daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończoneGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old November 15th, 2008, 11:00 PM   #1
AdrianSuvalkai
Registered User
 
AdrianSuvalkai's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,638
Likes (Received): 541

[Suwałki] Aquapark z pływalnią

Uważam że otworzenie przetargu na budowę jest odpowiednim momentem na utworzenie osobnego wątku tej inwestycji. A więc zaczynamy...

Suwałki - Aquapark z pływalniąObiekt będzie składał się z części basenowej, części odnowy biologicznej oraz części zapleczowych obsługujących te dwie części. Kubatura obiektu wynosi 53.965,3 m3, powierzchnia użytkowa obiektu 10113,4m2, wysokość budynku 11,87m. Część basenowa będzie składa się z części sportowej i rekreacyjnej. W części sportowej zaprojektowano basen typu (25x21m) oraz widowniędla około 301 osób+4 osób niepełnosprawnych.

Przewidywany termin realizacji projektu: listopad 2008 r. - listopad 2011 r.
Szacowana wartość całkowita projektu: 68.711.359,00 PLN
Źródła finansowania:
- Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
- Środki własne miasta Suwałki
Wysokość dofinansowania: 30.000.000,00 PLN

Część basenowa rekreacyjna będzie składać się z:
- basenu rekreacyjnego o zróżnicowanych kształtach
o głębokości, który będzie posiadał następujące atrakcje: sztuczną rzekę, leżanki z masażem podwodnym, masaże podwodne w ścianach bocznych, bicze wodne, kaskadę wodną, gejzery, parasol wodny, prąd 2 dyszowy.
- basenu do nauki pływania o wym. 12,5x6,0x1,0m
i głębokości 1,35m, połączony bezpośrednio z basenem rekreacyjnym,
- brodzika dla dzieci z grzybkiem wodnym, jeżem wodnym,
- 3 whirpooli na 5 osób każdy, dwutorowej zjeżdżalni rodzinnej, zjeżdżalni rurowej otwartej 56m, dwóch zjeżdżalni rurowych powyżej 100m.
- dodatkowo zaprojektowano dostępny bezpośrednio z części basenowej aneks saunowy składający się z: sauny suchej, mokrej, wypożyczalni oraz części sanitarnej i technicznej.

Część z odnową biologiczną będzie stanowić autonomiczną atrakcję służącą użytkownikom z zewnątrz oraz stanowi zaplecze rehabilitacyjno- wypoczynkowe dla zawodników pływackich i innych użytkowników basenów. Składać się będzie z następujących części :
Część A - gabinety odnowy biologicznej - część lecznicza,
Cześć B - sale sportowo-rekreacyjne z zapleczem,
Cześć C - centrum saunowe.

Wizualizacje:


Wszystkie prace które uczestniczyły w konkursie na koncepcję aquaparku: http://www.sarp-bialystok.org/index....resentation=21

-----
...i pierwszy news

Ogłoszenie przetargu

Miejska Dyrekcja Inwestycji w Suwałkach ogłasza 7 listopada 2008 r. przetarg nieograniczony na budowę Miejskiego Centrum Usług Publicznych, Kultury i Sportu – Aquapark z pływalnią z Suwałkach. Termin składania ofert do 23 grudnia 2008 r.

Inwestycja będzie miała charakter sportowo- rekreacyjny, jak również będzie pełniła funkcje obiektu przeznaczonego do odnowy biologicznej. Kubatura obiekty wyniesie ok. 53.965 metrów sześciennych, powierzchnia użytkowa obiektu ok. 10.110 metrów kwadratowych a wysokość budynku ok. 11,87 metra.

Powierzchnia zagospodarowania terenu zajmuje ok. 21.173 metry kwadratowe, powierzchnia zabudowy wynosi ok. 5.421 metrów kwadratowych, projektowana powierzchnia ciągów pieszych wynosi ok. 3.929 metrów kwadratowych, parkingów naziemnych i dróg ok. 5.707 metrów kwadratowych, terenów zielonych ok. 5.076 metrów kwadratowych.

Last edited by AdrianSuvalkai; November 15th, 2008 at 11:19 PM.
AdrianSuvalkai no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 15th, 2008, 11:34 PM   #2
olvin
Wielokulturowe Podlasie
 
olvin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,858

Niech budują i to jak najszybciej. Wolę zostawić pieniądze w Suwałkach, a nie Druskienikach.
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2008, 04:38 PM   #3
Dziekan
Registered User
 
Dziekan's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Łomża (Poland)
Posts: 495
Likes (Received): 13

Super w Łomży mamy przetarg na cos bardzo podobnego, aczkolwiek Wasz chyba bedzie troszke wiekszy.super, dwa fajne obiekty w podobnym czasie

pozdrowienia z Łomży
Dziekan no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2008, 12:33 AM   #4
19Dako20
Deregistered User
 
19Dako20's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Dzeruzalem awenju
Posts: 2,694
Likes (Received): 4961

nonono, Suwałki pozytywnie zaskoczyły!
__________________
Z czego powstałeś, zależy od genetyki, w co się obrócisz - od polityki. - Stanisław Jerzy Lec
19Dako20 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2008, 08:27 PM   #5
olvin
Wielokulturowe Podlasie
 
olvin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,858
Aqua park: koszty - 63 mln zł, zyski - ogromne

Suwałki. Jeżeli z suwalskiego aqua parku skorzysta w ciągu tygodnia nieco ponad 7 tysięcy ludzi, inwestycja się opłaci. Nowej konkurencji już obawiają się Litwini z Druskiennik.

Nasi Czytelnicy mają wątpliwości, czy suwalski aqua park da sobie radę. - Przecież ten obiekt będzie bardzo drogi w utrzymaniu - zauważa jeden z rozmówców. - Czy miasto zamierza w przyszłości do tego dopłacać?

Kilka dni temu, jak informowaliśmy, ogłoszony został przetarg na budowę aqua parku. Wykonawca ma być wyłoniony jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji, to 63 mln zł. Połowa ma pochodzić z budżetu miasta.

Budowa potrwa najwyżej trzy lata. Aqua park powinien więc być gotowy w 2011 roku.
Kiedy to się zwróci?

Jak każda duża inwestycja, tak i ta ma swój biznesplan. Nie przewiduje on sytuacji, gdy do obiektu trzeba by dopłacać z kasy miejskiej.

- Mamy opracowaną symulację kosztów w trzech wariantach: maksymalnym, średnim i minimalnym - mówi Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Pierwszy wariant zakłada, że z kompleksu będzie korzystało tygodniowo ponad 12 tys. ludzi (1753 dziennie). Roczny przychód wyniósłby wówczas 7,7 mln zł.

Gdyby wykorzystanie obiektu było na poziomie 80 proc. (9,8 tys. ludzi tygodniowo), przychód będzie wynosił nieco ponad 6 mln. W najgorszym przyjętym wariancie (wykorzystanie - 60 proc.) bilety do aqua parku musiałoby wykupić 7,4 tys. amatorów kąpieli. Wtedy przychody wyniosłyby 4,6 mln zł.

W myśl przyjętych założeń, od poniedziałku do czwartku przeciętny bilet wstępu do aqua parku ma kosztować 12 zł. W weekendy - 15 zł. Koszty utrzymania obiektu wyniosą około 4,1 mln zł, czyli mniej, niż przychody w najmniej optymistycznym wariancie. Gdyby zakładać, że aqua park będzie przynosił zyski na poziomie 500 tys. zł rocznie, inwestycja zwróci się miastu po... około 60 latach. W wariancie najbardziej optymistycznym - po dziesięciu.

Według założeń, znaczna część przyszłych klientów ma pochodzić spoza Suwałk. Miejscowe władze liczą, że ludzie będą przyjeżdżali nawet z zagranicy.
W Druskiennikach zarabiają.

Podobny aqua park, choć pozbawiony np. profesjonalnej pływalni, która będzie w Suwałkach, działa od paru lat w litewskich Druskiennikach.

- Coś słyszałam o suwalskim pomyśle i przyznaję, że trochę się tego obawiamy - mówi Rugile Goberyte. - Bywają dni, że turyści z Polski stanowią nawet połowę naszych klientów. Mamy nadzieję, że to się nie zmieni.

Obiekt w Druskiennikach przynosi dochody. Są one coraz większe. Jakie? Tego nie udało nam się wczoraj dowiedzieć.

Inwestycja została sfinansowana w większości z kasy miejscowego samorządu. Kilka miesięcy temu jego przedstawiciele twierdzili, że zwrot kosztów nastąpi po "bardzo wielu” latach.

W ciągu roku z obiektu w Druskiennikach korzysta około pół miliona ludzi. Suwalskie plany zakładają porównywalną liczbę jedynie w najbardziej optymistycznym wariancie. A mimo to, u nas ma się opłacić.

***

Co do pogrubionego tekstu, bywają dni że Polacy stanowią 99% klientów. Ba, przyjeżdżają nawet ludzie z 3miasta kiedy mają aquapark u siebie, tak więc o dochody w Suwałkach byłbym raczej spokojny.
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 12:22 PM   #6
rafal_sks
Registered User
 
rafal_sks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4,253
Likes (Received): 282

Przetarg na budowę aquaparku został juz rozstrzygnięty, jutro podpisanie umowy - info ze strony Suwalki24.pl. Czekamy teraz na publiczne podanie do wiadomości kto wygrał przetarg i jaką zaoferował kwotę.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 12:25 PM   #7
rafal_sks
Registered User
 
rafal_sks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4,253
Likes (Received): 282

Tak dla przypomnienia wartości zaoferowanych ofert:

27 stycznia 2009 był ostatnim dniem składania ofert na budowę Miejskiego Centrum Usług Publicznych, Kultury i Sportu - Aquapark z pływalnią w Suwałkach. Wpłynęło 14 ofert w tym 3 od przedsiębiorców suwalskich. Najtańsza to 44 mln 987 tyś zł, a najdroższa 67 mln 160 tyś złotych. Powołana komisja przetargowa sprawdzi zgodność ofert z warunkami przetargu i za około dwa tygodnie wyłoni zwycięzcę przetargu.

Informacje wkleiłem ze strony suwalskiego ratusza
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old February 11th, 2009, 01:44 PM   #8
pzlotnik
Registered User
 
pzlotnik's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Suchy_Las / Suwałki
Posts: 1,835
Likes (Received): 98

Również dla przypomnienia wizualizacje Aquaparku w Suwałkach:pzlotnik no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 11:24 AM   #9
rafal_sks
Registered User
 
rafal_sks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4,253
Likes (Received): 282

Zwycięzcą przetargu na budowę Aquaparku z pływalnią w Suwałkach została firma UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Jak informuje Ratusz – komisja przetargowa wybrała ofertę za niecałe 45 mln złotych, która w 100 proc. spełniała warunki przetargu.

Jeśli nie będzie protestów ze strony pozostałych firm, które wzięły udział w przetargu, budowa obiektu powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku – informuje Jarosław Filipowicz, rzecznik Urzędu Miasta w Suwałkach. Magistrat czeka teraz na podpisanie umowy z wykonawcą. Wybrana oferta - za 44 mln 987 tys. złotych spełniała w 100 proc. warunki przetargu – dodaje rzecznik.

Budowa Miejskiego Centrum Usług Publicznych, Kultury i Sportu – Aquaparku z pływalnią z Suwałkach zakończy się w 2011 roku.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 11:28 AM   #10
olvin
Wielokulturowe Podlasie
 
olvin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,858

No proszę, kolejna inwestycja w województwie którą będzie "obsługiwał" tutejszy wykonawca.
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 11:45 AM   #11
rafal_sks
Registered User
 
rafal_sks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4,253
Likes (Received): 282

Tu jest link do strony tej firmy.

http://www.unibep.pl/pl/kontakt/kontakt-siedziba.php

Można sobie przeczytać kilka informacji na temat tej firmy i obejrzeć ich realizację, choć jak się już wchodzi w konkretne inwestycje aby je lepiej obejrzeć wyświetla się : ,,Nie znaleziono realizacji spełniających warunki zapytania...,,

Dodam tylko, że to własnie ta firma buduje w Suwałkach centrum handlowe Plaza. Jeśli chodzi o ich doświadczenie w budowie podobnych obiektów jak aqapark to zbudowali pływalnię ,,Polonez,, w Warszawie, niestety tak jak w przypadku innych inwestycji zamieszczonych na ich stronie , nie da się im szerzej przyjrzeć.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 11:47 AM   #12
rafal_sks
Registered User
 
rafal_sks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4,253
Likes (Received): 282

Tutaj podobny artykuł tym razem ze strony radia 5

Firma UNIBEP z Bielska Podlaskiego wygrała przetarg na budowę suwalskiego aquaparku. Przedsiębiorstwo zaproponowało najniższą cenę. UNIBEP za budowę chce około 45 milionów złotych.

- Jeśli pozostali oferenci, a było ich kilkunastu, nie wniosą protestów, to budowa obiektu ruszy w marcu- powiedział Radiu 5 Jan Mikołuszko, prezes UNIBEPu.

Termin zakończenia budowy przewidziano na wrzesień 2011 roku. Zdaniem Mikołuszki, aquapark można zbudować wcześniej.
UNIBEP to jedna z największych firm budowlanych na wschód od Wisły. Przedsiębiorstwo zbudowało między innymi Galerię "Alfa" w Białymstoku i prawie półtora tysiąca mieszkań w Warszawie.
Firma znana jest też w Suwałkach, bo niedawno rozpoczęła budowę Centrum Plaza.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 11:56 AM   #13
rafal_sks
Registered User
 
rafal_sks's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 4,253
Likes (Received): 282

Tutaj trochę obszerniejszy artykuł z Gazety Współczesnej

Aquapark w Suwałkach największy w regionie. Popływamy już za dwa lata

Tomasz Kubaszewski

Będzie taniej o kilkanaście milionów i prawdopodobnie szybciej niż zakładano. - Przewidziany termin zakończenia budowy (jesień 2011 r. - red.) jest za długi - mówi Jan Mikołuszko, prezes firmy UNIBEP SA z Bielska Podlaskiego, która wygrała przetarg na budowę suwalskiego aqua parku.

W suwalskim aqua parku będą znajdowały się zjeżdżalnie, sauny, baseny i baseniki oraz profesjonalna pływalnia

Wczoraj Miejska Dyrekcja Inwestycji w Suwałkach ujawniła wyniki.

W przetargu, jak informowaliśmy, wzięło udział 14 firm. Ich oferty zaczynały się od 44,9 mln zł, a kończyły - na 67 mln zł. Zgodnie z ogłoszeniem, jedynym kryterium wyboru oferenta była cena. Wcześniej jednak wszystkie firmy musiały udokumentować swoją wiarygodność oraz doświadczenie w tego typu pracach.

Do rywalizacji stanęły przedsiębiorstwa m.in. z Ostródy, Białegostoku, Olsztyna i Lublina oraz z Suwałk. Druga pod względem ceny była oferta suwalskiego PRiBO. Jednak UNIBEP przebił wszystkich.

Budowali już i galerię, i aqua park
- Ta cena jest rzeczywiście niska, ale realna - mówi prezes Mikołuszko. - Policzyliśmy wszystko co do złotówki.

UNIBEP SA to potężna firma budowlana, notowana na giełdzie. Ma w swoim dorobku wiele różnego rodzaju inwestycji w kraju i za granicą. Jedno z najnowszych dzieł to białostocka galeria "Alfa”.

- Ale zbudowaliśmy też aqua park w Warszawie - dodaje prezes. - Jesteśmy również wykonawcą suwalskiego centrum handlowego "Plaza”.

Niech się uprawomocni
Jeżeli nie będzie żadnych protestów, umowa z wykonawcą podpisana zostanie na początku przyszłego miesiąca. Termin zakończenia inwestycji to jesień 2011 r.

- Jesteśmy w stanie zbudować ten aqua park szybciej - deklaruje prezes Mikołuszko. - Zrobimy to, jeżeli suwalskie władze będą miały taką wolę.

Romuald Koleśnik, dyrektor MDI, mówi, że skrócenie terminu inwestycji będzie prawdopodobnie możliwe.

- Poczekajmy jednak na uprawomocnienie się wyników przetargu i podpisanie umowy - dodaje.

Według wcześniejszych szacunków, budowa aqua parku miała kosztować około 60 mln zł. Firma, która wygrała przetarg, nie ma żadnych możliwości, aby zwiększać zaoferowaną kwotę. Połowę tej kwoty Suwałki dostaną z pieniędzy unijnych.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2009, 01:08 PM   #14
pzlotnik
Registered User
 
pzlotnik's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Suchy_Las / Suwałki
Posts: 1,835
Likes (Received): 98

Boję się, żeby za te 45 mln nie wybudowali nam bubla. Z drugiej strony znacznie tańsze są obecnie materiały budowlane i robocizna. Wcześniej pracownik budowlany żądał np. 3500 PLN brutto, teraz zadowoli się 2000 PLN brutto. Niestety na zachodzie skończyła się praca i trzeba brać co popadnie, a w naszym regionie pensje należą do najniższych w kraju.
pzlotnik no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 05:30 PM   #15
olvin
Wielokulturowe Podlasie
 
olvin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,858

Największy aqua park w regionie. Jego budowa się opóźnia

Nawet o kilka miesięcy może opóźnić się budowa suwalskiego aqua parku. To skutek protestu złożonego przez firmę, która przegrała przetarg. Jej przedstawiciele uważają, że oferta UNIBEP-u SA, który miał być wykonawcą obiektu, z góry powinna być odrzucona.

Na przyszły tydzień zaplanowano podpisanie umowy na budowę. Inwestycja miała ruszyć niemal od razu. Dzisiaj już wiadomo, że do tego nie dojdzie.

Abstrakcyjna cena
Do przetargu, jak informowaliśmy, zgłosiło się aż 14 firm. Wszystkie musiały wykazać się doświadczeniem w tego typu budowlach. Z góry było też wiadomo, że wygra ten, kto da najniższą cenę. UNIBEP - firma z Bielska Podlaskiego - zaproponowała 44,9 mln zł. Następna w kolejności była oferta suwalskiego PRiBO - 48,7 mln.

Każdemu z uczestników przetargu przysługuje prawo do złożenia protestu. PRiBO to uczyniło. W obszernym piśmie kwestionuje to, czy UNIBEP ma jakiekolwiek doświadczenia związane z budowaniem tego typu obiektów. Firma chwali się bowiem wykonaniem basenu w Warszawie, gdy tymczasem jako wykonawca figuruje tam zupełnie inne przedsiębiorstwo. Dyskusyjna jest też data zakończenia tej inwestycji. Chodzi o to, czy zachowany został przetargowy warunek, by tego typu budowle były wykonywane w ciągu ostatnich pięciu lat. PRiBO uważa również, że w rażący sposób zaniżona została cena. Określa się ją jako "nierealną i abstrakcyjną”.

Odwołanie od odwołania
- Wszystkie te zarzuty są bezpodstawne - komentuje Paweł Miszczuk, rzecznik prasowy UNIBEP-u. - Nasza oferta została dokładnie skalkulowana. W przypadku basenu w Warszawie byliśmy generalnym podwykonawcą i to my faktycznie zbudowaliśmy ten obiekt. Daty także się zgadzają.

Protest PRiBO zostanie rozpatrzony najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia. Od tego rozstrzygnięcia będzie przysługiwało odwołanie. Jeżeli sprawy nie uda się rozstrzygnąć na suwalskim szczeblu, zajmie się nią warszawski Urząd Zamówień Publicznych.

- To może ciągnąć się przynajmniej przez parę miesięcy - dodaje Miszczuk.
Romuald Koleśnik, dyrektor Miejskiej Dyrekcji Inwestycji w Suwałkach, ma nadzieję, że wszystko da się załatwić znacznie szybciej.

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....EG10/481392185
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 07:49 PM   #16
pzlotnik
Registered User
 
pzlotnik's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Suchy_Las / Suwałki
Posts: 1,835
Likes (Received): 98

Rozpoczęcie budowy Aquaparku opóźni się

No to poczekamy , swoją drogą PRIBO zaoferowało kwotę 48.715.168,62, czyli nie tak dużo więcej.

Rozpoczęcie budowy Aquaparku opóźni się

W przetargu na budowę Aquaparku z pływalnią w Suwałkach zwyciężyła firma UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Ratusz umowy z wykonawcą na razie podpisać nie może. Suwalskie przedsiębiorstwo – PRIBO sp. z o.o. oprotestowało bowiem decyzję komisji przetargowej.

Wybrana przez magistrat oferta - za niecałe 45 mln złotych miała spełniać w 100 proc. warunki przetargu. Innego zdania jest PRIBO - przedsiębiorstwo zarzuca firmie z Bielska Podlaskiego zaniżanie cen.

Na początku marca Urząd Miasta w Suwałkach miał podpisać z przedstawicielami UNIBEP-u umowę. Na razie do tego nie dojdzie. Magistrat musi zapoznać się z wnioskiem suwalskiego przedsiębiorstwa.
pzlotnik no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 08:23 PM   #17
Maciek23
Registered User
 
Maciek23's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 119
Likes (Received): 63

A Litwini sie cieszą że budowa znacznie sie przeciągnie.
Maciek23 no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 08:28 PM   #18
olvin
Wielokulturowe Podlasie
 
olvin's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,858

Artykuł przewiduje najczarniejszy scenariusz, ale z tego co tam można przeczytać wygląda na to, że protest będzie raczej bezzasadny i zostanie szybko odrzucony.
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 11:15 PM   #19
pzlotnik
Registered User
 
pzlotnik's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Suchy_Las / Suwałki
Posts: 1,835
Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by Maciek23 View Post
A Litwini sie cieszą że budowa znacznie sie przeciągnie.
A kto na Litwę pojedzie, jak ceny podskoczyły nam raptem o 40 % ? Przecież tam jest drogo w tej chwili.
pzlotnik no está en línea   Reply With Quote
Old February 26th, 2009, 11:17 PM   #20
pzlotnik
Registered User
 
pzlotnik's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Suchy_Las / Suwałki
Posts: 1,835
Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by olvin View Post
Artykuł przewiduje najczarniejszy scenariusz, ale z tego co tam można przeczytać wygląda na to, że protest będzie raczej bezzasadny i zostanie szybko odrzucony.
Protest raczej zostanie odrzucony, ale PRIBO może odwołać się do UZP w Warszawie, a wtedy sprawa może przeciągnąć się do np. maja .
pzlotnik no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
aquapark, infrastruktura sportowa, suwałki, suwalki

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 03:07 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu