daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Albanologjia

Albanologjia Albanian History, Culture, Folklore, Arts and Language.

Reply
 
Thread Tools
Old June 4th, 2011, 08:37 PM   #161
Ronald34
Registered User
 
Join Date: May 2009
Location: Klagenfurt/Austria
Posts: 772
Likes (Received): 112

Wow, interesting thread, i didn't know that there are so many famous albanians.
__________________
Visit Austria:

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=247
Ronald34 no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2011, 09:19 PM   #162
Pelasgian
BANNED
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ferizaj
Posts: 1,129
Likes (Received): 4


Robert De Niro
he is an arberesh
he has albanian-italian roots
Pelasgian no está en línea   Reply With Quote
Old June 4th, 2011, 11:12 PM   #163
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,438
Likes (Received): 51

discussed and not true
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 01:05 AM   #164
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Nje nder krytaret historik dhe me te sukses?shem te Izmirit ishte Kosovari Ahmet Prishtina. Izmiri ka mbi 3 milion banor

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ahmet_Piri%C5%9Ftina
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 01:08 AM   #165
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Gjithashtu edhe Hymnin e Turqis e shkruajti nje Kosovare Mehmet Akif Ersoji

http://de.wikipedia.org/wiki/Mehmet_%C3%82kif_Ersoy
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 01:13 AM   #166
Pelasgian
BANNED
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ferizaj
Posts: 1,129
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by UserFree View Post
discussed and not true
he says: im albanian-italian 0:11
there is a big arberesh community in sicily so its not imposible that he is an arberesh


there is nothing to discuss
Pelasgian no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 01:26 AM   #167
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Po ashtu nje nder figurat me te medha ne boten Islame esht shkodrani Nasirudin Al-Albani

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhamma...ddin_al-Albani
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 01:46 AM   #168
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Quote:
Originally Posted by Pelasgian View Post
he says: im albanian-italian 0:11
there is a big arberesh community in sicily so its not imposible that he is an arberesh


there is nothing to discuss
http://www.skyscrapercity.com/showth...619548&page=88
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people

Last edited by Arbenit; June 5th, 2011 at 01:49 AM. Reason: Permiresim i linkut
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 10:47 AM   #169
BvizioN
veriori
 
BvizioN's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Manchester,UK/Mirdite,ALB
Posts: 2,067

"you have blond Sicilians, ......you have Albanians...Italins....."

Mos i keqinterpretoni gjerat.
BvizioN no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 01:24 PM   #170
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,562
Likes (Received): 1615

Quote:
Originally Posted by DARDHAN View Post
Po ashtu nje nder figurat me te medha ne boten Islame esht shkodrani Nasirudin Al-Albani

http://en.wikipedia.org/wiki/Muhamma...ddin_al-Albani
Ngjan ma shume nje turko-arabi, nuk sho gje shqiptare ketu, baba emrin arab studjoi ne Istanbul etj...
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 02:36 PM   #171
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Nolt View Post
Ngjan ma shume nje turko-arabi, nuk sho gje shqiptare ketu, baba emrin arab studjoi ne Istanbul etj...
Sikurse disa Vladimira Antona Anastasa Milorada Strazimira te Krishter Shqiptare edhe ky e ka emrin sipas besimit te tije Islame.edhe mos u mundo mej banalizue gjanat
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 02:40 PM   #172
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Shqiptario View Post
Ecumenical Patriarch Athenagoras I
-Orthodox Priest-

Edhe ketu asgje nuk po me tingllone Shqiptare?
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 04:02 PM   #173
Pelasgian
BANNED
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ferizaj
Posts: 1,129
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by BvizioN View Post
"you have blond Sicilians, ......you have Albanians...Italins....."

Mos i keqinterpretoni gjerat.
qfar thua
he has albanian-arberesh roots
Pelasgian no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 04:24 PM   #174
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,438
Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by Pelasgian View Post
qfar thua
he has albanian-arberesh roots
How come we haven't heard of this prior to that video? I mean this guy is pretty huge, people know when and how he takes a shit let alone something about him being arbresh.
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 04:33 PM   #175
Pelasgian
BANNED
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ferizaj
Posts: 1,129
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by UserFree View Post
How come we haven't heard of this prior to that video? I mean this guy is pretty huge, people know when and how he takes a shit let alone something about him being arbresh.
i dont care about your opinion
i just said he has arberesh roots like alot of italians who imigrated to the usa and that is true
so whats your problem
Pelasgian no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 07:44 PM   #176
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,438
Likes (Received): 51

Quote:
Originally Posted by Pelasgian View Post
i dont care about your opinion
i just said he has arberesh roots like alot of italians who imigrated to the usa and that is true
so whats your problem
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 09:44 PM   #177
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,562
Likes (Received): 1615

Quote:
Originally Posted by DARDHAN View Post
Sikurse disa Vladimira Antona Anastasa Milorada Strazimira te Krishter Shqiptare edhe ky e ka emrin sipas besimit te tije Islame.edhe mos u mundo mej banalizue gjanat
Normal qe jo as ata skan gje shqiptare, ter jeta ju shkon ne Vatikan, Rom a ku ta di une duke u ber ma prift se prifit...

Nuk o qe p'ja maj anen katolikve, po asnjonve. Dikujna qe i shkon jeta tu e msu kuranin ose biblen dhe tu u bo ma hoxh se hoxha dhe ma prift se prifti per mu nuk o shqiptar...
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 10:39 PM   #178
kodiak23
Registered User
 
kodiak23's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 408
Likes (Received): 15

Per ty Obama qe e ban betimin ne Bibel nuk qenka njeri....mos filozofo shum o Nolt se vetem shkijet edhe Greket e lidhin fene me kombe e edhe ti po mundohesh vetem qe ata thojn kush a ortodoks a serb e grek e ti po thu kush beson ne zot nuk a njeri.

Je shum i vogel me i gjyku ti njerzit per zgjedhjen dhe jeten e tyre private.
kodiak23 no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 11:08 PM   #179
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,562
Likes (Received): 1615

Quote:
Originally Posted by kodiak23 View Post
Per ty Obama qe e ban betimin ne Bibel nuk qenka njeri....mos filozofo shum o Nolt se vetem shkijet edhe Greket e lidhin fene me kombe e edhe ti po mundohesh vetem qe ata thojn kush a ortodoks a serb e grek e ti po thu kush beson ne zot nuk a njeri.

Je shum i vogel me i gjyku ti njerzit per zgjedhjen dhe jeten e tyre private.
lol kush po thot qe sbesoj nzot?

a e din kuptimin e sarkazmit "ma hoxh se hoxha dhe ma prift se prifti"? Prsh do shqiptar te Kosoves te cilet kan qen ne Egjipt e Libij kan shku atje me msu fije per peni kuranin thu ti ka me na dha perparim te madh neve. Bile bile njeri dul ne TV dhe ne dhom i kish pas nja 20, 30 libra arabisht, me mjekerr etj...

Te gjith jemi te bashkuar pran zotit por prap s'duhet me tepru si do tipa.

Eh qka na hupi ajo fryma e viteve '90 kur ishim te bashkuar rreth nje ceshtje e tash kemi nis mu radikalizu mas fejes...
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2011, 11:43 PM   #180
DARDHAN
BANNED
 
DARDHAN's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zürich-Swiss
Posts: 589
Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Nolt View Post
lol kush po thot qe sbesoj nzot?

a e din kuptimin e sarkazmit "ma hoxh se hoxha dhe ma prift se prifti"? Prsh do shqiptar te Kosoves te cilet kan qen ne Egjipt e Libij kan shku atje me msu fije per peni kuranin thu ti ka me na dha perparim te madh neve. Bile bile njeri dul ne TV dhe ne dhom i kish pas nja 20, 30 libra arabisht, me mjekerr etj...

Te gjith jemi te bashkuar pran zotit por prap s'duhet me tepru si do tipa.

Eh qka na hupi ajo fryma e viteve '90 kur ishim te bashkuar rreth nje ceshtje e tash kemi nis mu radikalizu mas fejes...
Pajtohem me ket mendim nuk duhet lejuar me dominue ekstremizmi fetar ne shtetet dhe trojet Shqiptare ne edhe ashtu si kombe jemi te rrethuar prej armiqve dhe po hyri edhe perqarja fetare ne mes Shqiptarve ky do te jet fundi i kombit Shqiptare.

Mirpo nuk duhet harruar se ekstremizem fetare ka nga te dyja anet si nga te Krishteret ashtu edhe nga Muslimanet Shqiptare bile bile Shqiptaret ortodokse kane arritur deri ne ate pike sa ta mohojne edhe kombesin shqiptare per hir te kryqit te athines
DARDHAN no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:00 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium