daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Zabytki

Reply

Thread Tools
Old January 25th, 2009, 08:34 PM   #141
el_barto
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Matticitt View Post
Nie. Trochę dodawanie specjalnie dla Ciebie.

-2'400'000'000 + 2'200'000'000 = -200'000'000

czyli miasto jest stratne w 2008 roku 200 milionów. Ale mnie chodzi o wszystkie pieniądze miasta. Dla przykładu. Jeśli w tym miesiącu zarobiłeś 3000 złotych a wydałeś 3200 to znaczy, że w tym miesiącu jesteś stratny 200 złotych co nie znaczy, że nie masz na koncie np. 30000. Kapewu ??
No dobra. Wszystko miło i przytulnie. Tylko nie wiem po co tu tak wyskakujesz z tymi minus 200 milionami, obok coś o 9 mld mówisz. Ponadto tak ni stąd ni z owąd i żadnego potwierdzenia to nie ma.
el_barto no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 25th, 2009, 11:50 PM   #142
Matticitt
Lodzermensch

Likes (Received): 65

Quote:
Originally Posted by el_barto View Post
No dobra. Wszystko miło i przytulnie. Tylko nie wiem po co tu tak wyskakujesz z tymi minus 200 milionami, obok coś o 9 mld mówisz. Ponadto tak ni stąd ni z owąd i żadnego potwierdzenia to nie ma.
Ja to tylko napisałem dla zobrazowania "rzekomego" braku pieniędzy na zabytek. Wszyscy się przyczepili. Proponuję skończyć offtopic. A propos jeszcze budżetu poczytaj na http://www.bip.uml.lodz.pl.
Matticitt no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 12:39 AM   #143
Wituł
Lemon Curry?

Wituł's Avatar

Likes (Received): 93

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136...ym_plotem.html

Szkoła za betonowym płotem
Aleksandra Hac
2009-01-25
Półtora metrowe ogrodzenie zwieńczone drutem kolczastym chroni boiska na Księżym Młynie. Samowola budowlana ma być sposobem na złodziei

Betonowy płot ogradzający Szkołę Mistrzostwa Sportowego to samowola budowlana
Wzdłuż ul. Tymienieckiego wyrósł betonowy płot. Sięgające półtora metra ogrodzenie ciągnie się od ul. Kilińskiego w stronę ul. Przędzalnianej. Stało się tłem dla zabytkowego obszaru fabryk i rezydencji wzniesionych w XIX wieku przez Karola Scheiblera i Ludwika Grohmanna.

- To nie do pomyślenia stawiać betonowy płot w takim miejscu jak Księży Młyn - kręci głową jeden z łódzkich architektów, który widział ogrodzenie.

Płot należy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której teren rozciąga się między ul. Tymienieckiego i Milionową. Dyrekcja nie zgłosiła budowy w delegaturze Łódź-Widzew oraz nie konsultowała jej ani z miejskim, ani wojewódzkim konserwatorem zabytków. Powinna, bo teren ten jest objęty obszarowym wpisem do rejestru.

Miejski konserwator zaznacza, że nawet gdyby projekt takiego ogrodzenia wpłynął do urzędu, nie byłoby na niego zgody. Z kolei wojewódzki, zgłosił sprawę do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, bo ogrodzenie zostało wykonane samowolnie.

Przed czym betonowym płotem ochrania się SMS? - Przed złodziejami. Wcześniej ogrodzenie było wykonane z metalowej siatki. Wielokrotnie była rozcinana i kradziona. Zresztą nie kończyło się tylko na ogrodzeniu. Złodzieje kradli też sprzęt należący do szkoły. Kiedyś wycięli bramki, koszt jednego kompletu to 5 tys. zł - mówi Roman Stępień, wicedyrektor SMS.

Dodaje, że dla władz szkoły najważniejsze jest bezpieczeństwo uczącej się tam młodzieży. - Jeśli dostaniemy nakaz rozebrania płotu, zrobimy to, ale jak mamy skutecznie dbać o bezpieczeństwo naszych uczniów? - pyta dyrektor Stępień.

O losie ogrodzenia zdecyduje PINB.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

Old January 26th, 2009, 01:02 AM   #144
Matticitt
Lodzermensch

Quote:
Originally Posted by Wituł View Post
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136...ym_plotem.html

Szkoła za betonowym płotem
Aleksandra Hac
2009-01-25
A już nikt nie wpadł żeby zamiast siatki dać metalowe balaski jak normalnie ??!! Bo musi być brzydko i jak na wsi ??!! Albo siatka albo beton. Niezły wybór.
Old January 26th, 2009, 04:24 AM   #145
JAKUB POLEWSKI
Łódzka Przestrzeń

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 24

Quote:
Myślę, że tak samo myśleliby w każdym innym mieście gdyby nie to, że np. Kraków ma zabytki z XVI wieku i dlatego może ktoś pomyślał o ich wartości. Fin.
Kraków to ma jeszcze przedwojenną tradycję kulturalną i intelektualną budowaną od pokoleń inteligencję. A w Łodzi głównie plebs nie mający o niczym pojęcia, do tego napływowy i wstydzący się swoich korzeni (wiejskich) więc niszczący wszystko, co wiejskie (domy tkaczy i drewniaki) oraz nieobeznany ze sztuką i historią, więc także gardzący dziedzictwem narodowym. Ten plebs głównie skupił się u władzy, dlatego tak mamy, jak mamy. Mieszkańcy są znacznie bardziej świadomi czy też otwarci na wiedzę, czego przykładem są spacerowniki. A ta część plebsu, która nie dorwała się do koryta, obecnie robi kasę na niszczeniu. 1 mln PLN to jeden przeciętny budynek fabryczny potraktowany spychaczem. Czyż to nie świetny interes?

BTW - kolejna kamienica do rozwalenia przez URZĄD MIASTA: Zielona 16.
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 09:37 AM   #146
19przemek91
Łodzianin

19przemek91's Avatar

Quote:
Originally Posted by JAKUB POLEWSKI View Post
BTW - kolejna kamienica do rozwalenia przez URZĄD MIASTA: Zielona 16.
Jakieś foto?
19przemek91 no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 12:49 PM   #147
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by 19przemek91 View Post
Jakieś foto?

Chyba ta...
dawidny no está en línea   Reply With Quote
Old January 26th, 2009, 01:15 PM   #148
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Gehlig dla przypomnienia

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=979

Czyli w zamian że uratujemy Gehliga Zielona 16 pójdzie pod spychacz łódzkie koło graniaste się zamyka...
Old January 26th, 2009, 08:38 PM   #149
Matticitt
Lodzermensch

Czyżby przygotowania pod "aleję" Zieloną ?????
Old January 26th, 2009, 08:48 PM   #150
19przemek91
Łodzianin

19przemek91's Avatar

Czy willa Gehliga przetrwa?
Bartłomiej Dana

Szansą na uratowanie zabytkowego domu, w którym mieszkał łódzki architekt Otto Gehlig, jest wykupienie go przez miasto i odremontowanie. Czy miasto to zrobi?

O willi Otto Gehliga, jedynym tego typu zabytku w Polsce, głośno zrobiło się pod koniec ubiegłego roku. Mimo że willa jest w dobrym stanie, zarząd wspólnoty mieszkaniowej, która jest jej właścicielem, w listopadzie kazał otoczyć dom paździerzowymi płytami. Członkowie zarządu tłumaczyli, że chcą w ten sposób uchronić łodzian przed zawaleniem się domu. Mieszkańcy budynku dostali nakaz eksmisji. - Kiedy kupowaliśmy mieszkanie na własność w 2002 r., dokumenty mówiły, że natychmiastowego remontu wymaga tylko dach domu - mówili w ubiegłym roku państwo Krzysztof i Jadwiga Rynkart, jedna z trzech rodzin mieszkających w willi. - Najwyraźniej ktoś chce nas wyrzucić z naszego mieszkania. A co się stanie z zabytkowym budynkiem, kiedy stąd odejdziemy, nie wiadomo. Dlatego nigdzie się nie ruszamy!

Dzisiaj państwo Rynkart mają dosyć walki o mieszkanie, które jest ich własnością. Jadwiga Rynkart: - Dowiedzieliśmy się, że szansą na uratowanie willi jest wykupienie budynku przez miasto, wyłączenie go ze wspólnoty, a następnie wyremontowanie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo włożyliśmy 100 tys. zł w remont mieszkania. Ale jeśli w ten sposób

Pomysł wyłączenia ze wspólnoty podoba się również zarządowi. - To najlepsze, co można zrobić - mówi Andrzej Szustkiewicz, jeden z członków zarządu. - Wyremontowanie zabytku kosztowałoby nas ponad milion złotych. Nie mamy na to pieniędzy.

Co na to miasto, które jest właścicielem dwóch z czterech mieszkań w willi?

- Na pewno nie zostawimy budynku samego sobie - mówi Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta Łodzi. - Ale niczego nie przesądzamy. Myślimy nad różnymi rozwiązaniami.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
Old January 27th, 2009, 12:24 PM   #151
19przemek91
Łodzianin

19przemek91's Avatar

Wrzucę to tutaj..
Spłonął zabytkowy dworek

Zabytkowy dworek w podłódzkich Byszewach spłonął w nocy z poniedziałku na wtorek. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia od papierosa lub żaru z piecyka.

Spalił się niemal cały dach o drewnianej konstrukcji i poddasze. Meble, sprzęty domowe i parkiet są zniszczone od wody, którą gaszono płomienie. Straty oszacowano na 300 tysięcy złotych. W akcji gaśniczej wzięło udział 19 jednostek strażackich. Z pobliskiego bloku ewakuowano 16 lokatorów. Trzeba było wyciąć dwustuletnie dęby w pobliżu dworku, aby ogień się nie rozprzestrzenił.

Dworek w Byszewach pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. W latach 1911-31 mieszkał w nim Jarosław Iwaszkiewicz. Akcja jego opowiadania "Panny z Wilka" umiejscowiona była w tym dworku, który znalazł się również w książkach biograficznych Iwaszkiewicza "Podróże do Polski", "Książka moich wspomnień" i opowiadaniu "Ogrody". Po drugiej wojnie światowej obiekt stał się siedzibą szkoły, później Urzędu Bezpieczeństwa, a następnie PGR. Ostatni remont był tam przeprowadzony 30 lat temu.
Marcin Bereszczyński - POLSKA Dziennik Łódzki

Old January 27th, 2009, 12:28 PM   #152
Hitalin
Registered User

Hitalin's Avatar

Likes (Received): 0

A propos ul.Zielonej, to faktycznie wciąż żywa jest koncepcja poszerzenia ul.Narutowicza i Zielonej właśnie burząc. Poniżej zdjęcia z kamienicy przy Narutowicza 1. Rozmawiałem ostatnio z właścicielem sklepu z elektroniką który znajduje się na pierwszym piętrze, skąd zresztą pochodzą zdjęcia, i powiedział mi to samo co mieszkańcy kamienicy przy ul.Zielnonej, tej przy placu po synagodze - miasto nie godzi się na żadne remonty we własnym zakresie i co oczywiste samo też nie remontuje. W kamienicy pod nr 1 są wolne lokale i zastanawiam się właśnie nad tym, żeby pójść do administracji i zapytać o możliwość ich wynajęcia - ciekawe co odpowiedzą?image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr
Hitalin no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2009, 12:53 PM   #153
Wituł
Lemon Curry?

Wituł's Avatar

nóż mi się otwiera na myśl o poszerzaniu Zielonej/Narutowicza. nie możliwe. jest to tak idiotyczny pomysł że nie potrafię wyrazić tego słowami. Nie wiem dlaczego, ale jeszcze z rok temu zanim zacząłem czytać to forum myślałem że barbarzyństwo odeszło (przynajmniej w znacznej mierze) wraz ze zmianą systemu.

Dzisiaj zauważyłem to coś (Struga/Wólczańska). To chyba nowy sposób na remonty. Zamiast 2milionów starczy 200zł. Taki wesoły trup!
Old January 27th, 2009, 07:43 PM   #154
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 264

Nie otwiera się żadne zdjęcie, ale domyślam się, że chodzi o kamienicę zasłoniętą szmatą na której namalowano coś jakby tą kamienicę.
Old January 27th, 2009, 08:01 PM   #155
JAKUB POLEWSKI
Łódzka Przestrzeń

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Quote:
Czyżby przygotowania pod "aleję" Zieloną ?????
Dokładnie TAK.

Info 2: DO ROZWALENIA PRZEZ MIASTO KAMIENICA NA ZAŁAMANIU PRÓCHNIKA W LIPOWĄ (chyba szczyt chamstwa ze strony UMŁ).

Każdy na pewno się orientuje o jakie "załamanie" chodzi ;/ Chyba jedyne, ewentualnie jedno z 2 takich miejsc, bo Legionów to tylko mała zmiana przebiegu ulicy.
Old January 27th, 2009, 08:06 PM   #156
JAKUB POLEWSKI
Łódzka Przestrzeń

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Quote:

Dzisiaj zauważyłem to coś (Struga/Wólczańska). To chyba nowy sposób na remonty. Zamiast 2milionów starczy 200zł. Taki wesoły trup!
Sprawdź RÓG WÓLCZAŃSKA i WRÓBLEWSKIEGO (wylot CZRWONEJ) co tam stoi. To pod rozbiórkę URZĘDU MIASTA dla debilizmu dzialań ZDiTu.
Old January 27th, 2009, 08:27 PM   #157
dawidny
Registered User

dawidny's Avatar

Jakub skąd Ty bierzesz taki wiadomości normalnie już coraz mniej wierzę w to miasto... Załamka Gehliga uratujemy ale rozp.. 10 kamienic... Kurwa ochujec można...

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=310

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=163

Zajebisty jest ten zaułek miasta a chcą go pod spychacz K...
Old January 27th, 2009, 10:16 PM   #158
andrew100
Registered User

andrew100's Avatar

Likes (Received): 80

Nie no mówcie że to prawda :F, moi rodzice chcą się do Wrocławia wyprowadzić, ale ja nie chce, bo kocham Łódź. Ale jeżeli zrobią to barbarzyństwo, to ja po prostu będę prosił o wyprowadzkę.
andrew100 no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2009, 10:19 PM   #159
andrew100
Registered User

andrew100's Avatar

Likes (Received): 80

Quote:

ahahaha , przepraszam, ale to już się płakać nie chce tylko śmiać, ja pier*ole haha . Przez ten kryzys tak jest? czy co
andrew100 no está en línea   Reply With Quote
Old January 27th, 2009, 11:30 PM   #160
Wituł
Lemon Curry?

Wituł's Avatar

Quote:
Originally Posted by Depeche View Post
Nie otwiera się żadne zdjęcie, ale domyślam się, że chodzi o kamienicę zasłoniętą szmatą na której namalowano coś jakby tą kamienicę.
tak, o tą. nie mam pojęcia dlaczego nie ma zdjęcia, wcześniej było. z resztą ostatnio często mi się zdarza że coś umieszczę, później znika, następnie znowu się pojawia. możecie mi polecić jakąś porządną stronkę do wstawiania zdjęć? bo ten fotosik to jakiś szajs

Reply

Tags
Łódź, łódź, dewastacja zabytków, lodz, zabytki

Thread Tools

Posting Rules