daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Slavonija i Baranja

Slavonija i Baranja Slavonia and Baranja: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Vukovar, etc.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old May 30th, 2011, 10:36 AM   #1
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

[Osijek] - Biciklističke staze

OSIJEK - GRAD BICIKLISTIČKIH STAZA

Grad s najviše biciklističkih staza u Hrvatskoj

Sad imamo dretvu u kojoj možemo govoriti o stanju i razvijanju biciklističkih staza u gradu a i šire. Ovdje sam na karti označio sve staze, nadam se da nisam kojui izostavio, ako jesam, recite pa cu ispraviti kartu.

Zasad ni nemamo neke dobre fotke staza po gradu, pa eto ako netko bude u blizini koje neka uslika

Last edited by Semper Fidelis; October 26th, 2011 at 01:00 PM.
Semper Fidelis no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 30th, 2011, 10:41 AM   #2
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Old May 30th, 2011, 11:43 AM   #3
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

Prije mjeseca dan je održan i Prvi sajam bicikala

Prvi Sajam bicikala i popratne opreme

Više desetaka bicikala pronašlo je svoje mjesto na prvom Sajmu bicikala i popratne opreme održanom u subotu ispred kluba Plan B. Sajmu su se odazvali mnogi koji imaju viška bicikala, dijelova te najrazličitije biciklističke opreme i dodataka koje su ondje mogli pokazati, prodati ili zamijeniti.
Neki su, čuli smo, na sajmu pronašli neke dijelove opreme koje su dugo tražili. “Vrlo smo zadovoljni, jer su nam ljudi dolazili doslovce u valovima. Ponuđači bicikala i popratne opreme uspjeli su dogovoriti i nekoliko prodaja. Dosta su se tražili dijelovi bicikala, jer je ovo jedinstvena prilika da se pronađu neki dijelovi za bicikle koji građanima nedostaju, a teško ih je pronaći”, ispričao je član organizacijskog odbora Sajma Oto Wilhelm.
Inače, nakon prvog, uspješnog i posjećenog Sajma bicikala i popratne opreme moguće je da ova manifestacija postane tradicionalna, odnosno da se organizira dva puta godišnje. Inače, na sajam se nadovezala i večernja biciklističko-blueserska zabava Bike My Day Night 3 - Schwalbeov ultimatum. Dolazak na zabavu bio je isključivo - biciklom.

a u planu je i staza u dužini od 5 km prema Višnjevcu

Retfala: Šetnica i biciklistička staza uz Dravu

Lokaciju buduće šetnice i biciklističke staze uz Dravu, na području Retfale, obišao je gradonačelnik Krešimir Bubalo, uz nazočnost zamjenika župana Željka Kraljička. Riječ je o projektu Hrvatskih voda, koji sufinancira Grad Osijek.

U ovome dijelu grada Osijeka u planu je uređenje desne obale Drave s rekonstrukcijom obaloutvrde i izgradnjom šetnice, biciklističke i pješačke staze od Solarskog trga do Neptuna. Idejni su projekt financirale Hrvatske vode. Na temelju projekta ishođena je lokacijska dozvola, a u postupku je ugovaranje izrade Parcelacijskog elaborata, sukladno izdanoj lokacijskoj dozvoli za predmetni zahvat.

Navedeni elaborat treba biti izrađen i predan Hrvatskim vodama do kraja mjeseca ožujka 2011. godine, nakon čega je u planu ugovaranje Glavnog i izvedbenog projekta za predmetni zahvat. Prema projektu procijenjeni su radovi u iznosu od 5.000.000,00 kuna.

Na nasipu Retfala – Višnjevac prostornim je planom predviđena biciklistička staza, u dužini od 5 km.

Info: http://www.osijek031.com/osijek.php?...#ixzz1NpM3K8TD
Old May 30th, 2011, 12:13 PM   #4
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 1957

Quote:
Originally Posted by Semper Fidelis View Post
Grad s najviše biciklističkih staza u Hrvatskoj)
Hmm....jesi siguran? Osobno izmjerio? Idem pogledat...pozdr iz Osijeka
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 12:49 PM   #5
Seyzmo
On Air

Seyzmo's Avatar

Likes (Received): 551

Ovo je jedan od svjetlijih primjera naseg grada jer je vec sada odlicno umrezen biciklistickim stazama.
Recimo ja od svoje kuce do centra imam kompletno provedenu biciklisticku stazu, ni metra ne moram ici cestom ili pjesackom stazom, a zivim oko 5 km od centra...isto tako mi je bus 200 metara, a tramvaj oko 500 metara od kuce...Osijek je mozda i najkvalitetnije povezan grad u Hrvatskoj ako se uzmu u obzir svi nacini prijevoza koji su nam dostupni.
Seyzmo no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 12:53 PM   #6
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Likes (Received): 138

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post

Idi! I uzmi kartu biiciklistickih staza u TIC-u (doduse,od prosle godine je, a od tada je napravljeno josa par kilometara)

p.s. Semper, radije oznaci staze nekom zarkom bojom - staza uz promenadu se jedva raspoznaje...
Najbolje bi bilo da imas scan te karte biciklistickih staza, to je negdje iz ljeta 2009. Bista i Grad su imali akciju pa je tiskano 10 000 primjeraka te karte, mozda je jos imaju po TIC-u ili TZ-i. Ja imam jedan primjerak kod kuce, ali nemam skener.

Last edited by KKomarac; May 30th, 2011 at 01:12 PM.
KKomarac no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 01:25 PM   #7
Frnjchuga031
Lega

Frnjchuga031's Avatar

Likes (Received): 225

Quote:
Jel bi to trebalo značit da si u Osijeku ?

JA SAM JEDAN OD ONIH NA KOJE SU NAS RODITELJI UPOZORAVALI !
Frnjchuga031 no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 02:31 PM   #8
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Quote:
Aha Ma ajde šta vam fali ak ste 2.

Quote:
Originally Posted by KKomarac View Post

p.s. Semper, radije oznaci staze nekom zarkom bojom - staza uz promenadu se jedva raspoznaje...
Ocu ocu

Quote:
Originally Posted by Frnjchuga031 View Post
Jel bi to trebalo značit da si u Osijeku ?
Izgleda da je
Old May 30th, 2011, 04:07 PM   #9
=CHUCK NORRIS=>
BANNED

Likes (Received): 1

dajte neki info o broju km i slicno....odakle info da imamo najvise?
=CHUCK NORRIS=> no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 04:12 PM   #10
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

http://www.sib.hr/Osijek/jo-pet-kilo...i-bicikli.html

Još pet kilometara novih staza i gradski bicikli!
Četvrtak, 28.04.2011. 13:03

Na trenutno postojećih 30 kilometara biciklističkih staza u Osijeku, ove godine bit će dodano novih pet kilometara staze koja će nasipom, uz Dravu, povezati Solarski trg i naselje Višnjevac.
Riječ je o projektu koji zajednički realiziraju Grad Osijek i Hrvatske vode. Budući da je ova dionica biciklističke staze poprilično dislocirana, ne odustaje se ni od želje da biciklistička staza prođe i kroz Retfalu, a prema zapadu bi trebala krenuti od Kanižlićeve ulice, do koje je biciklistička staza stigla Gundulićevom.
“Čekamo prometnu studiju i neka nova rješenja. Do sada sam dobio nekoliko prijedloga, ali ta rješenja nisu zadovoljavajuća. Ne želimo raditi ishitreno, čekamo pravo dugotrajno rješenje”, najavljuje gradonačelnik Krešimir Bubalo.
Na razvoj biciklističke kulture u Osijeku značajno bi trebao utjecati i projekt gradskih bicikala koje će građani moći koristiti ili besplatno ili po posebno prihvatljivim cijenama. Projekt koji se priprema u poduzetničkom inkubatoru BIOS-u dobio je ime - "Ja - bi sustav", a građani će bicikle moći zadužiti upotrebom beskontaktne kartice ili mobitelom SMS porukom.

“Projekt se ove godine priprema kako bi se od iduće godine moglo početi postavljati bicikle na ulične punktove”, najavio je gradonačelnik Bubalo.

P.S. Mislim da je u ovu kilometražu uključeno doslovno samo područje grada, ne i biciklistička prema Sarvašu, Bilju i sl. (vjerovali ili ne, ali i cesta prema Sarvašu ima oznaku biciklističke rute, iako nije bickilistička staza poput one do Bilja).

A sad malo o discipliniranju

Policija krenula u “lov” na bicikliste
Četvrtak, 05.05.2011. 11:27

Iako je Osijek hrvatski rekorder po broju kilometara biciklističkih staza, biciklisti često voze “slalom” među pješacima na nogostupu. Zbog toga je osječka policija najavila akcije.
“Počinjemo akcije, iako aktivnosti usmjerene na bicikliste provodimo kontinuirano. Osobito ih upozoravamo, ali i kažnjavamo ako ne voze biciklističkim stazama gdje one postoje. Srećom, u Osijeku je sve više kilometara staza za bicikliste. Nikako se ne smije voziti nogostupom ili cestom. Tamo gdje staze nema, biciklist mora voziti uz desni rub kolnika”, kaže Marko Ćaleta, iz osječke policije.
Dodaje da je problem što dio biciklista ne poznaje prometna pravila, jer bicikl može voziti svatko bez obzira na dob. To se posebno odnosi na dio starije populacije. A da nalet biciklista na pješaka može biti vrlo ozbiljan svjedoči Osječanka Zdenka Smailbegović (77). Žena je proputovala cijeli svijet, no jedina ozbiljnija nesreća u životu dogodila joj se samo nekoliko stotina metara od njezinog stana. Na nogostupu, u Županijskoj ulici u Osijeku, pregazila ju je biciklistica, koja uopće nije stala pogledati kako je nesretna žena, već se brzo odvezla dalje.
“Pješice sam išla iz Ružine ulice i skretala u Županijsku. U tom trenu na mene je biciklom naletjela djevojka koja se vozila nogostupom Županijske ulice. Srušila me na tlo. Naočale su mi odletjele do obližnje trgovine, a jedna cipela mi je završila pet metara dalje, na pješačkom prijelazu. Pri padu sam slomila ruku”, kaže Zdenka.
Kazna za bicikliste koji voze nogostupom je 300 kuna, kao i za one koji imaju manje od 16 godina i nemaju zaštitnu kacigu na glavi. Ista je kazna i za bicikliste koji se voze javnim cestama, izvan naselja, a nemaju reflektirajuće prsluke ili odjeću.
Ako je bicikl tehnički neispravan, kazna je 700 kuna. S druge strane, pješaci na promenadi ili u Divaltovoj ulici doslovce okupiraju biciklističke staze, pa biciklisti kada bi i htjeli, onuda se ne mogu voziti. Policija stoga podsjeća: pješak se ne smije zadržavati niti kretati po kolniku pa tako ni po stazi za bicikliste, a novčana je kazna 300 kuna.

Biciklisti u 2010. godini
114 nesreća
2 poginula
96 ozlijeđenih
490 prekršaja
202 pisana upozorenja

S.Lacić (Glas Slavonije)

Vjecna prepirka izmedju pjesaka i biciklista, a ni jedni ni drugi se ne pridrzavaju propisa

Last edited by KKomarac; May 30th, 2011 at 04:22 PM.
KKomarac no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 04:18 PM   #11
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

A jbg, Komarac prije dozujio
Old May 30th, 2011, 04:19 PM   #12
Seyzmo
On Air

Seyzmo's Avatar

Likes (Received): 551

Trevore, kada sam isao s posla mimoisao sam se sa jednim Citroenom C5 VZ tablica, jesi mozda ti bio?
Seyzmo no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 04:38 PM   #13
KKomarac
Registered User

KKomarac's Avatar

Quote:
Originally Posted by Semper Fidelis View Post
A jbg, Komarac prije dozujio
Sad tek skontala da je moj post ujedno i odgovor na Čakovo pitanje.

Čitamo si misli, a mislimo samo na bicikle

P.S. Mislim da je za nastavak Svilajske takodjer planirana biciklisticka...
a moguće i za onu novu spojnu cestu Višnjevac - Osijek kod MD Profila, trebalo bi provjeriti. isto kao i za novu S-cestu....
Old May 30th, 2011, 04:44 PM   #14
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Moguće

Al nije mi jasno kako im nije došlo u glavu da naprave biciklisticku preko uskih njiva. Tamo ima jedan dio, što sam oznacio na karti. Ali nema cijelom dužinom.

Trebali bi napraviti biciklisticku cijelom dužinom kninske ulice, kraj onih platana što su posađene, daleko od auta, a opet cijelim putem hlad
Old May 30th, 2011, 06:49 PM   #15
=CHUCK NORRIS=>
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by KKomarac View Post
Sad tek skontala da je moj post ujedno i odgovor na Čakovo pitanje.

Čitamo si misli, a mislimo samo na bicikle

P.S. Mislim da je za nastavak Svilajske takodjer planirana biciklisticka...
a moguće i za onu novu spojnu cestu Višnjevac - Osijek kod MD Profila, trebalo bi provjeriti. isto kao i za novu S-cestu....
ispod nadvoznjaka OS-VIŠ je napravljena biciklisticka
=CHUCK NORRIS=> no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 07:08 PM   #16
LAMPAŠ8
LEGA LEGA!

LAMPAŠ8's Avatar

kolegu su mi kaznili neki dan jer je vozio bez ruku...300 kuna..
Old May 30th, 2011, 08:30 PM   #17
Rocky031
Lega s Juga 2

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 5632

Mene su par puta zaustavili ali oprostili mi

Ugl.Odično da se otvorila ova tema,baš sam nešta slično htio napraviti

Da Trevore Osijek ima najviše Biciklističkih staza,kad se samo uzme Divaltova,Vukovarska,Gupčeva-Hadrijanova-Avenija-Štrosika i Promenada s obje strane dobije se jedna velika brojka

E da i Semper zaboravio si označit biciklističku na sjenjaku
Old May 31st, 2011, 06:34 AM   #18
La_Linea
Registered User

Likes (Received): 66

@Semper: ne želim cjepidlačit, ali od kružnog toka na Vinkovačkoj do Gacke postoji diskontinuitet staže.

@Rocky: koja na Sjenjaku???

Inače tema za pet!
La_Linea no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2011, 06:35 AM   #19
La_Linea
Registered User

Likes (Received): 66

Quote:
Originally Posted by LAMPAŠ8 View Post
kolegu su mi kaznili neki dan jer je vozio bez ruku...300 kuna..
Nema više frajerisanja pred macama
La_Linea no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2011, 10:07 AM   #20
Semper Fidelis
Est 1697

Semper Fidelis's Avatar

Quote:
Originally Posted by La_Linea View Post
@Semper: ne želim cjepidlačit, ali od kružnog toka na Vinkovačkoj do Gacke postoji diskontinuitet staže.

@Rocky: koja na Sjenjaku???

Inače tema za pet!
A jbg, ko ce sve popamtiti Sad sam se sjetio da nisam označio ni onaj komad što ide delničkom.

Quote:
Originally Posted by La_Linea View Post
Nema više frajerisanja pred macama
Izgleda Al ipak 300kn Slažem se da se treba napraviti red sto se tiče biciklista. Pogotovo upozoravat one koji nekoriste biciklističke i vozaju se po cesti. I samim time smetaju vozačima a i ugorožavaju sebe.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules