daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Reply

Thread Tools
Old January 8th, 2012, 10:34 PM   #121
Ołbiner
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Berserker View Post
Akurat proponowane przez Ciebie rozwiązanie, polegające na wzięciu BARDZO długiej i wypakowanej na potęgę przystankami trasy kiedy alternatywą jest linia dużo krótsza i o małym nasyceniu postojami jest chyba najgorsze.
Cytując moje słowa pominąłeś, że:
Quote:
Rzeczywiście, najrozsądniej Ołtaszyn byłoby obsłużyć przedłużeniem nitki ze Ślężnej.
czyli trasą zaprezentowaną w studium.

Tylko, że:
Quote:
z jednej strony taką trasę tramwaju zaplanowano, a z drugiej pozwala się zabudowywać prywatnymi posesjami działki przy wąziutkiej Agrestowej (...), albo buduje się nowe bloki wzdłuż Obrońców Poczty Gdańskiej także uniemożliwiając w przyszłości pogodzenie ruchu samochodowego i tramwajowego na tej ulicy (uliczce).
Dlatego to co zaproponowałem to tylko moja alternatywa do raczej już niewykonalnego z w/w powodów studium. Wypakowana "na potęgę" przystankami? To jak nazwiesz niedawno uruchomioną linię na Gaj? Niestety, ale jakieś przystanki muszą być, za dobrze byś miał gdyby były tylko dwa: jeden pod Twoim domem, drugi pod pracą.

Quote:
Pisząc to jako mieszkaniec Ołtaszyna mogę powiedzieć: jeżeli powstanie koncepcja zaproponowana przez miasto prawie zawsze jadąc do centrum wybiorę tramwaj, a jeżeli powstałaby w oparciu o pomysły zbieżne z Twoimi dalej jeździłbym samochodem.
Koncepcja zaproponowana przez miasto ma raczej nikłe szanse na powstanie, bo to samo miasto nie potrafi poprawnie prowadzić polityki przestrzennej. Moja propozycja też z pewnością nigdy nie powstanie, przecież najważniejsze to wyremontować Zwycięską i skrzyżowanie z Karkonoską co już jest zaplanowane. I bardzo dobrze, ta droga to skandal. Tylko jeśli zrobią to bez pozostawienia rezerwy pod tramwaj to trzecią drogę dla niego już ciężko będzie znaleźć. Więc nie masz się czego obawiać, w dalszym ciągu Ty i mieszkańcy okolic będą mogli wybierać samochody w dojazdach do miasta i w dalszym ciagu będą dłużej jechać do Karkonoskiej niż by dojechali tramwajem na sam Rynek. Gdyby był. No, ale przynajmniej będzie można postać na nowiutkiej równiutkiej nawierzchni

Quote:
Przeciwstawiasz koncepcji umożliwiającej dostanie się do centrum w czasie ok 15-20 minut (prawie tyle samo co samochód), swoją wydłużającą ten czas co najmniej dwukrotnie.
O! To już widzę nawet badania zdążyłeś zrobić. No to w takim razie nie mam co dyskutować...

Jeszcze w ramach chwili wolnego czasu narysowałem sobie inną wersję tego połączenia, krótszą (niecałe 2km) i szybszą z klasyczną pętlą, wokół której mogłoby powstać zabudowa z handlem i usługami na parterze, takie lokalne centrum:

Wszystko zależy od tego co miasto i PKP chce w przyszłości zrobić z linią kolejową do Sobótki. Jeśli udałoby się ją wynieść na nasyp to by było najlepiej. Jeśli nie, to właśnie największym problemem jest kolizyjność z nią. Myślę jednak, że taki węzeł przesiadkowy przy południowej bramie Wrocławia (nawet pomnik przecież jest) byłby bardzo przydatny. Parkingi P+R, zabudowa biurowa w miejscu obecnej stacji i salonu, mogłoby to być miejsce zatrzymujące wiele samochodów wjeżdżających od południa.
Ołbiner no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 8th, 2012, 10:42 PM   #122
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 1235

Trzeba uwzględnić różne koncepcje skrzyżowania Wyścigowej z Karkonoską, czyli także tunel dla którejś relacji. A to oznacza, że tańsze może być wyburzenie domów za pętlą od linii ze Ślężnej.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).

Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 10:48 PM   #123
jar_007
bezrobotny

jar_007's Avatar

To ja już wam odpowie, że żadnej rezerwy pod tramwaj tam nie będzie, bo nie ma jej w studium
Old January 8th, 2012, 10:52 PM   #124
625
Administrator

625's Avatar

Jak się mówi w UM: Studium jest po to, aby je zmieniać.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).

Old January 8th, 2012, 11:27 PM   #125
Ołbiner
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by 625 View Post

Trzeba uwzględnić różne koncepcje skrzyżowania Wyścigowej z Karkonoską, czyli także tunel dla którejś relacji. A to oznacza, że tańsze może być wyburzenie domów za pętlą od linii ze Ślężnej.
Skrzyżowanie Wyścigowa/Karkonoska trzeba by przebudować, jasne. Ale czy jakieś tunele tam od razu potrzebne? Jeśli już, to bym właśnie tramwaj puścił dołem pod tym skrzyżowaniem i od razu pod linią kolejową z podziemnym przystankiem przesiadkowym. Wiadomo, podnosi to koszty, ale czy takiego miasta jak Wrocław nie stać na coś takiego? W Poznaniu podobną trasę robią na zwykłym blokowisku.

Trasa od pętli w Parku Płd. też niekoniecznie wyszła by taniej. Potrzebne tam jeszcze przebicie pod nasypem kolejowym, no i pokonanie torów w ciągu Agrestowej. Tam trzeba by wyburzać także cały ciąg świeżo budowanych posesji, wykup działek tani by raczej nie był. No i co dalej z Obrońców Poczty Gdańskiej? Tam to już zupełnie nie pomyślano o tramwaju. Tak więc jeśli miałby on dochodzić tylko do głównej krzyżówki (Agrestowa/Strachowskiego/Obr.Poczty/Zwycięska) to po drodze obsługiwałby jedynie skrajem niewielkie osiedle domków jednorodzinnych, gdzie obecne '144' w zupełności wystarczy, a przede wszystkim wjeżdża w środek osiedla. Natomiast w moim wariancie dochodzi jeszcze skrzyżowanie z Ołtaszyńską wokół ktorego cały czas powstaje nowa zabudowa wielorodzinna, rejon Belvedere Park które jeszcze dwukrotnie może się rozbudować (biura, mieszkania), no i przede wszystkim możliwość stworzenia węzła przesiadkowego z dogodnym dojazdem, miejscem na P+R i możliwością stworzenia zabudowy biurowo-handlowej wokół niego.
Ołbiner no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2012, 11:24 AM   #126
wessig
Registered User

wessig's Avatar

Likes (Received): 143

Quote:
Originally Posted by Erni79 View Post
Ołtaszanie wybierają częściej Kutrzeby, Parafialną czy Grota-Roweckiego.
Błagam, tylko nie ołtaszanie ;/ To tak dziwnie brzmi
wessig no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2012, 04:52 PM   #127
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Chyba chodzi ci o ul.Obrońców Poczty Gdańskiej i Agrestową, które stanowią granicę między Partynicami i Ołtaszynem.
Faktycznie chodziło mi o Obrońców.... Zresztą mieszkam ok 100m od tej ulicy i sam się sobie dziwie, że się pomyliłem.

Quote:
Ołtaszyńska i Zwycięska są w całości na Partynicach, więc temat dotyczy głównie mieszkańców Partynic i Wysokiej. Ołtaszanie wybierają częściej Kutrzeby, Parafialną czy Grota-Roweckiego.
Piszesz o 2 kierunkach, a nie o równoległych drogach dojazdowych, tak więc w zależności od miejsca gdzie się udają Ołtaszynianie jadą albo Kutrzeby, albo Zwycięską/Ołtaszyńską i raczej kierunek Zwycięska/Ołtaszyńska ma większe obłożenie.
Old February 23rd, 2012, 11:42 AM   #128
shadeofgray
Registered User

shadeofgray's Avatar

Likes (Received): 4

Żeby nie zginęło zacytuję koncepję poprawy przebiegu Tramwaju Plus na Kozanów z innego wątku:

Quote:
Originally Posted by PanCerWro View Post
Wiem, że teraz to sobie mogę jedynie gdybać, ale jestem ciekawy czy przy trasowaniu brano pod uwagę wystarczającą liczbę wariantów i czy dokładnie je analizowano. Skoro między przystankami "KWISKA" a "KOZANOWSKA" nie ma być żadnych przystanków, to czy nie lepiej było tę trasę poprowadzić tak:

Plusy:
- odcinek nowego torowiska od linii pilczyckiej do przystanku "Kozanowska" krótszy o ok. 800m (!), mniejsze koszty budowy
- po drodze obsłużone dwa dodatkowe przystanki
- brak konieczności wycinania zieleni na Milenijnej
- brak konieczności przebudowy skrzyżowań Legnicka/Milenijna oraz Milenijna/Popowicka
- brak konieczności mieszania w sygnalizacji na w/w skrzyżowaniach
- klimatyczny odcinek przez park

Minusy:
- niewielka wycinka w pasie alejki przez park między Lotniczą a Pilczycką
- hmm...

Możliwe, że mimo tych dwóch dodatkowych przystanków po drodze, czas pokonania odcinka pozostałby na podobnym poziomie (mniej sygnalizacji świetlnych po drodze)

Czy brano taki wariant pod uwagę? Ja widziałem tylko te warianty publikowane przez media, a wiadomo że zwłaszcza jeśli chodzi o mapki w ich wykonaniu to nie ma co za bardzo przykładać do tego wagi. Wg mnie można było ten odcinek wybudować taniej i z większą korzyścią. Bo tak prawdę mówiąc to jakie są korzyści z torowiska na Milenijnej i parkowym odcinku Pilczyckiej/Popowickiej? Zanim się doczekamy trasy od Długiej, to mogą minąć wieki i wtedy by się pomyślało o tym odcinku.

A jeszcze lepszym wariantem wg mnie było by to:

.
Głupota nie zwalnia od myślenia.
S.J. Lec
shadeofgray no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2012, 09:20 AM   #129
Atapy
Registered User

Likes (Received): 288

Jechałem ostatnio w tramwaju przyklejony do tablicy reklamowej, na której była mapka ze zmianami w komunikacji w związku z otwarciem linii tramwajowej na Kozanów i mam kilka przemyśleń na ten temat:

1) Na Legnickiej między Kwiską a Placem Strzegomskim nie będzie żadnej dziennej miejskiej linii autobusowej. W związku z tym mamy rodzieloną komunikację tramwajową i autobusową na rónoległe ciągi, co na pierwszy rzut oka wydaje się rzeczą sensowną. Niestety, jak to we Wrocławiu, dziabeł tkwi w szczegółach i sami wiemy, że tak kolorowo nie jest. Co ciekawe na przystanku Kwiska w kierunku Centrum postawiono słup na wyświetlacz dla... linii 607 i trzech nocnych. Nie chcę powiedzieć, że przystanek nie powinien mieć wyświetlacza, ale przy takiej zmianie układu linii myślę, że w pierwszej kolejności przydałby się gdzie indziej.

2) Skoro wszystkie (prawie) linie autobusowe na "węzełku" Kwiska będą jechać z Na ostatnim groszu na Wejeherowską, to możnaby pomyśleć o całkowitym zintegrowaniu ich z tramwajami i przełożenia przystanku autobusowego w kierunku Gądowa. Co by trzeba było zrobić:
- usunąć balustradę z między torów (zostaje niesymetrycznie położony krawężnik po stronie obecnego przystanku wspólnego, można dołożyć drugi z drugiej strony),
- przedłużyć peron do toru prowadzącego do Protramu + przejście dla pieszych przez torowisko na drugim końcu (czyli zrobić przystanek podwójny),
- żeby umożliwić wyjazd autobusom z przystanku wspólnego, zamiast pasa zieleni między przystankiem a pasem do skrętu w lewo w ulicę Na ostatnim groszu, zrobić nawierzchnię jak na jezdni żeby autobus jechał na wprost na skrajny lewy pas do skrętu w lewo (tam jest problem taki, że trzebaby lekko przebudować sieć trakcyjną prowadzącą do Protramu, bo na tym trawniku stoją obecnie 2 lub 3 słupy).

Ponieważ linia 140 jako jedyna skręca na skrzyżowaniu w prawo w Milenijną, to mogłaby mieć problem z przebiciem się przez 3 pasy na krótkim odcinku (nawiasem mówiąc, teraz pobodny problem ma kilka innych linii). Rozwiązaniem mogłaby być zmiana trasy, tzn. odwrócenie petli, żeby z Mostu Milenijnego nie skręcała w Popowicką-Wejherowską-Legnicką, tylko odwrotnie: Milenijna-Legnicka-węzeł Kwiska-Wejherowska-Popowicka-Milenijna. Myślę, że dla pasażerów zmiana ta nie miała kompletnie znaczenia.

Integracja tego węzła mogłaby być dobra chociażby ze względu na zmianę trasy linii 122. Padały tu zarzuty, że mieszkańcy Kuźnik po raz kolejny stracili i nie mogą dojechać teraz do miejsc wzdłuż Legnickiej, do "Rynku", mają dłużej do Centrum (naokoło przez Popowice i Szczepin) itd. Gdyby jednak można było przesiąść się wygodnie i bez zbędnego chodzenia na tramwaj w obu kierunkach, to jest to rozwiązanie całkiem niezłe. Sam korzystałem z podobnego przez jakiś czas, co prawda nie we Wrocławiu, ale wiem, że to działa. Częstotliwość tramwajów na Legnickiej będzie teraz naprawdę imponująca (i to w wielu różnych kierunkach), dużo wyższa niż częstotliwość kursowania autosudów, więc czas przesiadki nie będzie duży. Inna sprawa, że tego typu rozwiązanie jest też niejako zastępstwem dla pasażerów z Gądowa za likwidowane E.

3) Nie rozumiem zmiany trasy linii 126. Rozumiem, że chciano zapewnić obsługę ulicy Bajana od środka, ale za to zabrano autobus z Balonowej i, co gorsze, węzła Kwiska. Pytanie, czy obsługa Bajana od środka, na którą ciąży z jednej strony przystanek tramwajowy na Lotniczej, a z drugiej autobusowy na Bystrzyckiej, jak warta tej zmiany. W zamian za to można rozważyć udrożnienie dla autobusów ulicy Tańskiego, która przylega bezpośrednio do osiedla. Oznacza to skrócenie drogi dojścia do przystanku o co najmniej 50 m (szerokość niezagospodarowanego pasa terenu między Tańskiego o Bystrzycką), przeniesienie przystanku w bardziej przyjazne (szczególnie po zmroku) miejsce przy osiedlu, a nie między nieużytkami a torami kolejowymi i "wyprostowanie" dla autobusów dwóch skrzyżowań, które są dosyć ciasne, wymagają redukcji prędkości i obniżają prędkość handlową. Widziałem też, że często skrzyżowanie z Chociebuską zatyka się z powodu zamykania przejazdu kolejowego, a autobusy stoją przed nim mimo, że jadą tak naprawdę wzdłuż torów. Do obsługi Bajana od środka można ewentualnie rozważyć przedłużenie wspomnianej linii 140 z Kwiskiej. Rozwiązuje nam się wtedy sam problem opisywany wyżej. Dla samej Bajana linia ta nie miałaby wielkiego znaczenia, bo to tylko 1 kurs na godzinę, ale to zawsze 1 kurs więcej w południowej części Gądowa, które traci na liwkidacji linii E.

4) Zauważyliście, że superwęzeł przesiadkowy na Placu JPII ma poważną wadę w postaci tego, że nie dojeżdżają do niego linie 103 , 403 i 435? Po zmianach dla 403 nie ma to znaczenia, ale 103 i 435 powinny bezwzględnie dojeżdżać do węzła. Bo co to za węzeł przesiadkowy, jeśli jedna z linii, dla której został stworzony, kończy trasę kilkaset metrów wcześniej? Inna sprawa, że żeby zapewnić możliwość zawrócenia autobusu z przystanku trzeba zrobić jakąś śluzę lub przedfazę. Skorzystałyby jednak z tego też autobusy jadące prosto na Ruską (132, 142), bo mogłyby przed samochodami przekroczyć 3 pasy i wjechać na PAT.

5) Linia K na przystanku Rynek: z tego, co pamiętam, to w kierunku Gaju korzysta ze wspólnego przystanku z tramwajami. Ponieważ została jedyną linią autobusową na Kazimierza i na dodatek jedzie w kierunku, w którym jest już wspólny przystanek, możnaby zintegrować ją też w tym drugim kierunku. Trzeba ją tylko wprowadzić na torowisko jeszcze przed skrzyżowaniem z Ruską, dlatego trzebaby zabudować kilkadziesiąt metrów jednego toru tramwajowego. Na przystanek wjeżdżałaby z tramwajami. Nie wiem jak tam jest z integracją dalej w kierunku Placu Staszica (m.in. na przystanku Pomorska), ale wszystkie torowiska są zabudowane i myślę, że można spokojnie wyznaczyć PAT dla linii 134, 142 i K.

Jak widzicie, wszystkie moje propozycje dotyczą integracji komunikacji autobusowej z tramwajową. Układ komunikacji autobusowej od przyszłego tygodnia się mocno uprości, będzie mniej tras dublujących się z tramwajami, dlatego ważne są punkty styczne tych dwóch systemów. Integracja przede wszystkim, więc bardzo istotne stają się jak najwygodniejsze przesiadki. Szczególnie, że doprowadzić może to do uproszczenia całego systemu kominikacji miejskiej i zwiększenia jego czytelności przez zmniejszenie liczby przystanków (autobusy i tramwaje odjeżdżają z tych samych przystanków, a nie rozrzuconych po różnych stronach ulicy, różnych wlotach skrzyżowania itd).

Zastanawia mnie też to, jak ITS będzie rozpoznawał i traktował autobusy na PAT, np. na Kwiskiej?

--------------------------

Druga sprawa: powtarzacze sygnałów na przystankach tramwajowych. Już wiem, że to Wrocławiu "da się". Powtórzone sygnalizatory nastawienia zwrotnicy są na przystanku Świdnicka w kierunku GD.

Last edited by Atapy; March 28th, 2012 at 10:30 AM.
Atapy no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 12:19 PM   #130
FraQ
czyt. FrąQ

FraQ's Avatar

Likes (Received): 57

Dziś wpadłem na taki pomysł, że można było by doprowadzić tramwaj na Bielany.

Może inwestycje mogły by dofinansować Kobierzyce w końcu są w czołówce najbogatszych gmin w Polsce i taki tramwaj był by w ich interesie.

I tramwaj pociągnięty do Akademii Medycznej

kolejna opcja łączy też Szpital Wojskowy i prowadzi do torowiska na Ślężnej.
FraQ no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 12:42 PM   #131
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Byłeś na ulicach przez które ciągniesz tramwaj / kreskę w programie graficznym*?
* niepotrzebne skreślić

PS. Moim faworytem jest tram przez środek szpitala. To jest dopiero skomunikowanie!
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW Kanada - architektura współczesna
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru
zajf está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 12:50 PM   #132
jan_niezbedny
Registered User

jan_niezbedny's Avatar

Likes (Received): 91

Napisz sto razy na tablicy:

"Na południe od Wrocławia NIKT z busiarstwem nie wygra." Tam prawie każdy ma samochód, a kto go nie ma, dojeżdża busami, bo tak jest najszybciej i najtaniej. A, biorąc pod uwagę plany miasta odnośnie al. Karkonoskiej, niedługo będzie jeszcze szybciej. To tak w ramach ograniczania ruchu na drogach wjazdowych do miasta. :P

I z tego m.in. powodu nie zostanie przywrócona do ruchu pasażerskiego trasa Wrocław Klecina - Sobótka.

Ale powiem Ci, że Twój pomysł jest tak totalnie oderwany od rzeczywistości, że możesz nim żywo zainteresować biuro propagandy Ratusza.
jan_niezbedny no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 01:01 PM   #133
skansen
Lover Silesia

skansen's Avatar

Likes (Received): 769

Do mnie trafiają szczególnie te "łuki" pod kątem 90 stopni.
@Jan - Biuro Propagandy Ratusza
Obcowanie ze mną zawsze było, i także dzisiaj jest, dosyć trudne dlatego, iż z reguły dążę do dyskusji, starcia, staram się prowadzić rozmowę w ten sposób aby była ryzykowna, czasem nawet nieprzyjemna, żenująca, niedyskretna, gdyż to wciąga w grę osobowość zarówno moją, jak mego partnera. Rozmowa uprzejma, spokojna, delikatna, taka jaką się zwykle uprawia w kołach literackich, wydawała mi się zawsze czymś śmiertelnie mdłym i niegodnym ludzi bardziej rozbudzonych pod względem duchowym. [Gombrowicz W., 1961 r., Wspomnienia polskie]
skansen no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 01:02 PM   #134
FraQ
czyt. FrąQ

FraQ's Avatar

Likes (Received): 57

na gaju wejdzie spokojnie.
Ten na bielany gorzej. Gdyby szedł tą trasą, którą narysowałem to trzeba było by uciąć sporo ogródków przed domem, ale lepsze to niż miał by iść pustym polem.

skansen to tylko kreska wiadomo, że musiały by być łagodniejsze

edit: pomyłka powinno być tak

po lewej stronie pod tym czymś dla? (karetek?)

Last edited by FraQ; April 11th, 2012 at 01:21 PM.
FraQ no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 01:20 PM   #135
Salvator
pingwin dokątowy

Salvator's Avatar

Likes (Received): 8

Wiesz, że postulujesz tramwaj a nie ścieżkę dla rowerków dziecięcych? Bo po rysunkach tego nie widać niestety.
Salvator no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 03:31 PM   #136
Sulej
Wrocławianin

Sulej's Avatar

Likes (Received): 116

Połączenie ze Ślężną nie ma najmniejszego sensu. Jedyna możliwa do realizacji koncepcja tramwaju do Akademii Medycznej to ta biegnąca Borowską od Glinianej. Tylko, że ją miasto obcięło i wybrało tramwaj na Gaj od strony Bardzkiej.
Old April 11th, 2012, 04:49 PM   #137
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 1567

Ta linia od Gaju do Ślężnej jest bez sensu- tam w pobliżu nadal jest tramwaj(mało ludzi w zasięgu-trasa idzie przez terenty zielone) a budowa koło AM jest niemożliwa- np. jest lądowisko dla śmigłowców i nie wyobrażam sobie linii tramwajowej i sieci obok tego. Lepiej wydać kasę na przedłużenie linii na południe od obwodnicy kolejowej i podciągnąć tramwaj na Ołtaszyn-chyba pisałem-wzdłuż Karkonoskiej(od Przyjaźni) i następnie w Zwycięską-na prawdę sporo ludzi jest w bliskim zasięgu tramwaju, nie trzeba ,,przebijać się " przez wiadukt kolejowy i koszt inwestycji nie byłby za duży(wystarczy porównać ile wydano za kilka km na Kozanowie) no i Unia w przyszłym budżecie chętniej dołoży na torowisko+ tramwaje dedykowane na tę linię niż na budowę mega niepotrzebnego węzła (Karkonoska/Zwycięska).
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2012, 06:09 PM   #138
vulevu
Registered User

vulevu's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by FraQ View Post
I tramwaj pociągnięty do Akademii Medycznej
Raczej mało osób jeździłoby z centrum/PKP/PKS do szpitala via Hubska, Bardzka, Świeradowska?
vulevu no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2012, 08:12 AM   #139
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by jan_niezbedny View Post
Napisz sto razy na tablicy:

"Na południe od Wrocławia NIKT z busiarstwem nie wygra." Tam prawie każdy ma samochód, a kto go nie ma, dojeżdża busami, bo tak jest najszybciej i najtaniej.(...)
Bzdura. Na Ołtaszynie poza dzieciakami prawie każdy ma samochód nie z powodu busiarstwa czy umiłowania do motoryzacji, a zwyczajnie z powodu właśnie tragicznej komunikacji. Nie dość, że wszystkie te osiedla tak na dobrą sprawę obsługuje jedna linia 113 (112 nie ma co nawet liczyć), to jeszcze na wyścigowej stoi w korkach, bo być może tym razem po raz pierwszy od uruchomienia linii ktoś na tej ulicy wsiądzie lub wysiądzie. Nawet i bez tego w porywach jeździ co 15 minut, co przy obsłudze kilku osiedli po ok 12 tys ludzi zmienia autobus w puszkę sardynek, a oczywiście przegubowce nie stanowią większości floty na 113.

Przedłuż linię tramwajową ze Ślężnej na Ołtaszyn (jak to było w nierealnych planach miasta), a sam pierwszy zostawię auto w domu jadąc do miasta.
Old April 12th, 2012, 09:55 AM   #140
625
Administrator

625's Avatar

A co sądzicie o zrobieniu w końcu linii Borowska > Grota? Jest miejsce?

Reply

Tags
wrocław

Thread Tools

Posting Rules