daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Ekonomija i razvoj > Privreda, Infrastruktura i Transport

Privreda, Infrastruktura i Transport Economy, infrastructure and transport

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 5.00 average.
Old August 23rd, 2012, 06:15 PM   #1561
ssemir
Registered User

Likes (Received): 159

ma ja, od drzavnih para treba izgraditi u sarajevu ultra moderan stadion paneka nigdje u ostatku drzave nema stadiona koji zadovoljava ni minimalne uslove..

ma najbolje da se sve pare ulazu u sarajevo, sta ce nama ostalim ista..
ssemir no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 24th, 2012, 09:43 AM   #1562
maliciko
Registered User

maliciko's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by ssemir View Post
ma ja, od drzavnih para treba izgraditi u sarajevu ultra moderan stadion paneka nigdje u ostatku drzave nema stadiona koji zadovoljava ni minimalne uslove..

ma najbolje da se sve pare ulazu u sarajevo, sta ce nama ostalim ista..
Pomiri se sa tom cinjenicom, i heb ga tako je. Zato je i sve ostalo u K. Al kako god Zeljo je trenutno najbolji klub, i on mozda to i zasluzuje :p
maliciko no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 11:35 AM   #1563
Neko_eko
Registered User

Likes (Received): 362

Ni slucajno! U istoj mjeri treba pomoci svim gradovima/klubovima koji izraze zelju za gradnjom, na prvom mjestu Zenica jer se u Bilino svake god ulaze kes, pa onda Tusanj iz istog razloga, opstina sama gura stadion koliko moze i treba im pomoci, Sarajevska oba stadiona stoje kako stoje nit opstine ulazu nit klubovi, samo cekaju da im se donira. Ako drzava i federacija daju kes za te stadione izazvat ce samo proteste svih ostalih!
Neko_eko no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 11:41 AM   #1564
VozdraRajvosa
Bosna i Hercegovina

VozdraRajvosa's Avatar

Likes (Received): 153

hajmo se malo pokakiti po Sarajevu, nismo odavno
Old August 24th, 2012, 11:55 AM   #1565
Red_Major
Registered User

Red_Major's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by VozdraRajvosa View Post
hajmo se malo pokakiti po Sarajevu, nismo odavno
Red_Major no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 12:01 PM   #1566
VozdraRajvosa
Bosna i Hercegovina

VozdraRajvosa's Avatar

Quote:
Originally Posted by Red_Major View Post
Old August 24th, 2012, 12:33 PM   #1567
ampicilin
Unregistered User

ampicilin's Avatar

Likes (Received): 337

Sta je covjek pogresno rekao? Znam da je odavno prestala logika ( u BH ) ali mislim da Telecom ( drzavni ) daje novac za stadion u Sarajevu to je apsolutno pogresno. Gdje su novci za Tusanj koji vapi za pomoci ? Zar Tuzla mora sve uraditi pa onda seratori u Sarajevu naprave jos veci od drzavnog novca samo da ne dozvole Tuzli da ima bolji stadion, nedo lokalni bog da se to desi, sramota, carsijaneri moraju imati bolji stadion.

Pametolozi, uporedite chartove od BH telecoma po regijama, Tuzlanska regija je daleko iznad svih ostalih, pa i od Sarajevske, opet ispade Tuzla radi a Sarajevo se gradi. Ja jedva cekam Telemach da dodje pa da se poserem na ugovore od BH telecoma pa neka prave Sarajlice Arene i u Buca Potoku
ampicilin no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 12:54 PM   #1568
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1652

Da se razumijemo, ja mislim da bi BH Telecom trebao uloziti na Bilino polje, a ne na spomenute, ali ako treba odabrati izmedju ova dva, Tusanj je besmislen...
Old August 24th, 2012, 12:54 PM   #1569
VozdraRajvosa
Bosna i Hercegovina

VozdraRajvosa's Avatar

sve je ovo predizborna suplja prica, eto bas krajem Augusta, cuj to, ali eto, nek se malo pok...
Old August 24th, 2012, 12:58 PM   #1570
Shader
Registered User

Shader's Avatar

Likes (Received): 36

Talking

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
Da se razumijemo, ja mislim da bi BH Telecom trebao uloziti na Bilino polje, a ne na spomenute, ali ako treba odabrati izmedju ova dva, Tusanj je besmislen...
Slazem se. Treba uloziti tamo gdje se nesto znacajnije moze uraditi a to je upravo na BP.
Na svim drugim lokacijama investicije bi mogle da pokriju samo popravke i uredjenja. Na BP bi se investicijom moglo izgraditi bar nesto konkretno, kao npr nova tribina.

S obzirom da od drzave jos uvijek ne stize nista moram ja da ostavim nesto njoj

Shader no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 01:11 PM   #1571
ETSman
Registered User

ETSman's Avatar

Likes (Received): 205

bolje je renovira grbavicu...jedina zemlja gdje se ne igra kvalifikacihe u glavni grad!
||||||||||||||
||||||||||||||

TOTTENHAM HOTSPUR SUPPORTER!
ETSman no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 01:23 PM   #1572
Shader
Registered User

Shader's Avatar

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by ETSman View Post
bolje je renovira grbavicu...jedina zemlja gdje se ne igra kvalifikacihe u glavni grad!
Glavni grad koji ne priznaje i ne voli pola drzave... a nema ni stadion
Shader no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 01:24 PM   #1573
Neko_eko
Registered User

A zasto sve mora da bude u glavnom gradu?
I jos nesto, ako je taj glavni grad tako jak zasto to sam ne napravi pa da ostali slijede taj primjer?
I jos nesto, ubjedljivo najgori navijaci su upravo u tom glavnom gradu, pun stadion a atmosfera kao u pozoristu, u Zenici sve gori. Mislim da je to najveci razlog zasto da se gura Zenica dalje, a slijedeci je to sto Zenica i Zenicani puno ulazu u to i zive za repku, za razliku od Sarajlija koji dodju na utakmicu ako igra Spanija..
Nego gdje si ti majke ti vidio da sam se posro ja na Sarajevu? Tako sto sam napisao da treba svima isto da se da???? Hajmo malo citati i razmisljati pa tek onda pisati

A BH-Telecom kao firma moze da ulaze gdje oni hoce valjda je to nekim zakonom regulisano, mada cisto sumnjam da ce izgraditi novi stadion, mozda daju koje milionce za uredjenje tribina ili eventualno stolice nove na Kosevu..
Old August 24th, 2012, 01:39 PM   #1574
BNBO
Registered User

Likes (Received): 1

Ulaze se tamo gdje se isplati. Treba pogledati koji je stadion najposjeceniji , koja ekipa je uvjek u vrhu , radi evropskih utakmica, i onda je jasno gdje se treba ulagati. Ko ce ulagati u stadion cija je prosjecna posjecenost 700 gledalaca po utakmici?

Tuzla pravi stadion za 20.000! Kad ce oni njega napuniti? Sloboda je jedanput igrala evropsku utakmicu u zadnjih 20 godina.

Zenica , Tuzla, Mostar (Velez) treba prvo da naprave dobar klub , koji ce nesto znaciti u BiH , izboriti mjesto za Europu pa tek onda stadion.

Naravno , da me neki ne bih pogresno razumijeli, i ja bih volio da imamo po cijeloj BiH super stadione , ali nije realno.

Mozda naj rjesenje je zajednicki stadion za FK Zeljo i FK Sarajevo.
BNBO no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 01:49 PM   #1575
Neko_eko
Registered User

Ako se pravi stadion za klub onda treba da klub gradi stadion a ne drzava! U drzavni budzet idu pare svih nas iz TK haman isto para kao i iz SK tako da ti ta ne stoji...Mi nase pare hocemo u Tusanj, jel li sada jasnije? Znaci ako drzava gradi, onda se valjda pita narod ali narod cijele drzave jer su pare svih nas. Ako se gradi za klub onda neka gradi klub, eventualno opstina ciji je klub. Idemo razmisljati logicki, i na kraju zasto ne bi i ja imao priliku da odvedem sestrica na utakmicu repke ispred svoje kuce? A ne da moram da se vozim 5 sati po nikakvim putevima?
Ne stoji ta prica nikako....
Old August 24th, 2012, 01:55 PM   #1576
ramboamadeus
Registered User

ramboamadeus's Avatar

Likes (Received): 548

Ako BH telecom negdje bude ulagao onda ce to biti u SA. Nazalost ali je tako. Zalosno je sto nema nekog reciprociteta.

Na drugu stranu, ako vec ne zele da ulazu u Bilino Polje onda makar u SA, smijesno je da nam glavni grad nema stadion osposobljen za utakmice internacionalnog karaktera.
Old August 24th, 2012, 01:59 PM   #1577
Neko_eko
Registered User

Bilino bi bilo najlakse srediti, eto sada ima travu za pozeljeti, samo jos dici ostale tribine na nivo najvece i odlican FUDBALSKI stadion, savrsen za nase prilike. U sve ostalo bi trebalo puuuuuno vise para da se ulozi...
A slazem se da ako BHT bude ulagao to ce biti u Sarajevu.
Old August 24th, 2012, 02:12 PM   #1578
yucca
Registered User

yucca's Avatar

Likes (Received): 302

Quote:
Originally Posted by Shader View Post
Glavni grad koji ne priznaje i ne voli pola drzave... a nema ni stadion

greška u navodima.
Glavni grad koji ne voli 90% države (tzv RS, tzv HZ HB, TZ kanton, Ze-DO kanton...), a ne priznaje tzv Rs, tzv HZ HB)... otprilike
PA ŠTA?!?!
Old August 24th, 2012, 02:14 PM   #1579
yucca
Registered User

yucca's Avatar

Likes (Received): 302

Quote:
Originally Posted by Neko_eko View Post
Ako se pravi stadion za klub onda treba da klub gradi stadion a ne drzava! U drzavni budzet idu pare svih nas iz TK haman isto para kao i iz SK tako da ti ta ne stoji...Mi nase pare hocemo u Tusanj, jel li sada jasnije? Znaci ako drzava gradi, onda se valjda pita narod ali narod cijele drzave jer su pare svih nas. Ako se gradi za klub onda neka gradi klub, eventualno opstina ciji je klub. Idemo razmisljati logicki, i na kraju zasto ne bi i ja imao priliku da odvedem sestrica na utakmicu repke ispred svoje kuce? A ne da moram da se vozim 5 sati po nikakvim putevima?
Ne stoji ta prica nikako....

dokaži navode!
Old August 24th, 2012, 02:20 PM   #1580
Neko_eko
Registered User

Da dokazem? Koliko TK ima stanovnika,a koliko SK? Porezi se placaju na sve doprinose,kupovine itd itd sve to puni budzet, kao recimo sto svi placamo registracije nasih automobila i time punimo budzet koji bi trebalo da sluzi za odrzavanje cesta.Sarajevo vise uplacuje u toj mjeri koliko drzavnih i federalnih institucija ima smjesteno u istom,a drzavne institucije opet svi skupa finansiramo zar ne, i predstavnistava raznih firmi koje su u Sarajevu opet radi drzave cijele a ne radi Sarajeva samog? Iako izgleda kao besmislena rasprava, a nije, mislim da jednom sarajevskom klubu ne treba da drzava gradi stadion,sem ako ce ta ista drzava da gradi i tuzlanskom i zenickom i bihackom,mostarskom itd
Ako se gradi radi kluba, onda neka gradi klub i njegov vlasnik zajedno sa sponzorima!
Ne mislis tako?

Uostalom, dokazi suprotno...

Last edited by Neko_eko; August 24th, 2012 at 02:34 PM.

Reply

Tags
bosnia and herzegovina, sport

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules