daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcjeGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old October 19th, 2009, 11:10 PM   #1
Pb1985
Registered User
 
Pb1985's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,478
Likes (Received): 2

[Lubin] Obwodnica południowa

OBWODNICA POŁUDNIOWA MIASTA LUBIN

DŁUGOŚĆ
3,5 km.

POŁĄCZY
os.Przylesie z os. Ustronie
Obwodnica będzie łączyła ulicę Komisji Edukacji Narodowej z ul. Hutniczą. Wybudowany zostanie wiadukt kolejowy oraz most nad Baczyną...

KOSZT INWESTYCJI
68,5 mln zł

WYKONAWCA
Budimex

CZAS REALIZACJI
max 24 miesiące

POCZĄTEK BUDOWY
marzec 2010
http://bip.sp-lubin.dolnyslask.pl/do...10&idmp=41&r=r
Quote:
Obwieszczenie o decyzji pozwolenia na budowę obwodnicy południowej miasta Lubina.

Data publikacji: 16.10.2009

LOKALNE MEDIA NA TEN TEMAT :

http://www.lubin.pl/aktualnosci,7638...tualizaja.html
Quote:
Będzie obwodnica? - aktualizaja

Trzy lata temu prezydent przystąpił do realizacji budowy obwodnicy południowej, która ma połączyć Ustronie (ul. Hutnicza) z Przylesiem (skrzyżowanie ulic KEN i Legnickiej). W 2007 roku wybrano firmę, która przygotowała projekt budowlany.

Obwodnica będzie posiadała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a całkowita długość wybudowanych i przebudowanych dróg to prawie 4 km. Równocześnie miasto stało się właścicielem wszystkich gruntów potrzebnych do realizacji inwestycji.

- Czy się cieszę? Oczywiście, że tak – mówi prezydent Lubina, Robert Raczyński. - Wszyscy mamy dość korków w centrum miasta. Po uprawomocnieniu decyzji ogłoszę przetarg i przystąpimy do budowy - dodaje prezydent.

Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na to, czy zarząd powiatu nie odwoła się od decyzji starosty, jak to miało miejsce w przypadku hali widowiskowo-sportowej. Podczas zorganizowanej konferencji wicestraosta zapewnił, że mieszkańcy mogą być spokojni. - Zarząd powiatu nie będzie się odwoływał, bo w związku z obwodnicą nie ma żadnej kolizji prawnej z interesem powiatu - obiecuje wicestarosta Piotr Czekajło.

Autor: GES

http://www.powiat-lubin.pl/news.php?id=2695
Quote:
LUBIN Obwodnica południowa - do budowy

Starostwo wydało zgodę na projekt budowlany i pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Lubina.

15 października starosta wydał decyzję zezwalającą na budowę obwodnicy. Poinformował o tym na konferencji prasowej wicestarosta Piotr Czekajło.
- Wbrew sugestiom rozpowszechnianym przez prezydenta Zarząd Powiatu nie zamierza składać protestu w tej sprawie – powiedział Piotr Czekajło. – Taki protest przy budowie hali spowodowany był istotną kolizją z interesem prawnym i materialnym starostwa. Chodziło wówczas o to, że planowany ciąg komunikacyjny w istotny sposób kolidował z nieruchomością, której starostwo jest właścicielem. Przy budowie obwodnicy nie ma żadnych kolizji i przez całą procedurę rozpatrywania wniosku nie zaistniały żadne wątpliwości co do jego realizacji.
Wicestarosta przypomniał, że powiat zrobił wszystko co możliwe, by wybudowana obwodnica wpisała się w system komunikacyjny miasta. W przyszłym roku zakończony będzie remont ul Hutniczej, która jest przedłużeniem planowanej obwodnicy.
- Teraz czas wrócić z ryb i przystąpić do budowy – zakończył konferencję wicestarosta Piotr Czekajło.

Autor: dees

http://www.tvlubin.pl/news,pokaz,127...do_roboty.html
Quote:
Prezydencie - do roboty

Obwodnica południowa miasta Lubina to jedna z największych bolączek naszego miasta . To właśnie temu tematowi poświęcona była konferencja w Starostwie Powiatowym.

Obwodnica południowa Lubina – temat rzeka. Temat, który mieszkańców naszego miasta bardzo interesuje. Wicestarosta Powiatu Lubińskiego, Piotr Czekajło zdementował na konferencji prasowej wszelkie nieprawdziwe informacje.
- Sugestie, jakoby Zarząd Powiatu miał zamiar odwoływać się od decyzji Starosty dementuję. Nie ma takiego zamiaru, nie ma żadnej kolizji, kolizji prawnej, ani kolizji faktycznej z interesem powiatu wobec tej inwestycji. To znaczy, że poprzez wybudowanie tej drogi, tej obwodnicy nie ma żadnej kolizji tutaj z interesem Powiatu, tak jak to miało miejsce w przypadku hali widowiskowo – sportowej, bo tam, jak pragnę przypomnieć, kolizja była w zakresie związanym z nieruchomością, która posiadamy – mówił dziś Piotr Czekajło.
Powiat Lubiński wypełnił wszelkie zobowiązania związane z budową obwodnicy południowej zgodnie z harmonogramem . Trwa remont ulicy Hutniczej która będzie początkiem tego ciągu drogowego. Kto wie czy budowa obwodnicy nie będzie odwlekana prze Prezydenta tak, jak basenów na które zgodę od starosty otrzymał dwa lata temu

- 9 XI 2007 Starosta wydał pozwolenie na basen szkolno – osiedlowy przy Szkole Podstawowej numer 10 , jak również przy Szkole Podstawowej numer 8 a więc na dwa baseny. Za parę dni, w listopadzie będzie równo dwa lata, jak pozwolenie zostało wydane a nie widać tych basenów. Tak więc myślę, że to nie jest tak, że hamulcowym wszystkich poczynań miasta jest Powiat, wręcz przeciwnie – dodaje Piotr Czekajło.

Baseny są więc w sferze marzeń., obwodnica jak na razie w sferze słów a jak mówią władze samorządowe - czas wziąć się za robotę
- Trzeba się brać za robotę, za budowę obwodnicy . Apeluję, aby pan Prezydent nie jeździł na ryby tylko brał się do roboty i myślę , że będzie ku chwale ku zadowoleniu wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówił starosta.

Niewątpliwie obwodnica byłaby spełnieniem marzeń mieszkańców Lubina. Droga do pracy dla wielu z nas skróciłaby się o połowę. Lubinianie są gotowi zapomnieć juz o obiecanych basenach, ale czy zapomną o obwodnicy? Raczej nie.

http://elka5.fm//content/view/38258/78/
Quote:
Jest zgoda powiatu na budowę obwodnicy

Lubińskie starostwo wydało pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Lubina. Będzie ją budowała gmina miejska. Wniosek o zgodę na budowę wpłynął 14 sierpnia. Jak przyznał wicestarosta Piotr Czekajło, to pierwsza tak duża inwestycja drogowa w powiecie, więc i cały proces administracyjny był złożony. Miasto jeszcze w tym roku ma ogłosić przetarg na realizację drogi.
Pozwolenia na budowę było ostatnim krokiem, który należał do powiatu. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by budowę rozpocząć. - Starostwo zrobiło wszystko, co do niego należało w tej kwestii. Prowadzimy remont ulicy Hutniczej, która będzie gotowa na początku 2010 roku. Droga pozwoli na szybki dojazd do obwodnicy. Teraz pora zabrać się za budowę samej obwodnicy. Apeluję, aby pan prezydent nie jeździł na ryby, tylko brał się do roboty. Myślę, że zadowoleni będą z tego wszyscy mieszkańcy - tłumaczył Czekajło.

Rzecznik prezydenta Krzysztof Maj powiedział nam, że miasto jeszcze w tym roku ogłosi przetarg. Nie ukrywał jednak, że zaskoczony jest tak szybką odpowiedzią ze strony starostwa. - Z pracami czekaliśmy tylko i wyłącznie na to pozwolenie. Zostało ono wydane terminowo, co starostwu rzadko się zdarza – przyznał K. Maj. - W tym roku ogłosimy jeszcze przetarg. Trudno jednak już dzisiaj podawać konkretny termin rozpoczęcia budowy. Mogą trafić się jeszcze jakieś odwołania czy skargi. Poza tym zarząd powiatu może się jeszcze odwołać od decyzji starosty, tak jak to miało miejsce w przypadku hali widowiskowo-sportowej – tłumaczy rzecznik.

Wicestarosta wyjaśnił, że powstanie drogi nie koliduje z innymi planami starostwa, stąd tak szybka i pozytywna opinia. Nie ma też podstaw, by odwoływać się od decyzji starosty, jak to miało miejsce w sprawie budowy hali przy OSIR-ze. Tam inwestycja wpływa bowiem na inną nieruchomość, której zarządcą jest powiat. Czekajło wspomniał też, że co roku powiat wydaje około 30 pozwoleń na budowę, o które wnioskuje miasto. Zdecydowana większość z nich jest rozpatrywana pozytywnie. - Więc to nie powiat jest hamulcowym wszelkich inwestycji – tłumaczył wicestarosta. Za przykłady podał tu budowę basenów przy SP10 i SP8, na które miasto otrzymało pozwolenie dwa lata temu, a których wciąż nie ma.

(mat)
Jeśli ktoś ma wizualizacje to proszę wkleić..

Last edited by Pb1985; March 11th, 2010 at 11:58 AM.
Pb1985 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 21st, 2009, 10:24 PM   #2
marco.406
Registered User
 
Join Date: Sep 2004
Location: LGOM
Posts: 1,006
Likes (Received): 1007

Projekt obwodnicy na mapie UMP: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...&mlon=16.18554

I jeszcze kilka wizualizacji i mapek:

Last edited by marco.406; October 21st, 2009 at 11:41 PM.
marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 06:33 PM   #3
kiko9107
Registered User
 
kiko9107's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Księstwo Lubińskie
Posts: 2,816
Likes (Received): 45

Czytaliście ten prospekt z Urzędu Miasta? Wspominali o obwodnicy ale co ciekawe napisano że przez centrum Lubina przejeżdża dziennie tyle aut co przez węzeł bielański pod Wrocławiem.
__________________
Zobacz przedwojenny Lubin

Zagłębie Lubin

Prawdziwy Śląsk
kiko9107 no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2009, 12:30 PM   #4
Lukatoni
Registered User
 
Lukatoni's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Wrocław
Posts: 200
Likes (Received): 5

Lubin zbuduje miejską obwodnicę

http://samorzady.pb.pl/2007442,42493...dnice?ref=col4

Quote:
Lubin zbuduje miejską obwodnicę
2009-12-09 10:54

Mamy kolejną, dużą inwestycję drogową na Dolnym Śląsku. Wczoraj informowaliśmy o budowie obwodnicy Szczawna Zdroju, dziś - Lubina.

Dolnośląskie miasto ogłosiło przetarg na budowę południowej obwodnicy miasta, która połączy osiedla Przylesie i Ustronie. Jej koszt jest niebagatelny. Samorząd stolicy polskiej miedzi oszacował, że inwestycja będzie kosztować ponad 167 mln zł netto. Przetarg jest otwarty, a o wyborze zwycięzcy zamówienia zdecyduje najniższa cena. Termin złożenia i otwarcia ofert mija 5 stycznia. Realizacja inwestycji ma potrwać dwa lata.

TM
Lukatoni no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2009, 10:54 PM   #5
Pb1985
Registered User
 
Pb1985's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,478
Likes (Received): 2

Obwodnica południowa w BIP-ie
Quote:
Na budowę obwodnicy południowej z niecierpliwością czekają wszyscy mieszkańcy. Do tej pory jedynie dużo się o niej mówiło. Teraz inwestycja stała się bardziej realna. Dzisiaj lubiński magistrat ogłosił przetarg na jej budowę.

Plany budowy obwodnicy mają już kilkanaście lat. Temat często powraca, jednak do tej pory nie udało się zrealizować tej inwestycji. Oprócz dużych pieniędzy na budowę obwodnicy władze miasta musiały też pozyskać tereny, przez które według planów miała ona przebiegać.

Trochę to trwało. Jednak jeśli wszystko pójdzie po myśli urzędników, prace przy południowej obwodnicy rozpocznął się już w przyszłym roku. Dziś ogłoszono przetarg na jej budowę. Informacja ukazała się na stronach lubińskiego BIP-u oraz w „Dzienniku urzędowym Unii Europejskiej”. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 stycznia. – Oczywiście ten termin może się nieco przesunąć, ponieważ musimy odpowiedzieć na każde pytanie zadane oficjalnie przez startujących do przetargu – mówi Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego. – Liczymy jednak, że otwarcie kopert z ofertami nastąpi zgodnie z planem, a do przetargu zgłoszą się tylko duże firmy, które będą w stanie sprostać tej inwestycji. Wtedy na początku 2010 roku moglibyśmy ruszyć z budową obwodnicy – dodaje.
Przypomnijmy, że obwodnica ma połączyć Przylesie z Ustroniem, odciążając miejskie drogi. Będzie miała 3,5 km. Poprowadzona zostanie od ul. Komisji Edukacji Narodowej przez tereny obok ogródków działkowych do ul. Hutniczej.

Autor: MRT
http://www.lubin.pl/aktualnosci,8246..._w_bip_ie.html
Pb1985 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 05:50 PM   #6
marco.406
Registered User
 
Join Date: Sep 2004
Location: LGOM
Posts: 1,006
Likes (Received): 1007

To kilka mapek ...

marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 06:44 PM   #7
r9999
Registered User
 
Join Date: Mar 2009
Location: miedziowo
Posts: 2,169
Likes (Received): 190

ja tylko nie rozumiem, po co skrzyżowanie z hutniczą? nie lepiej byłoby zrobić tam po prostu łagodny łuk? przecież i tak nie ma docelowo żadnego z dwóch pozostałych kierunków nawet w planach na przyszłość, oszczędności byłby jak sądzę, znaczne...
r9999 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 07:06 PM   #8
mardro2710
Nadszyszkownik
 
mardro2710's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rozbestwione miasto (Lubin)
Posts: 2,911
Likes (Received): 74

W planach dawniej była droga okrążająca Ustronia po zewnętrznej.

Teraz zapewne w planach jest połączenie z S-3 (tak sądzę), jak tylko ją wybudują.
Łuk by tutaj sporo komplikował.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 07:53 PM   #9
r9999
Registered User
 
Join Date: Mar 2009
Location: miedziowo
Posts: 2,169
Likes (Received): 190

Quote:
Originally Posted by mardro2710 View Post
W planach dawniej była droga okrążająca Ustronia po zewnętrznej.

Teraz zapewne w planach jest połączenie z S-3 (tak sądzę), jak tylko ją wybudują.
Łuk by tutaj sporo komplikował.
aaa, s3, faktycznie. zapomniałem
r9999 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 09:21 PM   #10
kiko9107
Registered User
 
kiko9107's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Księstwo Lubińskie
Posts: 2,816
Likes (Received): 45

A S3 którędy wyjdzie?
__________________
Zobacz przedwojenny Lubin

Zagłębie Lubin

Prawdziwy Śląsk
kiko9107 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 09:28 PM   #11
strzelec
CAMPIONS 2006
 
Join Date: Apr 2005
Location: KROMERA - centrum północne
Posts: 812
Likes (Received): 3

Tyle lat czekania, a mozna było spokojnie do tej pory zbudować drogę jednojezdniową a skrzyżowania wybudować w rozmiarach docelowych. Ale i tak super ze ta droga w koncu powstanie - ciekawe czy przy niej rowniez beda wisiec geby lokalnych politykow na bilboardzie

edit:

@kiko: tak wyglada przebieg S3 w okolicy Lubina na jakis starych planach gdaki:Jakos tak niezbyt pasuje przedluzenie Hutniczej do S3. Predzej wyznacza kierunek dalszej ekspansji Lubina, tereny przy takiej trasie beda atrakcyjne.
__________________
lubiński wrocławianin

Last edited by strzelec; December 10th, 2009 at 09:35 PM.
strzelec no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 10:07 PM   #12
mardro2710
Nadszyszkownik
 
mardro2710's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rozbestwione miasto (Lubin)
Posts: 2,911
Likes (Received): 74

Quote:
Originally Posted by strzelec View Post
Jakos tak niezbyt pasuje przedluzenie Hutniczej do S3.
Tu chodzi raczej o przedłużenie Obwodnicy Południowej do S-3.

Zgdonie z tym co wszędzie pisze na temat S-3 w Lubinie mają być 3 węzły:
- Lubin 1 (czyli przy ZG Lubin)
- Lubin 2 (czyli gdzieś pomiędzy ZG Lubin a Chróstnikiem)
- Lubin Chróstnik


A to, że będzie to oznaczało ekspansję Lubina w tym kierunku to też oczywiste.

Last edited by mardro2710; December 10th, 2009 at 10:17 PM.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 10:11 PM   #13
strzelec
CAMPIONS 2006
 
Join Date: Apr 2005
Location: KROMERA - centrum północne
Posts: 812
Likes (Received): 3

Ale jaki bylby sens budowania drogi rownoleglej do Jana Pawła skoro w okolicy Obory - o ile sie nie myle - nie przewiduje sie węzła na S3.
__________________
lubiński wrocławianin
strzelec no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 10:37 PM   #14
mardro2710
Nadszyszkownik
 
mardro2710's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rozbestwione miasto (Lubin)
Posts: 2,911
Likes (Received): 74

Quote:
Originally Posted by strzelec View Post
Ale jaki bylby sens budowania drogi rownoleglej do Jana Pawła skoro w okolicy Obory - o ile sie nie myle - nie przewiduje sie węzła na S3.
Ale równoległa do Jana Pawła będzie już sama Obwodnica Południowa.
Skrzyżowanie przy Realu już teraz jest wystarczająco zakorkowane. A co dopiero jak będzie służyć jako wyjazd na S-3

Na jakichś planach (których teraz nie znalazłem) widziałem taki układ, że i Obwodnica Południowa była przedłużona na zachód, i Hutnicza na południe.

Edit: już znalazłem:

Tutaj są jeszcze dwie wersje przebiegu S-3 (z dwóch stron ZG Lubin)
Jak widać zarówno OP ma być przedłużona na zachód jak i Hutnicza na południe.


Last edited by mardro2710; December 10th, 2009 at 10:49 PM.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 11:22 PM   #15
marco.406
Registered User
 
Join Date: Sep 2004
Location: LGOM
Posts: 1,006
Likes (Received): 1007

Trochę inna mapa z Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ...


A tu chyba wszystkie projektowane w tym rejonie drogi ...
marco.406 no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2009, 11:39 PM   #16
mardro2710
Nadszyszkownik
 
mardro2710's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rozbestwione miasto (Lubin)
Posts: 2,911
Likes (Received): 74

Quote:
Originally Posted by marco.406 View Post
Trochę inna mapa z Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ...
Zdecydowanie bardziej aktualna. Tutaj przebieg S-3 już jest ustalony.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2009, 12:33 AM   #17
r9999
Registered User
 
Join Date: Mar 2009
Location: miedziowo
Posts: 2,169
Likes (Received): 190

jeszcze jedno pytanko: czy ta obwodnica ma przebiegać wiaduktem nad torami? bo jeśli zaplanowany jest przejazd kolejowy, to ja pierdziu...
r9999 no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2009, 12:43 AM   #18
mardro2710
Nadszyszkownik
 
mardro2710's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Rozbestwione miasto (Lubin)
Posts: 2,911
Likes (Received): 74

Oczywiście ma być wiadukt.
I most nad "smródką".

To są główne elementy kosztów tej budowy, i dlatego też tej drogi tak długo nie było.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2009, 08:19 PM   #19
Bimbol
Registered User
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 11
Likes (Received): 0

przesunięto termin składania ofert na 18.01.2010
Bimbol no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2010, 02:41 PM   #20
Pb1985
Registered User
 
Pb1985's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,478
Likes (Received): 2

" Za obwodnicę zapłaci urząd marszałkowski "
05.01.2010.
http://lubin.miasta.pl/content/view/6323/286/
za:POLSKA Gazeta Wrocławska.Tomasz Woźniak

Quote:
Prezydent Robert Raczyński ujawnił, że za obwodnicę miasta zapłaci ostatecznie Sejmik Dolnośląski.

- Wniesiemy o zwrot 50 proc. kosztów budowy drogi, a być może nawet 100 proc., a w ostateczności skieruję sprawę do sądu - wyjaśnia Raczyński.

To kolejni, których prezydent Lubina straszy odpowiedzialnością karną za obwodnicę. Rozważa też skierowania pozwów imiennych przeciwko 12 radnym, jeśli po raz kolejny odrzucą pieniądze na obwodnicę. Tak zrobili dwa tygodnie temu, gdy wprowadzili zmiany do projektu budżetu, w tym wykreślili ok. 40 mln zł na kredyt długoterminowy. Prezydent tłumaczy, że radny też jest funkcjonariuszem publicznym i ma działać na rzecz gminy i jej mieszkańców.

- Artykuł 231 kodeksu karnego mówi, że funkcjonariusz publiczny, który, przekracza swoje uprawnienia lub nie dopełnia obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - cytuje prezydent. - Wcześniej radni godzili się na przygotowanie dokumentacji technicznej, wykup gruntów pod obwodnicę. Dajemy ostatnią szansę radnym - dodaje prezydent.

Ostatnią szansą jest nowy projekt uchwały budżetowej z zabezpieczonymi pieniędzmi na obwodnicę.
Obwodnica Lubina ma połączyć osiedla Ustronie IV z Przylesiem. Na ponad 2 km drogi wraz z wiaduktem przewidziano ok. 40 mln zł. Obwodnica ma być docelowo drogą wojewódzką, dlatego miasto będzie się domagać zwrotu pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego. Obecnie trwa procedura przetargowa na wykonawców inwestycji. Otwarcie ofert wyznaczono na 18 stycznia.

za:POLSKA Gazeta Wrocławska.Tomasz Woźniak
Pb1985 no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
lubin, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 01:32 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu