daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old August 6th, 2010, 12:23 PM   #501
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Likes (Received): 7

O tramwajach to trzeba było myśleć zaraz po 1945 roku, kiedy można było znaleźć miejsce na taką linię. Pomijam rzecz jasna fakt, że wtedy nie miałby racji bytu ekonomicznego.
Nie potrzeba nam tramwajów, tylko dobrze zmodernizowanego MZK. A więc dużo nowszych autobusów, mniejszych dla rzadziej uczęszczanych tras, większych dla częstszych tras i oczywiście bardziej dostosowany w miarę możliwości rozkład jazdy dla mieszkańców.
Bilety moim zdaniem na obecnym poziomie nie są jeszcze takie drogie. W Lublinie są droższe, była nawet tam walka o utrzymanie dotychczasowej ceny i blokowanie ich podwyżek.
No i oczywiście trzeba nam jak najmniej skrzyżowań świetlnych, a gdzie to możliwe zastąpienia obecnych rondami, które również spowalniają ruch ale go nie blokują. Wtedy będzie się szybciej przemieszczać czy to swoim autem czy autobusem po mieście.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 6th, 2010, 01:15 PM   #502
radoskor89
Private Hell

radoskor89's Avatar

Likes (Received): 37

Blok na Karolówce
radoskor89 no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2010, 11:42 PM   #503
prymas
Registered User

prymas's Avatar

Likes (Received): 0

ile na Karolówce bloków powstanie?;>
prymas no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 06:55 AM   #504
michalwajdyk
ChorągiewDragońskaFredry

michalwajdyk's Avatar

Likes (Received): 8

W tym miejscu o ile mnie pamięć nie myli dwa. Oprócz tego jeszcze ma być blok z mieszkaniami socjalnymi
michalwajdyk no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 11:23 AM   #505
prymas
Registered User

prymas's Avatar

a już myślałem że jakieś osiedle powstanie w stylu Świerkowej Alei...
Są jeszcze planowane budowy bloków?;>
prymas no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2010, 09:07 PM   #506
Jiacommo
Registered User

Tramwaje

Jak ktoś kiedyś powiedział "tramwaje są doskonałą odpowiedzią na wielkomiejskie aspiracje każdego z mniejszych miast".
Ja sam często wyobrażałem sobie tramwaje w Zamościu i przyznam że to zawsze było cholernie miłe uczucie.
Czy jest to nierealne? Nie wiem czy aż nierealne, na pewno ciężkie do zrealizowania. Z drugiej strony przykładów na urzeczywistnianie rzeczy wydawałoby się niemożliwych do urzeczywistnienia przytaczać nie trzeba.
Pomarzę teraz...
Przykład Grudziądza, już niespełna 100 tys miasta, jego podejście do rozbudowy transportu tramwajowego świadczy o tym, że można realizować politykę komunikacji opartą na miejskim pociągu.
Patrząc na nasze miasto widzę dwa atuty (o wadach nie chcę nawet myśleć;-) usprawiedliwiające wprowadzenie linii tramwajowych:

1) osiowe (wygodne/nie skomplikowane) położenie miejskiej/mieszkalnej/handlowej zabudowy Zamościa wzdłuż traktu północ - południowy wschód.
2) centralne położenie Starego Miasta a więc i sporo argumentów przemawiających za ekologicznym i czystym transportem. To z kolei może być podstawą do uzyskania sporych pieniędzy na rozbudowę takiej komunikacji pod słusznym zresztą pretekstem "ochrony światowego zabytku".

Myślę, że można śmiało szukać precedensu w europejskich miastach, których substancja zabytkowa "wymusiła" uruchomienie czystej komunikacji (niekoniecznie tramwajowej)...
Nie bez znaczenia mogłoby być ożywienie samego Starego Miasta. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy UNESCO umożliwiłoby budowę tam torowiska.

No i ostatnia sprawa; przystanki autobusowe w Zamościu są właściwie ulokowane każdemu przed nosem, bez względu czy mieszka na Lubelskiej czy Okrzei. Z tramwajami jest inaczej - często się trzeba trochę na przystanek przejść. Za to na miejscu mamy już tramwaj co chwilę. Nie trzeba studiować rozkładu, wiadomo, że zaraz będzie :-)

2 linie tramwajowe załatwiają u nas sprawę.

Pozdro!
Jiacommo no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2010, 10:07 PM   #507
MKR_ZMC
Registered User

MKR_ZMC's Avatar

Likes (Received): 17

Kolejny sklep może powstać w Zamościu.
Merkury Market chce w swoim pobliżu pobliżu wybudować Galerię Merkury.. sklep wielkościowo zbliżony do Agory tylko, że z bardziej renomowanymi sklepami..
Dzisiaj w ratuszu był główpny prezes sieci Merkury...
Old August 11th, 2010, 10:06 AM   #508
mceurytos
DługoCzasowo w Łodzi

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 149

Quote:
Prezydent Miasta Zamościa działając na podstawie art. 49 ustawy z dnia 1960.06.14. Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071, z zmianami), podaje do publicznej wiadomości, że w dniach od 11 sierpnia 2010r. do 19 sierpnia 2010r można się zapoznać z Projektem „Lokalnego Programu Rewitalizacji części dzielnicy Nowe Miasto w Zamościu obejmującej Rynek Nowego Miasta z terenami przyległymi" opracowanym przez Firmę: EKO-GEO Consulting Marek Biłyk, ul. Zygmunta Noskowskiego 3/2, 20-858 Lublin.
W/w Program dostępny jest:
w wersji elektronicznej - na stronach internetowych Miasta Zamość /bip zamość/ogłoszenia/
w wersji papierowej - w Wydziale Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Ochrony Zabytków, UM Zamość, ul. Kołłątaja 1 w Zamościu (I piętro, pok. nr 3)
Ewentualne uwagi, zapytania można kierować na adres:
Wydziale Planowania Przestrzennego, Budownictwa
i Ochrony Zabytków, UM Zamość,
ul. Kołłątaja 1, 22-400 Zamość.
lub elektronicznie na adres: planowanie@zamosc.um.gov.pl
PREZYDENT MIASTA
/-/ Marcin Zamoyski
PDF: http://www.bip.zamosc.um.gov.pl/dat/...w_zamosciu.pdf

To jeszcze dodam zdjęcie z budowy "centrum handlowego vel. galerii" przy ul. Lubelskiej 40.

Last edited by mceurytos; August 12th, 2010 at 08:59 PM.
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2010, 09:26 PM   #509
nevro
Zamościanin

nevro's Avatar

Likes (Received): 26

coś z tego powstanie ale co ,to trudno jeszcze oceniać .projekt wyglądał dość znośnie choć to w gruncie rzeczy tylko kolejna handlowa blaszanka niestety
Co do programu rewitalizacji Nowego Miasta - bez wątpienia warto to ciągnąć dalej - sporo wartościowych informacji wzbogacających wiedzę o tej dzielnicy miasta , ciekawe studium . Obyśmy jak najszybciej mogli założyć wątek rewitalizacji Nowego Miasta i bezwzględnie się na nim wyżywać

Last edited by nevro; August 12th, 2010 at 09:31 PM.
nevro no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2010, 09:43 AM   #510
zamojscianin
Registered User

Trolejbusy to też ekologiczna komunikacja. Tramwai nie będzie nigdy, a na trolejbusy są większe szanse niż na tramwaje.
zamojscianin no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2010, 01:24 PM   #511
Fantom123
Est modus matulae

Fantom123's Avatar

Quote:
Originally Posted by zamojscianin View Post
Trolejbusy to też ekologiczna komunikacja. Tramwai nie będzie nigdy, a na trolejbusy są większe szanse niż na tramwaje.
Trolejbusy jeżdżą w zaledwie 4 dużych miastach w Polsce: m. in. w Lublinie. Nie wiem co się czepiliście tramwajów i trolejbusów jak ich w Zamościu nigdy nie będzie Pozdrawiam.
Fantom123 no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2010, 01:49 PM   #512
zamoscianin
Registered User

zamoscianin's Avatar

Likes (Received): 27

Quote:
Originally Posted by zamojscianin View Post
Ekologiczna w wielkim cudzysłowiu - prąd musiałby być chyba z elektrowni wiatrowych albo wodnych brany.
Zamość za mały jest aby budować skomplikowaną infrastrukturę komunikacji miejskiej a słupy i kable z pewnością nie poprawiałyby wyglądu otoczenia.
Porządne, nowe, nowoczesne i zasilane na gaz autobusy to chyba najlepsza opcja.
zamoscianin no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2010, 07:56 PM   #513
nevro
Zamościanin

nevro's Avatar

Likes (Received): 26

dajcie spokój tym bzdurom bo mam wrażenie że piszący o tramwajach i trolejbusach nie zdają sobie do konca sprawy o tym o czym piszą . To naprawdę bezsensowny pomysł więc proponuję wyciszyć tą bezsensowną dyskusję
Old August 14th, 2010, 09:23 PM   #514
Jiacommo
Registered User

Quote:
Originally Posted by nevro View Post
dajcie spokój tym bzdurom bo mam wrażenie że piszący o tramwajach i trolejbusach nie zdają sobie do konca sprawy o tym o czym piszą . To naprawdę bezsensowny pomysł więc proponuję wyciszyć tą bezsensowną dyskusję
No kolego, Olsztyn zabiera się za budowę, realizacja planów w toku. Coraz więcej miast polskich o tym myśli . Przykład Niemiec też chyba przeczy Twojemu argumentowi "pomysł bez sensu".
Dodam jeszcze jeden atut tramwajów - żywotność taboru oraz prostota budowy/naprawy silników elektrycznych.
Coś musi być na rzeczy skoro ten tramwaj tak wydaje się być potrzebny. Ja nie wiem, jestem laikiem w tej sprawie, ale pogadać chyba przecież zawsze można..
Jiacommo no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2010, 10:06 PM   #515
mceurytos
DługoCzasowo w Łodzi

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 149

To tak samo możemy "gadać" o budowie sieci metra. Wszak miasto też i na nią nie ma funduszy, nigdy nie planowało ono jak i wielka ludowa Polska i nie planuje dalej tej inwestycji.
Wcześniej pojawiały się głosy żeby MZK wyposażyć w małe autobusy a teraz budujemy linie tramwajowe. Ehh...
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2010, 11:30 PM   #516
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Jak już pisałem Zamość nie potrzebuje żadnych innych środków komunikacyjnych oprócz MZK, który byłby zmodernizowany i dostosowany do potrzeb mieszkańców i byłby jak najmożliwiej ekonomiczny (dostosowane rozkłady jazdy dla mieszkańców) i ekologiczny (autobusy na gaz, oszczędność paliwa), a więc byłby dużo bardziej wydajny.
Uważam, że ta cała dyskusja na temat innych środków komunikacyjnych jest bezsensowna dopóki miasta nie będzie na to stać (czyt. fundusze) i będzie taka potrzeba mieszkańców (póki co trzeba im takiego MZK jak napisałem wyżej), a pomarzyć zawsze można.
Old August 15th, 2010, 12:33 PM   #517
MKR_ZMC
Registered User

MKR_ZMC's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
To tak samo możemy "gadać" o budowie sieci metra. Wszak miasto też i na nią nie ma funduszy, nigdy nie planowało ono jak i wielka ludowa Polska i nie planuje dalej tej inwestycji...
Nie zgodzę się z Tobą.. W okresie komunizmu były plany odnośnie powstania metra w tym naszym Zamościu. Linia miała być przeprowadzona z Nowego na Stare.. tyle wiem..
Patrząc na obecną sytuacje na naszych ulicach to wtedy byłby to strzał w dziesiątkę..
Old August 15th, 2010, 01:16 PM   #518
MłodyWilk
внимание, сильно кусает!

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by MKR_ZMC View Post
Linia miała być przeprowadzona z Nowego na Stare
Tja, a stacja metra pewnie miała być w kazamatach? Prosiłbym o źródło tych rewelacji bo wydaje mi się że to jakaś tutejsza ubran legend.
MłodyWilk no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2010, 03:19 PM   #519
Pabloch
Zamojski patriota

Pabloch's Avatar

Quote:
Originally Posted by MKR_ZMC View Post
Nie zgodzę się z Tobą.. W okresie komunizmu były plany odnośnie powstania metra w tym naszym Zamościu. Linia miała być przeprowadzona z Nowego na Stare.. tyle wiem..
Patrząc na obecną sytuacje na naszych ulicach to wtedy byłby to strzał w dziesiątkę..
Może linii tramwajowej albo trolejbusowej, co? Bo w metro w Zamościu, to nie uwierzę. W okresie komunizmu (szczególnie przez pierwsze 20 lat) Zamość przypominał bardziej miasto-wieś, coś podobnego do Józefowa, małe miasteczko i planowanie metra w takim mieście, na tak krótkim odcinku, w okresie gdy w większych miastach był problem z wprowadzeniem takiego rozwiązania (oprócz Warszawy) było kompletną bzdurą. Dlatego wydaje mi się, że coś przekręciłeś, albo masz złe źródło wiedzy historycznej na temat komunikacji miejskiej.
Old August 15th, 2010, 03:31 PM   #520
jbudzynski
Registered User

jbudzynski's Avatar

Likes (Received): 403

Chcą produkować biomasę w Zamościu. Rezygnują z Kraśnika

Agnieszka Antoń-Jucha

Firma Polish Energy Partners chciała w Kraśniku produkować pellet ze słomy. Z inwestycji jednak zrezygnowała, ponieważ miasto za późno doprowadziłoby media do działki. Są jednak plany by fabrykę budować w Zamościu.

- Kraśnik był jedną z opcji na lokalizację zakładu – wyjaśnia Przemysław Nosek z firmy Polish Energy Partners. - Ostatecznie przesądził termin doprowadzenia mediów do działki, którą byliśmy zainteresowani. W momencie, w którym wchodzilibyśmy na działkę z budową nie byłoby tam jeszcze mediów. To byłoby dla nas kłopotliwe. Blokowałoby inwestycję.

W związku z zainteresowaniem działką leżącej w obszarze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kraśniku pod koniec lipca na nadzwyczajnej sesja Rady Miasta podjęto uchwałę o sprzedaży terenu. – Przetarg zostanie ogłoszony niezależnie od decyzji firmy. Ponieważ przetarg nie następuje pod konkretną firmę – zapewnia Zbigniew Nita, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – Oficjalnie nic nie wiemy o tym, żeby firma wycofała się.

Inwestor chciał w Kraśniku produkować biomasę w postaci pelletu ze słomy. Według planów firmy w zakładzie zatrudnienie znalazłoby 20-25 osób.

Ostatecznie firma rozważa uruchomienie produkcji w Zamościu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Budowa miałaby ruszyć w marcu przyszłego roku. – Produkcję chcielibyśmy rozpocząć we wrześniu – dodaje Nosek. Firma zainteresowana jest działką 2,7 ha.

Urząd Miasta z Zamościu nie chce mówić o efektach rozmów z inwestorem. – Cały czas trwają negocjacje. Mamy nadzieję, że firma wybierze Zamość – urywa Tomasz Kossowski, zastępca prezydenta Zamościa.

W przyszłym tygodniu urząd sprzeda pierwszą działkę na terenie strefy. – Liczy 1,2 ha. Zakład ma zatrudniać ok. 50 osób. Chodzi o branżę z zakresu logistyki i spedycji. Tylko tyle mogę w tej sprawie powiedzieć – dodaje przedstawiciel zamojskiego magistratu.

Źródło
jbudzynski no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
inwestycje, lubelskie, roztocze, strefa ekonomiczna, zamość, zamość inwestycja

Thread Tools

Posting Rules