daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old November 4th, 2009, 02:22 AM   #81
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 268

moviemistake

Sponsored Links

Old November 4th, 2009, 09:32 AM   #82
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 551

myslim ze na takyto domek je jedna garaz malo.
schodisko z predsiene? z nevykurovaneho priestoru? potom budes mat studenu aj hornu chodbu. a v zime budes chodit zmrzly v noci na zachod.
co budes mat v 1NP pod schodiskom? otvorit ho do obyvaku nemozes.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 10:34 AM   #83
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 219

Quote:
Originally Posted by potkanX View Post
schodisko z predsiene? z nevykurovaneho priestoru? potom budes mat studenu aj hornu chodbu. a v zime budes chodit zmrzly v noci na zachod.
Nerata sa pri takomto dome s podlahovym vykurovanim, minimalne na prizemii ? JA mat na taky dom, tak mam podlahovo vykurovanu aj garaz
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2009, 01:32 PM   #84
marish
Registered User

marish's Avatar

tak tak, s chodbami tam ratam ako s vykurovanym priestorom.

Quote:
ta garaz je pravda, jedno auto moze teoreticky stat na prijazdovej ceste, i ked to nie je velmi sofistikovane riesenie.

potom ma napada este jedno, zas az prilis sofistikovane:

schody som riesil asi na 20x, kym som ich tam dal tak, aby mi teleso schodiska nezasahovalo na hornom poschodi do cennej zapadnej a vychodnej obytnej zony a boli chodby co najviac minimalizovane.
pod schodiskovou doskou v obyvacke je na stenu nalepena kniznicova stena a inak je tam "vzduch", aby sa pod nou dalo pohodlne chodit k TV.

schodisko by nebol problem otvorit do obyvacky (dat tam zabradlie), len sa mi to zdalo nepekne, kedze by ta "diera bola uz vo vyske 1,3m, takze by z obyvacky na schodisko boli vidiet akurat nohy.

btw v obyvacke a spalni rodicov je krb, a exterierovy krb /gril/ je aj vonku na juhozapadnom rohu domu. a tie dvere pod bazenom, vedu k technologii bazena (voda, cerpadlo, filtre) a malej satni, teoreticky aj so sprchou... miesta je pod terasou dost.

inak rad si vypocujem aj od inych pripomienky (Joey_T, zuzana), nech sa nabuduce niektorym chybam vyhnem.
Old November 4th, 2009, 04:13 PM   #85
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Likes (Received): 0

No keď chceš pripomienky...
Písal som, že inak by som riešil schodisko a okná. Schody by som sa pokúšal urobiť tak, aby bol vstup z haly (na úrovni priečnej nosnej steny), to by ale nabúralo celú dispozíciu domu, vznikol by veľký nepomer medzi využiteľnými plochami na severe a juhu horného poschodia, čiže tu by bol problém (jedine, žeby tam bolo točité schodisko).
Keď som spomínal okná, tak som narážal na ich rôznu veľkosť na severnej strane. Zvonka to dosť vidieť. V súčasnosti prevláda trend optimalizácie energetických nákladov, pri čo najlepšie dodržanej svetelnej hygieny, to je pochopiteľné. Nechápem však, prečo má byť okno v izbe menšie, ako to v kúpeľni (navrhol by som ich rovnako veľké, ak by som nebral ohľad na súmernosť, určite by bolo menšie v kúpeľni).
Viacero vecí by som poriešil inak (kuchyňa väčšia na úkor komory, zrušil by som prechod z izby do práčovne, terasa mi príde ako strašné mrhanie priestorom), je to však len čisto subjektívna vec vkusu, čiže to ani nie je pripomienka, ako subjektívne porovnanie iného riešenia.
Joey_T no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 02:25 AM   #86
marish
Registered User

marish's Avatar

tak hej, ale tocite schodisko velmi pohodlne na denne chodenie nie je. to by som osobne daval iba do rekonstrukcii, kde na ine naozaj miesto nie je.

s tym oknom do pracovne mas pravdu, netusim preco som tam dal mensie, nedava to vobec zmysel. si prvy, co si to vsimol.

a k tomu ostatnemu:
pri kuchyni mi bolo povedane, ze idealna sirka medzi pracovnymi plochami je 1100mm, aby sa tam gazdinka mohla vpohode pohybovat a na druhej strane nemusela robit zbytocne o krok viac vzdy, ked by potrebovala prejst na protilahlu stranu. mohla by byt skor viac pretiahnuta, lenze v tom smere mi to uz priestorovo nevychadzalo... ked si ale zoberies, ze je otvorena do jedalne a obyvacky (spolu 60m2), tak tych 7,5m2 az tak klaustrofobicky neposobi.

prechod z izby do dolnej kupelne (=práčovne) je tam preto, ze ta izba je hostovska a chcel som, aby mala na dolnom poschodi sukromny prechod do "vlastnej" kupelne a nemuseli hostia prebehovat cez halu.

ta terasa je fakt obrovska, ale ked uz mas 350m dom, tak tych 33m na terasu az tak vela nie je. plus tento tvar domu som mal zhruba vymysleny od prvej skice, a keby ta terasa bola mensia, hmotovo by to neposobilo velmi pekne a ta pretrcajuca cast by sa stratila.

dom je situovany na celkom strmom kopci, takze pohlad z terasy a taktiez z bazena by mal schematicky vyzerat nejak takto, ibaze miesto mora si predstav bratislavu a v dialave slovnaft.

preto ma aj bazen z juznej strany znizeny a co najtensi okraj.
Old November 5th, 2009, 08:02 AM   #87
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
vec pohladu, mne sa to docela pozdava .. ja sa zase priznam, ze nemam rad podlazne domy .. do istej miery to rozdeluje .. preto nemam rad ani mezonety ...
Do určitej časti to rozdeľovať má. Veď aj v jednopodlažnom dome je obývacia plocha rozdelená na dennú a nočnú. V prípade, že je dom poschodový, dá sa navyše ušetriť na vykurovaní, teplotu stačí počas dňa znížiť na nejakých 17 stupňov. Je zbytočné vyhrievať celý dom, ak je veľká časť počas dňa prázdna. V prízemnom dome navyše absentujú balkóny, terasa môže byť iba vonku, toto by mne chýbalo.

Quote:
Originally Posted by marish View Post
pri kuchyni mi bolo povedane, ze idealna sirka medzi pracovnymi plochami je 1100mm, aby sa tam gazdinka mohla vpohode pohybovat a na druhej strane nemusela robit zbytocne o krok viac vzdy, ked by potrebovala prejst na protilahlu stranu. mohla by byt skor viac pretiahnuta, lenze v tom smere mi to uz priestorovo nevychadzalo... ked si ale zoberies, ze je otvorena do jedalne a obyvacky (spolu 60m2), tak tych 7,5m2 az tak klaustrofobicky neposobi.
Z tohto hľadiska hej, všetko je po ruke. Tých vzdialeností by som sa ale držal v prípade kuchyne s tou akousi stredovou konzolou (s akýmsi pultom medzi dvoma časťami linky), niečo takéto:

Tu by si ale na to nemal miesto, takže ak by som si kuchyňu zostavoval ja, radšej by som dal linku popri stene aj cez komoru, aby varná doska nemusela byť pri barovom sedení (aj keď je pravá strana od drezu z ergonomického hľadiska lepšia). Pri varení smerom do haly by som sa cítil ako Jamie Olivier. A tiež digestor by nemusel vyzerať najlepšie, ten by som dal niekde ku stene aby nerušil.

Quote:
prechod z izby do dolnej kupelne (=práčovne) je tam preto, ze ta izba je hostovska a chcel som, aby mala na dolnom poschodi sukromny prechod do "vlastnej" kupelne a nemuseli hostia prebehovat cez halu.
Hostia by si veľa súkromia neužili, keďže je tam aj vchod z chodby, ale priamy vstup je pohodlnejší, samozrejme. Ak by tam bola vaňa alebo sprcha, tiež by som to asi takto vyriešil.

Quote:
ta terasa je fakt obrovska, ale ked uz mas 350m dom, tak tych 33m na terasu az tak vela nie je. plus tento tvar domu som mal zhruba vymysleny od prvej skice, a keby ta terasa bola mensia, hmotovo by to neposobilo velmi pekne a ta pretrcajuca cast by sa stratila.

dom je situovany na celkom strmom kopci, takze pohlad z terasy a taktiez z bazena by mal schematicky vyzerat nejak takto, ibaze miesto mora si predstav bratislavu a v dialave slovnaft.

preto ma aj bazen z juznej strany znizeny a co najtensi okraj.
Terasa za výhľad asi naozaj stojí, navyše to tvorí pekne odstupňovaný dizajn. Na balkón by sa zas nevošlo ležadlo. Tam by mi ale vadili tie obrovské okná. Síce naväzujú na presklennú halu, ale veľa súkromia by minimálne v izbe 1.02 nebolo. Kúpeľňa vedľa by sa ešte dala rozdeliť na dve menšie a tá pri okne by bola so samostatným vchodom z tejto izby, no to len za cenu zmenšenia "verejnej" kúpeľne.

Ale to všetko sú len špekulácie na základe subjektívnych preferencií, čiže nechcem povedať, že je to urobené zle, je to urobené podľa vkusu a navyše odbornejšie, ako by bol môj návrh.

Last edited by Joey_T; November 5th, 2009 at 08:19 AM.
Old November 5th, 2009, 09:54 AM   #88
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 551

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Nerata sa pri takomto dome s podlahovym vykurovanim, minimalne na prizemii ? JA mat na taky dom, tak mam podlahovo vykurovanu aj garaz
sposob kurenia je irelevantny. ide o to, ze bud dolna chodba zo schodiskom nebude vykurovana - a tym padom bude zima aj na schodisku aj na hornej chodbe - alebo bude vykurovana, a v tom pripade tam chyba zadverie.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 11:08 AM   #89
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
tak hej, ale tocite schodisko velmi pohodlne na denne chodenie nie je. to by som osobne daval iba do rekonstrukcii, kde na ine naozaj miesto nie je.

s tym oknom do pracovne mas pravdu, netusim preco som tam dal mensie, nedava to vobec zmysel. si prvy, co si to vsimol.

a k tomu ostatnemu:
v tej kuchyni 1100 mm plati vtedy, ked je to dvojliniova kuchyna, inak je to minimalna vzdialenost - radsej davam 1200 mm, ale ked je kuchyna tvaru U, sposob vyuzitia je trochu iny, a skor sa riadi pravidlom ze trojuholnik rura, chladnicka drez ma mat celkovu dlzku stran maximalne 6 m. v takto riesenej kuchyni (ako mas nakreslenu ty) mas problem riesit rohy tak, aby si tam dostal napriklad aj umyvacku riadu a podobne.
ja by som este zmensila hostovsku izbu tak, ze by som prehodila kupelnu na opacnu stranu od nosneho systemu, nerobila ju s dvoma umyvadlami, ale co najmensiu - predsa len, je to hostovska - a vyuzila priestor na zvacsenie kuchyne a prislusneho skladoveho priestoru, pripadne by tam mozno voslo technicke zazemie s prackou. a keby sa kupelna posunula blizsie k vchodovym dveram, mozno by sa uz schodisko dalo zahrnut do obyvacky, ale to uz je spekulacia.
v kupelni 1.03 je trochu miniaturizovana vana. ta druha "detska izba" ma trochu daleko kupelnu. mozno by stalo za uvahu skor umiestnit detske vedla seba a hlavnu spalnu dat osobitne, s tym ze detske by mali spolocnu kupelnu.
pokial mas aj hore pracovnu, v hostovskej izbe nepotrebujes pracovny stol.
No a v jedalni bude v lete pekne horuco chyba tam nejake tienenie.
Inak, ten holy trojmetrovy mur z pohladu od zahrady nebude vyzerat prave najlepsie.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 02:55 PM   #90
marish
Registered User

marish's Avatar

Quote:
Originally Posted by Joey_T View Post
Pri varení smerom do haly by som sa cítil ako Jamie Olivier. A tiež digestor by nemusel vyzerať najlepšie, ten by som dal niekde ku stene aby nerušil.
ja som presne to chcel dosiahnut, kedze sa mi digestory visiace zo stropu do priestoru celkom pacia. neviem teraz najst krajsiu fotku, ale nieco taketo:

Quote:
Hostia by si veľa súkromia neužili, keďže je tam aj vchod z chodby, ale priamy vstup je pohodlnejší, samozrejme. Ak by tam bola vaňa alebo sprcha, tiež by som to asi takto vyriešil.
sprchovy kut tam je, taky priestrannejsi (nalavo od umyvadiel). a dvere sa samozrejme daju zamykat.

Quote:
Terasa za výhľad asi naozaj stojí, navyše to tvorí pekne odstupňovaný dizajn. Na balkón by sa zas nevošlo ležadlo. Tam by mi ale vadili tie obrovské okná. Síce naväzujú na presklennú halu, ale veľa súkromia by minimálne v izbe 1.02 nebolo.
tak nejake tienidla by to vedeli vyriesit, napriklad exterierove drevene rolety by tam mohli byt celkom elegantne.

Quote:
Kúpeľňa vedľa by sa ešte dala rozdeliť na dve menšie a tá pri okne by bola so samostatným vchodom z tejto izby, no to len za cenu zmenšenia "verejnej" kúpeľne.
ano uvazoval som aj nad tym, ci detom neprerazit dvere do tejto kupelne, ale ked si zoberies ze ten usek medzi dverami od detskej ku dveram do kupelne je na uplnom konci chodieb v dome, tak tam velka premavka nebude, takze sukromia budu mat celkom dost (viac ako vo vlastnej izbe pri vytiahnutych zaluziach ).

Quote:
Ale to všetko sú len špekulácie na základe subjektívnych preferencií, čiže nechcem povedať, že je to urobené zle, je to urobené podľa vkusu a navyše odbornejšie, ako by bol môj návrh.
ja som velmi vdacny za takuto diskusiu, dispozicia je totiz vzdy otazkou kompromisov a subjektivnych priorit klienta, takze sa neda spravit tak, aby bez vyhrad sedela vsetkym. a cim viac nazorov, tym viac much sa da vychytat a do buducnosti vyladit.

Quote:
sposob kurenia je irelevantny. ide o to, ze bud dolna chodba zo schodiskom nebude vykurovana - a tym padom bude zima aj na schodisku aj na hornej chodbe - alebo bude vykurovana, a v tom pripade tam chyba zadverie.
ano, zadverie by tam malo byt, lenze nechcel som tak halu separovat. povodne som tam nechcel mat ani dvere z haly do jedalne, proste americky sitcomovy styl.
je to narocnejsie na vykurovanie, ale pri luxusnejsom dome sa az tak na uspory enrgii nehladi.
pospravnosti by jedny dvere mali byt aj na lavej strane satnika, aby ten fungoval ako filter... nemam ale rad v dome milion dveri, preto su tu dost minimalizovane.

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
v tej kuchyni 1100 mm plati vtedy, ked je to dvojliniova kuchyna, inak je to minimalna vzdialenost - radsej davam 1200 mm, ale ked je kuchyna tvaru U, sposob vyuzitia je trochu iny, a skor sa riadi pravidlom ze trojuholnik rura, chladnicka drez ma mat celkovu dlzku stran maximalne 6 m. v takto riesenej kuchyni (ako mas nakreslenu ty) mas problem riesit rohy tak, aby si tam dostal napriklad aj umyvacku riadu a podobne.
zaujimave pravidlo, takto detailne sme sa to az my na typologii neucili, budem si pamatat.
s umyvackou som ratal vedla sporaku alebo oproti nemu (vedla chladnicky). s rohmi je v Uckovej vzdy problem, daju sa tam akurat odkladat hrnce na takom otocnom roste.

Quote:
ja by som este zmensila hostovsku izbu tak, ze by som prehodila kupelnu na opacnu stranu od nosneho systemu, nerobila ju s dvoma umyvadlami, ale co najmensiu - predsa len, je to hostovska - a vyuzila priestor na zvacsenie kuchyne a prislusneho skladoveho priestoru, pripadne by tam mozno voslo technicke zazemie s prackou.
fajn napad, aj ked do tych 16m napchat izbu aj kupelnu by bola dost vyzva. urcite by to slo aj tak vyriesit a pomohlo by to kuchyni. alebo by som tam hodil preklad cez stred kupelne a milan by mi to podoprel dvoma mramorovymi stlpmi, moznosti je viac.

Quote:
v kupelni 1.03 je trochu miniaturizovana vana. ta druha "detska izba" ma trochu daleko kupelnu.
ta vana je 1600vka, to skor ta v rodicovskej spalni je maximalizovana. tu by to skor chcelo vymenit za nieco elegantnejsie, rohove.

Quote:
mozno by stalo za uvahu skor umiestnit detske vedla seba a hlavnu spalnu dat osobitne, s tym ze detske by mali spolocnu kupelnu.
vsetky spalne som sa snazil mat na vychod/zapad, aby vyuzivali co najviac slnka, preto su izby takto usporiadane. ak by boli detske pri sebe, jedna z nich by musela byt otocena na sever, co hlavne pri detskej izbe je dost nevhodne.

Quote:
No a v jedalni bude v lete pekne horuco chyba tam nejake tienenie.
Inak, ten holy trojmetrovy mur z pohladu od zahrady nebude vyzerat prave najlepsie.
jj tie rolety som uz spominal, nie su na vizoske. tych drobnych detailov tam chyba viac, kedze modelovat to alebo hladat po nete zabera dost vela casu.
a ak myslis ten mur nalavo pri ceste, tak ten je naozaj kamen urazu. mal som tam naplanovane, ze ten pristresok nad vchodom potiahnem dalej dolava+ten roh oblozim nejakym materialom (cize horizontalny pas vo vyske poschodia a vertikalny pas na hrane rohu domu). neviem preco sa to nakoniec do finalnej vizosky nedostalo.

este raz dik vsetkym za reakcie.

Last edited by marish; November 5th, 2009 at 03:00 PM.
marish no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 03:12 PM   #91
zuzana
AA

zuzana's Avatar

myslim ten mur pod bazenom a inak sranda, ze je este stale zauzivane, ze rohova vana je lepsia ako klasicka - obvykle totiz rohova vana ma rovnaku vnutornu dlzku ako vana klasicka, a to obvykle 1600. Ked by som sa chcela hrat na eleganciu, dala by som tam efektnu volne stojacu vanu napr. od starcka, alebo potom dlhu a siroku vanu, napr. evolution z ravaku. alebo potom kruhovy whirlpool

Last edited by zuzana; November 5th, 2009 at 03:18 PM.
Old November 5th, 2009, 03:33 PM   #92
marish
Registered User

marish's Avatar

jaaj ten mur. jo, zasluzil by si nejaku skalku po strane.

uvazoval som aj nad tym, ze by bazen pretekal cez okraj (nie po celej dlzke, ale iba v jednej casti by bol okraj viac vykusnuty a dole vtekal znovu pod bazen, kadial by isiel do filtra a cerpadlom spat do bazenu (taky mensi vodopad s chlorovym zapachom a okyslicovac vody v jednom ). neviem nakolko by to bolo realizovatelne, a aky vplyv by to malo na cistotu vody a jej odparovanie, ale myslim, ze by to bolo uskutocnitelne.
zahrada je cela nedomyslena, ono exterier vobec nebol naplnou toho predmetu, uz ten bazen a terasa je tam mensi bonus.
Old November 5th, 2009, 03:34 PM   #93
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 125

Trendy v obkladech a dlažbách: nastupuje romantika a dřevo. Keramické!

Quote:
Veletrh Cersaie v italské Bologni je pro koupelnu totéž, co pro automobilisty ženevský autosalón. Obklady a dlažba, které před pár dny představil, potěšily hlavně odpůrce minimalismu. Přišla totiž romantika a inspirace přírodou.
Celý článok

Zopar foto z clanku:
fajn

s nabehom na davenie

humus
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 05:26 PM   #94
Warrior of Blasphemy

default's Avatar

Likes (Received): 7

Mojsejovci
To prve nie je az take zle ale kto pochopil tie obesene zajace?
Old November 5th, 2009, 09:02 PM   #95
Aan
Beijing, China

Aan's Avatar

Likes (Received): 125

nj, vsade sa najdu chyby, neskor som si ich vsimol ale nechcel som to komentovat, teraz pozeram ze aj ta vyska umyvadla je nejaka divna alebo je to dobry opticky klam, kazdopadne ta druha je OK, az na tie dve sedacky a pride mi to tiez aj ako dost velke plytvanie priestorom na to, ze do kupelky sa chodi akurat umyt zuby, osprchovat a raz za cas aj ine
Aan no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 09:49 PM   #96
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 312

Quote:
Originally Posted by default View Post
obesene zajace?
Toto je teraz velky trend. Na vsetkych design vystavach prezentuju rozne vypchate zvierata . Najlepsie nastriekane na cierno, na ciernej stene. Predstavte si tu atmosferu: cierno-biela obyvacka, velke biele kozene kanape, aspon jedna stena cierna, nadrozmerny luster z cierneho skla a na stene vypchata cierna hlava diviaka...
kapibara no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2009, 09:58 PM   #97
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Quote:
Originally Posted by Aan View Post
nj, vsade sa najdu chyby, neskor som si ich vsimol ale nechcel som to komentovat, teraz pozeram ze aj ta vyska umyvadla je nejaka divna alebo je to dobry opticky klam, kazdopadne ta druha je OK, az na tie dve sedacky a pride mi to tiez aj ako dost velke plytvanie priestorom na to, ze do kupelky sa chodi akurat umyt zuby, osprchovat a raz za cas aj ine
niektori ludia vkupelni relaxuju keby som mohla, travim tam hodiny
Old November 8th, 2009, 02:38 PM   #98
Joey_T
Registered User

Joey_T's Avatar

Vedel by mi niekto poradiť, kde sa poobzerať po nejakom dobrom kúpeľňovom nábytku? Mám na mysli nejaké umývadlo s odkladacím priestorom, k tomu nejakú nižšiu skrinku na uteráky, prípadne aj na žehlenie. Nie je to určené do úplne novej kúpeľne. Neviem či je vo zvyku aj takéto vybavenie nakupovať cez internet, ale bolo by to lepšie, kvôli väčšiemu výberu nižším cenám, doprave do domu. Hoci, bol som včera v Hornbachu, a prekvapilo ma, že mali tam aj celkom slušné vybavenie (na to, že v Hornbachu asi kvalitní dizajnéri nenakupujú).

Prípadne by ma zaujímalo, koľko by mohla stáť rekonštrukcia kúpeľne (približné cenové rozpätie) - výmena obkladu (asi po 10 - 12 rokoch), sprchovací kút, vaňa, toaleta, umývadlo. Žiaden luxus, nemusí to byť taliansky mramor, pokojne aj keramický obklad, ale nie zas low-cost. Kúpeľňa je v staršom dome a má asi 12 m^2.

Budem vďačný za akúkoľvek radu, odporúčanie.
Old November 8th, 2009, 03:41 PM   #99
kapibara
Registered User

kapibara's Avatar

Likes (Received): 312

Quote:
stacia aj 2%,
Quote:
ide o 3%,
To vazne? Mne bolo povedane, ze aspon 5%.
Najprv sa chalan prebural k susedom ked to chcel vyspadovat , nakoniec to vyriesil takto:

kapibara no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 06:06 PM   #100
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 912

mno vacsie spadovanie nikdy nie je na skodu .. tym nikdy nic nepokazis

ad reko kupelne .. mno ak chces vsetko menit, tak pocitaj tak 4-6 tisic euro .. a to nehovorim ani o nejakom velkom luxuse ..
aquila no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules