daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Република Српска > Запад

Запад Posavina and Krajina

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old November 27th, 2008, 02:36 AM   #41
Dux Uxorum
Registered User

Likes (Received): 262

Napokon lici na nesto normalno. Dugo je brate i bila zapustena za tzv. "grad zeljeznicara".
Dux Uxorum no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old November 27th, 2008, 04:49 PM   #42
DoBoJ_RS
Registered User

Likes (Received): 1

Moj Doboj polako ali sigurno napreduje

Moglo bi sve biti jos bolje, ali kad Dobojom upravljaju "seljaci"
DoBoJ_RS no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 04:53 PM   #43
RS.ban
BANNED

Likes (Received): 0

pa sto ih birate i to vec 18. godina
RS.ban no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 07:09 PM   #44
BN_23
Registered User

BN_23's Avatar

Likes (Received): 0

Svagde moze biti mnogo bolje ali lokalne vlasti jednostavno nemaju sluh za neke stvari. Recimo Bijeljina bi uz par projekata koji svi zajedno ne bi prelazili par miliona KM izgledala toliko nabudzeno da bi to bila poezija. Svako ko je bio u Bijeljini zna da se u grad iz pravca Srbije ulazi prilazom koji se zove Ravna gora, a iz pravca Banjaluke prilazom Koridor. To su ulice od po par kilometara i meni je totalno nejasno kako se moze dozvoliti da takvi prometni ulazi u grad nemaju rasvjetu. Pa jebemu majku svako ko dolazi u grad ce prvi utisak upravo tu steci, i tu ga treba impresionirati sredjenim ulicama i osvetljenjem, jer nema nista bolje nego kad ulazis u neki grad pa se pruzi pogled na redove svetiljki u nedogled (bar meni). Ili recimo gradski park koji je jedan od najvecih u bivsoj YU i nalazi se u centru grada je toliko slabo osvetljen da ga navece svi izbjegavaju jer je leglo pjandura i narkomanije. A kada bi se tu stavile granitne ploce, postavila rasvjeta i u centru parka napravila fontana to bi bilo krcato i dan i noc. Ili recimo jedna stvar za nepovjerovati, kada se prilazi gradu iz pravca Tuzle i Ugljevika ide se preko jednog brda koje se zove Obrijez, i odatle se pruza odlican pogled na Bijeljinu ali pogled zaklanja zbunje koje je tu izraslo i nevjerovatno je da niko ne moze da se sjeti da posalje 3 covjeka da za pola sata posjeku i ociste to zbunje da narod koji dolazi moze da vidi grad pogotovo nocu kada sve sija. To mi nikako ne ide u glavu i pitam se nekad stvarno ko daje tim ljudima funkcije, da ne pricam da posle postavljanja kanalizacije stavljaju razlicitu rasvjetu, u jednu ulice one zute sijalice, u neku drugu bijele, pa to je toliko odsustvo estetike ljudi moji, ja bih za to slao u zatvor. Izvinjavam se ako sam smorio
BN_23 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2008, 07:28 PM   #45
klamzi!
Registered User

klamzi!'s Avatar

Likes (Received): 117

nisi smorio, za ovaj esej ces dobiti 3- a evo i zasto : temu si razumio ali imas dosta gresaka, recimo nesto sto je nabudzeno nije poezija, nemoj da psujes majku, cija god da je osim toga sastav nije bogat rijecima poput lijep, bijelo itd..salim se
bas da tebe pitam: zasto vi koristite ekavicu primjetio sam na TVu ali vidim i ti sada, pa zar je tako ravno u bijeljini nema tu nista lose i ja je govorim, trudim se da je pak ne pisem, ali ja sam pobjegao od kuce na takvo govorno podrucje pa imam i razloga... ne,iskreno, jel se taj trend prosirio na cijelu semberiju??
i jos nesto, ja sam rodjen u banjaluci pa sam banjaluchanin a ti si pretpostavljam rodjen u bijeljini pa si sta ?? hehe priznajem ne znam stvarno, mozda sam i zaboravio
klamzi! no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2008, 12:32 PM   #46
geronimo_rs
Registered User

geronimo_rs's Avatar

Aj sad malo nazad na temu....

Quote:
EFT Group otvorio zgradu rudarsko - energetskog kompleksa Stanari kod Doboja: Slijedi gradnja termoelektrane

Izgradnjom upravne zgrade rudarsko-energetskog kompleksa Stanari, kojim upravlja "EFT Group", završena je prva faza rekonstrukcije i rehabilitacije Rudnika Stanari čime su stvoreni uslovi za početak druge faze - izgradnju termoelektrane.

To je istaknuto na jučerašnjem otvaranju upravne zgrade površine 1.600 kvadratnih metara, koja je izgrađena u roku od pet mjeseci. Upravna zgrada predstavlja prvi novi objekat kompleksa Stanari, u sklopu kojeg će biti izgrađena i istoimena termoelektrana kapaciteta 410 megavata, koja predstavlja jednu od najvećih investicija u BiH. Po planiranom kapacitetu termoelektrana će godišnje proizvoditi više od tri miliona gigavat-časova struje, što predstavlja četvrtinu ukupnog energetskog bilansa BiH.

"Termoelektrana je, naravno, mnogo veći i komplikovaniji zahvat za koji će nam trebati onoliko godina koliko je meseci trebalo za gradnju upravne zgrade. Drago mi je da su do sada planirane aktivnosti ostvarene i verujem da će svi ostali rokovi i planovi teći kao i do sada", izjavio je Vuk Hamović, predsjednik "EFT Groupa".

Gradnja platoa za buduću termoelektranu je u toku, a završetak svih radova u EFT-u očekuju 2012. godine.

"Sredinom naredne godine očekujemo završetak platoa i početak gradnje termoelektrane, a do tada bi trebalo da dobijemo i građevinsku dozvolu", kaže Hamović.

Od kada je u maju 2005. godine preuzeo upravljanje Rudnikom lignita Stanari, EFT je u njegov razvoj uložio više od 70 miliona KM. Osim radova na izgradnji upravne zgrade tokom ove godine u rudniku su stvorene rezerve uglja.

"Rezerve sada dostižu oko 1,5 miliona tona otkrivenog uglja. Plasman uglja se odvija po predviđenoj dinamici, a ove godine čak nešto iznad plana. Nadamo se da ćemo do kraja godine dostići plan od 600.000 tona proizvedenog uglja", rekao je Stevan Lončar, direktor Rudnika i termoelektrane Stanari, i dodao da je obnovljena i mehanizacija i oprema.

U "EFT Groupu" kažu da ukupna vrijednost izgradnje rudarsko-energetskog kompleksa Stanari prelazi 650 miliona eura.
Izvor: Ekapija
geronimo_rs no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2008, 12:51 PM   #47
Deki
Registered User

Deki's Avatar

Likes (Received): 50

lep gradic
Deki no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2008, 01:49 PM   #48
DoBoJ_RS
Registered User

Delta Maxi otvorio svoj market u Doboju

DOBOJ - Banjalučka kompanija "Delta Maxi" otvorila je juče svoj prvi "Maxi market" u Doboju, koji se prostire na 1.500 kvadratnih metara i kupcima nudi više od 9.000 artikala najpoznatijih domaćih i svjetskih proizvođača.

"Posebno potenciramo 'Maxi pijacu' s raznovrsnom ponudom voća i povrća koje se čuva u posebnim uslovima i 'Maxi pekaru', koja će u asortimanu imati više od 80 različitih vrsta peciva i hljeba - toplih i svježih tokom cijelog dana", izjavila je Dijana Milanković-Kusturić, PR menadžer "Delta Maxija" Banjaluka.

"Maxi market", koji trenutno zapošljava 38 radnika, povodom svog otvaranja u narednih sedam dana potrošačima nudi sniženje najprodavanijih proizvoda, promocije i poklone.

"Narednih sedam dana, svaki dan, jedan od artikala iz našeg asortimana biće prodavan po cijeni nižoj od 50 procenata uključujući i prehrambrene i neprehrambene proizvode", kazala je Milanković-Kusturićeva.

Najsrećnije potrošače "Maxi market" juče je nagradio sa po jednom peglom, mikserom, fenom, DVD playerom, i digitalnim fotoaparatom.

U želji da poboljša rad i razvoj obrazovnih ustanova kompanija "Delta Maxi" poklonila je računarsku opremu dobojskoj Osnovnoj školi "Dositej Obradović".
(nezavisne)
Old December 24th, 2008, 02:25 AM   #49
DoBoJ_RS
Registered User

Otvoren Konzum centar u Doboju
U Doboju je u utorak otvoren novi Konzum centar, na adresi Svetog Save bb. Konzum centar otvorio je Ismir Brkić, direktor Konzum d.o.o. Sarajevo i Dragan Kovačević, načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Opštine Doboj, uz prisustvo brojnih poslovnih partnera i ostalih zvanica.

Tom prilikom Konzum je Pedijatrijskoj službi Doma zdravlja u Doboju donirao 5.000 KM, za potrebe nabavke EKG aparata, a isti iznos doniran je i Kulturnoumjetničkom društvu Doboj.

Novi Konzumov centar u Doboju ima više od 4.000 m2 prodajne površine i u njemu će radno mjesto pronaći više od 100 novozaposlenih radnika sa područja Doboja i okoline. Osim Konzum maxi prodavnice i Kozmo drogerije te kioska Tiska u okviru centra nalazi se još 16 poslovnih objekata Konzumovih partnera: apoteka, restoran, caffe bar, trgovine bijele tehnike, butici kao i ostali sadržaji koji će svim kupcima omogućiti kvalitetne dodatne prateće sadržaje i kompletnu uslugu na jednom mjestu.

Prva Konzum maxi prodavnica u Doboju u svom atraktivnom i modernom ambijentu, na više od 1.000 m2 prodajne površine kupcima će nuditi bogat asortiman sa više od 15.000 artikala, s posebnim naglaskom na veliki izbor svježeg voća i povrća, hljeba, pekarskih proizvoda i kolača, gotovih jela, mliječnih i delikatesnih proizvoda te mesa vrhunske kvalitete. 6 brzih kasa kupcima će osigurati brzu i kvalitetnu uslugu.

Povodom otvorenja Konzum maxi je kupce darovao prigodnim poklonima, a svaki stoti kupac dobio je cijelu kupovinu besplatno. Organizirana je i velika nagradna igra u kojoj kupci u tri dana od otvorenja, svaka tri sata mogu osvojiti neku od vrijednih nagrada: televizori, DVD, digitalni fotoaparati, kućanski aparati i više od 300 poklon paketa. Nagradna igra trajat će sve do petka 26. decembra kada će na finalnom izvlačenju biti izvučene i glavne nagrade – tri poklon kupovine u vrijednosti od 1.000 KM. Slavlje je nastavljeno uz tortu i šampanjac, dok su se najmlađi zabavljali uz Deda Mraza. Večernje druženje na dan otvorenje proteklo je uz brojna čašćenja i veliki koncert Igora Vukojevića, a okončano je spektakularnim vatrometom.
Old December 27th, 2008, 04:17 AM   #50
Dux Uxorum
Registered User

Thumbs up

Fino izgleda ovaj Konzum, samo steta je sto se nijedan soliter u Doboju nije izgradio jos od sredine 70ih (pet 16-spratnica). Trebala bi se obratiti paznja na kvalitet arhitekture a ne samo da "posadjuju" nekakve kic petospratnice gdje god stignu. Vrijeme je da se grad malo prosiri a ne da unistavaju nekada sasvim solidne zelene povrsine po centru.
Old December 27th, 2008, 05:06 AM   #51
Drecun
BANNED

Drecun's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by Okrojsha View Post
Fino izgleda ovaj Konzum, samo steta je sto se nijedan soliter u Doboju nije izgradio jos od sredine 70ih (pet 16-spratnica). Trebala bi se obratiti paznja na kvalitet arhitekture a ne samo da "posadjuju" nekakve kic petospratnice gdje god stignu. Vrijeme je da se grad malo prosiri a ne da unistavaju nekada sasvim solidne zelene povrsine po centru.
da bi se napravio neboder -stambena zgrada od 16 ili 20 spratova to kosta.
da bi sazidao 16-ti sprat moras potrositi jednako materijala kao i za prvi, a stanovi na 16-tom spratu kostaju duplo manje nego na prvom i nece niko u visine, svi vole da su blize zemlje.
podji od sebe. da li bi ti stanovao na 20-om spratu ?
jos kad ugrije sunce pa udari vrucina sa svih strana ili kad nestane struje i vode onda je pravo.
jedino po njujorku sirotinja se penje u visine jer nema para da kupi kucu ili stan n aprvom i drugom spratu.
drugo su poslovne zgrade koje treba da idu u visinu i njihovi spratovi su visi za 30% nego sprat u stambenoim zgradama.
osim toga ako nestane struje ili vode oni taj dan ne rade i sve je ok.
Drecun no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2008, 06:14 PM   #52
Dux Uxorum
Registered User

Quote:
Originally Posted by Drecun View Post
da bi se napravio neboder -stambena zgrada od 16 ili 20 spratova to kosta.
da bi sazidao 16-ti sprat moras potrositi jednako materijala kao i za prvi, a stanovi na 16-tom spratu kostaju duplo manje nego na prvom i nece niko u visine, svi vole da su blize zemlje.
podji od sebe. da li bi ti stanovao na 20-om spratu ?
jos kad ugrije sunce pa udari vrucina sa svih strana ili kad nestane struje i vode onda je pravo.
jedino po njujorku sirotinja se penje u visine jer nema para da kupi kucu ili stan n aprvom i drugom spratu.
drugo su poslovne zgrade koje treba da idu u visinu i njihovi spratovi su visi za 30% nego sprat u stambenoim zgradama.
osim toga ako nestane struje ili vode oni taj dan ne rade i sve je ok.
Cuj, moja baka i dalje zivi na 15-om spratu vec 30-ak godina i nista joj ne fali. I nije svako kao mozda ja i ti pa da preferira donje spratove. Medju svim mladjim Amerima koje sam upoznao se podrazumijeva da su najvisi spratovi najbolji za zivot. Ne znaci da se moram slagati s njima pogotovo jos kad se govori o zgradama od 90 ili 100+ spratova.

Uostalom, moja poenta se odnosi na to da za jedan malen grad Doboj je imao prilicno naprednu viziju u to doba, nesto kao BiH Uzice
Znaci, pet 16-spratnica, sest zgrada od 10-12 spratova, itd. E onda je sa proslim ratom u BiH doslo i do razaranja, ne samo na fizickom nego i mentalnom nivou. Novopeceni gradjani na bitnim pozicijama izgradise najobicnije zgusnuto selo brdskog tipa sa konceptom, "gdje god vidis zelenu povrsinu", tu zgradu posadi. To je ono sto meni licno najvise smeta (nedostatak vizije i planske gradnje), a ne vidim ni sta je lose u tome da se napravi koja zgrada od 20+ spratova. To bi ipak bilo u duhu Dobojske tradicije.
Old January 21st, 2009, 02:07 PM   #53
gagapg
OVO JE OVDE BALKAN...

gagapg's Avatar

Likes (Received): 638

u doboju sam bio svega nekoliko puta,
a zadnji put sam bio prije 3 - 4 godine...
mogu reci da grad ima "dusu"..
kako vidim iz fotki, grad se po malo uredjuje.... sto se tice
solitera ne mora se ici u visinu da bi izgledalo lijepo...
Old January 22nd, 2009, 11:07 PM   #54
DoBoJ_RS
Registered User

Da, grad ima dusu!

Prica se da je BATO PETROL kupio "Dzunglu"!
Old January 28th, 2009, 08:15 AM   #55
Lazarevo
Registered User

Lazarevo's Avatar

Likes (Received): 36

Stambeno-poslovni kompleks "Srednjoškolski centar"
http://www.iu-rs.com/Slike/Prostorna...ski_Centar.jpg
Old January 28th, 2009, 06:24 PM   #56
Dux Uxorum
Registered User

Odlican pronalazak, hvala Lazarevo! Znas li mozda nesto vise kad se planira gradnja nekih od objekata i koji je rok izgradnje prve faze? Koliko ja znam vec postoji par zgrada oko Srednjoskolskog centra i dvorane.....
Old February 9th, 2009, 11:58 PM   #57
DoBoJ_RS
Registered User

Prednost se daje autima, a ne ljudima

DOBOJ - Izgradnjom novog stambeno-poslovnog kompleksa "Srednjoškolski centar Doboj" prednost se daje automobilima, a ne ljudima, naglasila je Snežana Šešlija, predsjednica Udruženja građana "ToPeeR".
Ona je kazala na jučerašnjoj slabo posjećenoj javnoj tribini, koja je održana u Doboju, da predloženi plan nije ispoštovao socio-humani karakter gradnje.

Prema Nacrtu regulacionog plana stambeno-poslovnog kompleksa "Srednjoškolski centar Doboj I faza", koji je za potrebe opštine Doboj izradio Urbanistički zavod RS iz Banjaluke, broj stanovnika u ovom gradu će se povećati za oko 7.000, grad će izgubiti još jednu zelenu površinu, a dobiće dodatne stambene objekte bez pratećih sadržaja.

"Ovim regulacionim planom predviđeno je 6.820 stanovnika više u gradu, ali nema obdaništa, parkova, normalnih saobraćajnica, nema normalnih prilaznih puteva. Prvi put smo videli da kvadratni metar prostora ide i na čoveka i na automobil. Smatramo da čovek ipak vredi malo više od automobila", kazala je Šešlijeva.

Iako je u opštini Doboj ranije najavljivana gradnja sportske dvorane u planovima za gradnju budućeg kompleksa je nema, a u nevladinom sektoru su istakli da nema ni drugih sportskih sadržaja.

Osim toga, smatraju u Udruženju građana "ToPeeR", nisu ispoštovani ni postojeći gabariti grada, jer se planiraju graditi objekti do četiri sprata, što, smatraju, nije isplativo.

"Ovde su planirani objekti sa četiri sprata, što znači da nisu baš bili racionalni u korištenju građevinskog zemljišta, i u predlogu ima nekoliko starih zgrada koje su ostavljene za manipulaciju", navela je Šešlijeva.

Svoje primjedbe na Regulacioni plan udruženja građana uputila su opštini Doboj, a većina ih se odnosi na potrebu obogaćenja stambenih prostora.

"Ono što Doboj muči je prije svega pretrpanost automobilima, a manjak prostora za parkiranje. Našim prijedlogom je predviđeno da sva parkirališta budu podzemna, da ima dosta zelenila, što je narušeno u Doboju bespravnom gradnjom, da ima dosta prostora za djecu s posebnim potrebama, što takođe nedostaje urbanom dijelu grada", rekao je Dragan Simišić, predsjednik Udruženja zajednice etažnih vlasnika.

Nebojša Marić, načelnik Odjeljenja za urbanizam opštine Doboj, izjavio je da će javna rasprava na predloženi regulacioni plan biti održana 12. februara, kada će se moći uputiti primjedbe Urbanističkom zavodu RS.

"Sve primjedbe se upućuju Urbanističkom zavodu RS, oni su radili plan i oni će ga braniti. Urbanistički zavod je dužan da odgovori na primjedbe i obrazloži zašto ih uvažava ili ne uvažava", objasnio je Marić.

Prema nezvaničnim informacijama, primjedbe na plan ima i opština Doboj i to na četiri stare zgrade koje odudaraju od postojećeg ambijenta, ali i budućeg kompleksa. Za njih prema planu nije predviđena ni dogradnja, a ni rušenje.
Nije poznato kad počinje gradnja

Kada će početi gradnja stambeno-poslovnog kompleksa u Doboju i koliko će trajati nije poznato, a u nadležnom odjeljenju navode da to zavisi od investitora.

Ono što je poznato je da će gradnja biti vršena u etapama i mogla bi da traje nekoliko godina, jer se obično regulacioni planovi usvajaju za višegodišnji, često čak i desetogodišnji period.
Old February 10th, 2009, 06:14 PM   #58
Dux Uxorum
Registered User

Naravno, kao i uvijek prioriteti se ne znaju. Za nadati se da ce doci do nekog normalnog rjesenja a i jedan veliki podzemni/nadzemni parking ne bi skodio.

Sto se tice onih starih zgrada, nadam se da ne misle na one stare dvospratnice iz 1920ih i 1930ih jer se nadam da ce njih samo obnoviti a ne demolirati. Bila bi to ogromna steta za ovaj grad koji ionako nema veliki broj starih zgrada iz perioda prije drugog svjetskog rata. Ali, sa mentalitetom ljudi na celu grada........
Old February 14th, 2009, 02:01 PM   #59
geronimo_rs
Registered User

geronimo_rs's Avatar

Kako je na kraju ispala rekonstrukcija glavne dobojske ulice? Ima li slika?
geronimo_rs no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2009, 07:45 PM   #60
Dux Uxorum
Registered User

Quote:
Originally Posted by raja iz ćoška View Post
Kako je na kraju ispala rekonstrukcija glavne dobojske ulice? Ima li slika?
Pa ako pogledas na photo-threadu (zadnje dvije stranice, mislim) vidjeces dosta fotki sa obnovljenom ulicom i glavnim gradskim parkom. Dosta toga ima i na net stranicama Flickr i Panoramio.

Reply

Tags
doboj, gradilista, izgradnja, republic of srpska, republika srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules