SkyscraperCity Forum banner

[Mielec] Przebudowa stadionu Stali Mielec

251K views 686 replies 83 participants last post by  Ukassiu18 
#1 · (Edited)
Przebudowa stadionu Stali Mielec.

FKS Stal Mielec



zał. 10 kwietnia 1939
biało-niebiescy

MISTRZ POLSKI
1973, 1976
WICEMISTRZ POLSKI
1975
3 miejsce
1974, 1979, 1982

FINALISTA PUCHARU POLSKI
1976
1/4 PUCHARU UEFA
1976

WICEMISTRZ POLSKI JUNIORÓW STARSZYCH
1964, 2007
3 miejsce
1968, 1969, 2006
MISTRZ POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH
2007

16 miejsce w tabeli
WSZECH CZASÓW
LIGI POLSKIEJ



Planowana modernizacja stadionu:

Lokalizacja: ul.Solskiego 1

Pojemność: 7000

Przeznaczenie stadionu: piłka nożna, lekkoatletyka

Przebudowa w latach:
--------

Projekt: ------

Koszt: ------

Dodatkowe informacje:

Według najnowszej koncepcji przedstawionej przez władze miejskie w marcu 2010 roku trybuny mają być jednopoziomowe i w całości zadaszone. Stadion będzie posiadał także bieżnie lekkoatletyczną z 6(8) torami. Podgrzewana murawa.

Wizualizacje:

















zdjęcia: hej.mielec.pl
 
See less See more
9
#9 ·
Ok. Ale z ciekawości, ilu widzów chodzi oglądać zmagania lekkoatletyczne? Może lepszym rozwiązaniem, byłaby budowa bardziej kameralnego obiektu dla Stali lekkoatletycznej, natomiast bardziej piłkarskiego dla Stali piłkarskiej?

Czy są też może jakieś przeciwieństwa ($?) ze strony miasta? Wydaje mi się że na piłkarska Stal ma większy potencjał jeśli chodzi o widzów (jeśli się mylę to przepraszam) ....?
 
#12 ·
Ok. Ale z ciekawości, ilu widzów chodzi oglądać zmagania lekkoatletyczne? Może lepszym rozwiązaniem, byłaby budowa bardziej kameralnego obiektu dla Stali lekkoatletycznej, natomiast bardziej piłkarskiego dla Stali piłkarskiej?..
Tylko kto miał by to wybudować i za jakie pieniądze? I w ogóle co znaczy kameralny?? Zakładam, że taki obiekt powinien spełniać odpowiednie parametry a tego nie da się uzyskać przebudowując szkolne boisko. Gdyby jeszcze piłkarze Stali Mielec odnosili sukcesy i grali w I lidze z zamiarem awansu do ekstraklasy, to przyznałbym Ci rację, (oczywiście mam nadzieję, że dożyję takiego momentu:]), ale w obecnej sytuacji budowanie osobnego stadionu lekkoatletycznego byłoby najzwyczajniej w świecie głupie. Zresztą Polska, to taki fajny kraj gdzie nawet wyścigi na wielbłądach mogły by się stać sportem narodowym i przyciągać tysięczne tłumy, pod warunkiem, że nasz reprezentant będzie odnosił spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej, więc kto wie czy w miarę coraz większych sukcesów mieleckich lekkoatletów, więcej osób nie będzie przychodzić na stadion popatrzyć na lekkoatletów niż na piłkarzy?

A co do trybun to nie ma możliwości aby je zostawić, po prostu się sypią i z tego, co kiedyś przeczytałem w lokalnej gazecie, wynikało, że renowacja jest niemożliwa i kompletnie nieopłacalna.
 
#10 ·
Czepiacie się tego projektu, a spójrzcie ile jest na to środków. 20 mln zł. Wybudowanie trybun za bramkami podrożyłoby budowę dość znacznie. A tak wyburzą górne trybuny, zmodernizują dolne, zadaszą i będzie ok. Dobrze że i tak, niewielkim nakładem środków, cokolwiek się dzieje. Nie musimy mieć Baltic Areny w każdym mieście :)
 
#13 ·
Odczepcie się od bieżni !! :lol: W wielu zawodach tam startowałem, kilka wygrywając :p Trenowałem parę lat temu lekkoatletykę w AZS-AWF Kraków i wyjazdy na zawody do Mielca były regularne (3-4 zawody w sezonie + zawody na które my nie jeździliśmy) więc nie wyobrażam sobie by tam zlikwidować bieżnie !

W Krakowie wyglądało to tak (gdy jeszcze trenowałem), że w sezonie co tydzień były zawody lekkoatletyczne na przemian AWF-Wawel inne miasta w tym mielec do którego jeździłem i który ma własna sekcję lekkoatletyczną musi mieć stadion lekkoatletyczny.

A jeśli chodzi o widownię na zawodach to wcale nie świecił on pustkami, za wyjątkiem górnych kondygnacji, tam było niewiele osób.
 
#16 ·
za stalmielec.com

- medialna STAL M: Czy stadion Stali może runąć?

Paweł Gałek Super Nowości:

Pojemność stadionu Stali po remoncie zmniejszy się do 9 tys. miejsc. Władze miasta od lat mówiły o potrzebie zburzenia bubla budowniczych PRL-u, jakim bez wątpienia jest stadion Stali Mielec i wybudowania od podstaw małego, nowoczesnego i przytulnego obiektu, który służyłby głównie mieszkańcom. Wtórował im Ryszard Sieroń, szef miejskiej Komisji Sportu. Teraz, zdaniem miejskich decydentów, lepszym rozwiązaniem okazuje się modernizacja starego stadionu.
Przypomnijmy, że inwestycja ma polegać na: likwidacji górnych trybun, remoncie i zadaszeniu dolnych, budowie bieżni oraz zainstalowaniu podgrzewanej płyty boiska.

Pojemność stadionu mniejsza o ponad 30 tysięcy miejsc
Magistrat pracuje ma już gotową dokumentację na demolkę górnych sektorów, teraz pracuje nad projektem na modernizację dołu. Koszt przedsięwzięcia z pewnością przekroczy 20 mln zł, a pojemność nowego obiektu zmniejszy się do 9 tys. miejsc. Dodajmy, że za najlepszych czasów frekwencja na mieleckim gigancie wynosiła nawet 40 tys. widzów. Wedle wstępnych szacunków, pierwsze roboty mają ruszyć już w przyszłym roku.

Nagła zmiana optyki radnego Skowrona
Swojego czasu jedynym radnym, przeciwnym likwidacji górnych trybun był Andrzej Skowron. Jak dowodził, istnieje możliwość utrzymania dotychczasowej bryły stadionu. Był też inicjatorem rozpisania referendum w tej sprawie. Jego wysiłki nic jednak nie dały.
Teraz radny zmienił optykę i to o 180 stopni. - Część mieszkańców jest zwolennikami modernizacji starego stadionu, a inni z kolei mówią o budowie nowego od podstaw - przekonuje Andrzej Skowron. - Do tego fachowcy, z którymi się spotykam, twierdzą, że rozbiórka górnych trybun spowoduje naruszenie dolnych partii stadionu. Do tego stopnia, że trzeba będzie i dół rozebrać. I praktycznie trzeba będzie stadion budować od nowa.

To nie bułka z masłem, ale...
- Dzisiaj sprzęt i technika są tak zaawansowane, że pozwalają na tego typu operacje. - ripostuje prezydent Janusz Chodorowski. - Nie wydaje mi się, żeby coś się przy okazji porozrywało, czy wysadziło w powietrze. Nie mówię, że jest to bułka z masłem, ale nie ma też większych obaw. Jesteśmy w posiadaniu opinii projektanta tego stadionu, pana profesora, który twierdzi, że na dobrą sprawę ten obiekt nadaje się do wszelkiej modernizacji. Trzeba tylko przyjąć odpowiednią technikę. I póki co, my się na tej opinii opieramy - dodaje.

Zamiast inwestować w ruinę, wybudujcie nowy stadion
Zaraz po wybudowaniu trybuny stadionu od ul. Solskiego w 1974 roku jej stan techniczny określono jako... przedawaryjny. Pojawiły się rysy i pęknięcia.
Co prawda, wzmocniono je przyklejając blachy do betonu, ale na nic się to zdało. Jej fatalny stan techniczny spowodował, że w 2001 roku cała trybuna została zamknięta.
Na pierwszy rzut oka trochę lepiej wyglądał stadion od ul. Kusocińskiego. Dlatego zapadła decyzja pracach remontowych górnych sektorów. Ale w trakcie robót wykryto ogromne wady konstrukcyjne: m.in. rozwarstwienie i rozmrożenie betonu.
Dlatego też od samego początku, stoję na stanowisku, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż modernizacja stadionu, byłoby całkowite zmiecenie go z powierzchni ziemi i budowa całkiem nowego. Dzięki temu Mielec, zamiast rozlatującej się ruiny, miałby w końcu stadion na jaki zasługuje. Nowoczesny, przytulny i przede wszystkim bezpieczny. Niejednokrotnie o tym pisałem i mówiłem "face to face" władzom miasta.
Dlatego też w żaden sposób nie mogę zrozumieć decyzji o w inwestowaniu (pewnie znacznie większych) pieniędzy w bubla, który grozi zawaleniem. Moje zdziwienie potęguje fakt, że prezydentem Mielca jest facet, któremu w żaden sposób nie można odmówić znajomości reguł ekonomii i racjonalnego gospodarowania publicznym groszem.
Myślę że ten artykuł rozwiąże wiele pytań odnośnie mieleckiego stadionu.
 
#17 ·
Jest przetarg na stadionową dokumentację

16-08-2009

Urząd Miasta Mielca szuka wykonawcy dokumentacji modernizacji stadionu Stali, którym zarządza MOSiR.





Przetarg został ogłoszony 13 sierpnia. Dotyczy opracowania dokumentacji projektowej modernizacji stadionu sportowego MOSIR w Mielcu. Oferty magistrat przyjmuje do 25 września. Powstać ma kompleksowa dokumentacja dla remontu obiektu. To projekt budowlany oraz projekty wykonawcze: architektura, konstrukcje, wszystkie wymagane instalacje budowlane oraz wyposażenie techniczne, zagospodarowanie terenu, przyłącza mediów zewnętrznych oraz oświetlenie stadionu. Zwycięzca przetargu ma również opracować specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiar robót i kosztorysów nakładczych, a także kosztorys inwestorski.

Magistrat wyłaniając wykonawcę dokumentacji przede wszystkim będzie brał pod uwagę cenę, ale ważny też będzie czas realizacji. Przetarg zakłada, że maksymalnie może to zając 270 dni. Firmy, które startować będą w przetargu muszą wykazać posiadanie wszystkich niezbędnych uprawnień. Mieleccy urzędnicy miejscy oczekują też od wykonawcy, że dotychczas zrealizował jako główny wykonawca w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej jedno zamówienie obejmujące opracowanie dokumentacji projektowej remontu, modernizacji lub budowy stadionu sportowego.

Przypomnijmy, że obecny, piętrowy stadion Stali Mielec, zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, będzie przebudowany. Górne trybuny mają zostać zdemontowane, dolne zadaszone. Pieniądze na te prace miasto chce pozyskać sprzedając działkę na błoniach z przeznaczeniem na budowę galerii handlowej.

Zrodlo: hej.mielec.pl
 
#18 ·
Koniec przetargu

Najnowsze informacje dotyczące mieleckiego stadionu.

za hej.mielec.pl

W najbliższy poniedziałek zostanie zakończony przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji stadionu sportowego MOSIR w Mielcu.W ostatnich tygodniach stadion odwiedzali przedstawiciele firm, które chcą złożyć swoje oferty w przetargu, zapoznawali się ze stanem obiektu i zakresem prac.
 
#19 ·
za stalmielec.com
Stadion i galeria, czyli gra na czas
Remont stadionu i budowa w Mielcu galerii handlowej, to tematy, które budziły, budzą i pewnie jeszcze długo będą budzić emocje i zainteresowanie mieszkańców naszego miasta. Ostatnio coraz częściej pada pytanie, dlaczego wokół tych spraw nic się nie dzieje. Odpowiedzieć na to można by krótko: Coś tam się dzieje, ale na widoczne efekty trzeba będzie jeszcze długo czekać.
Przepychanki wokół remontu stadionu w Mielcu wkroczyły już w drugą dekadę. Co rusz powstają nowe koncepcje, trwają dyskusje, a efekt jest ten sam, czyli żaden. Ruina między ulicami Solskiego i Kusocińskiego jak stała, tak stoi.

Remontowy falstart
Kilka razy wydawało się, że mamy do czynienia z przełomem i remont wreszcie ruszy. Gdy rzeczywiście ruszył na początku roku 2007, to okazał się falstartem, bo uznano, że sens remontowania niepotrzebnych górnych sektorów jest żaden. We wrześniu tego samego roku rada miasta zadecydowała, że stadion ma być remontowany i przebudowywany w ten sposób, że górne trybuny zastąpi dach.
Powiało optymizmem, ale do czasu. Na początku roku 2008 pojawiła się w Mielcu firma Cushman&Wakefield i zaproponowała budowę nowego stadionu w zamian za teren pod galerię handlową. Wrzawę, jaka podniosła się w mieście, doskonale pamiętamy. Zwolennicy tej rewolucji w centrum miasta do dziś nie mogą odżałować, że szybkimi decyzjami nasze miasto nie skorzystało z tej niepowtarzalnej szansy.

Prezydent postanowił
Z perspektywy czasu można zapytać, czy te nadzieje nie były przesadne. Gdyby Cushman pojawił się w Mielcu co najmniej rok wcześniej, to być może cały ten prywatno-publiczny interes miałby większe szanse na powodzenie. Pod koniec 2008 zaczął się jednak światowy kryzys, a jakie to niosło konsekwencje, widać chociażby po Galerii Mielec, która miała powstać przy ulicy Wolności, a która obecnie zaczyna przypominać ruinę mieleckiego stadionu.
Gdy propozycje Cushmana trafiły na półkę, prezydent Mielca postanowił przejąć inicjatywę, nakazując opracowanie kolejnych koncepcji rozwiązania stadionowo-galeriowego problemu. Mijał miesiąc za miesiącem i dopiero niedawno mieszkańcy Mielca dowiedzieli się, że stadion zostaje na swoim miejscu i będzie remontowany w identyczny sposób, jaki zatwierdzono we wrześniu 2007 roku, natomiast działkę pod ewentualną galerię handlową wyznaczono na terenach rekreacyjnych MOSiR, za basenem odkrytym.
Wrócono do punktu wyjścia, a wskazaną przez prezydenta Chodorowskiego koncepcję trzeba teraz formalnie zaklepać w nowym planie zagospodarowania przestrzennego. - To musi potrwać minimum półtora roku - powiedział w czerwcu bieżącego roku prezydent Janusz Chodorowski.

Procedury, konsultacje itd.
Prace nad zmianami planów zagospodarowania trwają. Prowadzi je firma MGGP z Tarnowa, która ma precyzyjnie określić sposób zagospodarowania terenów MOSiR między ulicami Grunwaldzką, Solskiego, Padykuły i Kusocińskiego. W ramach prac zespołu architektów powstają prognozy środowiskowe, wydawane mają być opinie i uzgodnienia branżowe, ma powstać także prognoza finansowa związana ze sprzedażą działki pod budowę galerii handlowej, bo jak wiadomo kluczowe będzie uzyskane z tego tytułu pieniędzy na modernizację starego stadionu.
Jak powiedział nam Krzysztof Urbański - rzecznik prasowy prezydenta Mielca - obecnie nie są prowadzone żadne rozmowy z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi budową galerii. Będzie to możliwe dopiero po zatwierdzeniu przez radę miasta zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Firma MGGP z Tarnowa prace powinna zakończyć na początku przyszłego roku i wtedy trafią one po raz pierwszy pod obrady rady miasta, co zapoczątkuje cały ciąg konsultacji społecznych. Jak długo te konsultacje potrwają, nie można obecnie przewidzieć, ale trudno oczekiwać, aby już w przyszłym roku sprawa powstania galerii handlowej na terenach MOSiR ruszyła z miejsca.

270 dni
Konkretów na razie nie widać także w sprawie remontu stadionu. Remont formalnie już się zaczął, a zapoczątkowało go ogłoszenie przez magistrat przetargu na nową dokumentację projektową. Przed kilkoma dniami otwarto oferty, jakie do Urzędu Miasta dostarczyły biura projektowe. Okazuje się, że rozpiętość cenowa ofert jest bardzo duża. Najtańsza opiewa na około 180 tys. zł. natomiast najdroższa przekracza milion złotych.
W ciągu miesiąca ma być znany zwycięzca przetargu, który wtedy zaprezentuje swoją koncepcję. Koncepcja będzie następnie konsultowana m.in. z klubami sportowymi i jeżeli zostanie zatwierdzona, projektant przystąpi do realizacji zadnia, na co w warunkach określonych w założeniach przetargu ma 270 dni. We wrześniu 2010 roku projekt powinien być gotowy. Oznacza to że przez kolejny rok na mieleckim stadionie nic się nie będzie działo.

Sieroń: - Zróbmy coś!
Zwrócił na to uwagę podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia komisji sportu jej przewodniczący Ryszard Sieroń, który chce zaproponować wykonanie na początku przyszłego roku demontażu górnych sektorów obu trybun stadionu. - Dokumentacja techniczna demontażu została wykonana kilka miesięcy temu i zanim będzie gotowy projekt modernizacji całego stadionu, można na początku roku rozebrać trybuny, tak aby drużyna piłkarska mogła bez przeszkód wiosną rozgrywać swoje mecze - twierdzi radny Sieroń. - Zaraz po zdemontowaniu górnych sektorów można zabezpieczyć tarasy na obu trybunach, tak aby nie lało się do pomieszczeń pod trybunami.
Do tego pomysłu władze miasta na razie podchodzą sceptycznie, bo nie wiadomo, jakie są koncepcje projektantów, którzy zgłosili się do przetargu na dokumentację modernizacji stadionu.

Inwestor i jego kasa
Demontaż górnych trybun to dość skomplikowane przedsięwzięcie, polegające na cięciu żelbetonowych elementów za pomocą specjalnych pił diamentowych, a następnie zdejmowanie ich za pomocą dźwigów. Jak ustawić dźwigi, aby nie sparaliżować ruchu na ulicach, jak zapewnić bezpieczeństwo pieszym? Argumentem przemawiającym za nadaniem remontowi stadionu pewnego przyśpieszenia są coraz częściej pojawiające się opinie, że jeżeli nawet jesienią przyszłego roku dokumentacja modernizacji obiektu będzie gotowa, to wcale to nie oznacza, że szybko ruszą prace.
Po pierwsze za rok odbędą się nowe wybory samorządowe i wcale nie jest powiedziane, że nowa rada miasta będzie zainteresowana przeznaczeniem milionów złotych na remont obiektu sportowego, z którego korzysta raptem kilkaset osób. Po drugie - dopóki nie pojawi się inwestor gotowy wyłożyć okrągłą sumkę pieniędzy za działkę pod galerię, nie ma mowy o remoncie stadionu - to coraz powszechniejsza opinia, powtarzana nie tylko w klubie piłkarskim czy lekkoatletycznym. Tymczasem mamy kryzys, a inwestycje takie jak galerie handlowe zostały w całej Polsce znacząco przystopowane.

Beznadzieja
Działacze LKS i FKS już dawno stracili nadzieję na rozwiązanie stadionowego pata i w swoich opiniach są niemal jednomyślni: - Co? Remont stadionu? Nie ma o czym mówić... Wiedzą co mówią!
Edward Tabor


hej.mielec.pl - Jak będą demontowane górne trybuny stadionu?
Legendarne, górne trybuny mieleckiego stadionu, będą odcinane i ściągane dźwigiem.
W ramach modernizacji mieleckiego stadionu, przygotowywanej w Urzędzie Miasta Mielca, zaplanowano demontaż górnych trybun obiektu. Nawet po remoncie niemożna by z nich korzystać, gdyż nie spełnią współczesnych wymogów bezpieczeństwa.
Głównymi elementami nośnymi konstrukcji trybun górnych mieleckiego stadionu są 24 powtarzalne płaskie ramy żelbetowe w kształcie litery „H” rozstawione co 6 metrów. Cała konstrukcja składa się głównie z prefabrykowanych elementów żelbetowych.
Projekt demontażu trybun opracowała firma Karpla Konsulting z Krakowa, która wygrała przetarg na przygotowanie tego dokumentu. Precyzuje on, krok po kroku, sposób zdemontowania trybun.

Dźwigi na ulicach
Demontaż trybuny wschodniej i zachodniej będzie polegał na odcinaniu palnikiem gazowym blach styku połączeniowego. W ten sam sposób zdejmowane będą wszystkie sektory trybun. Po odcięciu, elementy prefabrykowane będą spuszczane przy pomocy dźwigu, który stanie nie na bieżni stadionu, a na nawierzchni ulic Kusocińskiego i Solskiego. W tym czasie drogi te będą nawet miejscami zamykane dla ruchu.
Najpierw wykonawca tych prac będzie musiał zdemontować stalowe elementy siedzeń i balustrad ochronnych, dalej żelbetowe elementy balustrad przez wycięcie lub wyburzenie. Kolejne etapy, według projektu rozbiórki to: odcięcie i demontaż od góry żelbetowych elementów siedzeń, demontaż schodów, odcięcie i demontaż żelbetowych belek usztywniających podestowych. Później przewidziano odcięcie i demontaż żelbetowych rygli skośnych, demontaż środkowych belek usztywniających ramę główną i wreszcie odcięcie i demontaż słupów ramy głównej.
Dźwigi, które będą używane przy pracach rozbiórkowych, mają zostać dobrane z uwzględnieniem ich lokalizacji, wysięgu ramienia i masy podnoszonych elementów. Przyjęto dźwig samojezdny o parametrach: min. udźwig - 500,0 KN, wysokość podnoszenia min. - 30,0m oraz wysięg ramienia min. - 25,0m.

Piły diamentowe
Słupy w poziomie trybuny dolnej odcinane będą piłami diamentowymi. Każdy element w trakcie wycinania winien być podtrzymywany przez dźwig aż do całkowitego jego usunięcia. Nie zaleca się stosowania młotów udarowych i kruszenia elementów z uwagi na możliwość naruszenia konstrukcji trybun dolnych. Na czas robót będą także zabezpieczone lub przeniesione elementy małej architektury, w tym ulicznie latarnie.
W poniedziałek zakończył się przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej modernizacji stadionu, do tego dnia chętne firmy miały czas na składanie swoich ofert. Rozstrzygnięcia przetargu należy się spodziewać za kilkanaście dni. Firmy, które stawały do tego przetargu, otrzymały projekt demontażu trybun górnych.
Na podstawie dokumentacji projektowej będzie musiała powstać dokumentacja techniczna, magistrat będzie także musiał uzyskać wszystkie zgody na prace budowlane. Wtedy będzie mógł zostać ogłoszony przetarg na wykonanie tych robót.

Kiedy? Niewiadomo.
Czy i kiedy tak się stanie, zależeć będzie od tego, czy w Mielcu znajdą się pieniądze na te prace. Źródłem finansowania inwestycji ma być sprzedaż terenu budowlanego na błoniach, pod galerię handlową. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem nowego planu zagospodarowania przestrzennego, tak by ta sprzedaż była możliwa. Na przełomie roku radni miejscy powinni zajmować się uchwałą zmieniającą plan zagospodarowania. Procedury przewidują także ewentualne wnioski czy uwagi mieszkańców.
Dziś trudno powiedzieć, kiedy realnie rozpoczną się prace budowlane, a wskazanie terminu ich ukończenia praktycznie nie jest możliwe.

Czyli dalej trzeba czekać... :(
 
#21 ·
realizacje tegoż to biura:

za http://www.bob-projekty.pl/obiekty-sportowe.html
* Centrum rekreacyjno-sportowe "Sęp" ul. Hallera 81 Wrocław;
* Stadion "Śląska Wrocław" ul. Oporowska 62 Wrocław;
* Ośrodek Piłkarski "Sztabowa" ul. Sztab-owa 101 Wrocław;
* Kąpielisko "Glinianki" ul. Kosmonautów 2 Wrocław;
* Stadion Olimpijski: ul. Paderewskiego 35 Wrocław
* Korty tenisowe Kilimandźaro ul. Chopina Wrocław;
* Korty tenisowe ul. Krajewskiego 2 Wrocław;
* Ośrodek Piłkarski ul. Kosmonautów 320 Wrocław;
* Skatepark w Parku Nadodrzańskim
* Ośrodek Piłkarski ul. Strachowskiego 53 Wrocław;
* Boisko do hokeja na trawie z zapleczem i trybunami ul. Niepodleglości 6 Wrocław;
* Skatepark ul. Legnicka 63 Wrocław;
* Centrum sportowe Poznańska ul. Poznańska 14 we Wrocławiu
* WTS Sparta ul. Paderewskiego 35 Wrocław
 
#22 ·
za stalmielec.com

Biuro Obsługi Budownictwa Mariusz Fabjanowski z Wrocławia wygrało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji stadionu sportowego MOSIR w Mielcu, który kosztował będzie Gminę Miejską Mielec 180 560 PLN

"...przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji stadionu sportowego MOSIR w Mielcu obejmującej:
- projekt budowlany,
- projekty wykonawcze - architektura, konstrukcje, wszystkie wymagane instalacje budowlane oraz wyposażenie techniczne, zagospodarowanie terenu, przyłącza mediów zewnętrznych, oświetlenie stadionu,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
- przedmiarów robót i kosztorysów nakładczych,
- kosztorysu inwestorskiego..."

projekt zmodernizowanego stadionu STALi powstaje wedle propozycji prezydenta Janusza Chodorowskiego zaakceptowanej przez Radę Miasta - stadion zostaje w obecnym miejscu na Solskiego 1, górne trybuny ściągnięte, dolne wyremontowane i zadaszone, boisko nr 2 ma być położone wzdłuż mostku, pozostały plac przeznaczony na parking, na błoniach galeria handlowa i dwa boiska treningowe - projekt powinien zostać przedstawiony tuż przed wakacjami, a prace wykonawcze z jego realizacją raczej w 2010 roku się nie rozpoczną chyba, że Rada Miasta ujęłaby w budżecie na przyszły rok koszty ściągnięcia górnych trybun
Czyli dalej czekamy, przynajmniej tyle że znalazł się wykonawca dokumentacji. Mam tylko nadzieje że do czasu rozpoczęcia prac stadion się nie zawali:eek:hno:
 
#24 ·
co do stadionu to jestem zawiedziony planami miasta. po pierwsze choćby nie wiem co remont starego stadionu nie będzie tym co budowa nowego nowoczesnego stadionu no ale oczywiście radni boją się moherów że na nich nie zagłosują więc boją się burzyć stary rozlatujący się stadion.
po drugie z tego co widzę to nie ma nawet w planach 2 trybun za bramkami-żenada!
po trzecie pozostaną stare jupitery które nie włączane są już kilkanaście lat.Dzisiaj już nikt nie buduje stadionu uwzględniając w planach jupiterów(oświetlenie umieszczane jest na zadaszeniu)
po czwarte bieżnia- po co ona na nowym stadionie? przecież zawodów na które potrzebna jest kilkutysięczna widownia w mielcu nigdy nie będzie a przecież na terenach Gryfu powstanie Euroboisko z bieżnią tartanową a w przyszłości ma się tam znajdować ośrodek sportowy.

I na koniec powiem wam jedno w ciągu 2 lat mielec wydał na basen 30 mln zł a na stadion z prawdziwego zdarzenia nie ma pieniędzy od kilkunastu lat...

a pomyśleć że stadion w Kielcach( w tej chwili najnowocześniejszy w Polsce) kosztował 48 mln zł................
 
#25 · (Edited)
co do stadionu to jestem zawiedziony planami miasta. po pierwsze choćby nie wiem co remont starego stadionu nie będzie tym co budowa nowego nowoczesnego stadionu no ale oczywiście radni boją się moherów że na nich nie zagłosują więc boją się burzyć stary rozlatujący się stadion.
No ten remont ma byc generalny, projekt dopiero pokaze co moze zostac ze starego stadionu, a co nie. Byc moze zostanie tylko dzialka i jupitery ;)

po drugie z tego co widzę to nie ma nawet w planach 2 trybun za bramkami-żenada!
Podzielisz sie tymi planami? Brak trybun za bramkami to wg mnie minus, choc na mecze nie chodze wiec nie wiem jak duzy minus.

po trzecie pozostaną stare jupitery które nie włączane są już kilkanaście lat.Dzisiaj już nikt nie buduje stadionu uwzględniając w planach jupiterów(oświetlenie umieszczane jest na zadaszeniu)
Jupitery maja byc symbolem-pomnikiem stadionu legendy. Zostawienie jupiterow sugerowali mieleccy architekci i urbanisci na spotkaniu, bodajze w 2009 roku.

po czwarte bieżnia- po co ona na nowym stadionie? przecież zawodów na które potrzebna jest kilkutysięczna widownia w mielcu nigdy nie będzie a przecież na terenach Gryfu powstanie Euroboisko z bieżnią tartanową a w przyszłości ma się tam znajdować ośrodek sportowy.
Poki co biedni lekkoatleci nie maja gdzie cwiczyc. W przyszlosci, jak powstanie osrodek sportowy, bieżnię bedzie mozna zburzyc. A teraz dobrze ze bedzie na wyremontowanym stadionie.
 
#26 ·
ale ten ośrodek powstanie szybciej niż stadion bo już w tym roku zaczynają budować samo euroboisko a potem mają się wziąć za reszte a stadion jak dobrze pójdze to za 2-3 lata zaczną budować.

teraz stadiony buduje się typowo piłkarskie chyba że jest dobry klub żużlowy tak jak Rzeszów który buduje nowy stadion czy np. Bydgoszcz który wybudował stadion typowo lekkoatletyczny gdzie są rozgrywane zawody miedzy narodowe.
 
#27 ·
Trochę mały OT zrobię ,ale mi by się marzyło coś takiego w Mielcu
http://stadiony.net/project.php?p=84
:cheers:
Oczywiście pudrowanie trupa to chyba nie najlepszy sposób ... jeśli chodzi o stary stadion . Ale ja wolę żeby znalazło się więcej pieniędzy na dofinansowanie klubów ,bo talentów Ci u nas pod dostatkiem ... tylko wszystkie wybywają.
Wogóle to się dziwie naszym włodarzom ... Mamy w Plus Lidze Kobiet drużyne siatkarek , szczypiorniści też podganiają w czołówce ( spadek to był przypadek)
itd. dlaczego nie promowac mocniej miasta , wspomagac , szukac sponsorów , kurcze nawet gdybym w podatkach miał płacic dodatkowo na sport w Mielcu to z chęcią bym dał ... a niestety to co się słyszy to tragedia . Nowy stadion też jest potrzebny a i owszem ,ale kto będzie chodził na mecze ? w parze z nowym stadionem musi pójśc do przodu także druzyna a bez odpowiedniego dofinansowania w sport, nie ma szans na sukces.
 
#28 ·
Projekt (z 1 postu) ciekawy...choć dach bym nieco przerobił i oświetlenie umieścił pod/nad dachem... Bieznia powinna moim zdaniem zostać... a jeżeli idzie o domknięte stadiony, to i te "niedomknięte" moga prezentować się całkiem okazale...

Estádio Municipal de Braga - Euro 2004
http://stadiony.net/stadium.php?s=123

IMHO stadion Stali Mielec jest dla mnie kultowy... bodajże pierwszy stadion w Polsce z piętrowymi trybunami... szkoda że tak go zaniedbano...
 
#30 ·
Odpowiedź udzielili już koledzy w poprzednich postach...

a wracając do starego stadionu to marzyłoby mi się aby go wyremontowano... ale nie na zasadzie tu szpachtel tam farba, tylko porządny generalny remont, dobudowano dach, oświetlenie itp. Mam do tego stadionu sentyment...
 
#31 ·
no czyli brak konkretnego argumentu. budować bieżnie tylko po to by tam można było trenować. Bez sensu

jak orientujesz się trochę w budowie obiektów piłkarskich to zobaczysz że takich stadionów z bieżnią już się nie buduje bo oglądanie meczu piłkarskiego jest dużo gorsze szczególnie na łukach...

a jak wybudują stadion to będzie on służył kilkadziesiąt lat więc lepiej zacząć pomyśleć nad poważnym projektem budowy stadionu od podstaw.
 
#32 ·
super nowosci: http://www.mielec.pl/artprasowy.php?id=4101
Wprowadzą wariant kielecki?
Innego zdania jest Grzegorz Sieroń, inkasent bazaru. - Uważam, że trzeba budować nowy obiekt od podstaw - twierdzi. - Ale chyba musi wymrzeć pokolenie ludzi, którzy budowali stary, aby cokolwiek w tej sprawie ruszyło. Musi zmienić się mentalność. Bo ten stadion wciąż uważany jest w Mielcu za pomnik. I nieważne, że to ruina.

- Nie stać nas na budowę nowego obiektu - tłumaczy Krzysztof Urbański z Urzędu Miejskiego. - Opieramy się na konstrukcji, która przez wielu mieszkańców jest uważana za historyczną. Nie wykluczamy wprowadzenia wariantu kieleckiego, gdzie miasto buduje stadion, a prywatny biznes utrzymuje sport zawodowy. Przypuszczam, że gdyby była taka oferta od inwestora, na pewno władze miasta bardzo poważnie by ją wzięły pod uwagę.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top