daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury

Pomorze, Warmia i Mazury Pomorskie, Warmińsko-Mazurskie, Zachodniopomorskie

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2012, 04:48 PM   #4901
damlaz
The Patriot

damlaz's Avatar

Likes (Received): 4

Mam nadzieję, że za mojego życia zobaczę rzeźnie w takim stanie...
damlaz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 23rd, 2012, 04:50 PM   #4902
Offspring
Indolentny dyletant

Offspring's Avatar

Likes (Received): 1458

Co tam jest napisane? Haken line?

Tekst o powrocie Szczecina na wodę też niezły. Autorka popłynęła. 2014 to o wiele za wcześnie, by zrealizowała się wizja tętniących życiem nabrzeży. Gdzieś 2030, może.
Old July 23rd, 2012, 08:08 PM   #4903
borba0
Registered User

borba0's Avatar

Likes (Received): 480

Według tego damlaz i nie tylko (my wszyscy) da radę to zobaczyć......oby...
borba0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2012, 10:35 PM   #4904
Bobbomil
Registered User

Bobbomil's Avatar

Likes (Received): 968

Dzisiejsze...

Bobbomil no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2012, 11:24 PM   #4905
CTC
Idealista Szczeciński

CTC's Avatar

Ciekawe, że słupki polery () na Bulwarze Piastowskim są żółte a na Gdyńskim szare. A oba remontowane są w ramach jednego kontraktu. Przemalują jeszcze te na prawym brzegu czy tak zostanie?

Last edited by CTC; July 23rd, 2012 at 11:35 PM.
CTC no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2012, 11:33 PM   #4906
TILT
Straight From Szczecin

TILT's Avatar

Likes (Received): 7

Te "słupki" to są polery
TILT no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 06:40 AM   #4907
futureone
Registered User

futureone's Avatar

Likes (Received): 143

Quote:
Originally Posted by CTC View Post
Ciekawe, że słupki polery () na Bulwarze Piastowskim są żółte a na Gdyńskim szare. A oba remontowane są w ramach jednego kontraktu. Przemalują jeszcze te na prawym brzegu czy tak zostanie?
Lepiej żeby przemalowali te na lewym brzegu. Szare zdecydowanie ładniej wyglądają.
futureone no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 07:33 AM   #4908
Adalbertos
Registered User

Adalbertos's Avatar

Likes (Received): 227

Obawiam sie, ze stosowne przepisy BHP moga wymusic tradycyjne oznaczenie ostrzegajace o przeszkodzie: zolto/czarne ....

Adalbertos no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 10:43 AM   #4909
CTC
Idealista Szczeciński

CTC's Avatar

Quote:
Originally Posted by futureone View Post
Lepiej żeby przemalowali te na lewym brzegu. Szare zdecydowanie ładniej wyglądają.
Lepiej, to wiadomo. Ale u nas raczej przemalowuje się w drugą stronę .
Old July 24th, 2012, 10:47 AM   #4910
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Szczecinofil View Post
Obawiam się, że nikt (żaden najemca) w tej chwili w Starą Rzeźnię nie zainwestuje - zbyt dużo dobrych, pewniejszych lokalizacji, aby podjąć takie ryzyko.
Na pewno minusem jest kiepski dojazd i okolica, która nie generuje ruchu. A jednak na terenie portu z powodzeniem funkcjonuje Kantyna Portowa, która z zewnątrz jest zwykłym, parterowym budynkiem.

Myślę, że Rzeźnia jako bardzo ciekawy obiekt przetrwa, jeżeli skupi się na spotkaniach biznesowych i weselach. Najtrudniej będzie z tzw. niedzielną klientelą.
Piotr-Stettin no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 11:15 AM   #4911
Don Vito KurDeBalanz
Registered User

Don Vito KurDeBalanz's Avatar

Likes (Received): 1684

Quote:
Originally Posted by futureone View Post
Dżizus krajst, widzę że efekt mabo zaczyna odbierać rozsądek. Sorry że na Ciebie padło ale "sie zbulwersowałem" . Akurat kolor polerów jest, na ogół, na całym świecie taki sam - żółty (ostrzegawczy) - i całe szczęście.
Nad wodą nie o wygląd chodzi.
"Quote - CTC - Ciekawe, że słupki polery () na Bulwarze Piastowskim są żółte a na Gdyńskim szare. A oba remontowane są w ramach jednego kontraktu. Przemalują jeszcze te na prawym brzegu czy tak zostanie?
Quote"
- Oby nikomu nie wpadło do głowy, żeby polery na szaro a nie na żółto malować, howgh, rzekłem.
Don Vito KurDeBalanz no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 11:36 AM   #4912
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

"na ogół" hehe no właśnie

Dz.U. 1998 nr 101 poz. 645

Rozdział 2, urządzenia cumowniczej

Nie ma mowy o kolorze . Wprawdzie za TZ już nie ma wód morskich, ale podejrzewam, że przepisy dotyczące urządzeń cumowniczych są bardzo podobne w przypadku wód śródlądowych .

BTW

http://www.maritimeinternational.com/gallery.php?id=13
http://www.maritimeinternational.com/gallery.php?id=14
http://www.maritimeinternational.com/gallery.php?id=12

podsumowując: można stosować szary, czarny .
:P
Old July 24th, 2012, 11:51 AM   #4913
malcooolm
Registered User

malcooolm's Avatar

Likes (Received): 147

Kantyna ma naprawdę dobre jedzenie, jak również potrafi zorganizować ciekawe imprezy tematyczne i okolicznościowe
malcooolm está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 12:00 PM   #4914
Szczecinofil
Registered User

Likes (Received): 158

Quote:
Originally Posted by Piotr-Stettin View Post
Na pewno minusem jest kiepski dojazd i okolica, która nie generuje ruchu. A jednak na terenie portu z powodzeniem funkcjonuje Kantyna Portowa, która z zewnątrz jest zwykłym, parterowym budynkiem.
Ciekawe, przyznaję, że pierwsze słyszę - z pewnością się tam wybiorę...
Szczecinofil no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 12:00 PM   #4915
Don Vito KurDeBalanz
Registered User

Don Vito KurDeBalanz's Avatar

Likes (Received): 1684

Piotr, wiesz kim jestem z zawodu ( i z zamiłowania ) i pozwolisz, że w przypadku koloru polerów (zwanych nawet "pachołkami"), pozostanę przy zdaniu iż żółty jest najodpowiedniejszy. Niech polskie normy pozostaną polskimi normami, ale jak ja manewruję na innych kontynentach to preferuję kolor żółty, który widzę "z mostka". Niedawno miałem sytuację, że facet w Brazylii, w Rio (już dobiłem, w nocy właśnie, kiedy tylko polery "coś mi mówiły" ) kazał mi "się pszesziftować" (przestawić) o 20 centymetrów (długość statku - 75 metrów) do przodu. Dla mnie takie "przesunięcie" (chociaż wkurzające) - no problem - ale trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, kolor polerów pomaga.
Ale główna zasługa/zadanie jaskrawych kolorów nad wodą to ostrzeganie - one mówią - nawet kolego, jak jesteś lekko naduty, to widzisz mnie, żółtego polera i się o mnie nie potknij bo kotlet, czyli klops, skąpałeś się i masz problem
Don Vito KurDeBalanz no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 02:03 PM   #4916
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Chciałem się z Tobą podrażnić :P. Osobiście uważam, że w sprawie polerów nie powinniśmy tak narzekać, aczkolwiek nie cumują tam jakieś wielkie jednostki, którym żółty kolor ułatwiłby życie.
Old July 24th, 2012, 03:02 PM   #4917
AdamFromEarth
Time for some KILLER

AdamFromEarth's Avatar

Likes (Received): 2

Zgadzam się Piotrem, Co innego granice Portu Morskiego gdzie cumują statki, a co innego bulwar który kiedyś będzie wizytówka miasta. Ten trend widać już na przystaniach jachtowych, gdzie kładzie się duży nacisk na odbiór wizualny. Będą cumować tu co najwyżej małe jachty żaglowe, ograniczenie trasą zamkową i większe jachty motorowe, a pewnie skończy się na barkach. < Zresztą w dużych portach nie widać tej żółtości i tak przychodzą cumownicy, w nocy mają dodatkowe oświetlenie, a nowe nabrzeże są idealnie oświetlone co ułatwia picie kawy Kapitanowi i prace Pilotowi >

Last edited by AdamFromEarth; July 24th, 2012 at 03:11 PM.
AdamFromEarth no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 04:34 PM   #4918
Milczar
Registered User

Milczar's Avatar

Likes (Received): 357

Nie znam się na normach itp. ale się wtrące, zdecydowanie przemawiają do mnie argumenty Don Vito... lepiej, żeby przy samym skraju brzegu było widoczne to o co można się potknąć, np. będąc zapatrzonym w aparat robiąc słit focie rodzince - kątem oka lepiej dostrzeżesz coś żarówiastego.
Milczar no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 05:37 PM   #4919
futureone
Registered User

futureone's Avatar

Likes (Received): 143

Quote:
Originally Posted by AdamFromEarth View Post
Zgadzam się Piotrem, Co innego granice Portu Morskiego gdzie cumują statki, a co innego bulwar który kiedyś będzie wizytówka miasta. Ten trend widać już na przystaniach jachtowych, gdzie kładzie się duży nacisk na odbiór wizualny. Będą cumować tu co najwyżej małe jachty żaglowe, ograniczenie trasą zamkową i większe jachty motorowe, a pewnie skończy się na barkach. < Zresztą w dużych portach nie widać tej żółtości i tak przychodzą cumownicy, w nocy mają dodatkowe oświetlenie, a nowe nabrzeże są idealnie oświetlone co ułatwia picie kawy Kapitanowi i prace Pilotowi >
"efekt mabo" nie odebrał mi zdrowego rozsądku. Ja również jestem takiego zdania jak kolega AdamFromEarth. Na tych przystaniach nie potrzeba super jaskrawych polerów. Efekt wizualny nabrzeży w tym przypadku jest dla mnie ważniejszy i na pewno nie sprawiłby że stały by się niebezpieczne.
futureone no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2012, 05:47 PM   #4920
Adalbertos
Registered User

Adalbertos's Avatar

Likes (Received): 227

Nie chcemy.... nie podoba sie.... to nieistotne... sa twarde przepisy:

Quote:
... Dz.U. nr 101 poz. 645 z dnia 1 czerwca 1998 r.....

Rozdział 8

Oznakowanie barwne
§ 243. 1. Barwne oznakowanie dla stałych elementów wyposażenia budowli morskich ustala się według poniższych zasad:
1) metalowe drabinki wyjściowe - przez pomalowanie:
a) podłużnic drabinek naprzemianległymi pasami czerwonymi i białymi o szerokościach pasów równych 0,10 m,
b) szczebli drabinek na kolor żółty
,
2) krawężniki stanowiące wyposażenie odwodnej krawędzi korony budowli morskich - poprzez pomalowanie odlądowej ściany krawężników naprzemianległymi pasami żółtymi i czarnymi, pochylonymi pod kątem 45°, o identycznej szerokości, nie mniejszej niż 0,10 m i nie większej niż 0,25 m,
3) barierki i balustrady - poprzez oznakowanie naprzemianległymi pasami czerwonymi i białymi o identycznych szerokościach pasów, nie mniejszych niż 0,10 m i nie większych niż 0,25 m,
4) pokrywy kanałów ślizgowych torów poddźwignicowych - poprzez pomalowanie ich wewnętrznych powierzchni barwą czerwoną,
5) pokrywy gniazd zasilających - poprzez oznakowanie powierzchni zewnętrznych pasami białymi i czerwonymi pochylonymi pod kątem 45° o szerokości 0,06 m, a powierzchni wewnętrznych barwą czerwoną,
6) podciągarki wagonowe - poprzez pomalowanie krawędzi pionowych i krawędzi bębna naprzemianległymi pasami żółtymi i czarnymi o szerokości 0,06 m oraz głównego wyłącznika barwą czerwoną,
7) odboje torów poddźwignicowych - poprzez pomalowanie naprzemianległymi pasami żółtymi i czarnymi o szerokości 0,06 m pochylonymi pod kątem 45°,
8) pachoły cumownicze, haki, kabestany - poprzez jednolite pomalowanie ich głowic i trzonów barwą żółtą, a podstawy - barwą czarną.
2. Barwne oznakowanie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 i 3, wykonuje się z użyciem farb odblaskowych ....
A jesli pacholy mimo to pozostana szare, to jesli ktos majac swiadkow potknie sie o nie i wpadnie do wody/rozbije sobie glowe wygra kazda sprawe w sadzie o odszkodowanie z Miasta z tego tytulu...

Last edited by Adalbertos; July 24th, 2012 at 06:01 PM.
Adalbertos no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łasztownia, floating garden, inwestycje, międzyodrze, stettin, szczecin, waterfront

Thread Tools

Posting Rules