search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 15th, 2015, 05:35 PM   #1
TomiHrabu
Registered User

Likes (Received): 1

Arrow [Bratislava] Čerešne v Dúbravke (Polianky)

Nový projekt- bytový komplex Čerešne.
Developer: ITB Development

Lokalita: Dúbravka, Polianky
Web: www.ceresne.sk

Rad by som pridal aj vizualizacie, ale neda sa mi pridavat attachmenty este.

Ako hodnotite tento projekt? Po Bratislave aktualne prebieha aj reklamna kampan.
TomiHrabu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 15th, 2015, 07:43 PM   #2
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 448

To je ten projekt s ružovými stromami v kvetináčoch na vizualizáciách?
Môj zákulisný tip je nepozerať sprostosti v Dúbravke, rýchlo nakúpiť v primyte.sk, cenovo to výjde plus mínus rovnako.

ale zas čerešne sú v tichej zastrčenej lokalite s dobrým dopravným spojením čo môže byť výhoda ak tam bude ticho...

edit: áno je to ono.

Last edited by pt82; May 15th, 2015 at 07:55 PM.
pt82 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2015, 07:47 PM   #3
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 1828

Quote:
...kde sa každý deň vraciate, aby ste načerpali sily do nového dňa...
KAM! "kam sa vraciate"!!! toto vychodnarske prznenie slovenciny ma poriadne vytaca.

baleadasena, Janci1982 liked this post
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2015, 08:17 PM   #4
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 48

Ta lokalita nie je polohou zla, ale bohuzial okolie je a dlho bude beznadejne (autoservisy, stare prevadzkove budovy, teplaren, psickari z utulku slobody zvierat), ale suverenne najhorsia je cesta tvorena polozenymi betonovymi panelmi poplatana roznymi druhmi asfaltu.. bol som tam raz v pneuservise a na STK, ale skoro som odtrhol napravu.
Old May 15th, 2015, 08:48 PM   #5
dvernik
Registered User

dvernik's Avatar

Likes (Received): 799

Tá tepláreň je trochu divný sused a večer trochu psycho. Ale samotná cesta (Polianky) je v dobrom stave - hladký asfalt. Veď to bola aj hlavná cesta do Dúbravky pred otvorením diaľnice. Panelová je skôr cesta k STK, ale to môže byť obyvateľom jedno.
dvernik no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2015, 12:06 PM   #6
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 2000

Quote:
Originally Posted by dvernik View Post
Tá tepláreň je trochu divný sused a večer trochu psycho. Ale samotná cesta (Polianky) je v dobrom stave - hladký asfalt. Veď to bola aj hlavná cesta do Dúbravky pred otvorením diaľnice. Panelová je skôr cesta k STK, ale to môže byť obyvateľom jedno.
Vie niekto aky ma vplyv na zivotne prostredie vo svojom blizkom okoli ta teplaren (alebo akakkolvek podobna)? Napriklad ked je nizky tla a podobne, nenastava v jej okoly zvysena koncentracia odpadu, ktory vypusta do okolia?
quama no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2015, 12:32 AM   #7
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 1877

Nie je to plynová tepláreň? Tuším na koks v Bratislave teplárne ani nemáme.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2015, 01:06 PM   #8
quama
Registered User

quama's Avatar

Likes (Received): 2000

Quote:
Originally Posted by KLEPETO View Post
Nie je to plynová tepláreň? Tuším na koks v Bratislave teplárne ani nemáme.
Ano mas pravdu, nejako som prirodzene predpokladal, ze je na uhlie...

http://www.batas.sk/produkty/teplo/

Ale aj tak tam dochadza k nejakym emisiam, ale neviem posudit ich zavaznost:

http://www.batas.sk/wp-content/uploa...n%C3%AD-04.pdf
quama no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2015, 03:16 PM   #9
Slak ma trafi
Registered User

Likes (Received): 223

Teplárenská sústava Bratislava - západ je situačne umiestnená v severozápadnej
časti mesta a pokrýva územné časti Karlova Ves, Dlhé diely, Mlynská dolina, Záluhy, južnú časť Dúbravky a objekty na Poliankach. Zdrojom tepla pre túto sústavu je Tepláreň Bratislava - západ, ktorá dodáva teplo pre bytovo - komunálny sektor. V tejto oblasti nie sú väčšie technologické odbery. Hlavné
technologické zariadenia ma inštalovaným tepelným výkonom 253 MW a turbína s inštalovaným výkonom 25 MW. Ako vykurovacie médium slúži zemný plyn a mazut.

http://www.bratislava.sk/VismoOnline...menty=11018636
Slak ma trafi no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2015, 07:56 PM   #10
vitacit
Registered User

Likes (Received): 68

byvam na dlhacoch a do prace na patronku chodim 35-tkou prave cez polianky. pripadne peso alebo aj na bajku. mne sa ta cast paci, kedysi som chodil okolo skp hore cez les a vysiel som pri teplarni, cesta je tam fajn, les tiez, psickarov uz pomaly nevidiet. kedysi ako su zahradky, ako ide to potrubie, tak tam boli bezdaci so psami ale uz ani tych tam niet. navyse tam postavili kaufland, tak preco nie. nemusi to tam byt zle.
vitacit no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 10:40 AM   #11
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 810

Quote:
Originally Posted by Strummer View Post
KAM! "kam sa vraciate"!!! toto vychodnarske prznenie slovenciny ma poriadne vytaca.
u nas sa tez tak vyprava, ze de ides, a nyje ze kam ides. a mamka, co je zo stredneho slovenska, tak zasa ze dze idzes.
musi to byt strasny zivot, bat sa otvorit pixlu sardiniek, ze ci tam nebude schovany vychodnar.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 11:17 AM   #12
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 1828

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
u nas sa tez tak vyprava, ze de ides, a nyje ze kam ides. a mamka, co je zo stredneho slovenska, tak zasa ze dze idzes.
musi to byt strasny zivot, bat sa otvorit pixlu sardiniek, ze ci tam nebude schovany vychodnar.
Vypravat si vypravajte jak chcete, ale pisat tak do oficialnych materialov je prejav primitivizmu a arogancie voci buducim zakaznikom. Ale aspon je hned vidiet kto je cielova skupina.

NuSo liked this post
Strummer no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 01:46 PM   #13
potkanX
say NO to debil

ale ja nepopieram, ze by v materialoch mali byt gramaticky spravne formulacie. len ma stale a stale prekvapuje, jako za vseckym vidis bubaka vychodnara.
a je mile, ze si znovu svojim milym, nenasilnym a priam nenapodobitelnym sposobom dokazal do odpovede zaniest kusok tvojej nadradenosti.
Old May 18th, 2015, 02:52 PM   #14
TamaraIvanova
Registered User

Likes (Received): 0

Wink

Quote:
Originally Posted by default View Post
Ta lokalita nie je polohou zla, ale bohuzial okolie je a dlho bude beznadejne (autoservisy, stare prevadzkove budovy, teplaren, psickari z utulku slobody zvierat), ale suverenne najhorsia je cesta tvorena polozenymi betonovymi panelmi poplatana roznymi druhmi asfaltu.. bol som tam raz v pneuservise a na STK, ale skoro som odtrhol napravu.
Nevidela by som to az tak tragicky, na nakupy mozem skocit hned oproti do Tesca alebo vecer na cerpacku popripade do Mekaca - ak som na tom uz naozaj zle. A plusom je docela fajn spojenie do centra a blizkost lesa. Beznadejna cast podla mna vyzera trochu inak.
TamaraIvanova no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 05:31 PM   #15
TomiHrabu
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by vitacit View Post
byvam na dlhacoch a do prace na patronku chodim 35-tkou prave cez polianky. pripadne peso alebo aj na bajku. mne sa ta cast paci, kedysi som chodil okolo skp hore cez les a vysiel som pri teplarni, cesta je tam fajn, les tiez, psickarov uz pomaly nevidiet. kedysi ako su zahradky, ako ide to potrubie, tak tam boli bezdaci so psami ale uz ani tych tam niet. navyse tam postavili kaufland, tak preco nie. nemusi to tam byt zle.
Som tiez tadial chodieval a tiez to tam mam rad. Psickari chodia s utulkacmi na opacny smer - do lesa priamo za utulok, takze to by som vobec neriesil. Co sa tyka cesty, ja si myslim, ze developer sa postara aj o nejaku prijazdovu cestu, asi tam nebachne len komplex bytov a hotovo. Navyse, Kaufik par metrov od domu ze nemusi clovek ani auto tahat na nakupy je tiez fajn. Je pravda, ze cela ta cast je teraz taka nijaka - poloprazdne firemne objekty a tak, no tymto to tam aspon ozije a zveladi sa to. Teplaren neviem, moze to nejak ovplyvnovat buducich obyvatelov? Ja si osobne neviem predstavit ze ako...
TomiHrabu no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 05:48 PM   #16
Amrafel
Bratislava YIMBY

Amrafel's Avatar

Likes (Received): 3955

Tú lokalitu treba zrejme brať z dlhodobejšieho pohľadu. Teraz to nie je žiadne terno, popravde je to tam dosť nechutné, vďaka teplárni aj ďalším stavbám v okolí, ale Čerešne sú prvý projekt s ambíciou premeniť to miesto. Verím, že pribudnú aj ďalšie a za takých 20 rokov to bude začiatok kompaktného mesta. Čerešne sú taký pioniersky projekt.

Viac vizuálov:

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
.

:Huncut liked this post
Amrafel no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 09:38 PM   #17
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 977

Niekto sa pekne rozkokosil pri tych vizoskach.

:Huncut liked this post
motooo está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 11:08 PM   #18
BrunoBA
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!

BrunoBA's Avatar

Likes (Received): 186

dopredu sa ospravedlnujem za offtopic..ale vzdy ma zauimalo...ti ludia na vizoskach su vytvoreni pocitacom alebo su to realni odfoteni ludia ktorych podobizne su dane do vizosky?
BrunoBA no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2015, 11:39 PM   #19
motooo
Registered User

motooo's Avatar

Likes (Received): 977

konkretne tito su doplnani v postprocese vo photoshope. V podstate su to specialne vyrabane bilboardy, ktore sa daju kupit, pripadne vyrobit z fotiek podla potrieb. Niekedy sa podobnym stylom vkladaju aj stromy a auta a vsetky tie ostatne veci na zaplnenie vizosky.
motooo está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 19th, 2015, 10:25 AM   #20
potkanX
say NO to debil

takych ludi kupis, napriklad tu:
http://www.doschdesign.com/products/...le_Casual.html
existuju aj 3D lowpoly postavy, ktore sa zvyknu pouzivat v pripade, ze robis nejaky daleky zaber a ti ludia maju iba par pixelov velkost, alebo v pripade, ze robis animaciu a chces, aby ti tam ti ludia chodili. takisto sa kupuju v podobnych balickoch.
stromy sa kedysi robili v podstate vyhradne ako 2D v postprodukcii, dnes, pri dnesnom vypoctovom vykone, sa zvyknu pouzivat 3D modely, ktore takisto kupis v celom pakete, alebo existuju pluginy, ktore dokazu stromy generovat.
auta sa vkladaju ako 3D modely, v balicku zvyknu byt verzie s roznou urovnou detailnosti podla toho, ako blizko ku kamere budes tie auta osadzovat. aj ked dnes uz u grafikov prevlada nazor, ze radsej dodam vyssi vypoctovy vykon, ako by som zabijal cas optimalizaciou sceny.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules