daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Prishtina

Prishtina Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old November 26th, 2010, 04:59 PM   #81
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2010, 07:29 PM   #82
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,559
Likes (Received): 1615

Disa ndertesa ne Kalabri kan jeto sikur disa ndertesa Durres, Sarande te cilat jan maru pa leje dhe kan jet ne gjyst, katastrof.
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2010, 08:15 PM   #83
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Ne krejt ndertesat ne Kalabri punohet; asnje nuk ka mbet ne gjysme. Nuk di se pse fol pa dite.
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2010, 11:30 PM   #84
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,559
Likes (Received): 1615

Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
Ne krejt ndertesat ne Kalabri punohet; asnje nuk ka mbet ne gjysme. Nuk di se pse fol pa dite.
Qe sa vjet shkoj ne Kosove gjithmon i shoh qashtu, jo te perfundune, pa dritare etj...

E di qe punohet po ndoshta po punohet shum ngadal.

BUDDY HOLLY! Me fal se e pasna gabu temen, kam kujtu qe jam tu shkrujt ne temen Arberia projects. MFAL!
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2010, 12:03 AM   #85
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by Nolt View Post
Qe sa vjet shkoj ne Kosove gjithmon i shoh qashtu, jo te perfundune, pa dritare etj...

E di qe punohet po ndoshta po punohet shum ngadal.
Ne keto ne Arberi po punohet ngadale, po edhe aty ka perparim, sidomos javeve te fundit.

Quote:
BUDDY HOLLY! Me fal se e pasna gabu temen, kam kujtu qe jam tu shkrujt ne temen Arberia projects. MFAL!
S'ka lidhje; gabim njerezor.
Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2011, 05:27 PM   #86
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by SkaNdErBeG View Post
BLLOKU B2Info:

Investor: Nartel
- Website: www.nartel.com
Location: Kalabri, Prishtinė - Blloku B2
Function: ResidentialRenders:


I perfunduar:

SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2011, 05:31 PM   #87
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

BLLOKU A21Info:

Investor: Nartel
Location: Kalabri, Prishtinė - Blloku A21
Function: ResidentialRenders:

SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2011, 05:58 PM   #88
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Te stacioni i autobusave:SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2011, 06:02 PM   #89
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,438
Likes (Received): 51

Keto ndertasa spo me pelqejn aspak, shume jan te thjeshta dhe aspak sjon ma te mira se ato komuniste.
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2011, 03:59 PM   #90
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by SkaNdErBeG View Post
BLLOKU B3Info:

Investor: "NTP Oti-Com" & "NTP Roni-Com"
- Website: ?
Location: Kalabri, Prishtinė - Blloku B3
Function: ResidentialRenders:

SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 12th, 2011, 04:33 PM   #91
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Exclusive Design 2:

SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2011, 09:42 PM   #92
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

nga albanni:
Last edited by SkaNdErBeG; March 29th, 2011 at 01:30 AM.
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2011, 10:36 PM   #93
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Quote:
Sic po duket nga kjo foto satelitore, paska filluar ndertimi i ketij objektit afarist:SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2011, 12:49 AM   #94
Nolt
Self-determination
 
Nolt's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Therandė - Slloveni
Posts: 3,559
Likes (Received): 1615

A mendoni qe pjesa Kalabria eshte lagjja ma kaotike ne Prishtine dhe qe po ngjan nje lloj "ghetto" me keto banesa qe jan teper ngusht?
__________________
Nolt no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2011, 01:21 AM   #95
albanni
Registered User
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 728
Likes (Received): 255

Quote:
Originally Posted by SkaNdErBeG View Post

nga "arif bujupi"
jo nga "arif bujupi" po nga une.Se un i kom bo keto foto edhe i kom qit ne forum te Prishtina Gallery
albanni no está en línea   Reply With Quote
Old March 29th, 2011, 01:29 AM   #96
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by albanni View Post
jo nga "arif bujupi" po nga une.Se un i kom bo keto foto edhe i kom qit ne forum te Prishtina Gallery
Alban, kerkoje falje.... Mendova se autori eshte "arif bujupi" sepse i gjeta ne Panoramio nen emrin e tij... Do ta korigjoj postimin tim
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2011, 03:36 PM   #97
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45Quote:
Originally Posted by Buddy Holly View Post
Prishtina Stars, 7 Prill 2011SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2011, 10:05 PM   #98
Buddy Holly
BANNED
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtina, RKS.
Posts: 6,133
Likes (Received): 120

Buddy Holly no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2011, 03:07 AM   #99
Plisat
Registered User
 
Plisat's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Prishtina
Posts: 4,515
Likes (Received): 1531

Buddy-i faleminderit shume per foto.....
Plisat no está en línea   Reply With Quote
Old October 4th, 2011, 05:48 PM   #100
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Business Center "Pishat"Info:

Investor: Lesna
Location: Kalabri/Veternik - Prishtinė
Function: Commercial, Offices


Quote:
Objekti ndodhet nė majėn e kodrės “Veterniku”, ku pozicioni i objektit tė lejon tė

shijosh peizashe mbresėlėnėse tė kryeqytetit, prej lindjes sė diellit e deri nė perendimin

e tij. Ky objekt do tė jetė i dedikuar dhe do tė shfrytėzohet pėr qėllime afariste.
http://ndertimi.lesna.net/objekti-ba...rdh%e2%80%9d-3Renders:
Last edited by SkaNdErBeG; October 4th, 2011 at 06:03 PM.
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 01:14 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu