daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Završeni projekti

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 11 votes, 3.27 average.
Old August 12th, 2009, 07:54 PM   #1141
ubodna pila
ruralan

ubodna pila's Avatar

Likes (Received): 2140

Quote:
Originally Posted by Zerg View Post

Ej jel imaš možda rendere, tražio sam po netu ali pobogu toga nigdje nema, kao da je projekt Državna Tajna od Životne Važnosti [nisam kupio Večernji a na portalu nema rendera ]
ja sam isto tražio na vecernji.hr, ali nema... a to sam vidio u tiskanom izdanju, da utakmica nije odmah sad mogao bi skenirat, ali žurim u birtiju
ubodna pila no está en línea  

Sponsored Links

Old August 12th, 2009, 08:38 PM   #1142
Brko
Yosemite Sam

Brko's Avatar

Quote:
Originally Posted by ***** View Post
Sivnjarija,malograđanština, korupcija,nekultura ,neobrazovanost, u svom najljepšem izdanju.Smeta mi samo što se ponekad znamo kurčiti kao neku kulturan narod,nemamo mi ni mrvicu kulture,ali tako je to kada hpra debila bira jedno te istog debila unatoč svim njegocvim skandalima i aferama na koje posprdno odgovara "državne instiutucvije rade svoj posao!" dapoače kada su dobro uhlebljene.
Sramota za Zagreb,kao jedan moderni srednjoeuropski grad
Slažem se s tobom. Sve silne Hrvatine, a ruše dušu Zagreba i kuću čovjeka koji se je za Hrvatsku borio još onda kad većina Hrvata nije bila ni svjesna da Hrvatska uopće postoji.
Brko no está en línea  
Old August 12th, 2009, 10:11 PM   #1143
Conan,The Barbarian
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Boca je zakon! Evo zamislite sad Trg sa "bocom" i Bolleovom zgradom; mislim da tada ne bi primjetio ni Neboder. Jaoooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!
S ovim se slazem, iako mi je neboder cist ok. u stvari nemrem si trgac zamisliti bez njega.
Conan,The Barbarian no está en línea  
Old August 12th, 2009, 10:14 PM   #1144
Conan,The Barbarian
BANNED

Quote:
Originally Posted by ubodna pila View Post
vidim da ste se dotakli cvjetnog...
ja apsolutno, u svakom smislu, bezrezervno podržavam taj projekt... to će izgledati odlično... staro i novo, dobitna kombinacija...
za oronule zgrade, po meni postoje dva rješenja... ili rekonstrukcije u izvornom obliku (jako skupo) ili gradnja ovakvih građevina u suvremenom stilu... jedva čekam da prolaz bude gotov.
Conan,The Barbarian no está en línea  
Old August 12th, 2009, 10:21 PM   #1145
Zerg
Registered User

Zerg's Avatar

Quote:
ja sam isto tražio na vecernji.hr, ali nema... a to sam vidio u tiskanom izdanju, da utakmica nije odmah sad mogao bi skenirat, ali žurim u birtiju
Ajd kad uhvatiš vremena podijeli s narodom
Zerg no está en línea  
Old August 12th, 2009, 11:36 PM   #1146
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 2034

Ovakva je stvar:

Taj kvart iznutra je bio opasna ruševina, opasna po ljudsko zdravlje (štakori) i fizički opasna (kamen na glavu).
Nešto se hitno moralo napraviti , kao što se hitno mora nešto napraviti u barem desetak sličnih kvartova u ZG.

E sad bi ja rekao onoj babi (ima sjede lasi, od sredine prema kraju crne, neznam kak se zove. Ružna je, uglavnom i navodno je povijesničarka umjetnosti ):
Babo, ovako: ne želiš da se radi Horvatinčićev projekt. Okej. Imaš dva mjeseca da nađeš investitore koji će cijeli kvart obnovit i privesti svrsi. Ako ne nađeš - zašuti zauvijek i pusti da ljudi rade svoj posao!
Trevor McPhee no está en línea  
Old August 12th, 2009, 11:41 PM   #1147
Zerg
Registered User

Zerg's Avatar

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
Ovakva je stvar:

Taj kvart iznutra je bio opasna ruševina, opasna po ljudsko zdravlje (štakori) i fizički opasna (kamen na glavu).
Nešto se hitno moralo napraviti , kao što se hitno mora nešto napraviti u barem desetak sličnih kvartova u ZG.

E sad bi ja rekao onoj babi (ima sjede lasi, od sredine prema kraju crne, neznam kak se zove. Ružna je, uglavnom i navodno je povijesničarka umjetnosti ):
Babo, ovako: ne želiš da se radi Horvatinčićev projekt. Okej. Imaš dva mjeseca da nađeš investitore koji će cijeli kvart obnovit i privesti svrsi. Ako ne nađeš - zašuti zauvijek i pusti da ljudi rade svoj posao!
To sve stoji. Ali nije mi jasno kako su mu dozvolili rušenje pročelja. Pa upravo je taj old skul štimung ono što centar čini centrom. čemu još stakla? Pa za to postoji prikladnija lokacija...
Zerg no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:03 AM   #1148
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
To sve stoji. Ali nije mi jasno kako su mu dozvolili rušenje pročelja. Pa upravo je taj old skul štimung ono što centar čini centrom. čemu još stakla? Pa za to postoji prikladnija lokacija...
Postoji vrijedno i postoji bezvrijedno. Postoje kriteriji.

Oprosti, ali tamo nije bilo nikakvih vrijednih pročelja!
Old August 13th, 2009, 12:21 AM   #1149
BANNED

Likes (Received): 47

Valjda će neki biti sretni kada se provre landmarking.Samo mi nismo zemlja za landmarking.
Lako je to izvesti u Chartersu ili Parizu hdje se slijeva na milijune ljudi da bi vidjeli jednu jedinu građevinu.
Nažalost Zagreb nema takve građevinu tog kalibra,imamo samo lokalna remekdijela.Kada Zagreb (bilo koji hr grad) izgubi svoju baštinu onda je gotovo.
To će biti super gradovi za živjeti sigurno no onda možemo zaboraviti na turizam.
***** no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:22 AM   #1150
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

@Trevor
Kakva god bila vrijednija su od nekakve gigantske zijevajuće pijavice koja će ih zamijeniti. Uostalom, ne gledamo pojedinačno pročelja nego i mjesto gdje se nalaze - u povijesnom centru okružena pročeljima sličnima sebi.
Zanovijetalo no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:26 AM   #1151
kinski_surfs
Registered User

Quote:
Postoji vrijedno i postoji bezvrijedno. Postoje kriteriji.

Oprosti, ali tamo nije bilo nikakvih vrijednih pročelja!
bilo je ambijentalne vrijednosti. između ostalog nekada se razmišljalo i o akcentima unutar jednog trga. Sada će ispred pravoslavne crkve biti nasađena predimenzionirana ploha, čime će zvonik crkve nalikovati patuljčici. Baš je HOTO-u do uređenja...
a kakav će se projekt izgraditi to nitko ne zna - Podreccin sigurno neće, to je bio mamac za pridobivanje snobovskog javnog tijela.

Preporučam da odete do Tomašićeve ulice (između Preradovićeve i Gajeve) i pogledate kakvu kupusaru je Kamgrad izgradio. Sramota.
Centar se i dalje mora razvijati, ali Kamgradov je primjer kako to NE raditi...dizajn je beton + mali prozori inspirirano tranzicijskom gradnjom po trešnjevci 90-ih!

Tako da me zanima na šta će ličiti hotovi ex-"kristali" na kraju.
kinski_surfs no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:28 AM   #1152
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zanovijetalo View Post
@Trevor
Kakva god bila vrijednija su od nekakve gigantske zijevajuće pijavice koja će ih zamijeniti. Uostalom, ne gledamo pojedinačno pročelja nego i mjesto gdje se nalaze - u povijesnom centru okružena pročeljima sličnima sebi.
Onaj projekt Podrecce ili kojeg ono već austrijskog projektanta je bio sjajan!
To se zove stvaranje novih vrijednosti!

U istom takvom povijesnom kontekstu , samo puno, puno, puno vrijednijem nastao je primjerice "Hass Haus".Točno nasuprot Štefansdoma! Tada, a još i danas nova vizuelna atrakcija grada, nova vrijednost... Kolko put moramo to ponavljat?!?

Često se Zagreb voli hvaliti sa srednjoeuropskim kulturnim krugom, čak si i tepa "mali Beč" i slične epitete...pa gdje su sad nestali, u ovom slučaju?
Old August 13th, 2009, 12:29 AM   #1153
kinski_surfs
Registered User

inače, listam ja ove godine na moru stare novine (kuća je naša,. tako da kao hrčci skupljamo nešto starih novina iz svake dekade). I naiđem na tekst o opasnostima urbanizma u Zagrebu. Tekst je izašao u Danasu 1990. godine!
Sve što je tip unutra napisao o opasnostima nadolazeće tranzicije po urbanizam se obistinilo! a pisao je i o "štakornjacima" (točno tim riječima) te o očuvanju zagrebačkih dvorišta kao nečeg specifičnog (karakter malog grada u centru velegrada), te o oprezu pri potencijalnim uređenjima i interpolacijama!

I sve lošte što je predvidio da bi se moglo desiti, doista se dogodilo...eto, nije da nitko nije upozoravao...hehe
Old August 13th, 2009, 12:36 AM   #1154
BANNED

Likes (Received): 47

Quote:

U istom takvom povijesnom kontekstu , samo puno, puno, puno vrijednijem nastao je primjerice "Hass Haus".Točno nasuprot Štefansdoma! Tada, a još i danas nova vizuelna atrakcija grada, nova vrijednost... Kolko put moramo to ponavljat?!?

Često se Zagreb voli hvaliti sa srednjoeuropskim kulturnim krugom, čak si i tepa "mali Beč" i slične epitete...pa gdje su sad nestali, u ovom slučaju?
Tko kaže da Beč danas vrijedi?Kod te usporedbe misli se na stariju arhitekturu,današnja nema u sebi ništa Bečko već blakansko ,primitivno seljačko.
***** no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:39 AM   #1155
kinski_surfs
Registered User

pa kako koji dio...koliko sam ja vidio Beča, meni je jako skladno ukomponirana novogradnja, barem u centru
Old August 13th, 2009, 12:45 AM   #1156
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Likes (Received): 86

Quote:

Haas Haus je teski horor, ne kuzim uopce bit tog dizajna, osim da nagrdjuje Bec.
Sva sreca da to ruglo nije doslo do Zagreba!
http://users.ece.gatech.edu/rincon-m...s_haus231b.jpg

Zagrebackom donjem gradu treba obnova fasada, a ne njihovo rusenje. I turisti koji dodju u Zagreb ce gledati i uzivati u starom stihu Zagreba, a ne nekoj novogradnji. Zagreb treba biti "mali Bec", a pogotovo sad kad sam Bec to ne zeli.

'Cause I can't go on (Will you still love me?)
No, I can't go on (Just say you love me)
bubach_hlubach no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:48 AM   #1157
ubodna pila
ruralan

ubodna pila's Avatar

Likes (Received): 2140

ma neće tako izgledat cvjetni, ništa slično ovome u beču... biti će nekakvo tamnije stakleno pročelj, jako lijepo izgleda... barem na renderu
ubodna pila no está en línea  
Old August 13th, 2009, 12:54 AM   #1158
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Quote:
Originally Posted by bubach_hlubach View Post
Haas Haus je teski horor, ne kuzim uopce bit tog dizajna, osim da nagrdjuje Bec.
Sva sreca da to ruglo nije doslo do Zagreba!
http://users.ece.gatech.edu/rincon-m...s_haus231b.jpg

Zagrebackom donjem gradu treba obnova fasada, a ne njihovo rusenje. I turisti koji dodju u Zagreb ce gledati i uzivati u starom stihu Zagreba, a ne nekoj novogradnji. Zagreb treba biti "mali Bec", a pogotovo sad kad sam Bec to ne zeli.

Haas haus je spomenik jednog vremena od prije 25 godina i više...Hans Holein je projektant ak se dobro sjećam.
Nakon puno debate prihvaćen je...
Štos je u tome da i u Beču okolo Štefansdoma a kamoli u Zg na cvjetnom placu nema nekih ekstra vrijednih građ.
Ako bismo željeli vratit vrijednost natrag tada bi trebalo porušit sve izgrađeno u 20tom st.(i krajem 19tog) i vratit srednji vijek da katedrala može doći do izražaja...

Morate se pomiriti s tim da je gradnja na cvijetnom placu malo ili nimalo vrijedna. Nije to barok. To je novo. Možda kakvih 80 godina u prosjeku. Neadaptabilno i teško privedivo svrsi u centru grada 21 stoljeća.
Old August 13th, 2009, 12:56 AM   #1159
stric
Što me gledaš?!

stric's Avatar

Quote:
ma neće tako izgledat cvjetni, ništa slično ovome u beču... biti će nekakvo tamnije stakleno pročelj, jako lijepo izgleda... barem na renderu
Daj da i mi ostali zaljubljenici u ZG vidimo te rendere, što radiš u Večernjaku kad ih nestavljaš?
stric no está en línea  
Old August 13th, 2009, 01:21 AM   #1160
bubach_hlubach
hlubach bubach

bubach_hlubach's Avatar

Likes (Received): 86

Quote:
Haas haus je spomenik jednog vremena od prije 25 godina i više...Hans Holein je projektant ak se dobro sjećam.
Nakon puno debate prihvaćen je...
Štos je u tome da i u Beču okolo Štefansdoma a kamoli u Zg na cvjetnom placu nema nekih ekstra vrijednih građ.
Ako bismo željeli vratit vrijednost natrag tada bi trebalo porušit sve izgrađeno u 20tom st.(i krajem 19tog) i vratit srednji vijek da katedrala može doći do izražaja...

Morate se pomiriti s tim da je gradnja na cvijetnom placu malo ili nimalo vrijedna. Nije to barok. To je novo. Možda kakvih 80 godina u prosjeku. Neadaptabilno i teško privedivo svrsi u centru grada 21 stoljeća.
Ne bih se bas slozio da zgrade na cvjetnom nisu vrijedne, mozda kao zasebni primjeri nisu nekaj ekstra, no ipak koliko toliko zatvaraju nekakvu dorecenu cijelinu.....a gdje tek ova pravoslavna crkva kad im djecurlija iz novog centra doleti, pa galami.....

Ovdje treba malo intimnije atmosfere, a ne stvarati trg svjetskog glasa.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nego stvarno, ima li tko rendere?

'Cause I can't go on (Will you still love me?)
No, I can't go on (Just say you love me)
bubach_hlubach no está en línea  

Closed Thread

Tags
construction, zagreb

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules