daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old April 7th, 2012, 07:24 PM   #41
zollium
Registered User

zollium's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
Skus vypustit emocie a komplex maleho penisu a pouzi radsej sedliacku logiku.

Sam hovoris, ze Ba ma mnozstvo nevyuzitych ploch v samotnom centre a eho okoli.
Ba je vsak minimestecko so 400 000 obyvatelmi.

To znaci, ze ma len velmi limitovane mnozstvo potencionalnej vystavby.

Dajma si preto priklad;
Predpokladajme, ze BA ma kapacity na vystavbu dalsich 500 000 m2 kancelarskych ploch a 1 000 bytov(uz iba co najlacnejsich, pretoze vyssia stredna trieda ma byvanie uz zabezpecene).

Si teda za to, aby sa na 2 tychto nezastavnych plochach postavili 4 mrakodrapy - Panorama City a dajma tomu Twin City - ked po postaveni tychto sa dopyt naplni,
alebo si radsej za to, aby sa na 20 tychto nezastavanych miestach postavilo radsej 20 nizkopodlaznych budov?
Zaq ,BA ma uz takmer 500 tis. obyvatelov a do buducna sa bude urcite rychlo rozvijat, lebo nato ma vsetky predpoklady,samozrejme uvidime ako rychlo resp.pomaly odznie kriza.Cize problem zahustovania resp. dostatku volnych resp.nevyuzitych ploch sa bude este len musiet riesit.Reagoval som na nazor architekta z toho predosleho clanku a povedal som preco sa s nim stotoznujem.Myslim ze som bol dost jasny na rozdiel od tvojich otazok(smerujucich k nejakemu dopytu po priestoroch kt. je raz vyssi raz nizsi) pritom ja hovorim o situacii do buducna, kedy tak ako vsade na svete bude podstatna volba medzi zahustovanim a vystavbou do vysky a zaberanim coraz cenejsej polnohosp.pody.Plus dalsie argumenty napr. aj z toho clanku A o moj penis sa nestrachuj
zollium no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 7th, 2012, 07:30 PM   #42
zollium
Registered User

zollium's Avatar

Quote:
Neviem, preco sa to riesi prave tu, ale neva...
Tak porad kde sa to ma riesit.Ten clanok z aktuality.sk hadam nebol taky od veci,alebo ano?
Old April 7th, 2012, 09:35 PM   #43
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by zollium View Post
Zaq ,BA ma uz takmer 500 tis. obyvatelov a do buducna sa bude urcite rychlo rozvijat, lebo nato ma vsetky predpoklady
ah, no
Old April 7th, 2012, 10:22 PM   #44
zollium
Registered User

zollium's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sukino View Post
ah, no
Sukino..neviem co si mam o tebe mysliet..ale vzdy ked vidim tvoj prispevok tak ma napadne len jedno..ked neprsi, tak aspon kvapka Cize BA nema 500 000 obyvatelov a nema ani velky potencial rozvoja....to si chcel povedat Staci Ano alebo Nie
Old April 8th, 2012, 01:30 AM   #45
Anuris
Registered User

Likes (Received): 645

Quote:
Tak porad kde sa to ma riesit.Ten clanok z aktuality.sk hadam nebol taky od veci,alebo ano?
Co som sa tu tak narychlo porozhliadol, tak najviac by to asi pasovalo sem: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=857214

Mne je to jedno, ale ak by sa tu okolo toho rozputala prilis rozsiahla diskusia, tak by to moderatori mohli vyhodnotit ako off-topic, kedze tento thread je primarne urceny na zdielanie novych informacii o rozostavanych a chystanych projektoch a nie na preberanie tem dotykajucich sa kvality byvania v BA a sposobov jej dalsieho developingu.
Anuris no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2012, 01:32 AM   #46
Sukino
Registered User

Sukino's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Sukino..neviem co si mam o tebe mysliet..ale vzdy ked vidim tvoj prispevok tak ma napadne len jedno..ked neprsi, tak aspon kvapka Cize BA nema 500 000 obyvatelov a nema ani velky potencial rozvoja....to si chcel povedat Staci Ano alebo Nie
byvajucich ma minimalne 500k, ale do buducna sa nebude rychlo rozvijat
Old April 8th, 2012, 10:39 AM   #47
zaq-
nobody

Likes (Received): 342

Quote:
Zaq ,BA ma uz takmer 500 tis. obyvatelov a do buducna sa bude urcite rychlo rozvijat, lebo nato ma vsetky predpoklady,
Nejakych 430 tisic a do buducnosti sa nebude rozvijat, pretoze praveze nema na to ziadne predpoklady.
Len mi tu preboha nezacni pisat o tych klasickych nezmysloch, kolko ludi do Bratislavy denne dochadza a kolko tam nema prihlaseny pobyt.
Pretoze toto je situacia vsetkych miest na svete a Bratislava nie je vynimkou.
Alebo vlastne, je, pretoze jedina sa snazi tychto ludi zapocitavat a chvalit sa nimi.

K tej hre s cislami a slovickami:
Ked tu ja budem porovnavat Namestovo s New York-om a budem v nom nasilu propagovat vystavbu mrakodrapov, aky je potom rozdiel, ci ma Namestovo 7 tisic, alebo 8 tisic obyvatelov?

Pointa je predsa ta, ze ja stale budem vypadat ako idiot, pretoze porovnavam neporovnatelne.

Last edited by zaq-; April 8th, 2012 at 11:19 AM.
zaq- no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2012, 11:20 AM   #48
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Likes (Received): 100

Tebe nič porovnávať netreba
Nikto tu neporovnával Bratislavu s inými mestami, skľudni sa.

Quote:
Si teda za to, aby sa na 2 tychto nezastavnych plochach postavili 4 mrakodrapy - Panorama City a dajma tomu Twin City - ked po postaveni tychto sa dopyt naplni,
alebo si radsej za to, aby sa na 20 tychto nezastavanych miestach postavilo radsej 20 nizkopodlaznych budov?
Ja som za to, aby sa postavili mrakodrapy a ostatné voľné priestranstvá sa využili ako parkovacie domy, parky a športoviská.
Ondro no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2012, 11:22 AM   #49
zaq-
nobody

A preco potom nepostavit iba jeden mrakodrap - najvyssi na svete, donho nastahovat celu Bratislavu a ostatne priestranstva vyuzit ako parky, parkoviska a sportoviska?
Old April 8th, 2012, 11:24 AM   #50
zaq-
nobody

Quote:
Originally Posted by Ondro View Post
Tebe nič porovnávať netreba
Nikto tu neporovnával Bratislavu s inými mestami, skľudni sa.
To skor ty zapoj logicke uvazovanie.
Ked presadzujete vystavbu mrakodrapov v Bratislave, odkial pochadza tato vasa myslienka?

Nie nahodou z porovnavania so svetovymi metropolami, ktore tie mrakodrapy maju?

Last edited by zaq-; April 8th, 2012 at 11:37 AM.
Old April 8th, 2012, 01:38 PM   #51
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Vieš čo, obviň ešte Gándího z rasizmu, pretože presadzoval myšlienku mieru, lebo pochádzala z jeho skúseností s rasovým útlakom...
Quote:
A preco potom nepostavit iba jeden mrakodrap - najvyssi na svete, donho nastahovat celu Bratislavu a ostatne priestranstva vyuzit ako parky, parkoviska a sportoviska?
Keby všetky miliónové mestá boli nasťahované na malej ploche a bývalo by sa iba v prepojených megabudovách, kde keby napr. také LA namiesto 1290,6 km˛ zaberalo iba 200km2 a všade okolo by bola príroda - lesy, lúky, pláže, jazerá... tak by mi to osobne nevadilo.
Ale ja ťa chápem, postaviť namiesto desiatich výškoviek tisícku domčekov na rozlohe od BA po TT je efektívnejšie, lepšie, praktickejšie.
Načo nám je príroda, najlepšie, keby sme naliali kyselinu na všetky lesy, nech to svinstvo vykynožíme!
Old April 8th, 2012, 01:45 PM   #52
zaq-
nobody

Blahzelam, takyto argument - s prirodou, este na mna nikto nevytiahol.

V tom pripade, co ty hovoris je to, ze ludia by sa na tomto svete mali nastahovat do jednej vysokanskej budovy a zemegulu by mali prenechat prirode?

Musim uznat, ze tvojej pokrokove myslenie mi vyraza dych.
Idem ta navrhnut na Nobelovu cenu.

Predtym vsak este - 2 otazky na teba:
1. Co by ti ludia v tej budove robili a kde by pracovali, kedze by ludstvo prakticky nepotrebovalo auta, infrastrukturu a ostatne veci?
2. vsimol si si, ze vsetky tie tebou kritizovane vyspele krajiny, ktore stavaju tie svoje domceky, maju niekolkonasobne vyssiu ochranu zivotneho prostredia, ako Slovensko?
Old April 8th, 2012, 01:49 PM   #53
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 176

Quote:
pretoze je to po financnej, dopravnej a konstukcnej stranke nezrealizovatelne.
ja viem, ze toto ty vies, iba ma zaujima, kam tu debatu mienis smerovat.
Old April 8th, 2012, 01:49 PM   #54
zaq-
nobody

..

Last edited by zaq-; April 9th, 2012 at 10:06 PM.
Old April 8th, 2012, 01:54 PM   #55
zaq-
nobody

Quote:
Originally Posted by marish View Post
pretoze je to po financnej, dopravnej a konstukcnej stranke nezrealizovatelne.
ja viem, ze toto ty vies, iba ma zaujima, kam tu debatu mienis smerovat.
Snazil som sa poukazat Ondrovi na jeho schemy myslenia.
Do akych extremnych a neprirodzenych prikladov zachadza.

Ako vsak vidis, nepomohlo.
Proste ***** je *****.
A s tym sa zrejme neda nic robit.
Old April 8th, 2012, 02:04 PM   #56
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Vidím, že si veľmi inteligentný a môj príspevok si plne pochopil.

Sám tu hovoríš o porovnávaní neporovnateľného, pričom ty tu porovnávaš úplne od začiatku, máš dajaké "projekty", ktoré si po niekoľkých výzvach nepredložil v plnom znení a stále opakuješ to svoje jedno, čo už dávno vie celé SSC a eTrend a čo ja viem kde ešte sa angažuješ, chceš pobúrať všetky paneláky a budovy vyššie než 3 poschodia a postaviť namiesto nich domčeky, pričom si vobec neuvedomuješ problémy s nimi...

Si absolútne mimo realitu, vo svojom vlastnom svete.

Ešte k tomu porovnávaniu, ten tvoj projekt, predstava, halucinácia, alebo ako to nazvať, taktiež pochádza z porovnávania, porovnávania Slovenska s nejakou Amerikou, kde na 1,2x väčšej ploche žije 40% obyvateľov ako má celá Európa, na porovnávaní s Írskom, kde oproti Slovensku, ktoré má 60% územia zalesnené, 9NP a kde sa nachádza najvyššie pohorie strednej európy spolu s jeho najvyšším vrchom oproti tomu tvojmu mokrému snu, kde lesov prakticky niet, kde je 7 chudobných NP(s celkovou rozlohou 487 km˛ oproti našim 3200km2), a tie tri "hory", ktoré tam sú nie sú väčšie než kopec, ktorý mám za barákom.

Ale vážne, na čom fičíš? Musí to byť celkom silné...

Last edited by Ondro; April 8th, 2012 at 02:19 PM.
Old April 8th, 2012, 02:08 PM   #57
zaq-
nobody

Uz som sice nechcel odpovedat, ale na tvoju poslednu vetu predsa odpoviem.

Vies na com ficim?

Na kolosalnej absolutnej zakomplexovanej debilite, ktorej sa nedokazem zbavit a stale ma nieco nuti byt na nej zavisly.

Ked sa mi podari oslobodit sa od nej, stane sa zo mna slobodny clovek a uz o mne viac pocut nebudes.
Old April 8th, 2012, 02:10 PM   #58
Ondro
space hamster

Ondro's Avatar

Ďakujem, že si si priznal svoj mentálny stav a prajem ti, nech sa dočkáš, kým svetoví lekári na tento problém nájdu riešenie.
Old April 8th, 2012, 02:19 PM   #59
zaq-
nobody

Myslim si, ze svetovi lekari mi v tomto nepomozu.
Na tuto diagnzu totiz nie je liek.

Jedinym, kto mi moze pomoct, som ja sam.

Popripade Qwert.
Old April 8th, 2012, 02:25 PM   #60
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 266

Quote:
To skor ty zapoj logicke uvazovanie.
Ked presadzujete vystavbu mrakodrapov v Bratislave, odkial pochadza tato vasa myslienka?

Nie nahodou z porovnavania so svetovymi metropolami, ktore tie mrakodrapy maju?

Uplna blbost.Sorry. Lebo je aj kopec svetovych metropol ,ktore mrakodrapy nemaju(Ateny,Rim velmi malicko),rozne mesta kvoli seizmickej aktivite a pod.

Uz to konecne pochop,ze vyska budovy je vyrazovy prostriedok.Urcite sa najdu aj komplexy o najvacsieho pisulaka,ale to je prave si myslim pripadDubaja,USA,teraz udajne v Baku idu stavat najvyssiu budovu

Tu si nikto nemysli ze v BA budu 400m stavby.Ale taketo nase ´´mrakodrapy´´ do tych 150 max 200m su podla mna na toto mesto uplne idealne a ak by sa zrealizoval projekt Zahy Hadid + keby neostal uplne osamoteny a v okoli Eurovey by este par vyssich budov pribudlo,mali by sme krasne,zaujimave,moderne nove centrum Bratislavy,zaujimave prave pre vysku a architekturu budov a v ramci strednej europy by bola Bratislava naozaj niecim zaujimava. Neverim,ze by sa nasiel turista,ktory by si take nieco nesiel pozriet.Mozno by sa konecne stala Bratislava mestom kde sa oplati aj prenocovat.Prave tymto smerom by sa podla mna mala uberat.Dat volnost co najviac modernej ,mozno az experimentalnej vystavbe(samozerjme nemusia to byt vsetko vysoke budovy,ale aj).
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules