search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 4th, 2013, 04:34 PM   #1
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 18495

[Virovitica] - Construction update (2013 - 2016)

Virovitica - Construction update

Pošto se dosta toga gradi u Virovitici red je da ima zasebnu temu kako bi sve imali na jednom mjestu,a možda i ovako privučemo kojeg forumaša

image hosted on flickr

Neki od projekata u Virovitici:

- projekt Poduzetnički inkubator
- Tehnološko-inovacijski centar
- Drvni centar izvrsnosti
- Studentski dom (i hostel)
- Studentski restoran
- Sirana
- Učenički dom u Virovitici
- Nova Industrijsko-obrtnička škola
- Aneks B1 i D1 u Općoj bolnici Virovitica
- Elektrana „Energy 9“
- Obnova i dogradnja Dvorca Pejačević
- Poduzetničke zone

Brko, Budal Kudale, Japanac liked this post
Rocky031 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 4th, 2013, 04:36 PM   #2
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Drvni centar izvrsnosti

Virovitičko-podravska županija pokrenula je inicijativu za izgradnju „Drvnog centra izvrsnosti“ koji se planira financirati iz nadolazećih EU fondova. Projekt je dobio potporu u Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU te Ministarstva gospodarstva. Do sada je izrađen Tehnološki projekt i Idejno rješenje predmetne građevine koja bi bila smještena u Poduzetničkoj zoni II na građevnoj čestici pored Poduzetničkog inkubatora Virovitičko-podravske županije koji je u fazi izgradnje

http://www.viridis.hr/hr/poziv-na-pr...e-zupanije/33/

Make it so, Brko, Budal Kudale, Japanac liked this post
Old July 4th, 2013, 04:38 PM   #3
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Gradonačelnik obišao Palaču Pejačević

Pejačević i Interpolaciji, objekte je obišao gradonačelnik Ivica Kirin sa svojim suradnicima. Tom prilikom voditelji gradilišta i nadzorni inženjeri upoznali su ga sa stanjem radova uz napomenu da će radovi zbog iznimno duge zime i dugačkog kišnog razdoblja u proljeće biti gotovi do kraja mjeseca rujna iako je planiran završetak za kraj srpnja.

Gradonačelnik je najavio i skoro provođenje postupka javne nabave za uređenje unutrašnjeg trga Palače kako bi se istovremeno završila cijela investicija.

http://www.virovitica.hr/2013/06/13/...acu-pejacevic/
Old July 4th, 2013, 04:41 PM   #4
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Do početka nove školske godine Virovitica bi trebala imati svoj Studenski restoran

"Na jesen 2013. godine Virovitica će imati svoj Studentski restoran“ – bile su riječi župana Virovitičko-podravske županije Tomislava Tolušića koje je u srpnju prošle godine izrekao na sjednici Županijske skupštine. Svečanosti postavljanja temeljnog kamena 1. listopada nazočili su između ostalog župan Tomislav Tolušić i gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin, koji su ovih dana obišli radove na izgradnji. Budući studentski restoran i kafić nalazit će se nasuprot Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, a prema riječima župana Tomislava Tolušića uz nju će biti i budući Studentski dom, što će sačinjavati cjelokupni studentski kompleks. Ukupna bruto površina je oko 500m2, a vrijednost investicije je 3.400.000,00 kuna.

http://www.virovitica.hr/2013/07/02/...nski-restoran/
Old July 4th, 2013, 04:42 PM   #5
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Župan Tomislav Tolušić i gradonačelnik Ivica Kirin obišli radove na gradnji Poduzetničkog inkubatora – otvorenje se očekuje već u kolovozu odnosno za Dan grada

Župan Virovitičko-podravske županije Tomislav Tolušić i gradonačelnik Grada Virovitice Ivica Kirin obišli su radove na izgradnji Poduzetničkog inkubatora u Poduzetničkoj zoni II u Virovitici. Provedba projekta koji se financira iz EU fondova u sklopu projekta vrijednog 7.201.619,00 kuna teče prema planu. Objekt je pokriven, ugrađena je vanjska stolarija te završeni industrijski podovi prizemlja i kata. U tijeku je izvođenje radova na izradi plinskih i instalacija grijanja, a dovršena je instalacija vodovoda i odvodnje. Završeni su radovi postavljanja rubnika i kanalica, asfaltirano je parkiralište te se trenutno postavlja izolacija na objekt odnosno uređuje fasada.

Poduzetnički inkubator gradi se u sklopu EU projekta „E-nkubator sa i bez zidova u Virovitičko-podravskoj županiji“ čija je vrijednost 7.201.619,00 kuna. Podsjetimo, nositelj projekta je Virovitičko-podravska županija, a partner na projektu VIDRA- Agencija za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije. Pridruženi partner na projektu je BIOS – poduzetnički inkubator Osijek, koji je trenutno jedan od vodećih u RH, a pomoći će u prenošenju iskustava i vještina stečenih u dosadašnjem radu. “E-inkubator – sa i bez zidova u Virovitičko-podravskoj županiji“ jedan je od najvrjednijih EU projekata koji se provodi na području naše županije, a ukupna vrijednost mu je 960.215,89 eura ili 7.201.619,00 kuna. Od toga, bespovratna sredstva Europske unije predstavljaju 719.777,83 eura, dok će Virovitičko-podravska županija izdvojiti 221.137,22 eura, a VIDRA 19.300,34 eura.

Prema riječima župana Tomislava Tolušića i gradonačelnika Ivice Kirina koji su izrazili zadovoljstvo viđenim otvaranje objekta može se očekivati do proslave Dana grada Virovitice odnosno 16. kolovoza.

http://www.virovitica.hr/2013/07/02/...-za-dan-grada/

Japanac liked this post
Old July 4th, 2013, 04:46 PM   #6
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

NOVA ZGRADA ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO

Župan Tomislav Tolušić i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo “Sveti Rok” Miroslav Venus obišli su novu zgradu Zavoda čiju je izgradnju financirala Virovitičko-podravska županija. Radovi su dovršeni prema planu, a nakon tehničkog pregleda očekuje se i službeno otvorenje. U prizemlju nove zgrade Zavoda za javno zdravstvo “Sveti Rok” biti će smješteni laboratorij za zdravstvenu ekologiju i laboratorij za mikrobiologiju, dok je prvi kat rezerviran za djelatnost za epidemiologiju i DDD (dezinfekcija, dezinsekcija i deratizacija), djelatnosti školske medicine, javnog zdravstva, zdravstvenu zaštitu mentalnog zdravlja i izvanbolničko liječenje ovisnosti. Radovi su započeli u siječnju 2012. godine, a ukupna vrijednost investicije je oko 10 milijuna kuna, dok je površina nove zgrade 1900m˛ bruto.

Gradnja nove zgrade Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ Virovitičko-podravske županije, nastavak je kontinuiranog ulaganja u zdravstvo na području naše županije u mandatu župana Tomislava Tolušića. Tako je u posljednje tri godine dograđen prostor Doma zdravlja Virovitičko-podravske županije, uređen je laboratorij za hranu Zavoda za javno zdravstvo sv. Rok VPŽ, osnovan Zavod za hitnu medicinu VPŽ, a otvorena je i nova zgrada Opće bolnice Virovitica, najveća investicija u zdravstvu u posljednjih nekoliko desetljeća, čija je vrijednost veća od 80 milijuna kuna.

http://icv.com.hr/2013/04/radovi-na-...i-prema-planu/

http://virovitica.info/u-petak-se-ot...tvo-sveti-rok/

Last edited by Rocky031; July 4th, 2013 at 04:54 PM.
Old July 4th, 2013, 04:49 PM   #7
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Radovi na Područnoj školi Rogovac napreduju prema planu

Radovi na Područnoj školi Rogovac, Osnovne škole Augusta Cesarca Špišić Bukovica, su u fazi izvođenja unutarnjih pregradnih zidova, a do sada su završeni krov i ugrađena vanjska stolarija. Vrijednost investicije je 810.000,00 kuna, a otvorenje škole očekuje se početkom nove školske godine u rujnu.

Podsjetimo, u mandatu župana Tolušića, na području Virovitičko-podravske županije izgrađeno je i temeljito obnovljeno tridesetak škola i sportskih dvorana. Osim područne škole Rogovcu, u tijeku je izgradnja područnih škola u Starogradačkom Marofu, Sedlarici, Novoj Jošavi, Lukaču, Ćeralijama, Srednje škole S. Sulimanca Pitomača, studentskog restorana i poduzetničkog inkubatora.

http://virovitica.info/radovi-na-pod...u-prema-planu/

Japanac liked this post
Old July 4th, 2013, 05:01 PM   #8
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Iskopine podno Dvorca Pejačević

Već nekoliko godina Gradski muzej u Virovitici radi na iskopinama zapadnog ulaza u srednjovjekovnu utvrdu, Dvorac “Pejačević”. Nakon što su otkopali Grb te Herolde, srednjovjekovne čuvare grba, uslijedilo je i čišćenje prostora iza njih te otkopavanje većih odlomaka kamene plastike koji su bili sastavni dio kamene kompozicije. Trenutno se obavljaju radovi na zidu i ulazu u srednjovjekovnu utvrdu koji prethode konzervaciji važnog dijela Virovitičke kulturne baštine. Viša kustosica arheološke zbirke Silvija Salajić uputila je poziv svim stručnjacima, povjesničarima umjetnosti, restauratorima i konzervatorima da pripomognu očuvanju iskopina koje datiraju iz 19. stoljeća te u budućnosti omoguće posjetiteljima uvid u kulturnu baštinu “Mikeškog” kraja.

Ovo bi bilo dosta za danas,za kraj jedna fotka novogradnje u Virovitici

Budal Kudale, Miki86, kronher, Japanac liked this post
Old July 4th, 2013, 05:04 PM   #9
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

opet gomilanje threadova,a radimo na smanjivanju

odgovoran si za ovaj Rocky , očekujem konstantno punjenje i barem jedan update tjedno da odeš sve poslikat
Old July 4th, 2013, 05:20 PM   #10
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Hvala Bogu već imamo jednog forumaša iz Virovitice na forumu
A i dobra stvar je što dosta često ažuriraju stranice grada pa uvijek ima nekih novih vijesti.
Old July 4th, 2013, 07:37 PM   #11
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Da Rocky nije otvorio ovu temu Virovitica bi na forumu ostala neprimjećena i zanemarena. Puno je onih koji nažalost ne znaju da je Virovitica dio Slavonije.

p.s. Rocky vjerovatno ne znaš za projekt rekonstrukcije i dogradnje glavnog gradskog trga u Virovitici pa bih te zamolio da i njega postaš (poostao bih ja to i sam da me ne muče tehnički problemi) iako je njegova realizacija vjerovatno odgođena za neka bolja vremena. Evo ti linkovi:

zpuvpz.hr/wp-content/uploads/2011/01/TEHNIČKI-OPIS-VTC.pdf

http://www.vecernji.hr/regije/robna-...-clanak-233572

Kad bi se ovo napravilo Virovitica bi dobila jedan od najatraktivnijih trgova u Hrvatskoj.

Rocky031, Japanac liked this post
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2013, 02:23 PM   #12
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Baš sam iz tog razloga otvorio temu,tim više što se dosta toga radi,mnogi gradovi u Slavoniji nemaju ni približno ovoliko projekata.

Totalno sam zaboravio na taj projekt,a znam da sam ga negdje postavio na forumu,kada pronađem postavim ga

Dvorac Pejačević

https://www.facebook.com/icvhr
Old July 5th, 2013, 02:26 PM   #13
Miki86
Moderator

Miki86's Avatar

Likes (Received): 3930

Quote:
Originally Posted by Rocky031 View Post

Ovo bi bilo dosta za danas,za kraj jedna fotka novogradnje u Virovitici

Ovo izgleda jako lijepo.

Semper Fidelis, Budal Kudale, Japanac liked this post
Miki86 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2013, 02:37 PM   #14
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Poduzetnički inkubator dobiva fasadu

Najnoviji kružni tok (7. kružni tok u Virovitici)

Još jedan kružni tok malo dalje od ovog (ovaj iznad se vidi malo dalje)

https://www.facebook.com/icvhr

Japanac liked this post
Old July 5th, 2013, 02:37 PM   #15
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Rocky pronašao sam na svom disku rendere tog pobjedničkog rada pa ću ih postati kad budem imao vremena, a ti samo izreži ove iz pdf-a
Brko no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2013, 04:25 PM   #16
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Ja u onom PDF-u nevidim nikakve slike za postat
Old July 10th, 2013, 02:25 PM   #17
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Gradnja nogostupa od Korije do Virovitice

Zahuktali su se radovi na izgradnji nogostupa koji će napokon povezati Koriju sa Viroviticom. Lijepe su to vijesti za sve mještane Korije i njihovu djecu koja svakoga dana idu u virovitičke škole. Virovitička građevinska tvrtka Prajo & CO sa svojim podizvoditeljom, zagrebačkom tvrtkom Carin, gradi nogostup i biciklističke staze koja će se protezati sve do Ođenice u Strossmayerovoj ulici u Virovitici. Vrijednost radova koje financiraju Hrvatske ceste, a dijelom i Grad Virovitica iznosi oko 3,5 milijuna kuna. Trenutno je dovršena priprema u Koriji i sada se radi priprema za nogostup od ulaza u Koriju do nadvožnjaka i obilaznice.
Old July 12th, 2013, 09:21 PM   #18
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Obnovit će se Željeznički kolodvor

Virovitičko-podravski župan Tomislav Tolušić i virovitički gradonačelnik Ivica Kirin, zajedno su sa saborskim zastupnicima, Josipom Đakićem i Igorom Češekom, te zamjenikom ministra poljoprivrede Draženom Kurečićem, u Zagrebu održali sastanak s čelnicima HŽ-infrastrukture. Cilj sastanka je bio upoznavanje s dosadašnjim radovima na rekonstrukciji pruga na području Virovitičko-podravske županije. Na sastanku se razgovaralo i o planovima izgradnje željezničke pruge Virovitica- Barcs. Na temelju plana HŽ-infrastrukture, jedan dio radova na dvije pružne dionice za Virovitičko-podravsku županiju i širu regiju je u tijeku, a drugi dio će početi tijekom ove i iduće godine. Dionica Daruvar –Suhopolje je trenutačno u izradi, a obnova se provodi prema planu. U 2014. godini obnovit će se i pruga Maslenjača – Pčelić u dužini oko 31 kilometara. U 2014. godini počinje remont pružne dionice Varaždin – Koprivnica te Koprivnica – Virovitica u dužini 69 kilometara, a u 2017. godini obnavljat će se i pruga Virovitica – Našice. Nakon obnove pružne dionice Koprivnica – Virovitica uslijedit će i radovi na elektrifikaciji te pruge. Kako je istaknuo virovitički gradonačelnik Ivica Kirin, na sastanku je dogovorena i rekonstrukcija i modernizacija Željezničkog kolodvora u Virovitici te izgradnja još nekolicine pružnih prijelaza na području Virovitičko-podravske županije.

http://www.virovitica.hr/2013/07/12/...icki-kolodvor/

--

Kolodvor je u sasvim dobrom stanju,neznam baš čemu obnova,ali dobro

[IMG]http://i56.************/2z7o381.jpg[/IMG]

[IMG]http://i51.************/14avuk6.jpg[/IMG]

by OGY,željeznice net

Semper Fidelis, Japanac liked this post
Old July 12th, 2013, 09:25 PM   #19
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Palača Pejačević uskoro dobiva novi izgled

Djelatnici građevinske tvrtke Nexe grupa iz Našica s djelatnicima podizvoditelja radova zagrebačke tvrtke Pet-Prom intenzivno rade na interpolaciji Palače Pejačević u Virovitici. Prema riječima Srđana Predragovića, glavnog inženjera i voditelja gradilišta, upravo su započeli radovi na krovištu interpolacije koja će biti završena do kraja srpnja ove godine.

Srđan Predragovć ističe da paralelno s ovim radovima građevinari rade i na sanaciji same palače. Nakon ojačanja konstrukcije podrumske etaže trenutačno se u podrumu izvode vertikalni radovi hidroizolacije zidova, a već početkom sljedećeg tjedna građevinari će započeti i s unutarnjim završnim radovima te radovima na uređenju pročelja zgrade.

I panorama gradilišta

http://www.evirovitica.com/images/st...28Large%29.jpg

http://www.evirovitica.com/vijesti-a...va-novi-izgled

Japanac liked this post
Old July 12th, 2013, 09:30 PM   #20
Rocky031
Kontaš lega moj?

Rocky031's Avatar

Nema više stare cigle: Iza zgrade Glazbene škole Jan Vlašimsky gradit će se poslovno stambena zgrada

Već nekoliko dana, kamioni užurbano voze staru ciglu i ostatke materijala iza zgrade Glazbene škole Jan Vlašimsky. Na mjestu gdje je nekada bila “Munja” gradit će se poslovno stambena zgrada. Kako doznajemo, radovi će krenuti uskoro i Viroviticu će krasiti još jedno novo zdanje.

Ovo je srušeno

https://maps.google.hr/maps?hl=hr&ll...,145.02,,0,0.3

http://www.virovitica.hr/2013/07/12/...ambena-zgrada/

Reply

Thread Tools

Posting Rules