daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Prishtina

Prishtina Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old February 24th, 2012, 12:49 AM   #361
Driti_London
Registered User
 
Join Date: Jul 2010
Location: Prishtina/London
Posts: 388
Likes (Received): 152

Dukej se punimet po vazhdonin, dritaret ishin vendose ne kete Bllokun e pare nga rruga.

Driti_London no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 11:41 AM   #362
Rrenimi
Registered User
 
Rrenimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 603
Likes (Received): 79

Quote:
Originally Posted by Driti_London View Post
Dukej se punimet po vazhdonin, dritaret ishin vendose ne kete Bllokun e pare nga rruga.

paskan hec punimet me rritem te lart ... Ishalla vjen nje termet dhe e shemb ket objekt, se nuk besoj se do te perfundon ky Objekt ne 20 vitet e ardhshme...! Eshte shqetsim shum i madh se si nisin punimet dhe nuk perfundojn.
Rrenimi no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 03:38 PM   #363
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Rrenimi View Post
paskan hec punimet me rritem te lart ... Ishalla vjen nje termet dhe e shemb ket objekt, se nuk besoj se do te perfundon ky Objekt ne 20 vitet e ardhshme...! Eshte shqetsim shum i madh se si nisin punimet dhe nuk perfundojn.
Shume je destruktiv po nuk po e kuptoj pse.

Ku pe din ti qe kane me kalu edhe 20 vjet dhe ky objekt nuk ka me perfundu?
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 04:37 PM   #364
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,438
Likes (Received): 51

...

Last edited by UserFree; February 24th, 2012 at 05:04 PM.
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2012, 11:46 PM   #365
Rrenimi
Registered User
 
Rrenimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 603
Likes (Received): 79

Quote:
Originally Posted by Buki

Shume je destruktiv po nuk po e kuptoj pse.

Ku pe din ti qe kane me kalu edhe 20 vjet dhe ky objekt nuk ka me perfundu?
Qfarė mendimi me pas, kur eshte nje vend se fillojn ndertimet dhe shkon ma shumė se 5 vjet deri kur te perfundon nje Objekt. Kqyri Objektet e Tragtisė ne Arberi ato kan fillu se 3 a apo gati 4 vjet dhe ku jan punimet! Tash jan kry pak a shum! Kjo eshte shqetsuese qysh munden per nje objekt te fjesht me punu mbi 3 - 4 vjet. Ti nese nuk e sheh shqetsuese ket gje mu nuk me intereson, por une kam qef valla me pa tu ndertu prishtina por ku po e sho si po hecin projektet atje pom vjen shum keq se pa ja nisin me ndertu. Ashtu eshte edhe ENK projekti. Ja kan nis me ndertu me 2010 nese nuk jam gabim, tash eshte 2012 edhe halla nuk i kan perfundu katet nen Dhe...! Nese punojn edhe ata me ket rritem te ngadalt edhe 50 vjet nuk do te kryhet. Nuk eshte mir per imazhin e Prishtinės me ja nis mi ndertu dhe mi lan ne gjys. Por shpresoj se jam gabim dhe punimet kryhen SHUM shpejt!
Rrenimi no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2012, 12:17 AM   #366
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Quote:
Originally Posted by Rrenimi View Post
Qfarė mendimi me pas, kur eshte nje vend se fillojn ndertimet dhe shkon ma shumė se 5 vjet deri kur te perfundon nje Objekt. Kqyri Objektet e Tragtisė ne Arberi ato kan fillu se 3 a apo gati 4 vjet dhe ku jan punimet! Tash jan kry pak a shum! Kjo eshte shqetsuese qysh munden per nje objekt te fjesht me punu mbi 3 - 4 vjet. Ti nese nuk e sheh shqetsuese ket gje mu nuk me intereson, por une kam qef valla me pa tu ndertu prishtina por ku po e sho si po hecin projektet atje pom vjen shum keq se pa ja nisin me ndertu. Ashtu eshte edhe ENK projekti. Ja kan nis me ndertu me 2010 nese nuk jam gabim, tash eshte 2012 edhe halla nuk i kan perfundu katet nen Dhe...! Nese punojn edhe ata me ket rritem te ngadalt edhe 50 vjet nuk do te kryhet. Nuk eshte mir per imazhin e Prishtinės me ja nis mi ndertu dhe mi lan ne gjys. Por shpresoj se jam gabim dhe punimet kryhen SHUM shpejt!
Te njejten shprese e kemi te gjithe por nuk eshte mire me shpernda pesimizem pa pas informata apo fakte te bazume.

Fakt eshte se po shkojne kadale ENK dhe WTC for ndertimi i AXIS-it ka shku jashtezakonisht shpejt deri ne momentin kur ka ndodh ai rasti i vrasjes.

Se cka do te ndodh tutje me kete kompleks nuk e di, por shpresoj se perfundon sa me shpejt sepse punet e vrazhta te ndertimit praktikisht kane perfundu dhe eshte gjynah me deshtu ky projekt kaq afer finalizmit.
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2012, 02:54 AM   #367
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

..
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2012, 03:05 AM   #368
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Timeline i ndertimit te AXIS-it:


1 Prill 2009, fillimi i punimeve:

Quote:
Originally Posted by SkaNdErBeG View Post
This may be the location of Axis, as posted in the general Lakrishte thread:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...02&postcount=5


28 Gusht 2009


Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
Axis, 28.08.2009

http://www.skyscrapercity.com/showpo...0&postcount=58


31 Gusht 2009


Quote:
Originally Posted by apollo1 View Post
http://www.skyscrapercity.com/showpo...8&postcount=75


5 shkurt 2010

Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
Axis, 5 Shkurt, 2010.


http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=142


30 Korrik 2010

Quote:
Originally Posted by Noki_pr View Post
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=169

1 Nentor 2010

Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
Welcome.


http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=214


13 Maj 2011

Quote:
Originally Posted by Buki View Post

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=287

4 Gusht 2011

Quote:
Originally Posted by UserFree View Post

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=304


29 Tetor 2011

Quote:
Originally Posted by Arbenit View Post


http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=334


23 Shkurt 2012

Quote:
Originally Posted by Driti_London View Post
Dukej se punimet po vazhdonin, dritaret ishin vendose ne kete Bllokun e pare nga rruga.

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=361
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people

Last edited by Arbenit; February 25th, 2012 at 03:12 AM.
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2012, 11:39 PM   #369
Rrenimi
Registered User
 
Rrenimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 603
Likes (Received): 79

a mos ka naj sen te rre? naj vazhdim te projektit ose naj information?
Rrenimi no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2012, 07:15 PM   #370
Ultimo
Albanian Republic Kosova
 
Ultimo's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Prishtina
Posts: 551
Likes (Received): 74

po mrapa objektit, knej ka rruga tiranes jon ka punojn diqka..
Ultimo no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 12:21 PM   #371
Pristina
Registered User
 
Pristina's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 490
Likes (Received): 285

shpallja ne Merrjep;p

Last edited by Pristina; May 2nd, 2012 at 12:22 PM. Reason: gabim
Pristina no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 12:40 PM   #372
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623

Shpresoj qe kjo do te thote se punimet kane me vazhdu edhe ne objektin afarist te Axis-it (C3) e jo vetem ne objektin banesor C4...
Buki no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2012, 10:20 PM   #373
Arbenit
Registered User
 
Arbenit's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,720
Likes (Received): 372

Ndertesat ne pjesen e pasme, te planifikume per banim, kishin nise me u ndertu!

E pashe nje dite prej rruges Tirana, nuk u verejke a kane ndertu podrum, por pllaka perdhese dhe pllaka e katit te pare ishin qite...

Naj dite kur te kaloj andej pari do te boj foto, e do te shihet me mire, se kur e kam pa, kam qene per ngute, e nuk kam mujt mu ndale e me e analizu ndertimin.
__________________
Don't feed the trolls

Brilliant minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people
Arbenit no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2012, 12:52 AM   #374
Pristina
Registered User
 
Pristina's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 490
Likes (Received): 285

Po Arbenit kan Podrum
Pristina no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2012, 09:42 AM   #375
Rrenimi
Registered User
 
Rrenimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 603
Likes (Received): 79

Nuk jam ka di sen valla sha eshte ka bahet aty! Por ishalla perfundon projekte edhe nja 3-4 vjet! Shum projekt i mir, por nuk jam aq i sigurt nese perfundon qysh ja ka nis Projekti...! Dihet se kan pas probleme me kundershtart e vet, por Ndertesa duhet te perfundon dhe nuk duhet te nderprehen punimet!

Sa blloka i ka ndertesa per banim?
Rrenimi no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 06:10 PM   #376
rashutaarbl
Registered User
 
rashutaarbl's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Prishtina
Posts: 249
Likes (Received): 243

Kan fillu me zbulu nje pjese te fasades, me falni per kualitetin e dobet

rashutaarbl no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 06:16 PM   #377
liburni
Pse Jo??
 
liburni's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Toronto, ON, CA
Posts: 4,150
Likes (Received): 618

flm per fotot rashutaarbl
liburni no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 06:28 PM   #378
Bohem
memento mori
 
Bohem's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,103
Likes (Received): 128

As qe e kam prit qe del si ne rendera. Thjesht, nuk osht n'natyren tone me i respektu rregullat.
Faleminderit rashutaarbl!

@liburni
Koha per me ndrru avatarin?
__________________
Silence is golden. Duct tape is silver...
Bohem no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 07:29 PM   #379
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,559
Likes (Received): 1615

Quote:
Originally Posted by Bohem View Post
As qe e kam prit qe del si ne rendera. Thjesht, nuk osht n'natyren tone me i respektu rregullat.
Faleminderit rashutaarbl!

@liburni
Koha per me ndrru avatarin?
XXXX
__________________

Last edited by Nolt; July 3rd, 2012 at 12:11 AM.
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 07:47 PM   #380
Buki
BANNED
 
Buki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Prishtina
Posts: 2,767
Likes (Received): 623Ndoshta as AXIS-i nuk meriton me pas thread te vecante sepse ka deviju prej projektit origjinal.
Buki no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 12:44 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu