daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 20th, 2013, 11:00 PM   #3421
Carte
Born to fly

Carte's Avatar

Likes (Received): 817

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Daniel749, kflis liked this post
Carte no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 20th, 2013, 11:01 PM   #3422
Carte
Born to fly

Carte's Avatar

Likes (Received): 817

Więcej zdjęć w galerii: https://picasaweb.google.com/Carte.ObwodnicaS5/18052013

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Carte no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 07:44 AM   #3423
Mike-G
Registered User

Likes (Received): 102

Carte, wielkie dzięki za fotorelację
Jestem żywo zainteresowany tym odcinkiem, dosyć często podążam starym śladem tej drogi.
Nie chciałbym być złym prorokiem, ale czy tylko mi się wydaje, że Carte będzie miał jeszcze pełne ręce roboty na tym odcinku w przyszłym roku? W końcu zbliża się czerwiec...
Mike-G está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 09:13 AM   #3424
michael_siberia
Bóg-Parking-Ojczyzna

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 9190

Ponadto Alpine może poczuć się szykanowane tą uwagą nadzoru

michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 09:16 AM   #3425
1wroclaw
BANNED

Likes (Received): 36

1wroclaw no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 11:24 AM   #3426
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 229

Quote:
Originally Posted by Carte View Post

Czym jest walcowato-owalny twór pomiędzy tunelami obu jezdni?
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 12:52 PM   #3427
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 286

rura odciążająca.
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 09:20 AM   #3428
goryioceany
Registered User

Likes (Received): 66

Carte- super fotorelacja !Moim skromnym, laickim- w tej dziedzinie okiem uważam, że tegoroczny termin oddania tego odcinka S5 jest nierealny...za tydzień mamy czerwiec.
goryioceany no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 10:23 AM   #3429
JohnDeere
Registered User

JohnDeere's Avatar

Likes (Received): 136

Quote:
Originally Posted by goryioceany View Post
Carte- super fotorelacja !Moim skromnym, laickim- w tej dziedzinie okiem uważam, że tegoroczny termin oddania tego odcinka S5 jest nierealny...za tydzień mamy czerwiec.
Mam dokładnie takie same odczucia... Chyba, że jakimś cudem wyrobią się na święta BN. Chciałbym się mylić ale jeżdżąc po Polsce mam porównanie zwłaszcza z S3 Gorzów - Sulechów, gdzie widoczne postępy widzę z poziomu ziemi co dwa tygodnie, i mogę tylko żałować, iż najbardziej przeze mnie wyczekiwanej drogi nie buduje Budimex, Strabag czy Mota... O Skanskiej to już nawet nie wspomnę Co za pech z ALPINE. Mam nadzieję, że już niczego u nas nie będą budować. Szkoda naszych pieniędzy i czasu na ich "austriackie gadanie".
JohnDeere no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 10:55 PM   #3430
cc1
Registered User

Likes (Received): 1120

Quote:
Originally Posted by JohnDeere View Post
Mam dokładnie takie same odczucia... Chyba, że jakimś cudem wyrobią się na święta BN. Chciałbym się mylić ale jeżdżąc po Polsce mam porównanie zwłaszcza z S3 Gorzów - Sulechów, gdzie widoczne postępy widzę z poziomu ziemi co dwa tygodnie, i mogę tylko żałować, iż najbardziej przeze mnie wyczekiwanej drogi nie buduje Budimex, Strabag czy Mota... O Skanskiej to już nawet nie wspomnę Co za pech z ALPINE. Mam nadzieję, że już niczego u nas nie będą budować. Szkoda naszych pieniędzy i czasu na ich "austriackie gadanie".
Ciekawe, czy w związku z niedostatecznym postępem prac Gdaka podejmie jakieś radykalne kroki, czy też sytuacja jest tak zabagniona po obu stronach, że nikomu specjalnie nie będzie zależało na terminie...
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 11:22 PM   #3431
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Podejmowanie radykalnych kroków (czyli wypowiedzenie umowy) zwyczajnie się nie opłaca. Lepiej mieć za rok gotową drogę niż za rok rozstrzygać przetarg na dokończenie robót.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 11:29 PM   #3432
cc1
Registered User

Likes (Received): 1120

Zatem półżartem zapytam, jaka jest istotna różnica między np. grzebiącymi się Irlandczykami na A1 a grzebiącymi się Austriakami na S5, która uzasadniałaby inny algorytm postępowania Gdaki? Przecież Irlandczycy też by pewnie z roczną obsuwą skończyli.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 12:18 AM   #3433
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Teraz jesteśmy mądrzejści o doświadczenie właśnie między innymi z Irlandczykami. Poza tym oni sami się poddali.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym

Ogłoszono program budowy dróg

Odwołano ministra

Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (
).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 12:32 PM   #3434
dexa12
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Wkrótce zakończą się prace przy budowie obwodnicy drogi krajowej nr 36 w gminie Rawicz.

Jak informuje Alina Cieślak, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nowy fragment DK 36 ma by gotowy do końca czerwca.

– Potem jest jeszcze trzydzieści dni na konieczne procedury. Realny termin otwarcia nowej drogi dla kierowców to przełom lipca i sierpnia – dodaje Alina Cieślak.

Obwodnica drogi krajowej prowadzącej z Ostrowa Wielkopolskiego do Lubina pozwoli ominąć kierowcom Rawicz. Teraz muszą oni przebijać się niemal przez centrum miasta. Jeśli dodać do tego fakt, iż przez Rawicz wiedzie również krajowa „piątka”, ruch w mieście jest spory, a w godzinach szczytu tworzą się korki. Wkrótce „luźniej” będzie również na „piątce”, bowiem GDDKiA zapowiada, iż niedługo sfinalizowane zostaną też prace przy budowie odcinka krajowej S5 Kaczkowo – Korzeńsko. Ma być gotowy do końca września.

Jeśli nic nie zmieni się w przepisach, po oddaniu nowych odcinków dróg krajowych, stare ich fragmenty przejdą na „garnuszek” samorządu. Jak informuje Alina Cieślak, przekazanie starych dróg „36” i „5” ma nastąpić w tym samym czasie – jesienią.

Read more: http://panorama.media.pl/content/vie...#ixzz2U6uyS4QW
Źródło: http://panorama.media.pl/content/view/471372/

Jak dla mnie wrześniowy termin wydaje się mocno nierealny.

dexa12 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 12:35 PM   #3435
1wroclaw
BANNED

Delikatnie mówiąc...
Old May 23rd, 2013, 03:09 PM   #3436
goryioceany
Registered User

Likes (Received): 66

Termin dla 36-tki -za miesiąc jest moim zdaniem realny, ale S-ka, patrząc na zdjęcia CARTE będzie skończona, ale nie w tym roku. Dla Rawicza najważniejsza jest 36tka to jej oddanie najbardziej odczuje centrum miasta
goryioceany no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 03:20 PM   #3437
1wroclaw
BANNED

W Rawiczu problem to przejazd południe-północ DK 5. Zobaczysz, że otwierając obwodnicę, niewiele się w tym aspekcie zmieni.
Old May 23rd, 2013, 03:39 PM   #3438
załęcze
Registered User

Likes (Received): 9

Problem z przejazdem południe – północ mają Ci, którzy podróżują południe – północ. Ci, którzy przez Rawicz przejeżdżają, jak ja z zachodu na wschód i z powrotem kilka razy dziennie potwierdzą, że oddanie nowej DK36 rozwiąże również duży problem na odcinku miasta, o którym pisałem kilka postów wcześniej. Tak więc dla mnie i innych podróżujących np. z Lubinia do Kalisza, jak również mieszkańców starego śladu DK36 wiele zmieni to otwarcie i nie bagatelizował bym go.
załęcze no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 03:42 PM   #3439
1wroclaw
BANNED

A co ja napisałem?

Czy zanegowałem korzyści z wyprowadzenia ruchu DK 36 z miasta...
Old May 23rd, 2013, 03:43 PM   #3440
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 9131

Pani Alina Cieślak albo ma brudne okulary (jeśli nosi) albo powinna pracować w innym zawodzie (chyba że mówi to co jej każą). S5 może być otwarta we wrześniu ..... ale 2014 r.

michael_siberia liked this post
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s5, leszno, poznań, s-5, trzebnica, wielkopolskie, wrocław

Thread Tools

Posting Rules