daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old November 1st, 2009, 12:20 PM   #1
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 22

[A4] Szarów - Tarnów

Szarów - Brzesko w km 455+900 – 479+000

Mapa: http://www.krakow.gddkia.gov.pl/img/..._odcIIIiIV.pdf

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 574,12 mln PLN

1 POLIMEX-MOSTOSTAL & DOPRASTAV (SK) & Metrostav (CZ) 778 962 666,49
2 DRAGADOS (E) 815 459 227,66
3 Strabag & HERMANN KIRCHNER Polska & HERMANN KIRCHNER (D) & DYWIDAG BAU 895 729 103,05
4 MSF (P) & MSF Polska & PUT Intercor & Mosty Łodź 951 320 047,87
5 BUDIMEX DROMEX & MOTA-ENGIL POLSKA & MOTA-ENGIL (P) & Mostostal Warszawa S.A. 959 485 599,88
6 DROGBUD & Bogl a Krysl (CZ) & Bogl a Krysl (PL) & Vahostav (SK) & POLDIM & IMB-Podbeskidzie & WAKOZ 969 887 585,46
7 Alpine Bau (A) & Alpine (CZ) & Alpine (PL) & ABM SOLID 995 041 427,88

Brzesko - Wierzchosławice 479+000 – 499+800

Mapa: http://www.krakow.gddkia.gov.pl/img/orient_A4_odcV.pdf

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 309,39 mln PLN

1 NDI & SB GRANIT(MAC) 622.501.701,12
2 DRAGADOS (E) 651.398.478,38
3 Poldim & BOGL A KRYSL (CZ) & Bogl & Krysl (PL) & Vahostav (SK) & Drogbud & IMB Podbeskidzie & WAKOZ 692.712.478,40
4 POLIMEX-MOSTOSTAL & DOPRASTAV (SK) & Metrostav(CZ) 729.928.128,01
5 MSF (P) & MSF (PL) & PUT Intercor & Mosty Łodź 737.773.262,97
6 HERMANN KIRCHNER (PL) & HERMANN KIRCHNER (D) & STRABAG (PL) & DYWIDAG BAU (D) 748.194.164,44
7 MOTA-ENGIL (PL) & MOTA-ENGIL (P) & Budimex Dromex & Mostostal Warszawa 842.714.097,37
8 Alpine (CZ) & Alpine Bau (A) Alpine (PL) & ABM SOLID 852.149.721,93
9 J&P AVAX (GR) 876.928.819,70

Wierzchosławice - Krzyż 499+800 – 512+800

Mapa: http://www.krakow.gddkia.gov.pl/img/orient_A4_odcVI.pdf

Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 1.148.004.947,38 zł brutto.

1 Dragados (E) 542 800 853,04
2 Bogl a Krysl (CZ) & Bogl & Krysl (PL) & Vahostav (SK) & Drogbud & Poldim & IMB Podbeskidzie & WAKOZ 548 682 219,71
3 Polimex-Mostostal & Doprastav (SK) & Metrostav (CZ) 570 438 531,26
4 Strabag (PL) & Hermann Kirchner (PL) & Hermann Kirchner (D) & Dywidag Bau (D) 573 667 678,42
5 NDI & SB Granit (MAC) 598 306 650,13
6 Mota-Engil (PL) & Mota-Engil (P) & Mosty Łódź & PUT Intercor 616 801 359,21
7 Alpine Bau (A) & Alpine (CZ) & Alpine (PL) & ABM Solid 646 033 594,03

Last edited by Patryjota; November 1st, 2009 at 02:47 PM.
Patryjota no está en línea  

Sponsored Links

Old November 1st, 2009, 01:14 PM   #2
michal_OMB
look here -->

michal_OMB's Avatar

Likes (Received): 26

to przesuwamy się coraz to bardziej na wschód
Old November 1st, 2009, 01:42 PM   #3
pabianek
Registered User

pabianek's Avatar

Likes (Received): 0

Jestem właścicielem domeny szarow-krzyz.pl jeśli ktoś byłby chętny by poprowadzić portal pod tym adresem na którym umieszczane byłby wszelkie informacje dt. budowy tego odcinka A4 to proszę o kontakt ze mną. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, i mam nadzieję na szeroki odzew.
pabianek no está en línea  
Old November 1st, 2009, 01:49 PM   #4
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by pabianek View Post
Jestem właścicielem domeny szarow-krzyz.pl jeśli ktoś byłby chętny by poprowadzić portal pod tym adresem na którym umieszczane byłby wszelkie informacje dt. budowy tego odcinka A4 to proszę o kontakt ze mną. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, i mam nadzieję na szeroki odzew.
To napisz do nadzoru gdy ten będzie wybrany - on ma obowiązek prowadzić stronę netową wg SIWZ-u aktualizowana minimum raz na miesiąc.
Old November 1st, 2009, 01:56 PM   #5
michael_siberia
Bóg-Parking-Ojczyzna

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 4184

A może wybrani nadzorcy okażą się czytelnikami SSC?
michael_siberia no está en línea  
Old November 1st, 2009, 02:13 PM   #6
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 1665

Z dnia na dzień są na to coraz większe szanse W końcu SSC czyta coraz więcej ludzi, z branży Oby nie było protestów.
Luki_SL no está en línea  
Old November 1st, 2009, 02:47 PM   #7
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Podobają mi się różnice pomiędzy kwotami zamawiającego a ofertami firm. Nic tylko na potęgę budować drogi.
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW Kanada - architektura współczesna
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru
zajf no está en línea  
Old November 1st, 2009, 03:19 PM   #8
PiotrG
Registered User

PiotrG's Avatar

Quote:
Originally Posted by zajf View Post
Podobają mi się różnice pomiędzy kwotami zamawiającego a ofertami firm. Nic tylko na potęgę budować drogi.
gdyby tylko udało się przyspieszyć procedury (na co jest niestety o rok/półtora roku za późno) to na E2012 pojechali byśmy S5 między Wrocławiem a Poznaniem, S8 Wrocław- Łódź, S7 Gdańsk-Warszawa-Kraków. Trzeba to nadrabiać dopóki są niskie ceny. Ale nie o tym temat.

Za kolejne odcinki A4 za 1/2 kosztorysu.

Last edited by PiotrG; November 1st, 2009 at 04:00 PM.
PiotrG no está en línea  
Old November 1st, 2009, 03:30 PM   #9
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Zsumowałem 3 odcinki firm które dały oferty na wszystkie 3 odcinki i mamy :

1 . Dragados (E) - 2009658559,08
2. POLIMEX-MOSTOSTAL & DOPRASTAV (SK) & Metrostav (CZ) - 2079329325,76
3. DROGBUD & Bogl a Krysl (CZ) & Bogl a Krysl (PL) & Vahostav (SK) & POLDIM & IMB-Podbeskidzie & WAKOZ - 2211282283,57
4. Strabag & HERMANN KIRCHNER Polska & HERMANN KIRCHNER (D) & DYWIDAG BAU - 2217590945,91
5. Alpine Bau (A) & Alpine (CZ) & Alpine (PL) & ABM SOLID - 2493224743,84
Old November 1st, 2009, 04:01 PM   #10
nunek87
BANNED

Likes (Received): 0

mam pytanie bo się nie do końca orientuje , te umowy zostały już podpisane i od wiosny zaczyna sie budowa A4 Szarów - Tarnów czy są jakieś "szanse" że budowa sie nie rozpocznie ? protesty itp ? czy to już jest zaklepane ze budują ?
Jak dla mnie migli by jutro zacząć budować
nunek87 no está en línea  
Old November 1st, 2009, 04:51 PM   #11
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 520

Nie no chyba było jak na razie otwarcie ofert. Potem będzie wyłonienie zwycięzców na każdy odcinek, potem 10 dni czas na odwołanie no i potem podpisanie umowy. Są duże szanse, że to wszystko nastąpi w tym roku. I oficjalnie zacznie się budowa w tym roku.

O ile nie będzie protestów odwołań itd.
Old November 1st, 2009, 05:57 PM   #12
rjan
Registered User

rjan's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by PiotrG View Post
gdyby tylko udało się przyspieszyć procedury (na co jest niestety o rok/półtora roku za późno) to na E2012 pojechali byśmy S5 między Wrocławiem a Poznaniem, S8 Wrocław- Łódź, S7 Gdańsk-Warszawa-Kraków. Trzeba to nadrabiać dopóki są niskie ceny. Ale nie o tym temat.

Za kolejne odcinki A4 za 1/2 kosztorysu.
Zgadzam się z tym co mówisz - wydaje mi się że powinniśmy to wykorzystać przeznaczając zaoszczędzone kwoty na inne rezerwowe projekty, oczywiście pod warunkiem, że wspomniane pieniądze mogą zostać dalej do dyspozycji Ministerstwa Infrastruktury, oraz że wspomniane projekty są przygotowane do realizacji, ale z tego co się orientuję z tym mamy największy problem - myślę o konsultacjach, DŚU a także wykupie gruntów.
rjan no está en línea  
Old November 1st, 2009, 06:37 PM   #13
Maciej
Registered User

Likes (Received): 31

Quote:
Originally Posted by rjan View Post
Zgadzam się z tym co mówisz - wydaje mi się że powinniśmy to wykorzystać przeznaczając zaoszczędzone kwoty na inne rezerwowe projekty, oczywiście pod warunkiem, że wspomniane pieniądze mogą zostać dalej do dyspozycji Ministerstwa Infrastruktury, oraz że wspomniane projekty są przygotowane do realizacji, ale z tego co się orientuję z tym mamy największy problem - myślę o konsultacjach, DŚU a także wykupie gruntów.
zaoszczędzone kwoty ? to oznacza że trzeba będzie wziąć mniejsze kredyty/sprzedać mniej obligacji...
Pzdr Maciej
Maciej no está en línea  
Old November 1st, 2009, 07:45 PM   #14
kvmtas1869
BANNED

Likes (Received): 25

Pożyjemy zobaczymy. do którego mają czas? z wybraniem oferty.
kvmtas1869 no está en línea  
Old November 1st, 2009, 08:11 PM   #15
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maciej View Post
zaoszczędzone kwoty ? to oznacza że trzeba będzie wziąć mniejsze kredyty/sprzedać mniej obligacji...
Pzdr Maciej
Dokładnie, ale to nie zmienia faktu, że jest to dobry czas na budowę drogi za 3-4 lata może być znacznie gorzej (drożej). Państwa zachodnie pompują miliardy euro na walkę z kryzysem ale mogą się to okazać pieniądze przejedzone. A u nas idzie to w infrastrukturę. To chyba lepiej zainwestowane pieniądze.

Ciekawi mnie czy niektóre firmy się nie przejadą na tym.
Na ww odcinek oferty to trochę ponad połowa kosztów założonych przez GDDKiA. A to już znaczna różnica.
Old November 1st, 2009, 08:29 PM   #16
Rewera
Registered User

Rewera's Avatar

Likes (Received): 1

Jest jeszcze kwestia pieniędzy z UE. Przy tak kosmicznych oszczędnościach bardzo dużo środków z UE przesuwa się na listy rezerwowe*. Nawołując do rozpisywania większej ilości przetargów troszczymy się także i oto, żeby nic z tych pieniędzy nie ryzykowało zmarnowania. Jednym słowem: rozpisywać, rozstrzygać, budować - niższa ceny to zawsze korzyść, bez względu na wątpliwości.

*Trochę zgaduję, dobrze jakby ktoś obeznany wyjaśnił mechanizm.
Rewera no está en línea  
Old November 1st, 2009, 09:06 PM   #17
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gęsior View Post
Ciekawi mnie czy niektóre firmy się nie przejadą na tym.
Duże firmy nie powinny wtopić. Przejadą sie za to jak zwykle podwykonawców podwykonawcy.

A odnośnie wycen na poszczególne odcinki to większość wstrzeliła się w preferowany rząd wielkości. Wszystkie odcinki poniżej 50 % kosztorysu inwestorskiego (49%,47%,47%).

FOTO I VIDEOBLOG (nie tylko drogi) ............................DK 16 - co,gdzie,kiedy ? (szczegółowe informacje o drodze krajowej nr 16) .......................ALASKAN MALAMUTE (psy z charakterem)
"Samochody różnego wdzięku, posuwają z ogromną szybkością, kiedy zadrży ręka kierowcy, wtedy ciało miesza się z kością." autor 19 Wiosen
los77 no está en línea  
Old November 1st, 2009, 09:27 PM   #18
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Cool

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Duże firmy nie powinny wtopić. Przejadą sie za to jak zwykle podwykonawców podwykonawcy.

A odnośnie wycen na poszczególne odcinki to większość wstrzeliła się w preferowany rząd wielkości. Wszystkie odcinki poniżej 50 % kosztorysu inwestorskiego (49%,47%,47%).
Ale wydaje mi się że podwykonawcy podwykonawców nie zawierają umów długoterminowych na pół roku czy rok. Tylko firma Józek Kowalski przewiezie 200 taczek piasku-fakturka. A jak rosną koszty kaszanki dla operatora taczki i części zamienne to i fakturki opiewają na wyższe kwoty albo nie wozimy bo się nie opłaca.

A duża firma trochę ryzykuje podpisując umowę np na 2-3 lata bo w takim czasie jak pokazuje życie ceny bardzo mogą się zmienić. No ale pewnie tam już nie takie mózgi myślą nad tym żeby wyjść in plus . A w GDDKiA chyba też kiepy nie robiły tych kosztorysów. No ale konkurencja robi swoje .
Old November 1st, 2009, 09:28 PM   #19
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

http://www.granit.com.mk/ - to chyba strona naszej perełki z Macedoni
Old November 1st, 2009, 10:28 PM   #20
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gęsior View Post
Ale wydaje mi się że podwykonawcy podwykonawców nie zawierają umów długoterminowych na pół roku czy rok. Tylko firma Józek Kowalski przewiezie 200 taczek piasku-fakturka. A jak rosną koszty kaszanki dla operatora taczki i części zamienne to i fakturki opiewają na wyższe kwoty albo nie wozimy bo się nie opłaca.
Duże firmy zawierają umowy z podwykonawcami na podstawie własnych umów z inwestorem oraz dodatkowych wymagań jakie stawiają już z własnej inicjatywy aby być pewnym dotrzymania jakości i terminu wykonania.
Taki Józek Kowalski dysponujący bazą sprzetową rzędu kilka koparek, kilka samochodów i kilkanaście pracowników nie jest wcale operatorem taczki jak to próbujesz naświetlić. Taki Józek myśli że skoro mieszka blisko to będzie atrakcyjny cenowo i uda mu się wykonać prace z pożytkiem dla głównego wykonawcy i z zyskiem dla siebie. Taki Józek nie ma w swojej firmie etatowego prawnika który mógłby mu pomóc w wykreśleniu z umowy niezbyt precyzyjnych wpisów bądź wpisów dwuznacznych. Taki Józek ufa swojemu chlebodawcy że jeśli wykona to co jest w projekcie to dostanie kasę. Niestety czesto podczas robót okazuje się że Józek nie mógł wejść na wykonanie prac ponieważ ............ i że obiecano mu słownie że wydłużą mu czas wykonania zadania. Gdy już ściągną z Józka kary umowne za niedotrzymanie terminu to przychodzi czas na sprawdzenie jego robót i okazuje się że :
- nasypy i wykopy wykonane przez Józka posiadają w kilku miejscach odchyłki od projektowanych rzędnych.
- ziemia z jakiej wykonał nasypy posiada niedozwolone w umowie składniki
- i inne tego typu szczegóły pięknie opisane w umowie
A że w umowie pisało że Józkowi płaci się za wykonanie zgodnie z projektem to Józek dostanie słownie nic.

Oczywiście generalny wykonawca nie poprawia za Józkiem bo wie że lepiej zrobić nie można i roboty Józka uda się sprzedać.
Ot i wilk syty i owca cała (czytaj pierwsi w drabince finansowej).

FOTO I VIDEOBLOG (nie tylko drogi) ............................DK 16 - co,gdzie,kiedy ? (szczegółowe informacje o drodze krajowej nr 16) .......................ALASKAN MALAMUTE (psy z charakterem)
"Samochody różnego wdzięku, posuwają z ogromną szybkością, kiedy zadrży ręka kierowcy, wtedy ciało miesza się z kością." autor 19 Wiosen
los77 no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, bochnia, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules