daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old April 16th, 2010, 03:52 PM   #1
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

[Osijek] - Gradski Vrt

OSIJEK - GRADSKI VRT

autor: crozorro

Otvorio sam novu temu jer smo napokon smo dobili konkretne novosti u vezi uređenja Stadiona! Te je samo uređenje vec i počelo

Quote:
Originally Posted by tomostv View Post
danas u vijestima pogledajte :
- ove godine zavrsetak dokumentacije a iduce godina natkrivanje istocne tribine

- zavrsava se dokumentacija a iduce godine pocinju radovi na uređenju paviljona gradski vrt i parka oko paviljona

- radovi na pristupnim stazama od divaltove prema dvorani gradski vrt
Quote:
Gradski vrt se "pegla" za utakmicu Hrvatska - Wales

Stadion Gradski vrt u Osijeku, na kojem će 23. svibnja biti odigran prijateljski susret nogometnih reprezentacija Hrvatske i Walesa, do tog će datuma biti osvježen novim bojama i sjedalicama, a travnjak obnovljen na najkritičnijim dijelovima.

Jučer su naime počeli radovi na uljepšavanju tribina – bojanje ograda i prolaza između sjedalica te zamjena pokidanih i dotrajalih sjedalica, a sljedećeg tjedna, nakon utakmice HNL-a Osijek – Rijeka počet će izmjena travnjaka na najkritičnijih 1.400 četvornih metara. U Gradu Osijeku, koji je vlasnik stadiona, su svjesni da bi više od 30 godina star travnjak trebalo u potpunosti zamijeniti, no novaca za takav zahvat trenutno nema, a procjenjuje se da bi to stajalo oko dva milijuna kuna.

Isto tako, počeli su i radovi na izgradnji spojne ceste od stadiona do kružnog toka ispred nove sportske dvorane Gradski vrt, a ovih dana bit će raspisan i natječaj za prodaju oglasnog prostora na stražnjem dijelu velike zapadne tribine.
Reklama ide preko cijele zapadne tribine

Novi Gradski bazeni

Bazenski kompleks Gradski vrt

izgradnja bazena gradski vrt..jos se mora izmjestiti 5 kuca sa tog podrucja a projekt je vrijedan oko 200mil i to se mora sa vladom ici u projekt pa od toga ovisi kad ce i sta..

Paviljon Gradski Vrt

[QUOTE=LAMPAŠ8;55219851]GRADSKI ČELNICI PLANIRAJU BAR DJELOMICE OBNOVITI NEKADAŠNJI PERIVOJ GRADSKI VRT

Budući perivoj uz stadion Gradski vrt nosit će naziv Luksov park!

Nakon što je Odbor za imenovanje ulica, trgova i parkova prije više od godinu dana odbio novu ulicu u produžetku Wilsonove ulice nazvati njegovim imenom, legendarni pokojni centarfor Nogometnog kluba Osijek, Ivan Lukačević Luks (preminuo 2003.), ipak bi trebao ostati trajno ubilježen na zemljovidu Osijeka, ali ne u nazivu ulice, već – parka.
Ideju koju je iznio Gordan Matković, tadašnji gradonačelnik i aktualni predsjednik Gradskog vijeća Osijeka, Odbor je odbacio s objašnjenjem kako ima i važnijih Osječana u povijesti koji su zaslužili svoju ulicu ili trg. Matković je svoj prijedlog obrazložio činjenicom kako novi dio Wilsonove prolazi kraj pomoćnih terena s južne strane stadiona Gradski vrt, gdje je Luks ostavio neizbrisiv trag. Sa sličnim argumentima sada se javio Krešimir Bubalo, aktualni gradonačelnik i predsjednik NK Osijek, i to za prostor u neposrednoj blizini. "Ove godine krećemo s obnovom razrušenog paviljona Gradski vrt, a ubrzo potom i u projekt rekonstrukcije dijela nekadašnjeg perivoja Gradski vrt, iza paviljona. Upravo taj obnovljeni perivoj planiramo nazvati Luksov park, dakle po Lukačevićevu nadimku. Smatramo da je ovo rješenje najbolje, jer je tamo pomoćni teren, gdje je Luks trenirao. Odmah pokraj je i stadion gdje je zabio mnoge legendarne golove, a po završetku karijere brižno njegovao i kosio njegov travnjak, sve do prerane smrti", pojašnjava Bubalo.
Bit će zanimljivo vidjeti kako će ista Komisija reagirati na novi prijedlog o Lukačeviću (strijelac 69 golova za NK Osijek 70-ih i 80-ih godina), koji se odnosi na povijesno puno važniji i relevantniji prostor od nove ulice. Bubalo ne vidi problem, "jer je naziv Gradski vrt sačuvan u imenu stadiona, nove dvorane, a uskoro i bazena". Dogradonačelnica *******a Lovoković iznosi tijek projekta. "Perivoj će se nadovezati na projekt obnove paviljona, a do konca godine planiramo raspisati javni natječaj za idejno rješenje. Nakon što izaberemo najbolje, u proljeće 2011. krenut ćemo u sadnju predviđenog zelenila", navodi Lovoković.

Nestaje igralište i speedway staza

Perivoj će se nalaziti na prostoru između paviljona i stadiona, tako da će nestati sadašnje pomoćno igralište i speedway staza sa sjeverne strane. "Perivoj ne možemo obnoviti u cijelosti jer je u međuvremenu izgrađen stadion, ali možemo veći dio. Konzervatori ne propisuju da ga moramo obnoviti po starim fotografijama, pa je pitanje hoćemo li vraćati zdenac koji se jako dobro uklopio na lokaciji uz promenadu", kaže Lovoković, dodajući kako će novo pomoćno igralište NK Osijek dobiti s južne strane stadiona.

Neke od vizija GV

Gradski Vrt po prvotnom planu za 42.000 gledatelja

EP 2012- za 30.000 gledatelja

Last edited by Semper Fidelis; October 10th, 2012 at 02:45 PM.
Semper Fidelis no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 16th, 2010, 04:22 PM   #2
Make it so
Cylon

Make it so's Avatar

Likes (Received): 916

Super ..jos jedan plus za osijek
di mi je vrime stalo,
što mi je srce taknulo
Make it so no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2010, 05:20 PM   #3
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Likes (Received): 154

RADOVI U GRADSKOM VRTU

Započeli su radovi na popravku i produžetku prilazne ceste s Trpimirove ulice prema stadionu Gradski vrt, a pored istoimene dvorane. Lokaciju je u petak, 16. travnja 2010. godine, obišao gradonačelnik Krešimir Bubalo, sa suradnicima.
Osim spomenutih radova te uređenja samog stadiona, uoči prijateljskog susreta koji će u Osijeku, 23. svibnja ove godine, odigrati nogometne reprezentacije Hrvatske i Walesa, gradonačelnik je nazočio i početku radova na pješačkom prilazu stadionu, iz smjera Divaltove ulice. Ta je lokacija bila prigoda za najavu radova na obnovi Paviljona Gradski vrt, koji će, uz plesnu dvoranu, sadržavati i spomen-sobu hrvatskim braniteljima.

Osijek.hr

Old April 16th, 2010, 07:34 PM   #4
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Ako sam dobro skužio. CRVENO bi trebala biti nova staza, a PLAVO produžetak ceste.

Btw, zanemarite ono plave gore, sve je to crveno

Old April 16th, 2010, 07:38 PM   #5
tomostv
Registered User

Likes (Received): 1

hmh,na toj crvenoj crti ima znak da su radovi ali ih danas nije bilo (mozda uopce necu tu nista dirati jer po projektu to se treba rusiti i tamo graditi bazeni pa nema smisla radit stazu ili cestu)
staza se radi od ulaza u dom za psihicki nemocne pa pored paviljona i onda ona normalna cestica pored speedwaya. a ovo plavo je zakrpano i sad se normalno moze proci
tomostv no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2010, 07:45 PM   #6
tomostv
Registered User

tj eo slika:

Old April 16th, 2010, 07:57 PM   #7
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Ali pored paviljona i kraj speedwaya vec ima cesta koja je asfaltirana. Dok kraj dvorane cesta prelazi u neki tucanik, po kojem su samo takve rupe, sada bi se taj dio trebao asfaltirati.
Old April 16th, 2010, 08:08 PM   #8
svarto
Registered User

svarto's Avatar

Likes (Received): 56

neznam kak vi al men se to s velikom reklamom ne svidja nikako...eventualno da bude nest osjecko. znam da se trenutno nema para i da je to najjeftiniji izbor ali mozda bi bilo bolje da tu stranu oblože staklom (nesto slicno kao sto je na dvorani) i da ubace neku diskretnu (al opet dovoljno jaku) rasvjetu,mozda neka sarena ili npr plava kao na eurodomu...

inace super ovo s stazom bilo je vrijeme, nije ugodno ici po tom blatu do dvorane
Old April 16th, 2010, 08:36 PM   #9
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Nema smisla sada stavljati na zapadnu tribinu nekakvo staklo ili ista "konkretno" raditi sve dok se stadion kompletno ne odluci preurediti (kao sto je bio plan za EP s Madjarskom). Za sada kad je besparica, sasvim je dovoljno, isplativo, jednostavno i ucinkovito pretvoriti to u oglasnu povrsinu. Jednog dana neka to bude u staklu i to onom u obliku displaya pa nek se vrte reklame na fasadi

No, meni nije sasvim jasno koji dio ce se obnavljati kao park/perivoj/botanicki vrt - jer, Bubi je danas rekao kako ce na terenu speedwaya biti zabavni park...
Old April 16th, 2010, 08:51 PM   #10
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Zabavni park? U obliku Pratera u Beču ili?
Old April 16th, 2010, 08:54 PM   #11
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Quote:
Gradski radio:

Priprema projekta "Paviljon Gradski vrt" ušla u završnu fazu
Petak, 16 Travanj 2010 13:20
Na stadionu u Gradskom vrtu u tijeku su su pripremni radovi za prijateljsku nogometnu utakmicu između Hrvatske i Walesa koja je na rasporedu 23. svibnja. Grad je osigurao 800.000 kuna za sanaciju travnjaka, zamjenu rasvjetnih tijela, uređenje tribina kao i prilaznih cesta i nogostupa. Za iduću godinu gradonačelnik Krešimir Bubalo najavio je i natkrivanje istočne tribine, a u širem je kontekstu zaključio da je priprema projekta Paviljon Gradski vrt ušla u završnu fazu. "Na prostoru trenutno ruševnog objekta na sjevernoj strani izgradit ćemo plesnu dvoranu i sobu Domovinskog rata, a takozvano speedway igralište bit će pretvoreno u zabavni park.
Old April 16th, 2010, 09:00 PM   #12
tomostv
Registered User

Haha? Kolko ja znam to je greska novinara dal u pisanju ili slusanju ne znam al nece tamo biti zabavni park . Btw. Sad su vam vijesti za deset min pa pogledajte
Old April 16th, 2010, 10:08 PM   #13
=CHUCK NORRIS=>
BANNED

dok ne vidim pocetak radova bilo cega ovdje navedenog ne vjerujem, a duboko u sebi se nadam da je istina sve navedeno...jbg losa iskustva s ovima na vlasti
=CHUCK NORRIS=> no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2010, 10:09 PM   #14
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Vijesti, govori se o GV

Old April 16th, 2010, 10:27 PM   #15
Seyzmo
On Air

Seyzmo's Avatar

Likes (Received): 763

Quote:
tj eo slika:

Ta staza ce prolaziti ispred onih kuca?
Pa jel nije staza trebala ici Trpimirovom?
Seyzmo no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2010, 10:30 PM   #16
tomostv
Registered User

kojih kuća??
već sam gore pisao da ima znak za radove tamo u tom prolazu ali da mi nije logicno da tamo rade cestu ili plocnik jer se po nekom planu te kuce iduce godine trebaju rusiti ako ce se tamo graditi bazeni za 2 godine..jel??
Old April 16th, 2010, 10:39 PM   #17
Seyzmo
On Air

Seyzmo's Avatar

Likes (Received): 763

Gledao sam onu sliku gdje je SF obiljezio trasu te nove staze.
Seyzmo no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2010, 10:46 PM   #18
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Oh, profesionalnog li novinarstva u nas, svatko cuje i objavi sto ga je volja

Ugl, zakljucujem, dakle, da ce se Paviljon Gradski vrt obnoviti u plesnu dvoranu i djelomice muzej-sobu branitelja. Iza njega ce se na prostoru speedwaya obnavljati park/botanicki vrt Gradski vrt. Nikakav zabavni park se nece graditi.

Onaj dio iza doma za psih.bolesnike - stara streljana ili sto je to vec bilo, hoce li se i sto ce se tu graditi, saditi?
Old April 17th, 2010, 01:20 PM   #19
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

Napokon pješačka staza do dvorane Gradski vrt

Gradonačelnik Krešimir Bubalo obišao je jučer više gradilišta diljem grada, počevši od nogostupa u Rokovoj ulici. Sa suradnicima se zatim zaputio do dvorane Gradski vrt, gdje je prošetao trasom od dvorane do Divaltove ulice na kojoj se radi na pješačkom putu do dvorane.
- Do sada je prilaz dvorani bio problematičan za pješake, a asfaltiranjem prolaza kod Paviljona na Divaltovoj rješavamo i taj problem. Na travnjaku između stadiona Gradski vrt i Paviljona, na nekadašnjoj speedway stazi uredit ćemo i park, koji je i nekada bio na ovoj lokaciji. I za uređenje Paviljona ishođena je lokacijska dozvola, a planirana je plesna dvorana i soba Domovinskog rata, a investiciju ćemo realizirati iduće godine - rekao je Bubalo.
Nakon obilaska prostora oko stadiona i dvorane Gradski vrt, Bubalo se zaputio na Kopiku te obišao radnike koji užurbano pripremaju kupalište za predstojeću sezonu. Za uređenje Kopike izdvojeno je dva milijuna kuna, a ono što zasigurno najviše zanima građane je da će se ulaz najvjerojatnije naplaćivati.
- Iako uvođenje naplate još nije sigurno, dogovoreno je da ona svakako mora biti simbolična, od dvije do pet kuna za odrasle građane - najavio je Bubalo.
Radi se i u Huttlerovoj, gdje se postavljaju stupići i uređuje zelenilo na prostoru uz Hitnu pomoć gdje su nesavjesni vozači do sada nepropisno parkirali.
Old April 19th, 2010, 09:27 AM   #20
esseker
OSIJEK NEPOKORENI GRAD!

esseker's Avatar

Likes (Received): 116

Ne znam točno tko je bio Luks, ali sviđa mi se ideja o tome da park nosi njegovo ime ako je bio toliko zaljubljen u taj dio grada i Grad sam (?), a ime Gradski vrt naravno da mora biti zadržano. Gradski vrt i dalje ostaje cijelokupni kompleks čiji će dio biti park, a i tramvajsko stajalište se nadam da će zauvijek nositi to zbilja moćno zvučeće ime.

I sviđa mi se kombinacija starog pavilijona i novogradnje sportskih objekata. Čak mi je drago što se nije ranije pristupilo dovršetku planirane gradnje po starim projektima jer bi to tada ziher bila neka betonska nehumana gradnja poput zapadne tribine stadiona NK-O. Ovako će se graditi po zadnjim najmodernijim principima i zadnjoj modi u modernoj arhitekturi. Dvorana mi je recimo, unatoč raznim komentarima i na ovom forumu, jedna od najljepših novih zgrada u Osijeku.

Volio bih i da park bude obnovljen po najnovijim standardima vrtne arhitekture, nikako nekakav povratak u povijest. Takav potez obnove povijesne ljepote parka trebalo bi primijeniti u Sakuntala parku, a u GV eventualno postaviti kakvu cvjetnu rondelu po uzoru na stare s fotografijama i povijesnim pregledom kompleksa GV.

A što se tiče zdenca koji je uz Dravu, ne bi ga nikako vraćao u GV jer se sada više tamo ne bi uklopio, plus što se tamo uz Dravu tako lijepo uklopio. Samo mu treba dobar fejslifting.

Reply

Tags
bijelo-plavi, kohorta

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules