SkyscraperCity Forum banner

[Bratislava] Hanby Bratislavy

1M views 6K replies 304 participants last post by  jputerka 
#1 · (Edited)
See less See more
1
#7 ·
Kedze to Qwert spolu s inymi zbytocnymi prispevkami zmazal, tak este raz vysvetlim v com by podla mna mal spocivat rozdiel medzi tymto vlaknom a navonok podobnym threadom s nazvom "Územia prosiace o urbanizáciu a revitalizáciu | New Development Areas".

To druhe vlakno sa zameriava na vacsie uzemne celky, ktore su bud uplne puste (byvale priemyselne arealy) alebo sa nachadzaju v zalostnom stave, vyznacujucom sa velkou mierou zanedbanosti, opotrebovanosti a nekulturnosti. Riesenie tohto stavu si preto vyzaduje, ako uz nazov toho vlakna napoveda, komplexnu revitalizaciu, resp. uplne od piky vykonanu urbanizaciu.

V meste sa ale nachadza aj vela lokalit, ktore su pomerne v dobrom stave a taketo rozsiahle zasahy, ci upravy si nevyzaduju. Staci ich len trochu poupratovat, vycistit, pripadne v nich nieco namalovat, vymenit alebo opravit. Doteraz sa tieto kozmeticke problemy (potagovane steny, obuchane muriky, popraskane dlazdice, diery v chodniku, zhrdzavene smetne kose, ogrcane steny, nefungujuce verejne osvetlenie, rozbite zastavky, znicene lavicky, rozkradnute dopravne znacenia, neudrziavana zelen, porozhadzovane odpadky atd.) riesili kade-tade napriec vsetkymi vlaknami, zatial co po novom by to mohlo byt vsetko koncentrovane a zosumarizovane tu na tomto jednom mieste. Podla mna to tak bude praktickejsie a prehladnejsie. ;)

Moze sa na tento ucel vyuzivat aj ten druhy thread, ale v tom pripade by ho bolo potrebne premenovat, aby nazov lepsie reflektoval jeho (novy) ucel a zameranie. Pod tym starym nazvom sa totiz na tieto veci dostatocne nevyuzival.
 
#13 ·
No a teraz by sem nejaký provokatér mohol dať fotky nejakého pekného miesta v Bratislave :).
Ked uz tak by rozumni ludia na fore sa mali venovat threadu kde by boli pekne miesta,nejake menej zname a dobre veci,aby ludia co nepoznaju spoznali a mohli navstivit. Nie ,tu sa radsej prisposobuju trollingu,a aj tak je to tu mrtve,lebo tento thread bol emocne motivovany a postrada akekolvek racio.Keby som bol Bratislavcan co pozna dokonale mesto tak tu taky thread uz mame,aspon ako reakciu na tento nezmyselny.
 
#14 ·
Môj príspevok som myslel recesisticky. Bol vytvorený thread, kde sa Bratislava prezentuje novými projektami a niekto tam šupol obrázky z hlavnej plné neporiadku, tak potom by takto mohol ktosi takto dať do threadu "hamby Bratislavy" napríklad pekné fotky z medickej. Mimochodom dávať na toto fórum pekné veci z menej navštevovaných miest v Bratislave je dobrou osvetou, pretože mnohým stačí iba návšteva centra, miest kde v Bratislave pracuje a býva a tým to pre končí a mesto ani poriadne nepoznajú. Hlavne že v telke je program. Obrazne povedané, takýmto ľuďom by však nepomohlo ani to, keby kdesi mimo širšieho centra bola zakopaná tehla zlata a vedeli by o nej. Na druhej strane, keď toho človek dosť pozná, ani nevie, kedy sa mu to môže zísť. Včera som sa akurát prešiel po miestach, kde som tu v Bratislave nikdy v živote nebol a takým nepoznaných miest je v Bratislave veľa.
 
#15 ·
^^ ja som pochopil tvoj post, a myslel som ze je dost trefny. Nebola by to provokacia,bolo by to nieco uzitocne.
 
#16 ·
Hej, ten thread novozamýšľaných bratislavských projektov bol určený na prezentáciu. Tie fotky z prostredia hlavnej možno mali naštrbiť prezentované "pozlátko" poukázaním sa skutočný stav veci, ale bolo to skôr akokeby na autosalóne niekto začal vyťahovať chyby nového modelu auta, alebo prezentáciu horších vecí zo samotnej automobilky. Keby to bolo v inom kontexte, tak je to naozaj užitočné. Na druhej strane však thread ohľadom území prosiacich o revitalizáciu tu je a prípadný návštevníci odinadiaľ tie nedostatky aj tak uvidia. Mnohí fórumeri tu taktiež prezerajú nielen to, čo sa týka Slovenska.
 
#17 ·
Ked uz tak by rozumni ludia na fore sa mali venovat threadu kde by boli pekne miesta,nejake menej zname a dobre veci,aby ludia co nepoznaju spoznali a mohli navstivit. Nie ,tu sa radsej prisposobuju trollingu,a aj tak je to tu mrtve,lebo tento thread bol emocne motivovany a postrada akekolvek racio.Keby som bol Bratislavcan co pozna dokonale mesto tak tu taky thread uz mame,aspon ako reakciu na tento nezmyselny.
Treba pockat, kym skonci Upercuttovi brig, potom sa to tu rozbehne. :D

Ale vazne, toto vlakno je tu 3 dni, takze prehlasovat ho za "mrtve" je trochu predcasne. Ked tu ale budete neustale off-topicovat, tak nema sancu sa normalne rozbehnut – cize do podoby fotoreportazi o roznych vacsich ci mensich aktualnych kozmetickych nedostatkoch v BA (dobrym prikladom je prispevok od PosoniumAstera, ktory tu bol asi zatial jediny k veci).

Ak sa niekomu zda nazov "Hanby Bratislavy" prilis hanlivy a kontroverzny, tak to premenujte na spominane "My sme tu doma..." alebo "Tabulu/Sien hanby" alebo "Co nas trapi v Bratislave"... ci nejak inak. A ak je takym neprekonatelnym problemom existencia samotneho vlakna, tak ho v zaujme pokoja na fore radsej zruste. Stale si vsak myslim, ze nech uz bol jeho zrod inspirovany cimkolvek, tak si tu mohlo najst svoje miesto a opodstatnenie. ;)
 
#18 ·
^^ mne nevadi nazov. Skutocne su miesta a veci ktore su hanbou mesta,ako ma take miesta kazde jedno mesto. Iba si myslim ze je to vlakno duplicitne.Nase forum ma tak siroky zaber,a konkretne Bratislavska sekcia ma zmapovany takmer kazdy priestor alebo jeho okolie, ze ak je nieco skutocne hanbou tak sa tu na to uz upozornovalo a tento thread nema velmi co ponuknut a riesit. Co tu zatial bolo postnute? Predstanicne namestie,alebo v titulnej fotke vidim smetne kose,zastavky,zle cesty,chodniky,poskodena dlazba v starom meste? To sme sa tu o tom fakt este nebavili,ze to treba rozoberat este raz? Vsetky tieto neduhy boli uz rozoberane.

A vadi mi ten popud na zaklade coho ste to zalozili,na zaklade pindov nejakeho rychlokvaseneho odbornika na vsetko co si sem chodil liecit komplexy.

Ale ved ja tento thread navstevovat nemusim,to je jasne. Pisem to len preto,lebo mi zalezi na tomto fore ako celku. Teda pre mna je argument ´´ked to nechces citat tak sem nechod´´ trochu odveci.
 
#19 ·
Mne sa prave zda, ze ten nazov u teba vzbudzuje akesi negativne konotacie a ocakavania v suvislosti s funkciou tohto vlakna – ze tu ide o zbytocne prezentovanie Bratislavy v zlom svetle a piplanie/vyzivanie sa v uz x-krat rozoberanych problemoch.

Ja vsak v jeho existencii naopak vidim pozitivny aspekt, a to v operativnom opozornovani na nove (doteraz neprediskutovane) a aktualne problemy (prave potagovane stena, rozbite sklo na zastavke, zdemolovana lavicka, prepadnuty chodnik, vyschnuty strom...) a napomahani pri ich rieseni. Na tomto fore si ludia castokrat vsimnu mnohe veci, ktore si ini nevsimnu, pripadne si ich tunajsi forumeri vsimnu skor. A ked sa to prostrednictvom tohto threadu dostane v prehladnej forme a patricne zdokumentovane na verejnost, tak je aj vacsia sanca, ze sa to vyriesi. Navyse, nebude lepsie, ak sa o cerstvo pocmaranych fasadach nebude diskutovat vo vlakne o obnove Stareho mesta, ale tu? ;)
 
Top