daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 16th, 2009, 07:06 AM   #1
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 136

[Łódź] Przędzalnia Braci Muehle - Żeligowskiego 3/5

EFOR. REAL ESTATE komercjalizuje “Przędzalnię Braci Muehle” – nowe biura w Łodzi

13.10.2009

Firma EFOR. REAL ESTATE, zajmująca się doradztwem i obsługą w sektorze nieruchomości przemysłowych, komercyjnych oraz nowych inwestycji mieszkaniowych, została wiodącym agentem przy komercjalizacji “Przędzalni Braci Muehle” – nowoczesnego budynku biurowego klasy B przy ul. Żeligowskiego 3/5 w Łodzi.
“Przędzalnia Braci Muehle” to zrewitalizowane przedwojenne obiekty fabryczne oferujące ponad 3.800 m2 powierzchni, zaadaptowane na obiekt biurowo – usługowy oraz 5.000 m2 powierzchni biurowo – usługowej w nowo powstającym pięciokondygnacyjnym budynku. Na parterze odnowionej fabryki znajduje się reprezentacyjne lobby, lokale handlowo – usługowe oraz restauracja. Dla najemców obiektu zaprojektowane zostały:
  1. trzykondygnacyjny parking dla 75 samochodów,
  2. powierzchnie magazynowe przeznaczone na wynajem oraz zielony ogród, który poza walorami estetycznymi pomoże w szybkim zregenerowaniu sił potrzebnych do efektywnej pracy w dalszej części dnia.
Nieruchomość położona jest w Łodzi, we wschodniej części dzielnicy Polesie, przy ulicy Żeligowskiego 3/5. Z racji bezpośredniej bliskości Śródmieścia lokalizacja zaliczana jest do szeroko rozumianego centrum miasta. Usytuowanie inwestycji w tym miejscu gwarantuje łatwy dostęp komunikacją prywatną oraz publiczną, a przebiegająca w pobliżu linia kolejowa ze stacją Łódź – Kaliska oraz Aleja Włókniarzy, która jest odcinkiem drogi krajowej A1 (międzynarodowej E75), umożliwiają dogodną komunikację kołową pomiędzy dużymi miastami.
“Przędzalnia Braci Muehle” znajduje się w zasięgu kilkuminutowego spaceru do największego centrum handlowo – rozrywkowego w Europie “Manufaktury” oraz reprezentacyjnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie usytuowane są urzędy, banki, restauracje i punkty usługowe. W odległości 250 metrów znajduje się Hotel Reymont.
Potencjał nieruchomości pozwolił na stworzenie na jej terenie ciekawego projektu w oparciu o istniejącą zabudowę postindustrialną, a nowoczesne rozwiązania architektoniczne gwarantują efektywną aranżację biur oraz wygodę i bezpieczeństwo pracy użytkowników.
Rewitalizacja “Przędzalni Braci Muehle” rozpoczęła się 6 lipca 2009 r. Oddanie I fazy (3.800 m2) planowane jest na I kwartał 2010 r. Oddanie II fazy (5.000 m2) na II kwartał 2011 r.

pan_tomas no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old October 16th, 2009, 07:06 AM   #2
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 136

Przy Żeligowskiego powstaną biura w dawnej przędzalni

dziś

3,8 tys. mkw. powierzchni biurowej w pierwszym kwartale przyszłego roku oraz 5 tys. w drugim kwartale 2011 r. powstanie przy ul. Żeligowskiego 3/5 (przy skrzyżowaniu z ul. Legionów).
Na część biur zostaną zaadaptowane pomieszczenia przedwojennej przędzalni braci Muehle. Budowa nowego obiektu jest planowana na rok przyszły.

W odnowionym budynku, znajdą się też lokale handlowo-usługowe oraz restauracja. Uzupełnienie kompleksu będzie stanowić ogród oraz trzykondygnacyjny parking na 75 aut.
W przeciwieństwie do większości powstających obecnie w Łodzi biurowców, standard tego przy ul. Żeligowskiego będzie o klasę niższy (klasa B). Niższe też (średnio o połowę) będą stawki za wynajem. Miesięczny koszt najmu 1 mkw. klasy A to 50-100 zł.

(izj) - Express Ilustrowany

pan_tomas no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2009, 11:23 AM   #3
Stavrotti
Projektant Szubienic

Stavrotti's Avatar

Likes (Received): 73

Quote:
Originally Posted by pan_tomas View Post
(...) Rewitalizacja “Przędzalni Braci Muehle” rozpoczęła się 6 lipca 2009 r. Oddanie I fazy (3.800 m2) planowane jest na I kwartał 2010 r. Oddanie II fazy (5.000 m2) na II kwartał 2011 r.
Czy faktycznie cos juz sie tam dzieje? Byl ktos moze, jakies zdjecia zrobil?
Stavrotti no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2009, 11:28 AM   #4
dexter2
Pijcie piwa z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 5838

Była już jedna fota, stoją rusztowania na tym kurniku fabrycznym.

Proszę bardzo:

Autor: berger.m

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

Łódź - Remonty kamienic i zabytków - 2010, 2011, 2012

NYC & EastCoast USA!

Last edited by dexter2; October 16th, 2009 at 11:55 AM.
dexter2 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 16th, 2009, 12:19 PM   #5
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 293

W realu to nie wygąda, żeby było miejsce na taki duży (czerwony) budynek między kamienicą Akademii Medycznej a portiernią na tym zdjęciu powyżej.
Old October 16th, 2009, 04:28 PM   #6
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Likes (Received): 37

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę, że narożny budynek róg Żeligowskiego i Legionów przewidziany jest do rozbiórki by można było tamtędy przeprowadzić trasę Karskiego.

A zatem ta plomba z czerwonej cegły docelowo będzie trzymała pierzeję
xkk no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2009, 01:29 AM   #7
JAKUB POLEWSKI
In the brig

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Likes (Received): 158

Masz może naniesiony na plan zabudowy miasta korytarz Karskiego? Wiesz, taki większy, żeby widać było pojedyncze budynki, np. z MODGIKu?
JAKUB POLEWSKI no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2009, 09:04 PM   #8
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 805

Quote:
Originally Posted by xkk View Post
Chciałbym zwrócić Waszą uwagę, że narożny budynek róg Żeligowskiego i Legionów przewidziany jest do rozbiórki by można było tamtędy przeprowadzić trasę Karskiego.

A zatem ta plomba z czerwonej cegły docelowo będzie trzymała pierzeję
Ale trasa karskiego nie powinna być dwujezdniową jezdnia ale parą ulic Zeligowskiego/Strzelców. Tak jak planowano pierwotnie i jak zrobiono już wiele lat temu północne przejście do tej trasy.
Bartas2004 no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2009, 09:06 PM   #9
JAKUB POLEWSKI
In the brig

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Ojej, zgadzam się z Bartasem. Nie wierzę

A pisząc już serio, to z wizualki nie wynika wcale, że będzie droga przebiegać szerzej albo w innym kierunku.
Old October 17th, 2009, 09:17 PM   #10
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Quote:
Originally Posted by JAKUB POLEWSKI View Post
Ojej, zgadzam się z Bartasem. Nie wierzę

A pisząc już serio, to z wizualki nie wynika wcale, że będzie droga przebiegać szerzej albo w innym kierunku.
I to jest głupota. Bo bedzie miała mniejszą przepustowość od pary Zeligowskiego/Strzelców i niepotrzebnie będzie tak szeroka.
Old October 18th, 2009, 11:44 AM   #11
JAKUB POLEWSKI
In the brig

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Sorry, ale znowu nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Będzie miała mniejszą przepustowość ale będzie za szeroka??!
Old October 18th, 2009, 02:20 PM   #12
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Likes (Received): 0

Jakub, Bartas ma rację - pojedyncza trasa będzie miała mniejszą przepustowość niż para ulic, a jednocześnie będzie za szeroka - to samo (a nawet więcej) można osiągnąć bez poszerzania istniejących ulic.

Mam nadzieję, że napisałem to jasno.
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2009, 02:58 PM   #13
JAKUB POLEWSKI
In the brig

JAKUB POLEWSKI's Avatar

A, co do treści się zgadzam, on już to wcześniej napisał gdzieś, ale ja nie rozumiem jak on pisze te swoje pseudo-zdania. Nie wiem od mateja się zaraził czy jak? I wcale nie chcę być złośliwy...

A ja zwróciłem uwagę, że na wizualizacji projektu nie widać nigdzie poszerzenia. On na to odpisał to co powyżej, a to też dziwnie wygląda z jego strony, że powiela sens mojej wypowiedzi sugerując, że napisał coś sprzecznego.
Old October 19th, 2009, 09:57 PM   #14
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 1860

Quote:
Originally Posted by Depeche View Post
W realu to nie wygąda, żeby było miejsce na taki duży (czerwony) budynek między kamienicą Akademii Medycznej a portiernią na tym zdjęciu powyżej.
Gwoli ścisłości: kamienicą dawnej Wojskowej Akademii Medycznej, a obecnie Uniwersytetu Medycznego (w ramach którego istnieje m.in. Wydział Wojskowo-Lekarski). Mieści się w niej MuzeUM.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2009, 11:24 PM   #15
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Quote:
Originally Posted by JAKUB POLEWSKI View Post
A, co do treści się zgadzam, on już to wcześniej napisał gdzieś, ale ja nie rozumiem jak on pisze te swoje pseudo-zdania. Nie wiem od mateja się zaraził czy jak? I wcale nie chcę być złośliwy...

A ja zwróciłem uwagę, że na wizualizacji projektu nie widać nigdzie poszerzenia. On na to odpisał to co powyżej, a to też dziwnie wygląda z jego strony, że powiela sens mojej wypowiedzi sugerując, że napisał coś sprzecznego.
A bo to ci przytaknąć nie można było, bo się wtedy zawieszasz?
Old October 20th, 2009, 11:05 PM   #16
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Kolejny "planowany korytarz"? :/ Myślałem, że nowy budynek stanie wzdłuż ulicy, tymczasem wygląda na to, że faktycznie zaplanowany jest pod innym kątem...

Old October 20th, 2009, 11:47 PM   #17
JAKUB POLEWSKI
In the brig

JAKUB POLEWSKI's Avatar

No i co z tego, że nie trzyma linii? Spójrz na prawy dolny narożnik wizualizacji. Tam też jest budynek, który biegnie zgodnie z resztą pierzei.
Old October 21st, 2009, 12:51 AM   #18
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

...i który zapewne wg miejskich planów ma pójść do wyburzenia pod "trasę".
Old October 21st, 2009, 01:35 AM   #19
JAKUB POLEWSKI
In the brig

JAKUB POLEWSKI's Avatar

Nie wiem, bo wygląda jak nowy budynek. Jest znacznie wyższy od tego co obecnie tam stoi.
Old October 21st, 2009, 10:13 AM   #20
Stavrotti
Projektant Szubienic

Stavrotti's Avatar

Likes (Received): 73

Quote:
Originally Posted by berger.m View Post
(...) Myślałem, że nowy budynek stanie wzdłuż ulicy, tymczasem wygląda na to, że faktycznie zaplanowany jest pod innym kątem...
Nowy budynek jest zaplanowany pod tym samym katem, co stara przedzalnia. Zabieg o tyle uzasadniony, ze pozwala nieco odslonic fabryke i stworzyc zapowiadajaca sie przyjemnie (pol-)publiczna przestrzen...
Stavrotti no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Łódź, łódź

Thread Tools

Posting Rules