, zatim imamo organizacije koje organizuju kurseve šivanja, tradicionalnog veza, očuvanja tradicije i mnoge druge.
FOKUS: Pored toga što je budžet opštine Prijedor razvojni do sada ste za socijalne kategorije izdvajali mnogo sredstava. Da li će tako biti i u ovoj godini?
PAŠALIĆEVA: U svim ovim krizama borili smo se da nikada ne smanjujemo socijalna davanja. Ustanove kao što su Crveni krst i Centar za socijalni rad nikada nisu dobili manje sredstava od potrebnih. Imamo vrlo dobre projekte za pomoć romskoj populaciji i ostalim nacionalnim manjinama kao što su Slovenci, Ukrajinci kojima smo plaćali i put za Ukrajinu, zatim tu je „Češka beseda“ kojoj takođe pomažemo. Izdvajamo novac i za stipendije i tako ćemo nastaviti i u ovoj godini. To su važne stavke koje se ne smiju smanjivati.
FOKUS: Prijedor je specifična sredina u kojoj je mnogo povratnika i izbjeglih. Kakav je suživot u ovoj opštini?
PAŠALIĆEVA: Možemo se pohvaliti da smo opština s najvišim procentom povratka u BiH. Imamo 23.000 povratnika, 17.000 izbjeglica srpske nacionalnosti, tri hiljade izbjeglica iz Republike Hrvatske i domicilno stanovništvo. U početku nije bilo kao danas, ali načelnik Marko Pavić, zajedno s prethodnim predsjednicima SO, rekao je da smo svi Prijedorčani, da se nećemo dijeliti i da moramo zajedno graditi bolju budućnost bez obzira ko je odakle. Nemamo nikakvih međunacionalnih trvenja, svi slično živimo, jedini je problem zapošljavanje, odnosno svi smo jednako nezaposleni. Diskriminacije po nacionalnoj osnovi nema. Ja sam povratnik i ako sam nekada drugačije mislila, više ne mislim. Meni je drago da sam se vratila u Prijedor i ponosna sam na one ljude koji su izabrali Prijedor da u njemu žive bez obzira odakle su došli.
FOKUS: Prijedor je odnedavno dobio video-kontrolu ulica i raskrsnica. Koliko to može doprinijeti povećanju bezbjednosti u ovoj opštini?
PAŠALIĆEVA: Prijedor je opština koja je prva u BiH imala Forum za bezbjednost građana. U tom forumu su predstavnici svih institucija, policije, građana, NVO, vjerskih zajednica i tako dalje. Oni brinu za bezbjednost građana. Forum je kod UNDP-a aplicirao s projektom za pokrivanje važnih mjesta u gradu kamerama. U posljednjih mjesec dana kamere su puštene u funkciju, a u policiji je glavni server za posmatranje. Takođe s UNDP-om radimo na zajedničkom projektu za zabrinjavanje pasa lutalica.
FOKUS: Zar Prijedor već nema azil za pse?
PAŠALIĆEVA: Ovo je riječ o nečem drugom, što je Fond za bezbjednost građana obezbijedio preko UNDP-a. Naime, u posljednje dvije godine imamo azil za pse za koji ne mogu reći da je 100 odsto dobar. Azil je pri komunalnom preduzeću, i o njemu brine jedan radnik. Nabavljeno je i prikladno vozilo za prevoz pasa lutalica do azila. Sada je u planu da se napravi bolji, savremeniji azil za pse, koji će biti na mnogo višem i savremenijem nivou.
Saradnja s Opštinom

FOKUS: Kakva je saradnja s Opštinom i načelnikom Markom Pavićem?
PAŠALIĆEVA: Naši odbornici sarađuju sa svim strukturama na terenu i prikupljaju mišljenja ljudi koji su ih izabrali. Saradnja SO i načelnika, odnosno izvršne vlasti je zadovoljavajuća i na dobrom nivou. Otkad sam ja na ovoj poziciji nema nikakvih problema. Ranije se dešavalo da se nije mogao usvojiti ni dnevni red sjednice Skupštine. Sada je sve na dobrom nivou i radimo na zajedničkom interesu, svako u domenu svojih ingerencija. Takođe, odnosi između načelnika Pavića i mene su dobri. Oboje volimo Prijedor i radimo u njegovom interesu i interesu svih naših građana. Iako imamo i poziciju i opoziciju u Skupštini, svaka odluka se donosi dvotrećinski.

www.GradPrijedor.com

Ovo je super za ovaj azil sto pricaju... Po meni satri azil je samo patnja za pse i nadam se da ce se u skorije vrijeme to napraviti...
A vidicemo sta su jos planirali od projekata za 2012 i to ce bi trebalo biti uskoro "bar se nadam"!!!
Old January 25th, 2012, 03:11 PM   #2794
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Prijedor- Za kulturu 1,4 miliona KM

PRIJEDOR - Prijedorska opština planira da ove godine izdvoji iz budžeta 1.455.000 KM za kulturu, što je sličan iznos prošlogodišnjem, rekla je načelnik Odjeljenja za društvene djelatnosti ove opštine Ljiljana Babić.

" Za finansiranje pozorišta biće izdvojeno 697.000 KM , a za Centr za prikazivanje filmova 300.000 KM", rekla je Babićeva.

Ona kaže da je za Matičnu biblioteku "Ćirilo i Metodije" namijenjeno 89.000 KM, Muzej Kozare 87.000 KM, dok je 82.000 KM izdvojeno za Galeriju ’96.

"Opština će sa 200.000 KM učestvovati u finansiranju kulturnih manifestacija. Riječ je o tradicionalnim manifestacijama koje će opština podržati i ove godine", rekla je Babićeva.

Ona je potvrdila da će sa po 50.000 KM biti finansirane manifestacije "Književni susreti na Kozari" i Međunarodnoi festival horova "Zlatna vila", a sa 20.000 KM Likovna kolonija "Sreten Stojanović" na Kozari.

Babićeva je istakla da je za manifestaciju "Kulturno ljeto" predviđeno 23.000 KM, dok će se 57.000 KM utrošiti za ostale kulturne manifestacije, programe u oblasti kulturne razmjene i za finansiranje izdavačke djelatnosti.

www.prijedor24h.com
Old January 25th, 2012, 03:18 PM   #2795
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Na 12 lokacija u gradu postavljene kamere

Zahvaljujući Razvojnom programu UN-a(UNDP) u Prijedoru i još 3 opštine u BiH se razvija program bezbjednih zajednica u BiH, uključujući i realizaciju projekta postavljanja video-nadzora. Projekat je vrijedan 100.000 KM, a po sličnim principima biće realizovan i u opštinama Sanski Most, Višegrad i Bratunac. Predsjednik Foruma za bezbjednost zajednice Draško Đenadija potvrdio je da je, zahvaljujući dobrim rezultatima Foruma u lokalnoj zajednici, Prijedor uvršten u odabrane opštine i da je u okviru ovog programa uslijedila izrada bezbjednosnih strateških planova za period od 2011. do 2013. godine. „UNDP je prihvatio naš zahtjev za realizaciju projekta postavljanja video-nadzora u Prijedoru“, potvrdio je Đenadija dodavši da su u prvoj fazi postavljene kamere video-nadzora na 12 lokacija u gradu.
„Pokriveni su svi izlazi iz grada, kružni tokovi i gradski trgovi. Sistem je napravljen tako da se u perspektivi može nadograđivati još određenim brojem kamera, gdje se ocijeni da bi bilo potrebno“, rekao je Đenadija. Nakon završetka postavljanja kamera i softvera koji to prati, kompletan sistem za praćenje je postavljen u Policijskoj stanici Prijedor 1. „Ovaj sistem će biti dostupan i opštinskom Odsjeku za saobraćaj i Civilnoj zaštiti za potrebe tih organa uprave“, istakao je Đenadija.
Lokacije postavljenih kamera:
-Trg Majora Zorana Karlice-na robnoj kući „Patrija“
-Mali gradski trg(novi trg kod nekadašnje robne kuće „Borac“)-na zgradi „Volksbanke“
-Zgrada u kojoj se nalazi „Galerija 96″-ulica Kralja Petra I Oslobodioca
-Gradski most-stub rasvjete preko puta ulaza u Motel „Le Pont“
-Gradska tržnica-stub rasvjete-kod parking automata-ulica Miloša Obrenovića
-Pružni prelaz „Trinaesta“-stub rasvjete na magistralnom putu kod skretanja za Čejreke
-Raskrsnica u Čirkin Polju(kod skretanja prema Domu za djecu i omladinu ometenu u razvoju)-stub rasvjete pored trafo stanice na magistralnom putu
-Raskrsnica kod „Tešinića“-zgrada u Kozarskoj ulici 51(iznad podruma pića „Krajiške kapi“)
-Raskrsnica kod „Satka“-stub rasvjete u sredini kružnog toka
-Raskrsnica kod „Jugobanke“-kružni tok-stub rasvjete ispred trgovine „Motorex“
-Raskrsnica kod Toplane-na nosaču toplovoda iznad pružnog prelaza-Rudnička ulica
-Izlaz od „Celpaka“ prema Gomjenici(raskrsnica kod „Starog hrasta“)–stub rasvjete ispred kafe bara „DD“
Sve kamere možete vidjeti u našoj galeriji.

www.gradprijedor.com
Old January 26th, 2012, 12:29 AM   #2796
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

Znaci postali smo kuca Velikog Brata ili poznatije kao Big Brother
Old January 26th, 2012, 03:12 PM   #2797
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Quote:
Znaci postali smo kuca Velikog Brata ili poznatije kao Big Brother
Mozda i bolje na neki nacin...
Old January 26th, 2012, 03:12 PM   #2798
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Ostvarena dobit Šumskog gazdinstva Prijedor od 100.000 KM

PRIJEDOR, Šumsko gazdinstvo Prijedor prošlu poslovnu godinu završilo je sa pozitivnim finansijskim rezultatom, ostvarivši dobit od 100.000 KM.

Direktor ovog gazdinstva Miroslav Drljača izjavio je novinarima da je kupcima otpremljeno 151 623 metara kubnih šumskih drvnih sortimenata po prosječnoj cijeni od 71,50 KM po metru kubnom i da je ostvaren prihod od 10.824.834 KM.

“Planom je bilo predviđeno da im ponudimo 131 095 metara kubnih drvnih sortimenata, međutim, kako smo imali određene količine na zalihama, isporučili smo im 20 528 metara kubnih metara više”, naveo je Drljača.

Prema njegovim riječima, u strukturi isporučenih šumskih drvnih sortimenata dominantni su, kao i do sada, bukva i hrast.

“Kupcima je prodato 51 000 kubika oblog tehničkog drveta lišćara i četinara, 60 000 metara kubnih celuloznog drveta lišćara i četinara i 39 000 kubika ogrevnog drveta”, dodao je Drljača.

On je potvrdio da Šumsko gazdinstvo Prijedor planira u ovoj godini da kupcima ponudi 124 000 metara kubnih drvnih sortimenata i da ostvari prihod od oko 8,6 miliona KM.

Na prodaju će ponuditi 53 000 metara kubnih oblog tehničkog drveta lišćara i četinara, 47 000 metara kubnih ogrevnog drveta i 24 000 metara kubnih celuloznog drveta lišćara i četinara.

Šumsko gazdinstvo Prijedor upravlja i vodi brigu o šumama koje se u šest opština regije prostiru na 78 495 hektara, od čega se na privatne šume odnosi 36 450 hektara. Srna

www.capital.ba
Old January 26th, 2012, 06:57 PM   #2799
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaaaaa View Post
Mozda i bolje na neki nacin...
Neka tako i treba, eto srece da ih jos postave...da ove maloletne delikvente iskorenimo iz grada...
Old January 26th, 2012, 07:27 PM   #2800
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Uspješan nastup bh. kompanija na sajmu "IMM Cologne 2012"

Na međunarodnom sajmu namještaja "IMM Cologne 2012", koji je održan u njemačkom Kelnu od 16. do 22. januara, u paviljonu Bosne i Hercegovine pod motom "Tradition for future" predstavilo se 10 bh. kompanija.

Nastup naših kompanija organizirala je Vanjskotrgovinska komora Bosne i Hercegovine, u partnerstvu sa Švicarskim programom za promociju uvoza u EU (SIPPO) i USAID-Sida FIRMA Projektom.

Na bh. štandu površine 210 kvadratnih metara, koji je dizajnirao Salih Teskeredžić, svoje proizvode izložile su kompanije Arting-gradnja iz Lukavca, FIS iz Viteza, GMP Kompani iz Laktaša, Izazov iz Kalesije, Malagić & Divani iz Brčkog, Nova forma iz Šamca, Oglavina iz Brčkog, Sconto-Prom iz Prijedora, Standard iz Prnjavora i Zedex iz Zenice.

Međunarodni sajam namještaja "IMM Cologne", kojim tradicionalno započinje nova godina dizajna i namještaja, predstavlja kompletnu industriju namještaja, od faze primarne prerade drveta do finalnih proizvoda.

Da bh. namještaj iz godine u godinu postaje prepoznatljiv brend na svjetskom tržištu dizajnerskog namještaja dokaz su brojna međunarodna priznanja.

Ove godine prestižnom nagradom "Interior Innovation Award" nagrađen je dizajnerski stol "Umbra", nastao u saradnji bh. dizajnerice Jasne Mujkić i firme Rukotvorine iz Konjica, koje su ove godine imale samostalan nastup u jednoj od najprestižnijih hala "Pure Village" za predstavljanje noviteta u dizajnu, saopćeno je iz Službe za informiranje Vanjskotrgovinske komore BiH.

www.ekapija.ba

Reply

Tags
bih, bosna i hercegovina, krajina, potkozarje, prijedor, republika srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules