SkyscraperCity Forum banner

Сарајево | Sarajevo

1M views 7K replies 229 participants last post by  malosutra 
#1 ·
Morao sam u Sarajevo da podnesem zahtjev za vizu, pa rekoh kad sam prvi put u gradu hajde i da napravim svoju prvu reportazu. Napravio sam tacno 123 slike i nadam se da cu ih sve okaciti na ovaj tred u roku od nekoliko dana. Nakon Sarajeva, idem u Budvu, onda u Sabac, pa u Beograd a onda malo dalje, pa cu, ako budem imao vremena, i za ta mjesta napraviti reportaze.

P.S. Posto mi je ovo bio prvi put u Sarajevu, necu biti u stanju da navedem imena svih zgrada i zdanja, ali mislim da cu se vec nekako snaci za ono barem osnovno.

Pa da pocnem.:cheers:
 
  • Like
Reactions: ae.camo
#82 ·
Ova shopping zgrada pored crkve i twin towera sasvim je uništila takozvani zlati rez. Zgrada štrli iz svog rezona i sasvim je uništila perspektivu crkve. SA jako dobro znam jer sam od 1985 - 1986 jednu godinu preživio kao JNA vojnik u Lukavici a poslednji put sam bio u SA 2001. I kod nas u SLO ima puno sličnih slučajeva naročito kad se gradilo u vreme takozvanog ekonomskog booma kad su urbanisti debelo žmurili jer su primali debele kuverte i tako sad imamo nakaze od zgrada koja sasvim uništavaju vizuelnu perspektivu neke ulice ili naselja kao da smo u USA.
 
#85 ·
I dunno, to me it doesnt seem THAT bad, here are some aerial shots from the official Alta facebook profile:



I dunno, I really like it, cant wait for it to open! :D
Po noci i ne izgleda tako lose, mada nije trebalo tu nista ni graditi na prvom mjestu, stvarno remeti citav taj prostor oko Marin Dvora. Inace, kako ce da izgleda taj City Center kad se izgradi i sa koliko spratova? Bio sam u prolazu dole krajem Septembra i sjecam se da sam vidio neku tablu pored, ali onako na brzinu. Ovaj Importanne mi je prilicno bezveze ali BBI Centar je odlican uzivo, jako se dobro uklapa sa okolinom.
 
#94 ·
Badnjak u Sarajevu

Titova




Raja se skuplja polako pred Katedralom 22:00




Počelo je počelo :)




Katedrala :bow:






BHT1 uživo prenosi


Gužva




Vatromet u 00:00


Nije se moglo ući u Katedralu od gužve




Razlaz


I za perfektno obilježavanje Badnjaka i početak Božića, kuhano vino u City Pubu :)


Sretan Božić svima koji ga slave :cheers:
 
#100 ·
Par random slika od danas, usput...

Trg Djece Sarajeva








Cinema City




Trg & BBI


BBIcentar








Pogled s Titove na Unitic tornjeve (u pozadini)


Prema Koševu


Predsjedništvo


Kantonalna Vlada & Predsjedništvo


Pogled prema Uniticovim blizancima opet


Predsjedništvo BiH, Kantonalna Vlada, tramvajska i trolejbuska stanica








Skenderija


Obnovljena ulica Valtera Perića (šteta što fasade još nisu sređene, meni jedna od najljepših ulica)












Sarajevo Stock Exchange HQ


Valtera Perića




:eek:kay:
 
Top