daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Forum Bosne i Hercegovine > Bosna i Hercegovina > Zapad

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 24 votes, 4.58 average.
Old May 2nd, 2012, 01:21 PM   #3101
STEFAN_777
Lopov :)

STEFAN_777's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Nale View Post
Nisam znao za tu nagradu. Zna li iko ko je dodijelio to priznanje?

Načelnik opštine Prijedor Marko Pavić izjavio je da je projekat rekonstrukcije prijedorske glavne ulice već nekoliko puta nagrađivani i da je poslednja „Cemeksova“ nagrada za najbolju infrastrukturnu građevinu potvrda da je ideja bila dobra. „To je i potvrda da smo izabrali dobre projektante, a riječ je o domaćim snagama, koje su osmislile našu pješačku zonu. Izuzetno nam je drago što će idejno rešenje naše glavne ulice biti vidjeno u cijelom svijetu“, naglasio je Pavić. Projekat glavne prijedorske ulice, u čiju rekonstrukciju je uloženo više miliona KM, radio je tim arhitekata iz Prijedora, Malina i Saša Čvoro i Jelena i Veljko Hrgar. Ovo nije prvo priznanje koje je ovaj mladi tim stručnjaka dobio sa ovaj projekat. Na prvom salonu arhitekture i urbanizma Republike Srpske koji je održan u novembru 2008.godine u Banja Luci osvojili su prvu nagradu u kategoriji urbanizma za rekonstrukciju i uređenje ulice Kralja Petra Oslobodioca u Prijedoru i to za uspješnu likovnu i ambijentalnu sintezu tretmana javnih prostora i arhitekture. „Cemeksovo“ takmičenje za BiH je održano 27. jula u Sarajevu. Proglašeni su i pobednici u kategoriji stambene građevine, a u konkurenciji javne i poslovne građevine nagradjeni su „Carinski most“ u Mostaru i Bazen „Incel“ u Banjaluci. Najbolji građevinski projekti BiH naći će se u konkurenciji, zajedno sa još stotinjak projekata iz cijelog svijeta, 19. oktobra u Meksiku, na međunarodnom takmičenju „Cemex building award“. „Cemeksova“ nagrada je ustanovljena prije 19 godina u cilju prepoznavanja najkvalitetnijih radova na području graditeljstva sjevernog Meksika, matične zemlje kompanije „Cemeks“, koja je od 2005. godine vlasnik hrvatskog „Cemeksa“, a od 2006. godine je prisutna i na području BiH.
Glas Srpske

Sponsored Links

Old May 2nd, 2012, 06:28 PM   #3102
Nale
Registered User

Nale's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by STEFAN_777 View Post
Načelnik opštine Prijedor Marko Pavić izjavio je da je projekat rekonstrukcije prijedorske glavne ulice već nekoliko puta nagrađivani i da je poslednja „Cemeksova“ nagrada za najbolju infrastrukturnu građevinu potvrda da je ideja bila dobra. „To je i potvrda da smo izabrali dobre projektante, a riječ je o domaćim snagama, koje su osmislile našu pješačku zonu. Izuzetno nam je drago što će idejno rešenje naše glavne ulice biti vidjeno u cijelom svijetu“, naglasio je Pavić. Projekat glavne prijedorske ulice, u čiju rekonstrukciju je uloženo više miliona KM, radio je tim arhitekata iz Prijedora, Malina i Saša Čvoro i Jelena i Veljko Hrgar. Ovo nije prvo priznanje koje je ovaj mladi tim stručnjaka dobio sa ovaj projekat. Na prvom salonu arhitekture i urbanizma Republike Srpske koji je održan u novembru 2008.godine u Banja Luci osvojili su prvu nagradu u kategoriji urbanizma za rekonstrukciju i uređenje ulice Kralja Petra Oslobodioca u Prijedoru i to za uspješnu likovnu i ambijentalnu sintezu tretmana javnih prostora i arhitekture. „Cemeksovo“ takmičenje za BiH je održano 27. jula u Sarajevu. Proglašeni su i pobednici u kategoriji stambene građevine, a u konkurenciji javne i poslovne građevine nagradjeni su „Carinski most“ u Mostaru i Bazen „Incel“ u Banjaluci. Najbolji građevinski projekti BiH naći će se u konkurenciji, zajedno sa još stotinjak projekata iz cijelog svijeta, 19. oktobra u Meksiku, na međunarodnom takmičenju „Cemex building award“. „Cemeksova“ nagrada je ustanovljena prije 19 godina u cilju prepoznavanja najkvalitetnijih radova na području graditeljstva sjevernog Meksika, matične zemlje kompanije „Cemeks“, koja je od 2005. godine vlasnik hrvatskog „Cemeksa“, a od 2006. godine je prisutna i na području BiH.
Glas Srpske
Old May 3rd, 2012, 04:31 PM   #3103
kokoljub
Registered User

Likes (Received): 3

"....i to za uspješnu likovnu i ambijentalnu sintezu tretmana javnih prostora i arhitekture..."

....Hm zajedno sa onim umjetnickim reljefom prekoputa Dzamije ... svaka cast nagrada primjerena i zasluzena ...
kokoljub no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2012, 11:00 PM   #3104
Al_Bundy
Registered User

Al_Bundy's Avatar

Likes (Received): 0

Čvoro je moj profesor, dobar lik...
A kokoljub, ja sam ti objasnio šta ono znači, i oladi malo sa tim...
Al_Bundy no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2012, 11:45 PM   #3105
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

Ocigledno ima problem sa necim...
Ja sam ti obecao da cu pitati sigurno nekoga sta znaci ono pa da ti problem taj resim...

I ne znam zasto spominjes to? Brate tebi ako je do svadje i rasprave onda to trazi negdje drugdje... Ja ovde nemam ni vremena ni zivaca da se raspravljam sa ikim...

Ovde dolazim cisto da pogledam sta ima novo u mom rodnom gradu i ako sam ja tu da uslikam i podelim sa vama...
Old May 4th, 2012, 11:39 AM   #3106
kokoljub
Registered User

Oprosticete mi nadam se slobodu koju si uzimam. Spominjao sam to ranije ali ... imajuci u vidu vase reakcije izgleda nije zgoreg ponoviti koji put.

'Vako ... nisam vas dvojcu nicim prozvao, niti sam vam bilo sta licno rekao. O spomenutoj umjetnini nisam rekao nista lose. Ne zelim se uopste raspravljati a kamoli svadjati - ali moram vam saopstiti ono isto sto sam napisao i prosli put. Uprava ovog foruma me moze u svaka doba kontaktirati i ja cu na zahtjev sve pobrisati i pocistiti. Ako ste vi uprava - izvolite mi to dati do znanja i sve ce vam biti po volji.

kako god

Sve dok ona ploca stoji na javnom mjestu, sve dok javno izgleda onako kako izgleda, moracete se pomiriti sa sitnicom da je i govor i pisanje o njoj takodjer - javan. A za to sto vama to iz nekog razloga mozda i nije po volji da se o tome javno pise - ne znam ni sta bih vam rekao - to cete morati nekako vidjeti sami s sobom.

OK ?

PS: Clan sam na ovom forumu odavno vec i uprava nikad nije imala prituzbi na moje pisanje. Na ovoj temi sam pisao komentare jos od vremena kad ju je AdnanPD pokrenuo. Imajuci puno postovanja prema pokretacu teme - ostavljam i tu mogucnost - eto ako pokretac teme smatra ovo moje zapazanje u vezi objekta o kojem je rijec neumjesnim, vulgarnim, provokativnim ili na bilo koji drugi nacin neprimjerenim neka mi to na bilo koji nacin saopsti i sve ce iste sekunde biti pobrisano.

Last edited by kokoljub; May 4th, 2012 at 12:01 PM.
Old May 4th, 2012, 12:13 PM   #3107
ramboamadeus
Registered User

ramboamadeus's Avatar

Likes (Received): 649

A o kakvoj se ploci i natpisu radi?
Old May 4th, 2012, 12:30 PM   #3108
kokoljub
Registered User

Quote:
Originally Posted by ramboamadeus View Post
A o kakvoj se ploci i natpisu radi?
Pogledaj prvi komentar na 152 stranici ove dretve. Ima prilozena i fotografija.
Radi se o ploci sa nekakvom vrstom reljefa, nisam siguran ima li nekakav natpis na njoj - al dozvoljavam mogucnost da mi je to eventualno promaklo.

Last edited by kokoljub; May 4th, 2012 at 12:39 PM.
Old May 4th, 2012, 01:08 PM   #3109
ramboamadeus
Registered User

ramboamadeus's Avatar

Likes (Received): 649

Ok, pogledao sam. Na ili ispod umjetnine ne vidim nikakav natpis.

Ti @kokoljube insinuiras nekakvo dublje znacenje ove umjetnine. Ne zelim potvrditi tvoje tumacenje niti ga pobiti posto mi ovo djelo apsolutno nije poznato. Ukoliko znas sta ono predstavlja zamolio bih te da podijelis svoje znanje s nama. Do tada sve ostaje (mozda na pogresnim) insinuacijama i interpretaciji.
Mozes eventualno da pokusas dobiti informaciju u opstini Prijedor ili nekoj umjetnickoj organizaciji u samom gradu. Ocito ti forumasi na ovom threadu ne mogu pomoci u tumacenju istog.

Kako god, misljenja sam da se u odredjenom trenutku treba prestati na forsiranju necega sto nije dokazano ali i uopste ovo nije thread za opsirno ispitivanje porijekla i znacenja jedne umjetnine.

prijateljski pozdrav od jednog neutralca
Old May 4th, 2012, 01:52 PM   #3110
kokoljub
Registered User

Quote:
Originally Posted by ramboamadeus View Post
Ok, pogledao sam. Na ili ispod umjetnine ne vidim nikakav natpis.

Ti @kokoljube insinuiras nekakvo dublje znacenje ove umjetnine. Ne zelim potvrditi tvoje tumacenje niti ga pobiti posto mi ovo djelo apsolutno nije poznato. Ukoliko znas sta ono predstavlja zamolio bih te da podijelis svoje znanje s nama. Do tada sve ostaje (mozda na pogresnim) insinuacijama i interpretaciji.
Mozes eventualno da pokusas dobiti informaciju u opstini Prijedor ili nekoj umjetnickoj organizaciji u samom gradu. Ocito ti forumasi na ovom threadu ne mogu pomoci u tumacenju istog.

Kako god, misljenja sam da se u odredjenom trenutku treba prestati na forsiranju necega sto nije dokazano ali i uopste ovo nije thread za opsirno ispitivanje porijekla i znacenja jedne umjetnine.

prijateljski pozdrav od jednog neutralca
Postovanje Ramboamadeus

Nemam nikakvo licno a jos manje zvanicno tumacenje objekta. Fakta su takva da je preko puta tog exponata, zracne linije tek cirka 10-tak metara, locirana carsijska dzamija (srusena i spaljena do temelja 1993 – obnovljena 2000-tih). Volio bih vidjeti kako bi izgledala mogucnost montiranja takve ili slicne ploce i njeno identicno plasiranje i usmjeravanje npr preko puta neke u ratu srusene pa naknadno izgradjene sinagoge recimo u Njemackoj.

Ako se pak manem hipotetickih misli i nastavim o cinjenicama. Radi se kao i kod svakog drugog objekta tog tipa – o osjecanjima – dakle o apstraktnoj kategoriji. Osjecanjima Bosnjaka iz Prijedora , bilo onih stalno nastanjenih tamo ili onih koji tu navrate preko ljeta kao turisti (a izvorno su odatle) ….osjecanjima dakle koja su vjerovatno usporediva sa osjecanjima jednog Zidova kad bi takvu tablu vidio usmjerenu u pravcu neke u ww2 srusene sinagoge.

Nista nisam insinuirao. Drzao sam se fakta koliko je to bilo moguce. Zatrazio si od mene moje licno dozivljavanje objekta i pokusao sam ti ga , biranim rijecima, dati. Buduci da je objekat javan i da je dio fasade jedne od zgrada na korzu – ne vidim razloga nervozi kad se o tome javno pise.

Last edited by kokoljub; May 4th, 2012 at 02:08 PM.
Old May 4th, 2012, 05:51 PM   #3111
STEFAN_777

STEFAN_777's Avatar

kokoljub koji si ti LIK

Druze ovaj forum tj ovaj thread nema veze sa ovim sto ti pises... i samo bezveze spominjes to...

Ja reagujem na ovo samo zato sto prizivas druge da se raspravljaju oko toka kao naprimer ramboamadeusa.

Ovo ti je vec drugi put da tako nesto radis i to isto zbog one ploce... Verovatno imas nameru da se nacionalno prepucavas sa nekim... Ja ne znam sa kime to... Koliko ja znam ovde mozda ima samo 2 ili 3 Srbina...

Ako vec hoces da iskazes mrznju prema nekom narodu nemoj to da cinis ovde...

I nemoj te bezveze da ulazite u rasprave i diskusije kvarite ovaj thread.

kokoljub ako i dalje budes smarao sa ovim glupostima ja cu zamoliti admina da te banuje... u mesto da pitas ima li sta novo u gradu ili da pohvalis ove slike sto je adnan postavio ti dodjes i pravis svadju na koji se za sad jos niko nije upleo...
Old May 6th, 2012, 05:12 PM   #3112
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Likes (Received): 1849

Stadion - Zavrseno betoniranje i srusen jedan dio ograde na sjeveru(vjerovatno da se napravi prilaz isocnoj tribini i mjesto za parking)

AdnanPD no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2012, 05:12 PM   #3113
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

PO kod kruznog toka

Old May 7th, 2012, 12:04 PM   #3114
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Fondacija Arcelor Mittal Prijedor donirala 10.000 KM za senzornu sobu Specijalne škole

Fondacija „Arcelor Mittal Prijedor“ donirala je 10.000 KM za opremanje „senzorne sobe“ u okviru nove školske zgrade Osnovne i srednje specijalne škole „Đorđe Natošević“, koja je u izgradnji. Direktor preduzeća „Arcelor Mittal Prijedor“ Mladen Jelača potvrdio je da su prepoznali značaj savremenih metoda rada sa djecom sa posebnim potrebama, kao i nastojanja rukovodstva ove škole da to djeci i omoguće. „Senzorna soba je specijalno izolovana prostorija u kojoj se koriste stimulativne aktivnosti i iskustva s ciljem povećanja pozitivnih ponašanja kod djece, ali i kod odraslih. Smatramo da jedan savremeni školski objekat mora da ima i jednu ovakvu prostoriju“, rekao je Jelača. On je donaciju uručio na svečanosti obilježavanja dana škole, koja je simbolično nosila naziv „Dan sunca“. Na ovoj manifestaciji učenici su izveli folklorni i dramski nastup, pjevali horske pjesme, a kao prateća manifestacija organizovana je i prodajna izložba ručnih radova nastalih u učeničkim radionicama. Direktorica Specijalne škole Slađana Radaković rekla je da su za nepunih mjesec dana prikupili oko 5.000 KM. „Cilj nam je adekvatno opremanje naše škole i njeno prerastanje u regionalni centar koji bismo nazvali `Sunce`. Na taj način bismo proširili djelatnosti rada, a mogli bi da pružamo usluge i lokalnoj zajednici“, rekla je Radakovićeva. Ona je najavila i skoro aktiviranje humanitarnog broja preko Udruženja „Teodora“, te već za ponedjeljak, 7. maj, u bioskopu „Kozara“ još jednu prodajnu izložbu nakita koji su ručno izradili učenici ove škole, a koje će te večeri nositi manekeni. Osnovnu i srednju specijalnu školu „Đorđe Natošević“ Prijedor pohađaju 84 učenika, od čega je 20 osnovaca.
Tekst – SRNA
Foto – GradPrijedor.com

www.gradprijedor.com

Lijepo za cuti da ce ova skola biti ne samo novi objekat nego da ce imati vise za pruziti ovoj djeci...
Old May 7th, 2012, 12:05 PM   #3115
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Adnane slike su extra...
Old May 8th, 2012, 10:34 AM   #3116
kokoljub
Registered User

Izgradnja turbeta na mezarlucima na Skeli. Do sad je skupljeno para samo za temelj. Akcija prikupljanja dobrovoljnih priloga za nastavak izgradnje napreduje fino na FB-u.

Sliku sam maznuo od prijatelja sa mojprijedor.com.

Last edited by kokoljub; May 8th, 2012 at 11:34 AM.
Old May 8th, 2012, 10:42 AM   #3117
Ljepoje
Unsko-Sanski

Ljepoje's Avatar

Likes (Received): 1

Exclamation EDIT

Quote:
Originally Posted by kokoljub View Post
Izgradnja turbeta na mezarlucima na Skeli. Do sad je skupljeno para samo za temelj. Akcija prikupljanja dobrovoljnih priloga za nastavak izgradnje napreduje fino na FB-u.

Sliku sam maznuo od prijatelja sa mojprijedor.com.

Ništa nije naše osim naše vjere zato se čvrsto držimo za nju.”

Meša Selimović, Death and the Dervish
Ljepoje no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2012, 11:25 AM   #3118
kokoljub
Registered User

Hvala na pomoci i pravovremenoj korekciji Ljepoje.

PS: haj' mi objasni sta sam to pogresno uradio da se pokusam i ja nauciti.
Old May 10th, 2012, 10:25 PM   #3119
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Uvažen zahtjev opštine Prijedor za dobijanje statusa grada

Vlada Republike Srpske prihvatila je danas informacije o zahtjevu opština Prijedor,Bijeljina, Doboj i Trebinje za dodjelu statusa grada.

Vlada je zadužila Ministarstvo uprave i lokalne samouprave da izradi nacrte zakona o dodjeli statusa grada ovim opštinama i Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o teritorijalnoj organizaciji Srpske, saopšteno je iz Biroa Vlade za odnose sa javnošću.

Na sjednici Vlade usvojena je Uredba o načinu vođenja i metodologiji Popisa programa državne pomoći u Srpskoj. Uredbom se utvrđuje sadržaj dokumenta Popis programa državne pomoći i metodologija izrade Popisa.

Vlada je dala saglasnost Ministarstvu uprave i lokalne samouprave na plan utroška 152.668 KM tekućih grantova udruženjima od javnog interesa u prvih pet mjeseci ove godine.

Sredstva se dodjeljuju udruženjima od javnog interesa za redovan rad, i to Boračkoj organizaciji Republike Srpske 38.200 KM, Savezu logoraša Srpske 15.300 KM, Republičkoj organizaciji porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Srpske 18.300KM, te Savezu organizacija i udruženja ratnih vojnih invalida Republike Srpske 15.300 KM.

Udruženju penzionera Srpske dodjeljuje se 5.000 KM, Udruženju ''Jasenovac - Donja Gradina'' 2.500 KM, a Savezu opština i gradova Republike Srpske 2.300 KM.

Prema ovoj odluci Vlade, Udruženju amputiraca ''Udas'' u Banjaluci dodjeljuje se 4.000 KM, Savezu distrofičara Republike Srpske 4.000 KM, Savezu invalida rada Srpske 4.000 KM, Savezu gluvih i nagluvih Srpske 4.300 KM, Savezu slijepih Srpske 4.300 KM, Savezu paraplegičara, oboljelih od dječije paralize i ostalih tjelesnih invalida Srpske 4.300 KM, te Savezu udruženja za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim licima Republike Srpske 4.300 KM.

Savezu društava dobrovoljnih davalaca krvi Republike Srpske dodjeljuje se 4.468 KM, Srpskom prosvjetnom i kulturnom društvu ''Prosvjeta'' 5.500 KM, Savezu nacionalnih manjina Srpske 5.500 KM, Savezu udruženja civilnih žrtava rata Republike Srpske 4.000 KM, Pokretu potrošača Srpske 3.000 KM i Savezu radioamatera Republike Srpske 4.100 KM.

Vlada je dala saglasnost Ministarstvu uprave i lokalne samouprave na plan utroška 15.965 KM tekućih grantova fondacijama i udruženjima građana, te na plan utroška 22.687 KM tekućih grantova Karitasu u Srpskoj za prvih pet mjeseci ove godine.

www.prijedor24h.com/SRNA

FOTO: prijedor24h.com

www.prokedpr24h.com

E vidicemo sad koje opstine ce postati gradovi...
Old May 10th, 2012, 11:39 PM   #3120
AdnanPD
Svi smo mi Broj 1.

AdnanPD's Avatar

Mali update vezan za novu zgradu na trgu:

Crveno - mjesto gdje je izgradjena nova zgrada(nije jos gotova)

Narandzasta - pocelo je rusenje tog objekta(vjerovatno ce se nova zgrada prosiriti u tom pravcu).

Plava - uredjenje prilaza trga iz pravca rudnickih zgrada(radi se poplocavanje kao na trgu.

Reply

Tags
bih, bosna i hercegovina, krajina, potkozarje, prijedor, republika srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules