daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Istra, Primorje i Gorska Hrvatska

Istra, Primorje i Gorska Hrvatska Istria, Kvarner, Mountainous region: Rijeka, Pula, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old April 21st, 2009, 04:12 PM   #221
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 14670

Primanje povodom odlaska s rektorske dužnosti akademika Daniela Rukavine
Uspješna devetogodišnja suradnja Sveučilišta i lokalne zajednice

RIJEKA – Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina sa suradnicima je održao primanje povodom odlaska s dužnosti rektora Sveučilišta u Rijeci akademika Daniela Rukavine koji će nakon devetogodišnjeg rektorskog mandata tu funkciju predati novom rektoru prof.dr. Peri Lučinu. Naglašavajući kako malo koja osoba iz znanosti ima tako bogat kurikulum kao akademik Rukavina župan je istaknuo da je riječ o osobi koja je zdravstveni amabasador Hrvatske u svijetu, te da ne sumnja u buduće rektorove doprinose znanosti.

– Uvjeren sam da će ono što je akademik Rukavina započeo sigurno nastaviti prof.dr. Lučin, jer u posljednjih devet godina akademik Rukavina je stvorio lidersku poziciju Sveučilišta u Rijeci, jer riječko je Sveučilište postalo prepoznatljivo ne samo Hrvatskoj, već i u svijetu. Stvoren je novi sustav Sveučilišta, koji je postao temelj razvoja Rijeke i Primorsko-goranske županije, kazao je Komadina.

Pozivajući se na devetogodišnju suradnju sa Županijom akademik Rukavina je naglasio da je u svom radu nastojao njegovati suradnju s lokalnom zajednicom, jer takva je suradnja za jedno sveučilište jednako važna kao i znanstvena te nastavna djelatnost.

– Takav rad ne može imati učinka ukoliko i u lokalnoj zajednici ne postoji želja za suradnjom, a riječko je Sveučilište bilo prvo koje je stvorilo takav konsenzus. Mišljenja sam da Sveučilište u Rijeci živi u sretnom okruženju koje potiče i razvija i u kojem se mogu postići zajednički dogovori. Ni jedno Sveučilište nema razvijenu takvu suradnju kroz koju su se realizirali mnogi programi, istaknuo je akademik Rukavina.

Dodajući kako su upravo Primorsko-goranska županija i Sveučilište u Rijeci prvi u Hrvatskoj uveli projektno partnerstvo kroz koje je Sveučilište za potrebe Županije izradilo brojne programe župan je kao jedan od glavnih zajedničkih projekata izdvojio Zakladu Sveučilišta u Rijeci, prvu zajedničku dvostruku liniju kreditiranja studenata te nedavno otvoreni Znanstveno-tehnološki park koji, kako je zaključio, stvara poveznicu znanosti i gospodarstva, odnosno implementira znanost u gospodarstvo.

I. ŠESTAN
gorgoroth no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 23rd, 2009, 07:26 PM   #222
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

Likes (Received): 26

Blokiran riječki Filozofski fakultet

Apr 22nd, 2009 | Kategorija: Vijesti

Eppur si muove, nakon slabog jutrošnjeg prosvjeda, večerašnji studentski plenum je ipak urodio blokadom Filozofskog fakulteta u Rijeci čime su se oni pridružili svojim kolegama u Zadru i Zagrebu. Na fakultetu se do daljnjeg neće dopuštati nastava, a studente je podržao i dekan Elvio Baccarini. Studenti traže pravo besplatan studij, a spominju se i zahtjevi za ukidanjem tzv Bolonje. Ministar Primorac je međuvremenu nestao iz javnosti… (foto: h-alter.org)

ivan_ri no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2009, 12:14 AM   #223
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

OKRUGLI STOL O UTJECAJU EKONOMSKE KRIZE NA DOVRŠENJE KAMPUSA NA TRSATU
Financiranje izgradnje studentskog smještaja

RIJEKA – Teško je očekivati da će se u gradskom proračunu moći osigurati dodatna sredstva za dovršetak izgradnje objekata studentskog smještaja, istaknuo je gradonačelnik Vojko Obersnel na okruglom stolu o utjecaju ekonomske krize na izgradnju Studentskog kampusa u organizaciji riječke podružnice Socijaldemokratske studentske unije. Kako je već poznato, za izgradnju prve faze studentskih domova, s gotovo 800 kreveta, nedostaje oko 70 milijuna kuna, jer je nakon donošenja DPU-a Trsata, u kampusu bila potrebna izgradnja dodatnih parkirališnih mjesta u podzemnim garažama.
Kako je naglasio Obersnel, Grad je preuzeo obvezu gradnje prateće infrastrukture i prometnica, kao i termoelektrane na plin, a ukupna vrijednost radova je oko 100 milijuna kuna.
– Uz sve ove obveze, u proračunu je nemoguće pronaći 35 milijuna kuna za financiranje studentskih domova, s čime sam tijekom načelnih razgovora upoznao predstavnike ministarstva. Ne bježimo od mogućnosti da sudjelujemo u izgradnji studentskog smještaja, ali bi onda netko trebao preuzeti dio naših obveza. Model javno-privatnog partnerstva nije prihvatljivo rješenje jer bitno poskupljuje cijenu smještaja, rekao je Obersnel. On smatra da 70 milijuna kuna ne bi trebalo biti nepremostiva prepreka za državni proračun, pogotovo u usporedbi s nekim projektima za koje se izdvajaju milijarde, kao što je Pelješki most.
Govoreći o namjeri županije za kupnju zgrade Građevinskog fakulteta, pročelnica Jasna Blažević kazala je kako bi se dio sredstava od kredita mogao preusmjeriti za izgradnju smještaja za studente.

A. PETRAK

--------------------------------------------------------

koji k.... nema love za studentski dom zbog vise parkiralista

Old April 24th, 2009, 11:16 AM   #224
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Obilazak Sveučilišnog kampusa

Gradilište Kampusa obići će danas gradonačelnik Vojko Obersnel sa suradnicima te rektor akademik Daniel Rukavina sa suradnicima. Za potrebe razvoja Sveučilišnog kampusa, Grad je darovao zemljište vrijedno više od 220 milijuna kuna i uložio do sada 30 milijuna kuna za potrebe infrastrukture i rješavanja imovinsko-pravnih odnosa.

Uz izgradnju objekata Kampusa, trenutno se ondje izvode radovi na izgradnji Sveučilišne avenije i radovi na produžetku Dukićeve ulice.
Old April 24th, 2009, 11:18 AM   #225
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Kako se Obi ushodao pred izbor
Old April 24th, 2009, 12:39 PM   #226
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

mozda samo pokusava skinuti kile

Old April 24th, 2009, 12:41 PM   #227
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Poslje njega bo trebao doći Primorac,Sanader....
Old April 24th, 2009, 12:44 PM   #228
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

ma, oni su mrsavi

Old April 24th, 2009, 12:45 PM   #229
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Treba onda Šuker i Čobanković teška kategorija
Old April 24th, 2009, 12:48 PM   #230
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

e to se trazi. ministar financija. to bi bio posao... a za cobankovica, on nije potreban, ipak ne gradi se nikakav poljoprivredni faks, pa nek ostane u zgu, nek se ne umara

Old April 24th, 2009, 01:03 PM   #231
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Bilo bi najbolje da se pojavi Kalmeta
Old April 24th, 2009, 01:06 PM   #232
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Rektor Daniel Rukavina okončao svoj devetogodišnji mandat
Sveučilište spremno za europski visokoškolski prostor

Cilj je do 2013. godine u potpunosti razviti portfelj istraživačkog i inovativnog sveučilišta, naglasio je akademik Rukavina osvrnuvši se i na realizaciju prve faze sveučilišnog kampusa na Trsatu

RIJEKA – Svečanom sjednicom Senata Sveučilište u Rijeci jučer je obilježilo 36. godišnjicu postojanja, a četvrtinu tog perioda tu je ustanovu vodio rektor akademik Daniel Rukavina koji se jučer ujedno oprostio od svojih kolega. Napominjući kako je rektorsku dužnost obnašao osam godina i sedam mjeseci, što je najduži rektorski mandat akademik Rukavina se prisjetio da je za tu funkciju izabran u vrijeme teške krize koja je više godina potresala Sveučilište.

– U proteklih osam godina na Sveučilištu smo snažno potaknuli integracijske mehanizme kroz cjelovitu implementaciju Bolonjskog procesa, brojne razvojne programe, suradnju s Ministarstvom i lokalnom zajednicom te izgradnju i osuvremenjivanje cjelokupne znanstvene i sveučilišne infrastrukture. Bolonjski proces danas nije vizija našeg približavanja Europi već je u završnoj fazi implementacije, gigantski projekt sveučilišnog kampusa više nije ideja već stvarnost, broj znanstveno nastavnih djelatnika u tom razdoblju povećali smo za preko 400, odnosno 53 posto, osnovali smo Akademiju primijenjenih umjetnosti, Učiteljski fakultet i sveučilišne odjele za fiziku, matematiku, informatiku i biotehnologiju, kazao je rektor.

Prema njegovoj procjeni Sveučilište u Rijeci spremno je da postane ravnopravnom institucijom u europskom visokoškolskom i istraživačkom prostoru, a cilj je do 2013. godine u potpunosti razviti portfelj istraživačkog i inovativnog sveučilišta. Podsjećajući kako ukupna bruto površina svih objekata kampusa koji se trebaju izgraditi u prvoj fazi iznosi 94 tisuća četvornih metara te da je do sada izgrađena 71 tisuća četvornih metara akademik Rukavina je istaknuo kako se iz cijelog programa prve faze izgradnje još uvijek nije krenulo s izgradnjom smještajnih objekata za studente.

– To nas izuzetno brine i ne možemo prihvatiti činjenicu da do sada nije osiguran financijski model za njihovu izgradnju. Mi smo prije više od dvije godine imali izrađene glavne i izvedbene projekte za studentski smještaj i ishodovane sve dozvole za gradnju. Za to vrijeme čekali smo odluku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta o obećanom modelu po kojem će se gradnja financirati. Raduje nas činjenica što su ovih dana započeli radovi na izgradnji studentskog smještaja na sveučilištima koja u to doba nisu imala niti dokumentaciju. Stoga vjerujemo da će se u najskorije vrijeme riješiti način financiranja izgradnje smještajnih kapaciteta i za naše studente, kao i osiguranje zaista skromnih sredstava koje tražimo za opremanje objekata prve faze, kako bi se početkom akademske godine, a najkasnije do konca kalendarske godine, u svim objektima moglo početi s radom, poručio je akademik Rukavina.

Zaključujući kako su svi dijelovi programa koje je Senatu podnio prigodom izbora za rektora u cijelosti ostvareni, a u mnogim elementima i značajno premašeni, akademik Rukavina je istaknuo kako je s gotovo devet godina na čelu Sveučilišta u Rijeci zaokružio svoju cjelokupnu akademsku i znanstvenu karijeru.

Ingrid ŠESTA
Old April 24th, 2009, 01:07 PM   #233
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

ode Rukavina. on je dosta dobroga napravio za sveuciliste i pogotovo za mediciski faks

Old April 24th, 2009, 01:07 PM   #234
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Standardno za druge gradove ima sredstava za studentski smještaj a za nas ne
Old April 24th, 2009, 01:08 PM   #235
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivan_ri View Post
ode Rukavina. on je dosta dobroga napravio za sveuciliste i pogotovo za mediciski faks
Napravio je najviše,kampus se počeo graditi za njegova mandata
Old April 24th, 2009, 01:10 PM   #236
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

Quote:
Originally Posted by gorgoroth View Post
Standardno za druge gradove ima sredstava za studentski smještaj a za nas ne
koliko sam skuzio iz gornjeg teksta izgleda da bi drzava dala pola novca, a pola bi trebao dati grad koji nema sredstva zbog povecanja kapaciteta podzemnih garaza u kampusu . vise ne znam ko je tu lud

Quote:
Originally Posted by gorgoroth View Post
Napravio je najviše,kampus se počeo graditi za njegova mandata
istina... on, ali i Lučin koji ce ga zamjeniti, su najvise potegli u vezi kampusa. barem ja imam takav dojam.

Old April 24th, 2009, 01:12 PM   #237
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Sada je na njemu da dovrši posao
Old April 24th, 2009, 01:14 PM   #238
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

da

nego jel se saznalo sto u veci pozara. tj u vezi sanacije stete. tko to placa? izvodjaci radova ili? pretpostavljam da postoji nekakvo osiguranje za takve slucajeve...

Old April 24th, 2009, 01:15 PM   #239
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Valjda je šteta mala,samo je taj stiropor gorio a konstrukcija nije stradala
Old April 24th, 2009, 01:16 PM   #240
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar