daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Istra, Primorje i Gorska Hrvatska > Završeni projekti

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old January 18th, 2010, 01:20 PM   #101
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 10975

E kada smo taoci takvih likova,treba im dati pošten naknadu i svi sretni,ali kada pojedinci počnu svoj princip provoditi onda svi nahebemo

Sponsored Links

Old January 18th, 2010, 01:43 PM   #102
BANNED

Likes (Received): 46

Meni se gade ovakvi članic "Čovjek,stajao na putu razvoju grada..." ma onu stvar.
ZTC je kao i WTC PRIVATNA investicija i jedino kod nas u HR se itoliko ide u usuisret investitorima da im se ponekad čak i sagradi građevina.
Mislim ljudi u kapitalizmu smo ako hoćeš gtraditi uredno isplati i adio ,ako ne jebi ga.
Baš me zanima kako kako bi u Meriki prošao netko da pokuša izvlastiti nekoga u korist nečeg što je isključivo privatni interes.
Ne radi se o cesti,sportskom objektu,bolnicic... već o nečemu što financira privatnik koji će na kraju jedini imati korist.
A i ne sviđa mi se tajnovitost oko ovog projekta,ništa se ne zna,rendera ni za lijek a temelji se polažu...
***** no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 01:47 PM   #103
BANNED

Quote:
Originally Posted by gorgoroth View Post
E kada smo taoci takvih likova,treba im dati pošten naknadu i svi sretni,ali kada pojedinci počnu svoj princip provoditi onda svi nahebemo
Nemoj se ljutiti ali čega si ti zapravo talac?Tebi ni u džep ni iz njega kao svima nama
Talac je čija je investicija,nitko drugi znači Marko Horvat npr. on guibi novce,njemu je u cilju da se stvar riješi itd.
Mi tu ne dobivmao i nemamo ništa
Old January 18th, 2010, 01:53 PM   #104
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Sorry ali koliko ljudi bi se zaposlilo u ZTC-u i koliko bi grad dobio novaca za komunalnu naknadu i onda tim novcima možda meni sagradio park za djecu,koliko bi novaca uštedio da sam tu išao u šoping a ne skroz na drugi dio grada uz nesnosne gužve,a možda bi se i ja zaposlio tamo tako da pričaš gluposti

A koliko ima tvrdoglavih ljudi koji svoje neće prodati niti za šta a sve su to projekti važni za to područje,recimo sada isto zaobilaznica Viškova stoji radi pojedinaca
Old January 18th, 2010, 02:10 PM   #105
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

Likes (Received): 19

to mi nikad nece bit jasno... zasto ljudi odbijaju takve ponude... pogotovo ako je stan izgradjen pred 150 godina. ne znam kako je mogao odbiti stan u novogradnji na rujevici

al opet s druge strane on ne moze ostati bez icega. ipak je on vlasnik i ako se ovakvo dopusti da mu se samo tako uzme njegovo, onda tu nesto ne stima... na njegovom mjestu bih otisao u Strasbourg na sud za ljudska prava, pa da vidis kako bi grad drugacije disao kad bi im dosla odsteta na naplatu... mislim, nije fer covjeku nuditi 1.000 eura po kvadratu kad se zna da ispod 1.200 tesko mozes naci stan (doduse u novijoj gradnji al svejedno...)

ne znam, mislim da tu jos nije sve gotovo...

a inace, grad rijeka i nije bas bajan po tom pitanju isplate i korektnog postupanja prema vlasnicima bivsih gradskih prostora. tako da ne bi me cudilo da se na kraju to i presudi u korist ovoga vlasnika.
ivan_ri no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 02:14 PM   #106
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Je nema smisla da ga sada bace na ulicu
Old January 18th, 2010, 02:16 PM   #107
BANNED

Quote:
Sorry ali koliko ljudi bi se zaposlilo u ZTC-u i koliko bi grad dobio novaca za komunalnu naknadu i onda tim novcima možda meni sagradio park za djecu,koliko bi novaca uštedio da sam tu išao u šoping a ne skroz na drugi dio grada uz nesnosne gužve,a možda bi se i ja zaposlio tamo tako da pričaš gluposti

A koliko ima tvrdoglavih ljudi koji svoje neće prodati niti za šta a sve su to projekti važni za to područje,recimo sada isto zaobilaznica Viškova stoji radi pojedinaca
To je aspoltuno nebitno, ti ljudi bi i drugdje pronašli posao,prije ili poslije
Ja ne gfledam na to tako kao ti ja na zapošljavanje i ostalo gledam kao na popratni efekt.
I upravo zobg tog krivog pogleda imamo divlji kapitlaizam ,jer najgora je stvar privatni kapital u sprezi s moći državnih institucija.
Old January 18th, 2010, 02:20 PM   #108
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Pa rekao sam ti samo neke razloge,a bitan je isto rasterećenje Pečina,jer će onda jedan dobar dio ljudi ovdje dolaziti kupovati plus ono što sam nabrojao,i biti će urbanije nego sada samo neka šikara
Old January 18th, 2010, 02:23 PM   #109
BANNED

Ja kažem zbog srpege poltike s privatnim kapitalom ,koja je zasluga tih nekih pogleda imamo i zakone i golfe i ostale koji su dirketan napad na ustavno nepovredivo pravo vlasništva.
Old January 18th, 2010, 06:25 PM   #110
acy
MAZINGER ZETA

acy's Avatar

Likes (Received): 98

hm, pitanje je da li su tom covjeku ponudili realnu cijenu i tko procjenjuje nekretnine.Obicno ovi gradski ili drzavni vjestace vrijednost daleko ispod onoga ca je na trzistu.
Zao mi je tog covjeka.
S druge strane mi je drago da ce konacno ZTC pocet gradit.
acy no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 08:39 PM   #111
River051
Registered User

River051's Avatar

Likes (Received): 54

Mislim da tip kenja vnago. Piše da se radi o nekom trošnom stanu u još jadnijoj kućici, dakle za trošan stan star 150 godina ljudi su im nudili 1000 eura po kvadratu, što je vjerojatno puno i previše iznad tržišne cijene, a također su im nudili i potpuno nov zamjenski stan što je po meni maksimum dobre volje. ZTC nije samo interes investitora nego i interes ljudi koji će tamo naći posao, kao i interes grada koji će dobiti dodatni gospodarski subjekt za punjenje proračuna iz kojeg se troše sredstva za opći društveni interes. Ovdje se ne radi o borbi malog čovjeka protiv trulog kapitala nego o borbi jednog panja protiv zdrave pameti i logike.
River051 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 09:14 PM   #112
BANNED

Joj kako me nervira,to pretvarnaje privatnog interesa u javni...ZTC nije javni nego privatni,osobni interes,ako invesitioru prdne on može sutra odustati od projekta jebe se njemu za radnike,radnma mjesti i zakrčenost Rijeke.Njemu je bitno da izumuze pare za sebe i tu je kraj priče.
Javni interes je dvorana na Zametu,bazen bna Kandtridi,Knjižnica...A ne nekaki trgovački centri i slično,što nam prije to uđe u glavu prije će nam biti bolje.
Old January 18th, 2010, 09:16 PM   #113
River051
Registered User

River051's Avatar

Likes (Received): 54

Quote:
Originally Posted by ***** View Post
Joj kako me nervira,to pretvarnaje privatnog interesa u javni...ZTC nije javni nego privatni,osobni interes,ako invesitioru prdne on može sutra odustati od projekta jebe se njemu za radnike,radnma mjesti i zakrčenost Rijeke.Njemu je bitno da izumuze pare za sebe i tu je kraj priče.
Javni interes je dvorana na Zametu,bazen bna Kandtridi,Knjižnica...A ne nekaki trgovački centri i slično,što nam prije to uđe u glavu prije će nam biti bolje.
Da, njemu je bitno da izmuze pare za sebe,a nama je bitno da se zaposli 500 ljudi i da Rijeka izmuze pare od centra. To je naš interes.
River051 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 09:16 PM   #114
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

Quote:
Originally Posted by River051 View Post
Mislim da tip kenja vnago. Piše da se radi o nekom trošnom stanu u još jadnijoj kućici, dakle za trošan stan star 150 godina ljudi su im nudili 1000 eura po kvadratu, što je vjerojatno puno i previše iznad tržišne cijene, a također su im nudili i potpuno nov zamjenski stan što je po meni maksimum dobre volje.
ovo mi nikako nije jasno... pa kako mozes cjeniti taj stan u zgradi staroj 150 godina (koja je btw vjerojatno i onda bila socijala) sa stanom u novogradnji na rujevici

ja bi na njegovom mjestu to prihvatio bez previse razmisljanja... a kasnije taj na rujevici mozes prodati za skoro 2.000€ po kvadratu pa radi s tim sto te volja...

Quote:
Originally Posted by River051 View Post
ZTC nije samo interes investitora nego i interes ljudi koji će tamo naći posao, kao i interes grada koji će dobiti dodatni gospodarski subjekt za punjenje proračuna iz kojeg se troše sredstva za opći društveni interes. Ovdje se ne radi o borbi malog čovjeka protiv trulog kapitala nego o borbi jednog panja protiv zdrave pameti i logike.
to me podsjeca na onoga sto nije dao da mu cesta prodje preko zemljista gore na drenovi.... lol, nije se htio seliti niti prihvatiti nagodbu, pa mu sad cesta prolazi valjda 2 metra od kuce
Old January 18th, 2010, 09:20 PM   #115
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Quote:
Originally Posted by ***** View Post
Kako ti ne raazumiješ da je isto tako javni interes zapošljavanje stanovništva i sve druge pogodnosti što takav jedan centar donosi,puno je više javni interes ZTC nego šikara koja je danas tamo,boli me đon tko je investitor,Đuro,Pero ili tko drugi ako će naši sugrađani tamo naći posao i bla bla....
Old January 18th, 2010, 10:32 PM   #116
Ri-Zeus
Dullest tool in the shed

Ri-Zeus's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Kako ti ne raazumiješ da je isto tako javni interes zapošljavanje stanovništva i sve druge pogodnosti što takav jedan centar donosi,puno je više javni interes ZTC nego šikara koja je danas tamo,boli me đon tko je investitor,Đuro,Pero ili tko drugi ako će naši sugrađani tamo naći posao i bla bla....
osim toga,s velikim investicijama raste i bdp, a to je direktno javni interes

Ri-Zeus no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2010, 10:40 PM   #117
BANNED

Čudno kako onda amerikanci e tretiraju otvaranje kasina u las vegasu kao državni interes.
Kada bi bilo po vašem svaki klinac bi bio javni interes
Old January 18th, 2010, 11:04 PM   #118
ivan_ri
rekreativac

ivan_ri's Avatar

amerikanci imaju luksuz demokracije duge parsto godina, slobodnog trzista koje se njeguje skoro jednako dugo i takodjer love ko u prici i stanovnistvo od 300.000 mil... njima parsto radnih mjesta ne znaci nista, niti im komunalna naknada od jednog casina u LV znaci prezivljavanje. i gle cuda, opet im je socijalni program na dnu dna... dal da se ugledamo na njih??
Old January 18th, 2010, 11:50 PM   #119
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Ako nemaš osiguranje možeš umrijeti na cesti
Old January 19th, 2010, 12:29 AM   #120
Ri-Zeus
Dullest tool in the shed

Ri-Zeus's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Ako nemaš osiguranje možeš umrijeti na cesti
ma kakvi, ako nemaš osiguranje, možeš umrijeti u čekaonici bolnice, pred očima doktora

Ri-Zeus no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules