daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Završeni projekti

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 39 votes, 5.00 average.
Old July 8th, 2011, 02:23 PM   #2961
Mordaunt-S
Jolan

Mordaunt-S's Avatar

Likes (Received): 1399

Treba doći, da. Ovako preko tv-a mi za hokej izgleda idealna. Savršena.
Mordaunt-S no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 8th, 2011, 05:46 PM   #2962
renco
Grad heroj

renco's Avatar

Likes (Received): 23

Samo ću reći da mi imamo stadion kakvu imamo arenu-nitko sretniji od mene.
renco no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2011, 07:21 PM   #2963
Holandez
The flying Dutchman

Holandez's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Mordaunt-S View Post
Izvana je i meni fantastična, ali iznutra su mi i stožice 10 puta ljepše, ma višnjik, st. arena itd., a da ne govorim neke dvorane po europi. Ne mogu se sjetit arene gdje je po meni unutrašnjost (estetski) tako loše riješena. Možda je ona super funkcionalna al' brate nekako ružna, siromašna, asketski mi djeluje, nizak krov nekako, nadstrešnica i ostalo.

Od svih arena koje sam vidio po evropi uzevši u obzir cijenu, najyebenija iznutra mi je beogradska. Baš yebeno moćno izgleda.

Dočim izvana je zg top
frende da su stolci u zg areni postavljeni jedan do drugoga kao u bg areni(ne kažem da je ružna) kapacitet zagrebačke skače sa 15200 na 20000.

što se tiče unutrašnjosti ne kužim kaj se tamo gleda unutrašnjost dvorane ili događaj na koji se ide.

o našoj areni dovoljno govore oni koji tamo rade koncerte(mislim da su dovoljno kompetentni s obzirom da nastupaju u svim arenama po planeti) a to je da Zg arenu smatraju najaukustičnijom arenom na svijetu što je i potvđeno u strukovnim časopisima.

a što se tiče vanjskog izgleda e tu se svi mogu sakriti jer je nenadjebiva(opet kaže struka koja je arhitektima dala i pripadajuću nagradu).

i da dečki dobro došli nazad

Old July 8th, 2011, 09:12 PM   #2964
SpicyMcHaggis
Registered User

SpicyMcHaggis's Avatar

Likes (Received): 1145

Baš taj čije ime je u prvom planu se ne vraća ove sezone

Čekaju nas dakle hrpa rukometnih i košarkaških utakmica, futsal u veljači... još nek uleti neka košarka i to je to
SpicyMcHaggis no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2011, 09:00 PM   #2965
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Likes (Received): 1492

Mislim da bi ZG arena izgledala bolje za gledatelje preko TV-a kad bi se malo uredio taj veliki prostor oko borilista iliti velik razmak do tribine. Dakle, da se ili popune rupe nekakvim montaznim tribinama ili da se stavi neka lijepa podloga umjesto da gledamo goli pod. I također ograde u prvim redovima su previse upecatljive, kao da svijetle. Mozda bi bilo bolje da su u nekoj tamnijoj nijansi boje. Za kraj, nekakav LED ring bi također uljepsao dojam, ali jbg kad su stavili nadstresnicu.

Sto se tice funkcionalnosti, tu sve stima i mnogi hvale arenu. Jedina mana je kaj arhitekt nije predvidio da bi nam jednog dana mogao trebati led za hokej. A je dvorana svojom konstrukcijom naidealnija upravo za taj sport.
FredPerry no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 12:34 AM   #2966
Powers 1791
Deda vas geda!

Powers 1791's Avatar

Likes (Received): 3128

Quote:
Originally Posted by FredPerry View Post
Mislim da bi ZG arena izgledala bolje za gledatelje preko TV-a kad bi se malo uredio taj veliki prostor oko borilista iliti velik razmak do tribine. Dakle, da se ili popune rupe nekakvim montaznim tribinama ili da se stavi neka lijepa podloga umjesto da gledamo goli pod. I također ograde u prvim redovima su previse upecatljive, kao da svijetle. Mozda bi bilo bolje da su u nekoj tamnijoj nijansi boje. Za kraj, nekakav LED ring bi također uljepsao dojam, ali jbg kad su stavili nadstresnicu.

Sto se tice funkcionalnosti, tu sve stima i mnogi hvale arenu. Jedina mana je kaj arhitekt nije predvidio da bi nam jednog dana mogao trebati led za hokej. A je dvorana svojom konstrukcijom naidealnija upravo za taj sport.
Pa u Areni se je vec igrao hokey na ledu a i igrat ce se i u buducnosti!
Old July 10th, 2011, 11:55 AM   #2967
Liki
Registered User

Liki's Avatar

Likes (Received): 24

Po meni je Arena odlična, no dvije stvari bi joj dale još bolji izgled i to kada bi za vrijeme utakmica postavili na onaj prazni prostor dodatne sjedalice i iskoristili ga bolje, te joj jednostavno nedostaje onaj LED prsten između donjih i gornjih tribina. Kada bi to još napravili tada bi uistinu svjetski izgledala i iznutra. To sa LED prstenom bi se moglo riješiti i sa ugovorom s nekom marketinškom tvrtkom. Oni postave LED prsten i iznamljuju ga oglašivačima, a Arena ubire nekakvu proviziju od toga i problem riješen.
Liki no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 01:21 PM   #2968
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 354

Tako je. Treba natrpati pet redova stolaca između terena i tribina u istoj razini tako da ljudi koji su platili kartu ništa ne vide, ali da to ekipi na tv-u lijepo izgleda.

Tko je bio u prva dva reda teleskopa za vrijeme hokeja zna o čemu pričam.
dadekhr no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 02:26 PM   #2969
gljiba
šalačanin

gljiba's Avatar

Likes (Received): 100

to s teleskopima na hokeju je istina, ja sam bio u drugom redu i nisam nis vidio od klupe za igrace, morao sam se preselit gore
Old July 10th, 2011, 02:54 PM   #2970
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post
Tako je. Treba natrpati pet redova stolaca između terena i tribina u istoj razini tako da ljudi koji su platili kartu ništa ne vide, ali da to ekipi na tv-u lijepo izgleda.

Pa ako je bas tako, onda bi bilo dobro barem da stave neku lijepu podlogu da ne gledamo goli pod pun oziljaka.

Ne slazem se sa tvojim stavom da uopce nije bitan vizualan dojam.

Inace, kako u drugim dvoranama to rjesavaju? Podignu prvih par redova i onda ubace montazne tribine pod blagim nagibom.
Old July 10th, 2011, 02:57 PM   #2971
Mordaunt-S
Jolan

Mordaunt-S's Avatar

Likes (Received): 1399

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post

To je onda loše odrađen posao i kalkulacije. Tebi je normalan onoliki razmak sje-jug do tribina? Meni bogami nije, ne znam nijednu arenu u kojoj je to slučaj. U beogradu je isto velik razmak ali se ubace teleskopi sa laganim nagibom. Ne čujem da se itko žali na preglednost.
Mordaunt-S no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 03:01 PM   #2972
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Quote:
Originally Posted by Powers 1791 View Post
Pa u Areni se je vec igrao hokey na ledu a i igrat ce se i u buducnosti!
Nisam rekao da se ne moze, nego da nije 'Full Hockey nego je 'Hockey ready'

Sjeti se da je bilo dosta komplicirano sa ledom, trebalo je staviti onaj montazni led koji se obicno stavlja na stadione, pa je morao biti u NHL dimenzijama jer euro ne stane, onda je trebalo provlaciti sve one silne kablove i uređaje...

Na kraju je sve to ispalo skupo ko vrag
Old July 10th, 2011, 05:15 PM   #2973
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 354

Quote:
Originally Posted by Mordaunt-S View Post
To je onda loše odrađen posao i kalkulacije. Tebi je normalan onoliki razmak sje-jug do tribina? Meni bogami nije, ne znam nijednu arenu u kojoj je to slučaj. U beogradu je isto velik razmak ali se ubace teleskopi sa laganim nagibom. Ne čujem da se itko žali na preglednost.
Pa nije meni puno toga u ovoj zemlji normalno, ali slične stvari u ZGA su mi najmanji problem. A kad smo već kod razmaka, puno mi je ružniji ogroman razmak između terena i tribina na Poljudu, ali to izgleda nikome drugome ne smeta.

U drugim arenama ili imaju dva kompleta teleskopa ili završe sa zadnjim redom na cca 1m od partera pa imaju prostora za dodatne male teleskope. Ali su druge arene i do 2-3 puta skuplje i nisu se projektirale preko noći.
dadekhr no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2011, 02:57 AM   #2974
Oldy
Registered User

Likes (Received): 5

Nije krov nizak, opet po stoti put...
da je manje prolaza a više stolaca bilo bi bolje, ali sigurnost u slučaju nezgode dolazi do izražaja, mjesta iza golova bi trebalo popuniti, tipa rukomet i košarka...

inače neki dan sam bio u arena centru i pogled od njega prema areni je fenomenalan, nešto prelijepo sa tim raslinjem, i uređenjem, volio bih da mi je cijeli grad takav, no na žalost nije, tako da imamo još puno takvih stvari kao arena u zagrebu ne bih se puno bunio, neka nje...

p.s. da strašno mi fale ona lutanja po njoj za vrijeme gradnje, ja bi da se ponovno gradi hehe
Oldy no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2011, 12:04 PM   #2975
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Quote:
p.s. da strašno mi fale ona lutanja po njoj za vrijeme gradnje, ja bi da se ponovno gradi hehe
Bude se navodno uskoro gradila jedna dvorana za RK Zagreb u sklopu arene.

I, nadam se, nogometni stadion na Kajzerici.
Old September 4th, 2011, 09:03 AM   #2976
Boyledd
Organ nereda

Boyledd's Avatar

Likes (Received): 5235

Za Arenu Zagreb još pola milijuna kuna

Bez dodatnih financijskih ulaganja ne mogu se održavati utakmice košarkaške Eurolige. Grad Zagreb je stoga izdvojio 446.400 kuna za prilagodbu europskim uvjetima

ZAGREB Unatoč činjenici da je izgradnja Arene Zagreb koštala astronomskih 89 milijuna eura, odnosno poraznom podatku da će Grad Zagreb i država za nju na koncu platiti 210 milijuna eura, u multifunkcionalnoj sportskoj dvorani na rubu grada već danas se bez dodatnih financijskih ulaganja ne mogu održavati utakmice košarkaške Eurolige. Grad Zagreb je stoga izdvojio 446,4 tisuće kuna, kako bi dvorana bila prilagođena uvjetima koje zahtijeva Europska košarkaška federacija. Na internet stranicama gradske uprave, u odjeljku »akti gradonačelnika«, objavljen je tako »zaključak o korištenju sredstava« koji kaže: »Odobravaju se sredstva u iznosu od 446,4 tisuće kuna za podmirenje troškova izvođenja određenih tehničkih promjena – radova na preuređenju i prilagodbi dvorane Arena Zagreb prema propozicijama Eurolige«.

Novi uvjeti za dvorane

Ovaj iznos od približno pola milijuna kuna Grad Zagreb već je uplatio Zagrebačkom holdingu, koji će napraviti potrebne adaptacije. S obzirom na to da je novac doznačen iz »budžeta« Gradskog ureda za prostorno uređenje, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet, o konkretnoj vrsti radova u Areni pitali smo njegovog pročelnika Davora Jelavića. Pročelnik je ustvrdio da je Europska košarkaška federacija nedavno propisala nove uvjete za dvorane te da su zbog toga nužne i adaptacije u Areni.

– Radi se o proširenju i prilagodbi dvorane za odigravanje europskih košarkaških utakmica. U dvorani se mora mijenjati parket, a potrebni su i dopunski sigurnosni uređaji, novi koševi i tako dalje – istaknuo je Jelavić.

Dodatne informacije dobili smo od direktora Arene Tomislava Pervana, koji je napomenuo da radovi na adaptaciji Arene za košarkaške utakmice Eurolige imaju biti gotovi do početka listopada.

– Košarkaški klub »Cibona« dobio je od košarkaške federacije naputak na pedesetak stranica, a u njemu su navedeni svi uvjeti koje prostor mora zadovoljavati da bi se u njemu igrale košarkaške utakmice. Nama su poslali ono što je u našoj domeni, odnosno domeni funkcioniranja dvorane. Najprije valja reći da su promijenjene dimenzije terena, pa će se parket morati brusiti, nakon čega ćemo iscrtati nove linije i sve to prelakirati. Nekoliko zahtjeva vezano je za semafor. Zadnju minutu on mora moći odborjavati u stotinkama, što postojeći semafor ne može.

Trebaju nam i novi semafori za odbrojavanje 24 sekunde. Displeje moramo imati i u svlačionicama, moraju se nabaviti ledomati i stolovi za masažu. Malu dvoranu moramo prilagoditi da ispunjava sve uvjete za treniranje. U svlačionice i VIP salon potrebno je sataviti televizore. Bitnu stavku predstavlja i tunel za razvlačenje tako da košarkaši mogu doći do svlačionica bez opasnosti da ih netko gađa predmetima s tribine. Ovo što sam naveo najveći je i najskuplji dio radova, a tu je još i cijeli niz sitnica koje je potrebno prilagoditi - informirao je direktor Arene Pervan.

Vraćanje novca

U zaključku o dodjeli sredstava od strane Grada Zagreba navedeno je Holding u roku od trideset dana gradskoj upravi mora dostaviti izvješće o utrošenim sredstvima za izvedene radove, a u slučaju nenamjenskog korištenja novca Holding je Gradu obavezan vratiti novac u roku od osam dana od zatraženog povrata. Što se same Arene tiče, ona iz mjeseca u mjesec potvrđuje svoju reputaciju vreće bez dna, u koje će građani Hrvatske i Zagreba novac ubacivati idućih 28 godina. Dvorana će u trajno vlasništvo Grada preći tek kad Ingra od Grada uprihodi ukupno 210 milijuna eura. Ove zastrašujuće brojke najbolji su pokazatelji rezultata dvojice megalomana, gradonačelnika Milana Bandića i bivšeg premijera Ive Sanadera koji su nas u osvit recesije usrećili gradnjom monstruozno skupog sportskog objekta na rubu grada.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Zagre...-milijuna-kuna
Boyledd no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2011, 10:07 PM   #2977
SpicyMcHaggis
Registered User

SpicyMcHaggis's Avatar

Drugim riječima... ispravljaju ono što je trebalo biti napravljeno već kod izgradnje
Old September 5th, 2011, 02:35 PM   #2978
SpicyMcHaggis
Registered User

SpicyMcHaggis's Avatar

http://www.zagrebancija.com/hr-sport...ce-kuna_312820

Zagrebancija spominje dosta višu svotu.. tko tu koga..
Old September 7th, 2011, 05:12 PM   #2979
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Ne zelim zvucati kao Eraser, ali dosta toga ipak je sfusano

Meni je smijesno da jedna moderna dvorana nema te banalne stvari kao televizori u svlacionicama i vip salonima. To se sve trebalo napraviti u startu i odmah naplatiti, a ne ovako da sad kad je ulozena ogromna lova jos treba placati ogromne cifre za adaptaciju prije svakog veceg događaja.

A sto se tice semafora i ostalih peezdarija potrebnih za zadovoljavanje uvjeta, pa zar ih nije jednostavnije prebaciti iz drazenovog doma? Tamo se ionako vise ne igra euroliga, pa zasto ih se ne iskoristi umjesto da se ponovo kupuje ta ista oprema?
Old September 7th, 2011, 05:18 PM   #2980
SpicyMcHaggis
Registered User

SpicyMcHaggis's Avatar

Zato jer se u Draženovom domu igra Eurokup (Cibona (ako ne prođu EL kvale) i Cedevita) i NLB liga (Cibona i Zagreb)?

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules