daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Sjeverna i Središnja Hrvatska

Sjeverna i Središnja Hrvatska Northern and Central Croatia: Varaždin, Čakovec, Karlovac, Kutina, etc.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old March 17th, 2009, 01:49 AM   #21
cross
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Banjalučanin View Post
Zašto se ovdje osjećam prozvanim...
Ne, ti si bio Banjaluchanin, ali si nedavno promijenio ime, jel' tako?
cross no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 17th, 2009, 02:03 AM   #22
Banjalučanin
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by cross View Post
Ne, ti si bio Banjaluchanin, ali si nedavno promijenio ime, jel' tako?
Šta ćeš, bio sam prinuđen... Zbog toga se ovako i osjećam.
Banjalučanin no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2009, 12:33 PM   #23
rosulje
haker

Likes (Received): 40

vidi ekipe,hvala momci.
ali mislim da vrijeme da sad bjelovarčani preuzmu stvar u svoje ruke.

baš ste škrti na slikama ko da ste iz podravine
rosulje no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2009, 01:26 PM   #24
rosulje
haker

Gradonačelnik potpisao ugovore o stipendiranju srednjoškolaca

Romska nacionalna manjina obratila se Gradu Bjelovaru sa zahtjevom za dodjelu stipendija učenicima romske nacionalne manjine koji polaze srednju školu. Pri razmatranju zahtjeva Grad Bjelovar je vodio računa o socijalnoj kategoriji obitelji čija djeca polaze srednju školu, te je Gradsko poglavarstvo Grada Bjelovara 5. ožujka 2009. godine donijelo Odluku o dodjeli stipendija Grada Bjelovara za školsku godinu 2008/2009. za petero učenika romske nacionalne manjine.

Gradonačelnik Grada Bjelovara Antun Korušec je u utorak, 10. ožujka 2009. godine potpisao ugovore o stipendiranju srednjoškolskih učenika romske nacionalnosti na području Grada Bjelovara sa učenicima i njihovim roditeljima/skrbnicima.

Stipendije su dobili:

1. Daniela Huseinović Trgovačka škola
2. Dragana Huseinović Trgovačka škola
3. Daniel Đurđević Trgovačka škola
4. Mira Đurić Medicinska škola
5. Nikolina Vinković Ugostiteljska i prehrambena

Mjesečna stipendija iznosi 400,00 kuna i dodjeljuje se za 10 mjeseci tijekom godine. (4.000,00 kuna godišnje po učeniku). Korisnik stipendije dužan je svake godine donijeti potvrdu o redovnom upisu u narednu godinu, kao uvjet daljnje isplate stipendije. Stipendija je nepovratna pod uvjetom da korisnik stipendije završi srednju školu. Nakon završetka školovanja korisnik mora dostaviti Gradu Bjelovaru svjedodžbu o završnom ispitu.

U slučaju neispunjenja obveza iz Ugovora korisnik stipendije ima obvezu vraćanja ukupnog iznosa stipendije koji se može platiti u obrocima.

Grad Bjelovar je do sada davao stipendije samo studentima i ovo je prvi puta da Grad Bjelovar daje stipendije srednjoškolcima romske nacionalnosti.
Old March 18th, 2009, 01:03 PM   #25
rosulje
haker

Prorektor sveučilišta Modena i Reggio Emilija u Gradu Bjelovaru

U utorak, 17. ožujka 2009. godine gradonačelnik Grada Bjelovara Antun Korušec sa suradnicima primio je prorektora sveučilišta Modena i Reggio Emilia prof. Luigija Grassellija, predsjednika tvrtke Cormo Demosa Salardija i direktora neprofitne organizacije Boorea Stefana Campanija.

U sklopu za srijedu predviđenih razgovora na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, vezanih za međusveučilišnu suradnju, gosti iz Italije u utorak su posjetili Bjelovar, inicirajući suradnju studija mehatronike u Bjelovaru i Modeni.

Nakon razgovora, gosti iz Italije posjetili su prostor Nastavnog centra Bjelovar te budući prostor Visoke tehničke škole.
Old March 18th, 2009, 01:05 PM   #26
rosulje
haker

pa ne moguće da nema nikoga iz BJ?

pomisliće ljudi da sam rođeni bjelovarčanin,a niđe veze

samo sam bio više puta i iznenadio se gradom.

Last edited by rosulje; May 22nd, 2011 at 05:36 PM.
Old March 18th, 2009, 08:12 PM   #27
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 931

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post
Malo sam skeptičan po pitanju izgradnje ovog ogromnog Peveca jer je Pevec u krizi i već su stotine radnika dobile otkaz,a brojni proizvodi su im na ogromnim sniženjima.Očito im je voda došla do grla.
elaboriraj ovo s otkazima. ja ti mogu jamčiti da nitko nije dobio izvanredni otkaz. centar se i dalje gradi, iako usporeno jer su srezana kreditiranja zbog hajke koju je dignuo business.hr, a taj, najvećim dijelom lažan, članak je nanio puno štete Pevecu.
Quote:
Originally Posted by cross View Post
X-type, koja će crkva postati bjelovarskom katedralom?
nadam se niti jedna jer nam baš i ne treba ta biskupija. a nećemo li imati izbora - onda Terezija.
Old March 19th, 2009, 01:37 AM   #28
Banjalučanin
BANNED

Likes (Received): 1

Kakve su ovo foke po ulici?
Banjalučanin no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2009, 07:31 AM   #29
Mali
Life is life.

Mali's Avatar

Likes (Received): 18

Doista fin grad. Lijepo uredjen i cini se ovako sa slika prijatan za zivot.

République du Mali

Republic of Mali
Un peuple, un but, une foi.
Mali no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2009, 11:16 AM   #30
rosulje
haker

Quote:

ja mislim da su to kitovia po ulici su vjerovatno zbog djece.

znaš ono da ne ulaze u fontanu kad imaju na ulici.

Last edited by rosulje; May 22nd, 2011 at 05:37 PM.
Old March 19th, 2009, 11:17 AM   #31
rosulje
haker

Quote:
Originally Posted by Mali View Post
Doista fin grad. Lijepo uredjen i cini se ovako sa slika prijatan za zivot.
i ja tako mislim
Old March 19th, 2009, 11:20 AM   #32
rosulje
haker

Quote:
Originally Posted by Stipson View Post

Malo sam skeptičan po pitanju izgradnje ovog ogromnog Peveca jer je Pevec u krizi i već su stotine radnika dobile otkaz,a brojni proizvodi su im na ogromnim sniženjima.Očito im je voda došla do grla.
ja nisam skeptičan.

imaju pevci para i sumnjam da će u svom kraju napraviti glupost od TC.

Last edited by rosulje; May 22nd, 2011 at 05:37 PM.
Old March 19th, 2009, 01:09 PM   #33
rosulje
haker

Vježba evakuacije učenika iz nove zgrade srednjih škola

Sukladno Odluci ravnatelja škole o provođenju praktične vježbe evakuacije, 18. ožujka 2009. godine sa početkom u 11.05 sati održana je vježba evakuacije učenika i djelatnika Ekonomske i birotehničke škole i Komercijalne i trgovačke škole Bjelovar.

Cilj vježbe bila je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja za slučaj izvanrednog događaja Ekonomske i birotehničke škole i Komercijalne i trgovačke škole u Bjelovaru. Osim osposobljenosti djelatnika i polaznika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija i valjanosti predviđenih pravaca evakuacije, kontrolirana je ispravnost vatrodojavnog sustava i brzina intervencije žurnih službi, te potreba mijenjanja Plana evakuacije kako bi postao još operativniji.

U vježbi je sudjelovalo 500 učenika i djelatnika obiju škola, Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Bjelovar i Javne vatrogasne postrojbe grada Bjelovara, koja je demonstrirala brzu navalu gašenja požara u zgradi, te spašavanje unesrećenih s visina pomoću auto ljestve. Vježba je završena u 11.25 sati, povratkom učenika u svoje učionice.

Područni ured za zaštitu i spašavanje bio je angažiran oko izrade elaborata za vježbu i usklađivanja sudionika, te prijema priopćenja o požaru na broj 112. Vježba je obavljena bez prethodne najave žurnim službama, a analizom koja je uslijedila izraženo je zadovoljstvo prikazanim načinom provedbe evakuacije učenika i angažiranjem vatrogasne postrojbe, uz uočen problem nedjelotvornog sustava za dojavu požara, te slabu čujnost alarma u učionicama.

Ove godine u planu je provedba još nekoliko vježbi evakuacije učenika iz škola, a želja je da se korisnici svih javnih objekata, posebice škola, ovakvim vježbama samostalno i redovno pripremaju za neželjene situacije.
Old March 19th, 2009, 06:12 PM   #34
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Quote:

Quote:
Originally Posted by rosulje View Post
ja mislim da su to neki kitovia po ulici su vjerovatno zbog djece.znaš ono da ne ulaze u fontanu kad imaju na ulici.
točno, to su kitovi. riječ je o dosta apstraktnoj fonatni izgrađenoj prije jedno 4-5 godina. khm, trebao bih malo proguglati koji umjetnik je autor. inače, naziv fontane je "Povratak panonskih kitova" i asocira na nekadašnje Panonsko more na ovim prostorima i svrha joj je totalna apstrakcija jer je BJ izrazito kontinentalni grad bla bla bla da sad ne duljim. klinci se obožavaju penjati po tim kitovima
Old March 19th, 2009, 06:57 PM   #35
rosulje
haker

Znači, pogodio sam.Bravo,ja

Last edited by rosulje; December 17th, 2010 at 10:59 AM.
Old March 19th, 2009, 08:37 PM   #36
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

evo, natjerali ste me za par brzopoteznih. nadam se da ću s vremenom uspjećno odrađivati tematske skupine fotki. dakle, ovo je nabrzake onak par sličica. opaska: antitalent sam za fotografiju tak da imaju više prezentacijsku nego umjetničku vrijednost.

centralno mjesto u gradu, Trg Eugen Kvaternika i najprepoznatljiviji motiv grada - paviljon na sredini parka na trgu.

pogled na crkvu Svete Terezije iz parka

Gradska uprava. nekad je ovo bila vojarna (jedna od njih). vojska ju je napustila negdje u 80ima i otad je zgrada propadala da bi se prije 8-9 godina počela obnavljati prema originalnim projektima. konzervatori su bili neumoljivi i nisu dopuštali niti najmanja odstupanja od prastarih projekata i originalnog izgleda. u zgradi je danas gradska uprava i fakultet

također jedna od ljepših zgrada - zgrada Croatia osiguranja. kad bi sve zgrade u gradu bile u ovakvom stanju, bilo bi fantastično,

do nje se nalazi zgrada gradske kavane, danas poznatija kao DM kavana nije uopće popularno mjesto, otprilike kao i zagrebačka - pomalo kultna, ali bezveze.

a između njih na ulazu u Ulicu Vatroslava Lisinskog se nalaze famozni kitovi desno se vidi preuređenje terase gradske kavane koja je nekad bila superpopularna. nadam se da će biti nakon ovog preuređenja isto
Old March 19th, 2009, 08:38 PM   #37
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Ulica Vatroslava Lisinskog (s polovice)

u njoj se nalazi i hotel Central (možda su ga preimenovali u Turist, ne znam) koji se također preuređuje

gradski korzo prema sjeveru...

...i prema jugu

na južnom početku korza je ovo fantastično zdanje koje blista u svojoj oronulosti i socijalističkom dizajnu. a to zdanje se zove "neboder" i dominira gradom.

a prekoputa nebodera je ova prekrasna zgrada na začelju korza s južne strane - zgrada Gimnazije. meni je uz Mimaru to najljepša zgrada u Hrvatskoj.

ovo je zgrada željezničkog kolodvora na Trgu kralja Tomislava. pored željezničkog nalazi se autobusni kolodvor kojeg ću obraditi kad ću se pozabaviti gradskim ruglima, gdje će zasigurno zauzimati centralnu poziciju.

Ulica Matice hrvatske

Bjelovar je poznat po svoje 2 četvrti vila. vile su, nažalost, danas poprilično ofucane. ovo je jedna od četvrti vila i tipična ofucana stara vila u njoj.

međutim, kad se ima para, onda se stara ofucana vila pretvori u prekrasno mjesto za život, poput ove poznatog bjelovarskog ginekologa. kut je poprilično loš jer mi je malo neugodno slikati privatne objekte i njihove detalje

nedavno obnovljena ulica J. J. Strossmayera

i za kraj ovog brzog fotografiranja - stražnji dio zgrade suda.

općenito, grad je poprilično zatrovan oronulim starim zgradama pomiješanima sa socijalističkom arhitekturom. srećom, te su zgrade pomiješane s lijepim obnovljenim zgradama. jedino je problem što čim vas nešto oduševi, odmah iza ugla pronalazite nešto što vas spušta na zemlju.
Old March 19th, 2009, 09:12 PM   #38
rosulje
haker

@x-type - svaka čast na slikama!J. J. Strossmayera je prije bila ulica za parkiranje,ako se nevaram?sad je super šetalište.jel imaju u planu gradski korzo srediti na fazon J. J. Strossmayera? slike su odlične i grad mi se sviđa.
Old March 19th, 2009, 09:17 PM   #39
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

bila je slijepa ulica i uvijek bi se u nju natiskalo gomilu auta jer je teško prešetat do samog centra, pa kad bi se to uhvatilo okretat, strava. korzo neće preurediti tako jer je preširoko da se poploči ovim kockama, ali su na jednom dijelu popločili ove nogostupe sa strane tim kockama. vjerojatno će s vremenom svi ti pokrajnji nogostupi dobiti kocke, a središnji dio bi jako bilo dobro prevući novim asfaltom
Old March 19th, 2009, 09:29 PM   #40
rosulje
haker

Quote:
Originally Posted by x-type View Post
bila je slijepa ulica i uvijek bi se u nju natiskalo gomilu auta jer je teško prešetat do samog centra, pa kad bi se to uhvatilo okretat, strava. korzo neće preurediti tako jer je preširoko da se poploči ovim kockama, ali su na jednom dijelu popločili ove nogostupe sa strane tim kockama. vjerojatno će s vremenom svi ti pokrajnji nogostupi dobiti kocke, a središnji dio bi jako bilo dobro prevući novim asfaltom
kako ti kažešsamo bi još trebalo renovirati te stare zgrade i vile.željezničku bi trebalo renovirati,a pogotovo stare stanove u njima.imam prijatelja živi na željezničkoj u toj plavoj zgradi.

nemogu renovirati kad je zgrada pod vlasništvom grada.

Last edited by rosulje; May 22nd, 2011 at 05:38 PM.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules