daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 43 votes, 4.95 average.
Old March 22nd, 2012, 10:00 AM   #2301
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Likes (Received): 55

H&M otvara radnje u Beogradu,Nisu i Kragujevcu.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3...u-i-Kragujevcu
Prica o tome da na jesen stizu u KG Plazu polako dobija sve vise potvrda.
Dubac no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 22nd, 2012, 02:57 PM   #2302
Mazalo-JA
Registered User

Mazalo-JA's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Dubac View Post
H&M otvara radnje u Beogradu,Nisu i Kragujevcu.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/3...u-i-Kragujevcu
Prica o tome da na jesen stizu u KG Plazu polako dobija sve vise potvrda.
Daj bože
jer sam sinoć dobio zauške od žene slušajući je...kao čeketalo "pa što nema C&A i H&M, pa kad će, te ovo, te ono..."
Mazalo-JA no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 03:20 PM   #2303
Nemanja034
Зезање

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 1177

Mnoge zene su vazda bile nelogicne, a ocigledno i neki muskarci koji samo o tom hm-u pricaju i prizeljkuju ga kao svetsko cudo. Ja iskreno ne znam ni sta je to, a ziveo sam bez toga do sada, znaci mogu i u buduce bez ikakvih problema.

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 04:07 PM   #2304
Miki_Miks
Registered User

Miki_Miks's Avatar

Likes (Received): 7

Ima li neki info iz Plaze,sada kada se situacija malo smirila? Ima li guzvi,kako su posecene radnje,bioskop kako radi?
Miki_Miks no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 04:23 PM   #2305
Aca1
Registered User

Ja sam bio pre 1h.,,pa nema guzve,...ono...kao da se nije otvorila pre 2 dana..prosecno..new yorker je pun...ono..ima ljudi...verovatno niko ne zuri toliko jer misli da su guzve..mada kad se sve otvori bice super..ovako..pola lokala ne radi.. ...mek jedino guzva..a sto se tice bioskopa na prilazima nema velikih guzvi...
Aca1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 05:02 PM   #2306
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Likes (Received): 53

Ja sam bio sinoć i bila je gužva, ne neka prevelika ali solidna. U Meku najveća, pa onda ispred bioskopa.
nixy no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 05:12 PM   #2307
micika
Velocity One

micika's Avatar

I FK Radnicki ima svoj stand u Plazi. Prodaju ulaznice za utakmicu sa BSK-om.
micika no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 05:16 PM   #2308
solaar
Registered User

solaar's Avatar

Likes (Received): 3

Pomislio sam da ćeš reći fan shop.
U Nemačkoj, Engleskoj itd. i trećeligaši iz mnogo manjih mesta nego što je Kragujevac imaju fan shop sa dresovima, šalovima, majicama, suvenirima itd.
solaar no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 05:35 PM   #2309
micika
Velocity One

micika's Avatar

Moguce je da se prodaju i one dzidza bidze na standu. Ne znam, nisam bio, nisam video.

Ali da, slazem se sa fan shopom, doduse ne i sa tim da bi on trebalo da bude u Plazi.
micika no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 10:11 PM   #2310
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Likes (Received): 136

Quote:
Originally Posted by Aca1 View Post
Ja cu i dalje da idem u tempo...on mi je bas jeftin..supermarket u rodi i tempo su mnogo bolji,jeftiniji od idee...
Quote:
Originally Posted by Taxi.driver.KG View Post
sto se marketa i kupovine hrane tice, i meni je Tempo broj 1 zadnjih 5-6 meseci, i tako cu i dalje, posebno vikendom
Quote:
Originally Posted by Aca1 View Post
Svaki proizvod je par dinara jefitniji u odnosu na druge supermarkete,i kada se doda 10% popusta vikendom isplati se..
Malo offtopica, aj ajd kad ste već zapeli

Neću da branim IDEA-u, pošto bi bilo krajnje neozbiljno reći da je povoljnija od drugih...ali da pruža mogućnost 'pametnije kupovine', to je fakat...

Mnogi su ze zalepili za 10% vikend popusta, a tom popustu ne podležu duvan, sveže meso, artikli na akciji, artikli sa trajno sniženim cenama, artikli iz robnih rezervi, dečije pelene itd...pa gde je onda tu vaša računica? Ja je nemam, jer u suštini dobijam popust na 20% svoje potrošačke korpe, a ostalo plaćam dosta skupo...

IDEA npr. ima svoju robnu marku (nije sve proizvedeno u HR kao što neki misle, dobar deo je kod nas) sa konkurentnim cenama kvaliteta od prosečnog do odličnog, dok za razliku od nje, RODA I Tempo imaju robne marke sa proizvodima očajnog kvaliteta...ostali artikli su u IDEA-i skuplji...

IDEA ne daje 10%, ali daje one bonove i to za apsolutno SVE artikle (sem duvana)...Evo primera: kupim ti ja peglu na akciji 25% sniženoj (stvarno sniženoj, pošto sam istoj pratio cenu par meseci po različitim radnjama), dobijem za nju dodatnih 10% ali u bonovima i za te bonove kupim prašak koji je bio snižen skoro 30%...pa sad pogledajte kolika je ušteda....ni jedan drugi lanac (barem koliko ja znam) ne daje 'akciju na akciju'...ni ja ih ne kontam, ali odem i pokupujem isklučivo ono što je na akciji, dobijem bon, pa onde pokupim takođe masu stvari na akciji ...u prevodu za dž...

Ja kupovinu obavljam u više marketa (Tempo, Roda, Lurdy i IDEA), ali kad sve stavim na papir, 60-70% kupovine ipak odradim u IDEA-i upravo sa kalkulacijama sličnim gore pomenutim, tako da mi se na kraju najviše isplati
ivicasu no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2012, 11:58 PM   #2311
Aca1
Registered User

Code:
Mnogi su ze zalepili za 10% vikend popusta, a tom popustu ne podležu  duvan, sveže meso, artikli na akciji, artikli sa trajno sniženim cenama,  artikli iz robnih rezervi, dečije pelene itd...pa gde je onda tu vaša  računica? Ja je nemam, jer u suštini dobijam popust na 20% svoje  potrošačke korpe, a ostalo plaćam dosta skupo...
Ali meni se isplati jer ne pusim..sveze meso imam u zamrzivacu (zivim u predrgradju)...secer i ulje iz robnih rezervi uglavnom kupim jednom mesecno..ajde tu i ne moram da ustedim,ali je jeftinije nego u obicnim prodavnicama...decije pelene mi nisu potrebne...tako da...ono..ja idem na 2 nedelje..obicno mi racun bude oko 7000 prve nedelje..i 4000-5000 druge..ali ja bas nakupujem sve..tako da u obicnu prodavnicu odem po hleb..tako da mi na hranu(i na kucnu hemiju..higijenu..itd..) sa hlebom ode 15,000 ..tako da to nije lose..nekad ode i 20,000..al nikad preko..tako da to nije lose...eto malo off topic..no dobro..
Aca1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 02:32 AM   #2312
ninasam06
Registered User

Ne razumem cemu tolika zelja za brendom H&M,isti "dronjci"kao i u Teranovi,NewYorker-u i slicnim radnjama koje na srecu jos nisu dosle u KG jer slozicete se ima i previse kineske robe u ovom gradu koja sluzi za jednokratnu upotrebu!
ninasam06 no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 10:25 AM   #2313
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Hvala sto si se registrovao samo to da nam kazes.Ne brini kupovacemo i dalje kod Kineza.
Teranova i NewYorker su odavno u Kragujevcu.
Koja zelja za H&M???
Je li iskazao neko zelju za tim ili bilo kojim brendom ovde ???
Samo prenosimo vesti koje bi mogle da imaju vezu sa Plazom a ona jeste nasa tema.
Sastav ponude u Plazi je teme jednako koliko i njena izgradnja.Uostalom nista drugo u buduce i nece biti tema ovde sem sta se otvorilo,zatvorilo i td.
Old March 23rd, 2012, 11:44 AM   #2314
Tara_kg
Always m0bile

Tara_kg's Avatar

Likes (Received): 416

Quote:
Hvala sto si se registrovao samo to da nam kazes.

Quote:
Ne brini kupovacemo i dalje kod Kineza.
Teranova i NewYorker su odavno u Kragujevcu.
Koja zelja za H&M???
Je li iskazao neko zelju za tim ili bilo kojim brendom ovde ???
Samo prenosimo vesti koje bi mogle da imaju vezu sa Plazom a ona jeste nasa tema.
Sastav ponude u Plazi je teme jednako koliko i njena izgradnja.Uostalom nista drugo u buduce i nece biti tema ovde sem sta se otvorilo,zatvorilo i td.
Šta znam, moje mišljenje je da je NewYorker sam po sebi ima daleko bolji asortiman za muškarce nego za žene (u početku je bilo drugačije). Terranova je sa druge strane bzvz... Ima da se nađe, ali je kvalitet diskutabilniji od robe u NewYorkeru.
Što se tiče H&M-a, on je po mom mišljenju sasvim ok, ali ništa toliko spektakularno, i ne vidim zbog čega bi se oko istog digla tolika buka. Baš sinoć sam bila u C&A, i osim ogromne gužve zbog 10 ili beše 20% popusta, ništa zanimljivo nisam ni videla... Sve u svemu, podržavam veći izbor, pa samim tim i otvaranje istih.
Old March 23rd, 2012, 11:57 AM   #2315
solaar
Registered User

solaar's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Tara_kg View Post
Šta znam, moje mišljenje je da je NewYorker sam po sebi ima daleko bolji asortiman za muškarce nego za žene
Nema tamo ništa za muškarce. Ima za dečake.
solaar no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 01:03 PM   #2316
Mazalo-JA
Registered User

Mazalo-JA's Avatar

Quote:
Originally Posted by ninasam06 View Post
Ne razumem cemu tolika zelja za brendom H&M,isti "dronjci"kao i u Teranovi,NewYorker-u i slicnim radnjama koje na srecu jos nisu dosle u KG jer slozicete se ima i previse kineske robe u ovom gradu koja sluzi za jednokratnu upotrebu!
Quote:
Originally Posted by Tara_kg View Post

Ima da se nađe, ali je kvalitet diskutabilniji od robe u NewYorkeru.
Što se tiče H&M-a, on je po mom mišljenju sasvim ok, ali ništa toliko spektakularno, i ne vidim zbog čega bi se oko istog digla tolika buka. Sve u svemu, podržavam veći izbor, pa samim tim i otvaranje istih.
Najpre se skrenulo malo sa teme i prešlo u diskusiju brendova itd., tj. indirektno je vezano za Plazu.

Ajmo u par reči da završimo tu priču.
Najpre su brendovi stvar ukusa i novčanika.
Što se tiče H&M i C&A, u EU su pogotovo Gastarbeiterima veliki pojam, jer za njihove standarde (plate) u tim radnjama imaju da kupe jeftino, kvalitetno i sve je na jednom mestu.
Znači, te radnje u EU i imati ih ovde kod nas, realno nije usporedivo.
Uz to budite sigurni, da 80% brendova, nešalju robu istog kvaliteta kao što ga prodaju u EU i u to sam se uverio 100x!

Zašto?
Zato što EU nesmeju da riskiraju takve zajebancije, jer evropljanin uzima sve račune i čuva najmanje godinu dana.
Nedaj bože da pukne nadoknadno neko šivanje ili šta već, eto ga on u agenciju za zaštitu potrošača (koji čekaju kao hijene) da nalupaju neku firmu.

Mi smo drugačijeg mentaliteta, pa i ako se razšije nešto, računa nismo ni uzeli ili ga bacili najdalje posle raspakivanja kući, tako da, kome i čime se žaliti (retki su slučajevi)...i nema od toga ništa.
Sve to oni dobro znaju i iskorićavaju situaciju tipa "j... lud zbunjenog".

P.S.: Setite se mog posta šta sam napisao, da obratite pažnju na popuste na dan otvaranja u Plazi...koje su neki od vas posle i potvrdili, da su samo finte.

Sad bi nam bilo pametnije da pratimo u Plazi dali pukla negde neka cevka ili se odvalila neka ploča, hshs.
Old March 23rd, 2012, 02:28 PM   #2317
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Deichmann se 29.marta otvara u Plazi.
Ostaje li onaj u Delta Parku???
Old March 23rd, 2012, 03:26 PM   #2318
ninasam06
Registered User

Quote:
Deichmann se 29.marta otvara u Plazi.
Ostaje li onaj u Delta Parku???
Cemu toliki bes?
Registrovana sam oko tri godine,redovno pratim diskusije ali se ne ukljucujem u iste!
Vrati se par stranica unazad pa ces videti koliko pojedinci prizeljkuju H&M!
Odlicno znam sta i koliko dugo postoji u KG-u,nema potrebe da me potsecas!

Inace jako mi se dopada ovaj forum,mada nisam znala da je lose da iznesem svoje misljenje jer ce se "neki" naci uvredjeni!
Svi ste divni,ovde se svasta moze videti i cuti,nastavicu da vas pratim ali iz prikrajka da ne bih uznemiravala!
Pozdrav za sve koji su doprineli da ove stranice ovako izgledaju!

Deichmann-znaci jos jedni kinezi!
ninasam06 no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 03:49 PM   #2319
Dubac
Registered User

Dubac's Avatar

Nisam besan,daleko od toga.
Poenta je u tome da,kao sto sama kazes,tri godine pratis forum iz prikrajka i za prvi post nadjes za shodno da se javis kada je H&M na dnevnom redu.Pa zar te bas nista nije ranije zainteresovalo da se ukljucis a svasta se moglo cuti i videti a onda nam prebacis da H&M nas uzbudjuje
Forum u principu i sluzi kao mesto gde treba pre svega Kragujevcani ali i drugi koje to zanima,da se informisu sta,gde,kako u Kragujevcu.Zato nabrajamo i sta se otvara u gradu pa i u Plazi.Sud o kvalitetu bilo cega sto se otvara slobodno moze svako da iznese jer je i to bitno ali i da ostavi druge da o tome imaju svoje misljenje.
U svakom slucaju javi se ti kad god pozelis jer je to tvoje pravo i na koju god hoces temu.Meni je uvek drago kada vidim novog clana jer onda znam da ovo piskaranje ovde ima smisla.Takodje izvini sto sam te u prethodnom postu oslovio u muskom rodu jer sam ne znam zasto stekao utisak iz tvog posta da si musko mada sada kada pogledam ponovo i nije bilo razloga za taj utisak.Valjda sto su uglavnom muskarci na forumu.
Old March 23rd, 2012, 04:58 PM   #2320
Mazalo-JA
Registered User

Mazalo-JA's Avatar

Quote:
Originally Posted by ninasam06 View Post
Deichmann-znaci jos jedni kinezi!
Dobro došla...nakon 3 godine.

Deichmann, Takko itd. je takođe ista priča/pojam u EU kao sa C&A, H&M itd.,
gde smo u više temama skrenuli sa osnovne teme i ako nastavimo...

A iskreno, bolje da vidim takve radnje u KG nego one prave kineske u kojima naš narod radi a kinez chatuje, prati kamere i čeka na kasu sa "Dobal dan".

Reply

Tags
Крагујевац, Србија, Шумадија, kgc, kragujevac, plaza, serbia, srbija

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules