daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old November 29th, 2011, 11:00 AM   #1641
Rocky031
Lega s Juga 2

Rocky031's Avatar

Likes (Received): 6916

Imamo i mi jednog idiota koji piše LUV po cijelom gradu,a očito voli obnovljene fasade

Sponsored Links

Old November 29th, 2011, 11:31 PM   #1642
payo
Vojvoda Blasphemous

payo's Avatar

Likes (Received): 23

drakonske kazne i ponovno farbanje vlastitim budžetom i vlastitim rukama...pa ti vidi dal ti se isplati tegat po fasadama

Old November 30th, 2011, 09:44 AM   #1643
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

svakako se slažem, sve bi trebali platit iz svog novčanika.
Old November 30th, 2011, 10:47 PM   #1644
lulavluk
Registered User

Likes (Received): 31

dečki razumin vašu frustraciju na to šta rade neke nepismene budale i mi u Splitu imamo nekoliko budala koji su u 3 miseca cili grad išarali šta je najgore nije teško doc do imena ali naša policija kojaje takva kava je i ništa ne radi u korist građana samo u korist političara to je žalosno.

Treablo bi ih uvatit i dat in kaznu da obojaju cilu zgradu na kojoj su uništili fasadu pa neik im nepismeni roditelji koji ih nisu uspili odgojit plačaju krdeite do kraja života a ako su stari pa umri onda če kredite nastavit njihova dica vračat po ovin lihvarskim kamatama
lulavluk no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 10:03 AM   #1645
nesaraj
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Kinetic View Post
I 2 mjeseca kasnije je zašarana
Nekakvo "ne glasaj" sranje koje u zadnja 2-3 dana šaraju po centru... Kad, kad će više ovaj grad stati tome na kraj
Nadam se da će im uskoro naplatiti, jer su toliko pametni da su se i potpisali ispod.

To su ovi likovi

http://www.masa-hr.org/

Tolko me to iziritiralo da sam se samo radi toga registrirao na ovaj forum koji inaće rado čitam
nesaraj no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 11:43 AM   #1646
missR
Registered User

missR's Avatar

znači još to nisu prefarbali? baš sam se ponadala da budu.
a nadam se da će ovi idioti biti sankcionirani. prestrašno!
missR no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 12:00 PM   #1647
Croatia2020
Registered User

Nije mi jasno zašto Zagreb izgleda ovako ruševno, zapušteno i devastirano? Gdje god dođete u gradove sličnog ekonomskog stanja u Europi, centar grada je uređen, ne pada žbuka, cigle i crijep (poneki kip), ulazi u kuće su uređeni... Ne razumijem vlasnike skupih nekretnina u centru grada da si dopuštaju takvu devastaciju. A ne razumijem ni gradske (prije seoske) vlasti da dopuštaju ovakav odnos prema gradu.
Jednom sam došao s nekoliko francuskih prijatelja u Zagreb. Naravno, grad je zanimljiv, ljudi su opušteni itd. Ali, glavno pitanje je bilo, a zašto je grad tako zapušten i da li postoji neka institucija koja brine o gradskoj arhitekturi?
Mislim da si dopuštamo preveliki luksuz ovakvog stanja koji odbija mnoge od Zagreba.
Croatia2020 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 01:31 PM   #1648
Emperor Diocletian
Car Rusije i Europe

Emperor Diocletian's Avatar

Likes (Received): 5373

Zapušten je iz tri razloga:
- narod je stoka i nije ga briga u kakvim zgradama živi, jer ih je ionako u većini slučajeva dobio na dar, pa nema osjećaj da bi se trebao brinuti za to
- Grad je nesposobna i lopovska institucija
- ignorantski stav države prema glavnom gradu (još jednom se najebem mame Vladi RH za takav odnos prema Zagrebu)

BTW ne možeš porediti Zagreb s francuskih gradovima, mi ipak nismo opljačkali pola svijeta da bismo izgradili ono što su oni izgradili. Nek vrate sve što su opljačkali, pa će i njihovi gradovi biti kao Zagreb, ako ne i gori.
Emperor Diocletian no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 01:41 PM   #1649
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

to je i do mentaliteta i doseljavanja puno ljudi slabijeg obrazovanja iz provincije koji nemaju smisla za estetiku i lijepo.

ne treba ti puno novaca da imaš lijepu kuću i dvorište, treba ti samo ideja, rad i trud.

iz tog razloga svi balkanski gradovi izgledaju ružno i zapušteno, gotovo bez iznimke.
Old December 11th, 2011, 01:45 PM   #1650
Emperor Diocletian
Car Rusije i Europe

Quote:
Originally Posted by MasonicStage™ View Post
to je i do mentaliteta i doseljavanja puno ljudi slabijeg obrazovanja iz provincije koji nemaju smisla za estetiku i lijepo.

ne treba ti puno novaca da imaš lijepu kuću i dvorište, treba ti samo ideja, rad i trud.

iz tog razloga svi balkanski gradovi izgledaju ružno i zapušteno, gotovo bez iznimke.
promašio si ceo fudbal. kakva provincija i smisao za estetiku? pa u svakom malom gradu kuće izgledaju bolje nego u Zagrebu, ako nisi primijetio.

da, treba ti dosta novca za održavanje kuće i dvorišta, a ne samo ideja, jer znaš, građevinski radovi i materijali nisu besplatni. probaj zamijeniti krov na kući ili staviti novu fasadu, pa ćeš vidjeti koliko košta.

uzroci su višestruki, uglavnom oni koje sam ja naveo.
Old December 11th, 2011, 01:51 PM   #1651
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

ti me uopće nisi razumio.
ja uopće ne govorim o sređenosti provincije, već o svjetonadzorima koje su ljudi donijeli u grad pri doseljavanju kroz zadnjih 50 godina.
jasno da obnova trošne zgrade koja je u raspadu košta astronomski puno...no zašto je zgrada ili kuća došla u takvo stanje? zbog nemarnosti, manjka brige i kulture te manjka smisla za estetiku i lijepo.

ja uvijek govorim i govorit ću da kanta fasadne boje košta malo više od 1oo kuna....ako je to skupo onda ne znam, a sa jednom takvom kantom se mogu prefarbat svi grafiti i črčkarije koje uglavnom stoje na prizemnim katovima pročelja.

dakle, nema opravdanja, ljudi su nemarni, nekulturni i boli ih briga što žive u svinjcu.
Old December 11th, 2011, 02:02 PM   #1652
Emperor Diocletian
Car Rusije i Europe

Quote:
Originally Posted by MasonicStage™ View Post
ti me uopće nisi razumio.
ja uopće ne govorim o sređenosti provincije, već o svjetonadzorima koje su ljudi donijeli u grad pri doseljavanju kroz zadnjih 50 godina.
jasno da obnova trošne zgrade koja je u raspadu košta astronomski puno...no zašto je zgrada ili kuća došla u takvo stanje? zbog nemarnosti, manka brige i kulture te manjka smisla za estetiku i lijepo.

ja uvijek govorim i govorit ću da kanta fasadne boje košta malo više od 1oo kuna....ako je to skupo onda ne znam, a sa jednom takvom kantom se mogu prefarbat svi grafiti i črčkarije koje uglavnom stoje na prizemnim katovima pročelja.

dakle, nema opravdanja, ljudi su nemarni, nekulturni i boli ih briga što žive u svinjcu.
ja kužim da ti tamburaš po uobičajenoj floskuli o detepencima koji su uništili lijepi civilizirani grad. valjda su dotepenci rasturili i Staro Trnje i slične kvartove koji su na ponos Zagrebu. isto tako su ti dotepenci zapustili centar, koji je poznata utvrda dotepenaca.
kad bi se stvar mogla objasniti tako jednostavno, bili bismo sretni. ali ne može.

obnova fasade nije samo kanta farbe. cijela zgrada se mora održavati, i to stalno, uključujući i interijere, pa dvorišnu fasadu, pa i cijelo unutarnje dvorište. daleko je to od jedne kante vode. to košta puno.

a što ti vrijedi ako prefarbaš to zašarano prizemlje, kad će urbani primitivo opet sutra doći i zašarati ga? ja prvi ne bih želio plaćati krečenje tih črčkarija na svojoj zgradi.

naravno da su ljudi nemarni, ali to je samo jedan od razloga ovakvog stanja.
Old December 11th, 2011, 02:35 PM   #1653
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

ja ću se opet vratit na svoju priču i okrivit ljude koji su doveli do toga da se te fasade nalaze u takvom stanju kakvom se nalaze.
naravno da fasadu treba održavat i popravljat svake 2-3 godine, jer po njoj probiju gljivice, odljušti se boja itd itd...ali ako se te sitne stvari i sitni (ne)popravci akumuliraju, onda dolazimo do velikih i nerješivih problema.

ako na fasadi nastane pokutina, onda se mora sa glet masom popravit da u nju ne ulazi vlaga koja onda dalje uništava zgradu. takav popravak ne košta puno, no ako se sustavno ignorira, onda kao rezultat dobiš pola odronjene fasade koju dotični stanari sa svojim sredstvima ne mogu sanirati.

zaključak: nemar.
Old December 11th, 2011, 02:47 PM   #1654
FredPerry
Ja sam ranjen kao ptica

FredPerry's Avatar

Likes (Received): 1442

U Donjem gradu nema puno dotepenaca. Dotepenci su unistili okolne kvartove.

Donji grad je rusevan jer se nema love. Odrzavanje takvih zgrada je skupo i prosjecan stanovnik si to ne moze priustiti. Rjesenje bi bilo da onaj tko ne moze financijski podnjeti zivot u centru, proda svoju nekretniju i preseli se u neki drugi dio grada, gdje su troskovi zivota nizi. Ali, znamo kakvi snobovi zive u centru i oni niti ne pomisljaju da bi se negdje selili.
FredPerry no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 09:00 PM   #1655
Powers 1791
Deda vas geda!

Powers 1791's Avatar

Likes (Received): 3040

Quote:
Originally Posted by Emperor Diocletian View Post
Zapušten je iz tri razloga:

- Grad je nesposobna i lopovska institucija
- ignorantski stav države prema glavnom gradu (još jednom se najebem mame Vladi RH za takav odnos prema Zagrebu)
Da upravo to, i zato bi bilo najbolje izbaciti vladu i sabor iz Zagreba zbog takvog macehinskog odnosa.

Sta se meni tice neka se tornaju kud god znadu, ali neka se tornaju.
Powers 1791 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2011, 10:10 PM   #1656
Croatia2020
Registered User

Slažem se s većinom argumenata. Međutim, čini mi se da se u cijeloj priči oko zapuštenosti Zagreba vrlo malo govori o javnom interesu uređenja gradskog centra i ključnih punktova.
Netko tko dođe iz Frankfurta s nekim planom za sklapanje posla mora sletjeti na zagrebački aerodrom (majko moja...), proći pokraj starog Trnja i trnja preko puta NSB (zemljo otvori se), provozati se centrom grada (bolje u taxiju nego pješice, da mu nešto ne padne na glavu) i možda, na poziv domaćina, otići na nogometnu utakmicu (ne pitajte me što mislim o tome)... Što mislite, što si misli o Hrvatskoj na temelju prvih dojmova?
Osobno mi se čini da kad usporedite Istru, Dubrovnik, Varaždin i druge razvijenije sredine, da Zagreb postaje hrvatska sramota.
Postoji li neki javni interes ili ovdje nema politike, već samo privatni "interesi"?
Čini mi se da se o tome ozbiljno razmišlja u ozbiljnim gradovima i državama.
Croatia2020 no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2011, 08:27 AM   #1657
Emperor Diocletian
Car Rusije i Europe

No shit Sherlock!

O tome bi se mogle napisati stotine stranica teksta, ali nema smisla. Sve je već rečeno. Građani ne obnavljaju svoju imovinu, grad ih na to ne prisiljava, a državu boli ona stvar za glavni grad, jer mora graditi željezničke obilaznice oko Bibinja, a sve zato da Bibinjčani ne bi mislili da su zapostavljeni.
Old December 12th, 2011, 08:34 AM   #1658
Zerg
Infected User

Zerg's Avatar

Hahahhah, opet se vrti jedna te ista priča
Old December 12th, 2011, 10:35 AM   #1659
Love ZG
JARUN-GRUDE-PECKHAM

Love ZG's Avatar

Likes (Received): 1024

Quote:
Originally Posted by Croatia2020 View Post
Slažem se s većinom argumenata. Međutim, čini mi se da se u cijeloj priči oko zapuštenosti Zagreba vrlo malo govori o javnom interesu uređenja gradskog centra i ključnih punktova.
Netko tko dođe iz Frankfurta s nekim planom za sklapanje posla mora sletjeti na zagrebački aerodrom (majko moja...), proći pokraj starog Trnja i trnja preko puta NSB (zemljo otvori se), provozati se centrom grada (bolje u taxiju nego pješice, da mu nešto ne padne na glavu) i možda, na poziv domaćina, otići na nogometnu utakmicu (ne pitajte me što mislim o tome)... Što mislite, što si misli o Hrvatskoj na temelju prvih dojmova?
Osobno mi se čini da kad usporedite Istru, Dubrovnik, Varaždin i druge razvijenije sredine, da Zagreb postaje hrvatska sramota.
Postoji li neki javni interes ili ovdje nema politike, već samo privatni "interesi"?
Čini mi se da se o tome ozbiljno razmišlja u ozbiljnim gradovima i državama.
Ajde ne pričaj gluposti! Nitko nije ni mislio da se Zagreb može uspoređivati sa Frankfurtom i smiješno ih je uopće stavljati u istu rečenicu...

A ovo da je Zagreb sramota spram Istre, Dubrovnika ili Varaždina je, u najmanju ruku, radikalno razmišljanje...niti je to istina, niti su oni sramota spram Zagreba.
Imam poznanika iz Pule koji isto tako govori kako mu je grad zapušten, sa tmurnim brodogradilištem i da sve što mu se sviđa je dio oko Arene...to je isto jedno subjektivno mišljenje i nema veze sa istinom...

Zagreb ima dosta problema, i stvari gdje može i treba ostvariti napredak, ali ovakvi komentari koji ne stoje ne vode nikuda...
Old December 12th, 2011, 11:31 AM   #1660
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 5816

Quote:
Originally Posted by Croatia2020 View Post
Što mislite, što si misli o Hrvatskoj na temelju prvih dojmova?
Pa stranci Hrvatsku uglavnom percipiraju kao zaostalu balkansku prčiju u kojoj je još uvijek rat, pogotovo oni koji još tu nisu bili, tako da im se dojam može samo poboljšati.
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules