|
|
| daily menu » rate the banner | guess the city | one on one |
|
|
#1 |
|
Gouda's Glorie
Join Date: May 2007
Location: Gouda
Posts: 6,841
Likes (Received): 85
|
Wijkontwikkeling in niet-vogelaarwijken
Beste mede-forumleden,
Ik ben van plan mijn bachelor thesis (afstudeerscriptie) te schrijven over probleemwijken in kleine en middelgrote steden die niet het predikaat 'Vogelaarwijk' opgeplakt hebben gekregen. Hoe gaan gemeenten daar mee om, hoe komen ze aan geld, welk beleid voeren ze (sociaal, fysiek of beide), wat zijn de motivaties, enz. Alles bevindt zich nog in een prille fase en ik ben me nu aan het oriënteren op welke wijken. Ik wil het in ieder geval over Oosterwei in Gouda doen, aangezien dit een van de meest bekende voorbeelden is, dicht bij huis en ik precies weet welke mensen ik daarvoor moet aanspreken. Maar ik ben op zoek naar nog een wijk (of meer) die aan de volgende voorwaarden voldoet: - Grote sociale en sociaal-economische problemen. - Geen Vogelaarwijk - In een kleine tot middelgrote stad (40.000 - 150.000). Die grens is redelijk met de losse pols bepaald, maar ik bedoel dus steden zoals Gouda, Deventer, Leeuwarden en Amersfoort. - De gemeente voert een expliciet wijkontwikkelingsbeleid met betrekking tot deze wijk. - Liefst verder geen Vogelaarwijken in de rest van de stad. Dit zodat ik beide situaties kan vergelijken, zien wat de gemeentes goed en fout doen, suggesties doen, enz. Ik heb al wat gegoogled, maar alle 'probleemwijken' die ik vind zijn toch meestal wel Vogelaarwijken. Hier is de meeste publiciteit aan gegeven en hier is het meeste geld beschikbaar om alle mooie plannen ook daadwerkelijk vorm te geven. Dus: hebben jullie nog suggesties voor een wijk? Hoeft niet per se in de Randstad te zijn; ik heb een OV-studentenkaart en redelijk veel tijd.
__________________
- |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Registered User
Join Date: Oct 2007
Location: Amsterdam & Bogotá
Posts: 187
Likes (Received): 0
|
Ik zou ff bellen of mailen naar t WWI! Daar hebben ze die Vogelaar-wijken bedacht. En vraag naar n lijstje van wijken die t predikaat net niet hebben gehaald!
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Registered User
Join Date: Jan 2008
Location: Amsterdam
Posts: 5,105
Likes (Received): 53
|
Vlissingen heeft de nodige interessante problemen en valt volgens mij in alle opzichten binnen jouw criteria.
__________________
I amsterdam Vers van youtube: Reis door de Noord/Zuidlijn tunnel [volledige versie] |
|
|
|
|
|
#4 | |
|
Registered User
Join Date: Sep 2002
Location: ODS
Posts: 6,486
Likes (Received): 95
|
Quote:
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring. |
|
|
|
|
|
|
#5 | |
|
Registered User
Join Date: Apr 2007
Location: The Hague
Posts: 4,234
Likes (Received): 59
|
Misschien kun je bij dit lijstje eens kijken:
http://www.nrc.nl/binnenland/prachtw...slechtere_wijk Quote:
|
|
|
|
|
|
|
#6 | |
|
Registered User
Join Date: Jun 2005
Posts: 4,049
Likes (Received): 2
|
Quote:
). Momenteel wordt er hard gewerkt om de wijk te verbeteren. De laagbouw is inmiddels voorzien van een nieuw uiterlijk terwijl de bewoners er grotendeels zijn blijven zitten, en de hoogbouw gaat nog tegen de vlakte (ooit).Leeuwarden heeft overigens wel een 'echte' Vogelaarswijk (Schieringen-Heechterp), maar ondanks dat die wijk wel benoemd is tot Vogelaarwijk is de echte rotte kies van de stad de Vrijheidswijk. Zelfs tot in Groningen kennen mensen deze wijk als dé probleemwijk van Leeuwarden. Niet omdat ik zelf een Leeuwarder ben hoor, maar ik denk dat deze wijk perfect aansluit bij jouw onderzoek. |
|
|
|
|
|
|
#7 |
|
Bekijk m'n vingers maar..
Join Date: Aug 2005
Location: Zwolle
Posts: 1,012
|
Kamperpoort in Zwolle is denk ik een wijk die je zoekt voor je scriptie.
Voor deze wijk is de gemeente nu bezig met het maken van plannen. Op dit moment speelt er veel over deze wijk en dat heeft al eens tot flink wat weerstand geleid bij bewoners. Je kan er vast veel informatie over vinden. De wijk ligt ook op loopafstand van het station (dat zal ongetwijfeld meespelen bij het selecteren). Hier wat meer informatie om snel een indruk te krijgen. http://www.kamperpoort.nl/wijk/2006 http://nl.wikipedia.org/wiki/Kamperpoort_(woonwijk) http://www.destentor.nl/regio/zwolle...amperpoort.ece Als je een grotere wijk zoekt of als je een meervoudige casus wil hebben, zou je Holtenbroek kunnen bekijken, maar daar zijn herstructureringsplannen al verder gevorderd. Kan handig zijn voor je onderzoek, omdat je ook resultaten kan zien. http://nl.wikipedia.org/wiki/Holtenbroek http://www.nieuwholtenbroek.nl/main/...croverview.jsp Als je nog vragen over Zwolle of de wijken hebt, zie ik het wel. |
|
|
|
|
|
#8 |
|
Registered User
Join Date: Sep 2008
Location: APELDOORN
Posts: 63
Likes (Received): 0
|
Apeldoorn: Zuid, Zevenhuizen en orden
|
|
|
|
|
|
#9 | |
|
Gouda's Glorie
Join Date: May 2007
Location: Gouda
Posts: 6,841
Likes (Received): 85
|
Quote:
![]() Voor de rest ga ik al jullie suggesties even bekijken. Ik denk dat er wel een aantal bruikbare tips tussen zitten. Maar als jullie nog aanvullingen hebben hoor ik het graag!
__________________
- |
|
|
|
|
|
|
#10 | |
|
...
Join Date: Apr 2005
Location: Emmen, NL
Posts: 1,256
Likes (Received): 0
|
Quote:
|
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Registered User
Join Date: Sep 2007
Location: Zoetermeer
Posts: 1,113
Likes (Received): 2
|
Voor jou wat dichter bij huis;
- Zoetermeer Palenstein - Leidschendam Prinsenhof en Heuvelwijk - Delft Poptahof - Leiden Groenoord - Leiden Noorderkwartier de Kooi - Leiden Zuid-West Succes met je scriptie
|
|
|
|
|
|
#12 |
|
Registered User
Join Date: May 2007
Location: Frisia
Posts: 887
|
SBS6 had een aantal jaar gelden een serie over probleemwijken waaronder
Assen Oost en de Graafsewijk Noord in Den Bosch. |
|
|
|
|
|
#13 |
|
Bekijk m'n vingers maar..
Join Date: Aug 2005
Location: Zwolle
Posts: 1,012
|
Was het niet in de Graafsewijk dat zo'n kerel opbiechtte dat hij ontucht had gepleegd met één van zijn kinderen en na het verschijnen van de aflevering op TV moest vluchten om niet door de buurt gelyncht te worden?
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
BANNED
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,990
Likes (Received): 4
|
Sterker nog, die man heeft daarna zelfmoord gepleegd.
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Zitterd veur ummer
Join Date: Jan 2003
Location: Zitterd (Sittard)
Posts: 1,390
Likes (Received): 34
|
Ik denk dat je in elke stad, ook in kleine steden dergelijke wijken aantreft. In Sittard is dat bijvoorbeeld Stadbroek, een echte volkswijk/ achterstandsbuurt met bovengemiddelde werkeloosheid, lage inkomens, en hogere criminaliteitcijfers. Toch betwijfel ik of de wijk heftig genoeg is voor je onderzoek, er zijn honderden huizen gesloopt, met name de slechtste, meest beruchtse straten en de mensen zijn verhuist naar andere huizen in de stad of omgeving. Het is nog zeker wel een achterstandsbuurt, maar geen echte probleemwijk.
In Geleen is er de Lindenheuvel, net als Stadbroek een echte oude mijnwerkersbuurt. De wijk kent een leuk, fatsoenlijk gedeelte en een gedeelte dat bekend staat als probleemgebied. De wijk grenst aan een enorm industrieterrein (chemie), kent een gemengde bevolking (veel Nederlanders maar ook veel allochtonen/ zowel jong als oud) en heeft wat problemen op het gebied van criminaliteit, werkeloosheid en dergelijke. Ik denk dat deze wijk wat beter aansluit voor je onderzoek. Lindenheuvel is van de ene kant een leuke volksbuurt, maar een gedeelte is echt een probleemgebied. Hier een paar foto's die gemaakt heb, dit zijn echt de slechte stukken van de wijk: ![]() ![]() ![]() ![]() Tussen de fabrieken en de huizen ligt maar een meter of 200. ![]() Ik krijg de formaten niet geresized, ziet wat rommelig uit, maar toch even een impressie van een probleemwijkje in een kleine stad. Wat exact het beleid is durf ik niet te zeggen, wel ligt er een plan om dit gebied flink aan te pakken. De eerste gebouwen zijn inmiddels al gesloopt, maar op het gebied van aanpak weet ik niet precies hoe het zit. |
|
|
|
|
|
#16 |
|
I (L) The Hague
Join Date: Mar 2007
Location: Enschede
Posts: 946
Likes (Received): 0
|
In Breda (valt niet helemaal binnen je 40.000 tot 150.000 eis, gezien we hier 171.000 inwoners hebben) hebben we de wijken Geeren-Noord en Geeren-Zuid. Zijn geen Vogelaar-wijken, maar staan wel in de lijst die daar aan vooraf ging met 56 wijken in Nederland. Er zijn veel nieuwberichten te vinden over deze wijken op www.bredavandaag.nl (zéér recent!) en www.bndestem.nl.
|
|
|
|
|
|
#17 |
|
Gouda's Glorie
Join Date: May 2007
Location: Gouda
Posts: 6,841
Likes (Received): 85
|
Ik overweeg nu zeer sterk om het (naast Oosterwei) over Leiden-Noord te doen, een achterstands/probleemwijk waar de gemeente actief wijkontwikkelingsbeleid voert.
Misschien is het handig om ter vergelijking nog een vergelijkbare wijk te bekijken in een gemeente die er geen of weinig beleid tegen voert. Suggesties anyone?
__________________
- |
|
|
|
|
|
#18 |
|
Registered User
Join Date: Aug 2007
Posts: 4,357
Likes (Received): 0
|
Zoetermeer Palenstein is idd aan te raden:
http://www.kei-centrum.nl/view.cfm?p...ect&item_id=19 goeie site trouwens: www.kei-centrum.nl succes! |
|
|
|
|
|
#19 |
|
Bas
Join Date: Jan 2005
Location: Leeuwarden, NL.
Posts: 9,675
|
Top 20 slechtste buurten NL.
Nou, keuze genoeg: RTL heeft zojuist de TOP 20 van de slechtste buurten van Nederland gepubliceerd. En de omschrijving die ze hierbij geven, is al net zo triest. Trouwens, bij Leeuwarden glijden ze uit, het gegeven `2004 - armste wijk van Nederland` klopt niet, dat sloeg op een naburige wijk. Maar goed, het geeft een aardig inzicht in de te kiezen wijken, die door de overheden allang zijn opgegeven.
![]() Hmm. Top 20 Slechtste buurten van Nederland, 07-02-09: 01. Kolenkit, Amsterdam 02. Pendrecht, Rotterdam 03. Oude Noorden, Rotterdam 04. Bloemhof, Rotterdam 05. Ondiep, Utrecht 06. Rivierenwijk, Deventer 07. Spangen, Rotterdam 08. Oude Westen, Rotterdam 09. Heechterp-Schieringen, Leeuwarden 10. Noord-Oost, Maastricht 11. Tussendijken, Rotterdam 12. Hatert, Nijmegen 13. Hillesluis, Rotterdam 14. Woensel West, Eindhoven 15. Overtoomse Veld, Amsterdam 16. Kanaleneiland, Utrecht 17. Schilderswijk, Den Haag 18. Poelenburg, Zaanstad 19. Tarwewijk, Rotterdam 20. Morgenstond, Den Haag Bron: www.rtl.nl |
|
|
|
![]() |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|