daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old November 5th, 2010, 07:26 PM   #41
kodiak23
Registered User
 
kodiak23's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 407
Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by Grupi_Armiqsor View Post
Fieri eshte Kryeqyteti i vertet i Shqiperise!! Fieri quhet Parisi i Kurveleshit!! S'ka vend ne Shqiperi si Fieri...boll genjeve. Nese s'me beson...shko shiko fotot e Fierit ke tema e Fierit.

Fieri Republike!!
Kame kaluar neper Fier ket vite,tamam Paris i Shqiperise eshte..ska fjale
kodiak23 no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2010, 02:20 AM   #42
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

Pse jo, Fieri ishte i pari pas Tiranes qe beri QTU
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2010, 04:49 PM   #43
BosniaHerzegovina
Registered User
 
BosniaHerzegovina's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Den Haag
Posts: 13,049
Likes (Received): 964

When is the opening of this center and what kind of brand will it have?
__________________
Jablanica]
BosniaHerzegovina no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2010, 11:36 AM   #44
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024

Quote:
Originally Posted by BosniaHerzegovina View Post
When is the opening of this center and what kind of brand will it have?
http://www.teg.al/teg.php
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2010, 02:22 PM   #45
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

That does not answer any of his questions.
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2010, 11:05 PM   #46
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

http://www.danos.al//wp-content/them...esentation.pdf
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2010, 10:22 PM   #47
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

Ca nga pjeset e kesaj vidjoje jane nga T.E.G.(Fillimi i rregjistrimit).

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2010, 10:24 PM   #48
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

Nga njerez qe kam patur kontakte qe jane puntore te thjeshte ne TEG me kane thene fjalet me te mira nga ana disiplinore e punes, organizimi, respektimi i pagave (dhe shume te mira madje), shenimi i oreve, overtime qe paguhet etj. Bravo i qofte!
alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2010, 11:10 PM   #49
daalbo
Registered User
 
Join Date: Feb 2007
Location: Wash, DC
Posts: 2,982
Likes (Received): 223

E pashe per here te pare TEG kesaj fundjave dhe ishte goxha e madhe. Ne te vertete ishte me e madhe nga sa e imagjinoja nga fotot. Plus qe puna kishte ecur me ritme shume te mira po te merret parasysh se kur filloi puna. Kjo vetem sa verteton ate qe aty ku ka pare dhe vullnet behen edhe ne Shqiperi gjerat shpejt e shpejt.
daalbo no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2010, 11:17 PM   #50
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by daalbo View Post
E pashe per here te pare TEG kesaj fundjave dhe ishte goxha e madhe. Ne te vertete ishte me e madhe nga sa e imagjinoja nga fotot. Plus qe puna kishte ecur me ritme shume te mira po te merret parasysh se kur filloi puna. Kjo vetem sa verteton ate qe aty ku ka pare dhe vullnet behen edhe ne Shqiperi gjerat shpejt e shpejt.
Ku ka menaxhim te mire....
alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2010, 04:32 PM   #51
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

Ka probleme manaxhimi sa te duash, por prape eshte shume shume me larte se niveli normal ne Shqiperi.
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 04:42 PM   #52
BosniaHerzegovina
Registered User
 
BosniaHerzegovina's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Den Haag
Posts: 13,049
Likes (Received): 964

Are there any plans to open a Mc Donald's restaurant in Albania?
__________________
Jablanica]
BosniaHerzegovina no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 04:43 PM   #53
Kulla
BANNED
 
Kulla's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 6,754
Likes (Received): 846

I hope not.
Kulla no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 05:04 PM   #54
Albinfo
Registered User
 
Albinfo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,698
Likes (Received): 775

+1 Please not
Albinfo no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 05:21 PM   #55
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

I'm sure a lot of people have considered opening a McDonalds but the predictions are that noone will go there. Tirana is fullllllll of very luxurious restaurants and delicious and cheap fast food places.
alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 05:59 PM   #56
Alban_G
Registered User
 
Alban_G's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2,401
Likes (Received): 1315

Ekrem Bardha the owner of 18 McDonald's in Detroit has also 3 Kolonat in Tiranaimage hosted on flickr
Last edited by Alban_G; November 24th, 2010 at 06:05 PM.
Alban_G no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 06:07 PM   #57
alb_trc
Registered User
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,446
Likes (Received): 0

Sa e shpifur eshte kjo Kolonat. Morra nje dite delivery edhe ato patatet dhe hamburgeri ishin kualiteti me i keq qe mund te kem ngrene ndonjehere. Sallata ishte e mire
alb_trc no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 06:17 PM   #58
Alban_G
Registered User
 
Alban_G's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2,401
Likes (Received): 1315

Quote:
Originally Posted by alb_trc View Post
Sa e shpifur eshte kjo Kolonat. Morra nje dite delivery edhe ato patatet dhe hamburgeri ishin kualiteti me i keq qe mund te kem ngrene ndonjehere. Sallata ishte e mire
vet e kam mcdonalds nga shpija 2 minuta ka 4 vite si skam hanger e vetmja gje si ha nga fast food esht Taco Bell
Alban_G no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 07:34 PM   #59
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024

Quote:
Originally Posted by Alban_G View Post
Ekrem Bardha the owner of 18 McDonald's in Detroit has also 3 Kolonat in Tiranaimage hosted on flickrThis is not official mc donald.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2010, 09:12 PM   #60
Zwanse
m'oderatori i ardhshem
 
Zwanse's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: New York
Posts: 2,367
Likes (Received): 291

Quote:
Originally Posted by Alban_G View Post
Ekrem Bardha the owner of 18 McDonald's in Detroit has also 3 Kolonat in Tiranaimage hosted on flickrKolonat jane pjese e nje kompanie greke. Keshtu e di une.
Zwanse no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 04:53 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium