SkyscraperCity Forum banner

[Łomża] Inwestycje

801K views 3K replies 117 participants last post by  yorar 
#1 · (Edited)
Obiecałem 'popełnic' wątek o inwestycjach w Łomży i wreszcie znalazlo sie troche czasu na pocykanie nowych zdjec. Popełniam zatem;)

Zgodnie z tytulem w watku umieszczam jedynie to co juz sie buduje badz zbudowalo w czasie od 2007 roku do teraz, czyli inwestycje, budownictwo i infrastruktura. Dla zapowiedzi ( i poboznych zyczen;) ) zrobi sie oddzielny topic.

W tym poscie skoncentruje sie na Osiedlu Południe oraz terenom wzdluż Alei Legionów, głównej ulicy przelotowej.


Zobaczymy zatem czy Kazik spiewajac "w Łomży nie ma teraz zadnej roboty" wciaz ma racje ;)


1. Aktualnie najwiekszy plac budowy w Łomży -centrum osiedla poludnie.


2. Widok z dachu galerii


3. Na obecnym etapie tej budowy planowane jest okolo 190 mieszkan, pewnie na tym sie nie skonczy. Widok od strony ul. Sybirakow.


4. Widok od ulicy Porucznika Łagody


5. ...I od....hmmm -pola;)

(Nieopodal tego miejsca buduje sie jeszcze jeden duzy blok ale dopiero pierwszy poziom postawili wiec nie ma co cykac).

6. Budowa jest oczywiscie kompletna:D


7. Na wykonczeniu jest supermarket Kaufland...biedronce to nie przeszkadzalo... zdjecie pod tytulem 'ile trzeba dzwigow by postawic biedronke;)


8. Calosc wyglada na hmm...dopasowana;p


9. Łomżyńskie paradosky


10. Zdjecie kosciola z innej strony, juz bez akcentow dyskontowych.


11. Calosc z nowego minironda


12. Apropo infrastruktury slowo o owym minirondzie. Niewiem czy gdzies jest cos podobnego. Tuz przy rondzie solidarnosci...


13. ...powstalo minirondko. Notabene po minirondach Hanki Bielickiej to juz drugi przypadek, jak ja to nazywam, rond syjamskich;)


14. Zoom, troche ciemny. Rondko i ulica Zawadzka w strone 'centrum'. Łomża wyszla tu troche californijsko jesli chodzi o plaskosc terenu:)


15. Niektorzy znajacy Łomże tylko z tras przelotowych mogą być tym faktem zdziwieni, w istocie Łomża leży na wzgórzach i teren daleki od równego. Doskonale widać to np wjezdzając do miasta od strony Augustowa.

Ale wracam do osiedla poludnie i budowy, wspomniany wczesniej kaufland, budowany bardzo dlugo z przerwami z roznych 'formalnych' powodow.
Zrownano bardzo fajna gorke pod jego budowe, mialem nadzieje ze powstanie tu cos architektonicznie porownywalnego do galerii obok. Niestety -kaufland jak kaufland, klocek z faktura wielkiej plyty. I znow widac kalifornijskosc, gdzie dach galerii, tam parking kauflanda.


16. Kaufland od Alei Piłsudzkiego


17. Na poczatku tematu cytowalem Kazika Staszewskiego, zeby nie bylo mu smutno, maly przerywnik zdjeciowy ktory lepiej odniesie sie słów "Natalii w Brooklynie", specjalnie dla niego rowniez Aleja Piłsudzkiego o tej samej porze co poprzednie zdjecie, tylko nieco dalej. Stylizacja gratis;)


18. Skoro juz zboczylem z tematow budownictwa na drogowe cofniemy sie jeszcze kawalek ta droga, kilka zdjec apropo infrastruktury -budowa drugiej nitki Szosy Zambrowskiej.


19. Nieco dalej


20. Nieco ...w przeciwną strone;)


21. Wracamy do mieszkaniówki gdyz oprocz budowy pokazanej na poczatku dzialo sie jeszcze troche
W okolicy paczątku 2007 roku osiedle SM 'Perspektywa' powiekszyla sie o 5 ladnych blokow. Fotka z budowy:


22. Gotowe


23.


24.


25. Tuz obok muskuly prezy najmlodsza spoldzielnia, 'Jedność', regularnie budująca nowe bloki. Widok z okolicy blokow perspektywy z 3 poprzednich zdjec.
Na pierwszym fragment osiedlowego minigolfa ktory jest jedna z atrakcji kompleksu rekreacyjnego zbudowanego przez 'SM Perspektywa', sa tam miedzy innymi amfiteatr, squash, boiska, skatepark, alejki, sciezki rowerowe, 3 korty tenisowe, place zabaw oraz stoly do tenisa i szachow, calosc monitorowana -jest gdzie chodzic :)


26.


27. Po lewej widac tez fragment Hali imienia Olimpijczyków Polskich


28. W nieco innym miejscu południa Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa również zbudowała coś ładnego, bloki oddane rowniez w okolicy poczatku 2007. Mimo pochmurnego dnia plus za kolektory sloneczne.


29. Bardzo blisko tego miejsca przyfocilem cos takiego, tak malego bloku dawno w tym miescie nie bylo, widac miejsce na osiedlu coraz cenniejsze.


30. Na koniec czesci o mieszkaniowce na poludniu zaskakujacy fakt dotyczacy budownictwa komunalnego...ono...istnieje. Bodajze pierwszy raz od 20 lat zbudowano blok komunalny, malo tego. Zbudowano DRUGI:p
Razem daje 2 bloki komunalne, niewiem ile to procent normy ale zasluguje to chyba na jakies budujace haselko nad wejsciem :)

Blok na Wyszynskiego:


31. Blok na Przykoszarowej:


32. Panoramka z poludnia na koniec czesci tematu o poludniu.



Przenosimy sie z Osiedla Południe do rejonu wzdluz Alei Legionów, znanej wielu drogi z poludniowego zachodu na mazury i do krajow baltyckich.


33. Z pewnoscia na uwage zasluguje pierwszy etap rozbudowy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczośći.


34.


35. Jadac dalej w kierunku 'srodmiescia' z nowszych budynkow mieszanka stylow, nieco amerykanska


36. Nastepnie takie cos, oddane pod koniec roku.


37. Tuz za tym, nowa siedziba fargotexu. Wybaczcie artystyczne efekty ktore wyszly, typowa fotka 'z drogi'


38. Jedziemy wciaz Legionow, okolice dworca PKS


39. Kawalek dalej, jakzeby inaczej, dyskont. Tym razem LIDL


40. Post koncze foto-moralem osiedlowym: robcie co chcecie ale i tak wszystkie drogi prowadza do...


hehe i tak pewnie bedzie jeszcze przez jakis czas, niestety wciaz nie ruszyla budowa powaznego centrum handlowego. Galeria Veneda powinna stac od trzech lat, niestety wciaz jedyne co stoi to reklama Echo Investment. Prawdopodobnie jednak wreszcie budowa ruszy. Wciaz niejasna jest tez przyszlosc kompleksu Galeria Forty, poczyniono pewne przygotowania wyburzono co nieco ...i cisza. Mam nadzieje ze wkrotce zostanie przerwana.


Pozdrawiam forumowiczy (i Kazika) ;)
 
See less See more
40
#2,413 ·
Na stronie 119 masz wszystko pięknie opisane w moim poście łącznie z liczbą mieszkań w danym budynku i stopniem wyprzedania na wtedy. Brakuje w tym jedynie rozpoczętej na Szmaragdowej 11, więc około 78 mieszkań, z których na dziś sprzedano lub zarezerwowano prawie 30.

Niestety w poście brakuje zdjęć, bo mój kochany hosting jest głupi.
 
#2,417 ·
A mi się podoba ten powrót do modernizmu. Czas pokazuje, że takie projekty powoli się starzeją. 4 ostatnie bloki Perspektywy (licząc budowane obecnie) uważam za architektoniczny krok w dobrą stronę. Tym bardziej, że wróciło ustawianie bloków w podwórka bez parkingów, co jest dobre. Nie rozumiem tylko miejscami z uporem maniaka realizowanego podsypywania poziomu terenu pod okna parteru. W parze Szmaragdowa 2 i 4 widać to wyraźnie. Chyba dałoby się to zrobić inaczej.
 
#2,418 ·
Chyba socmodernizmu. Takie projekty powoli się starzeją? Czy naprawdę przeciętne osiedle z lat 80-tych wygląda nowocześnie? Przecież to, że ten blok mi się nie podoba, to wcale nie oznacza, że chciałbym w jego miejsce fikuśny postmodernizm. Po prostu niech te bloki wyglądają mają jakiś styl i sensowne materiały, a nie były klockami pomalowanymi na pastelowo. Okej, rozumiem, że to są tanie mieszkania, ale mimo wszystko to wygląda zbyt prymitywnie.
 
#2,420 ·
Jeśli mowa o Południu, szczególnie okolicach pierwszego skate parku -to mi się bardzo podoba te osiedle z lat 80 i uważam, że jest ponadprzeciętne. Od początku była tam urbanistyka, a nie tylko architektura. Dziś często plan ogranicza się do nawalenia bloku obok bloku byle minimalne odległości były. Tam jest zamysł. A i same mieszkania nowoczesne, z wielkimi salonami i dużymi balkonami i przedpokojami. Nawet dziś to robi wrażenie. Bardzo dobre wydanie wielkiej płyty. Mieszkanie tam było przyjemnością.

Potem miałem przyjemność porównać sobie to ze stancją na Sybiraków. Z każdego okna miałem okno sąsiada. Wszędzie żółć. Choć same mieszkania niezłe, cieplutkie -urbanistycznie ciężko się tam na dłużej dobrze poczuć. Tym bardziej dobrą lokalizacją jak na nowe bloki są te dwa perspektywy. Dzięki Zawadzkiej, można liczyć na brak zabudowania strony zachodniej. A to bardzo dużo.

Sam blok 8 znam dość dobrze, widziałem plany, często też jestem w okolicy. To jest na prawdę nieźle zaprojektowany klocek. Ma ze dwie słabsze ściany, gdzie są praktycznie same okna, trochę wygląda to jak wielka płyta. Ale reszta ma zróżnicowaną elewację i fajne balkony. Kolorystyka też już jest całkiem niezła, choć początkowo gdy malowali wydawała się strasznie szara. Teraz gdy farba trochę doszła i zamontowano ekrany, jest sympatyczniej.

Dziwi mnie natomiast kolor oddawanej właśnie Reymonta 5 na łsm. Trochę taki poprzedni sezon. Bardzo nowocześnie wygląda za to Szosa Zambrowska 102. Aczkolwiek może aż za ...trochę przypomina jakiś urząd. U dewelopera natomiast wizualizacja najnowszego bloku (robią wykop) dość szaro brązowa. Może na żywo będzie ładniej, ale wizualka trochę mi zalatuje początkiem lat 90 (tyle że bez fascynacji spadzistym dachem).
 
#2,421 ·
Na Reymonta 5A są dwa garaże podziemne i nie ma pomiędzy nimi przejazdu. Sam wjazd na około, jedzie się prawie pod szkołę potem nawraca, na prawo jest wjazd do pierwszego garażu do drugiego prowadzi chyba 5 metrowej szerokości droga w tej chwili obstawiona już samochodami.
Na razie trudno sobie zwizualizować gdzie zmieści się drugi blok.
Jak przybędą dwa nowe bloki na Reymonta to wyjazd z tej ulicy w Piłsudskiego powinni przerobić na duże rondo bo obecne skrzyżowanie należy do jednych z bardziej skomplikowanych. Miałoby po pięć par wlotów/wylotów. [Piłsudskiego w dół, Piłsudskiego w górę, do Prusa w górę, do Bema, do Reymonta].

Swoją drogą oba nowe bloki można by posadowić na wspólnym podium garażu podziemnego dla mieszkańców tychże bloków oraz chętnych z Reymonta 11 i Reymonta 5 [i ewentualnie Chopina 3] bo na pewno tacy by się znaleźli.
 
#2,423 ·
2 i 4 ma brzydką kolorystykę ale 8 już znacznie ładniejszą.

Swoją drogą gdzieś w wytycznych do budowy budynków energooszczędnych o ile mnie pamięć nie myli było napisane, że taki budynek powinien mieć jak najbardziej prostą bryłę, bez żadnych załamań, uskoków itp a na zdjęciu powyżej widzimy co innego.
 
#2,425 ·
Możemy się niebawem spodziewać całkiem ładnej wizualizacji budynku Perspektywy planowanego na terenie parkingu na Księcia Janusza. Co mnie też bardzo cieszy (bo w tym miejscu jeden ciut wyższy budynek będzie miło widziany) konstrukcja będzie miała 6 pięter.

Dla kupujących to jednak też za mało, bo potwierdzają się plotki o tym, że spółdzielnia wyprzedała wszystkie mieszkania jeszcze na etapie ogłoszeń spółdzielczych. Ludzie te mieszkania mówiąc wprost wydarli jeszcze zanim dodano informację o bloku na stronie. Oto więc jesteśmy w Łomży świadkami boomu nowej jakości. Już nie dziury w ziemi sprzedajemy, lecz nieogrodzony teren na którym parkują samochody. Do ostatniego. Jesteśmy lepsi od Warszawy :D

Dla ścisłości, budynek będzie miał 62 lokale. Planowane oddanie to I kwartał 2020.
 
#2,429 ·
Możemy się niebawem spodziewać całkiem ładnej wizualizacji budynku Perspektywy planowanego na terenie parkingu na Księcia Janusza. Co mnie też bardzo cieszy (bo w tym miejscu jeden ciut wyższy budynek będzie miło widziany) konstrukcja będzie miała 6 pięter.
O którym dokładniej miejscu mówimy?

Odnośnie dworca, to miejmy nadzieje, że na sprzedanych działkach nie powstanie coś 2-piętrowego... Teren wzdłuż Sikorskiego na odcinku pomiędzy Legionów a Wojska Polskiego dosłownie upokarza Łomżę, może to mieszkanie+ trochę zmieni jego obraz, bo z tego co słyszałem, to tam gdzieś mają też budować te bloki.
 
#2,426 ·
1.Nazwa zamierzenia budowlanego

budowa centrum przesiadkowo-komunikacyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną,

DANE INWESTORA Miasto Łomża
Nr działki ew.

Obręb 206201_1.0002: działki nr 22893/17, 22893/43, 22893/42, 22896/1, 22894/48, 22895/2, 22895/1, 22894/47, 22894/44, 22431/30, 22893/41, 22893/16, 22893/1, 22894/46, 22894/42

Ulica ul. Dworcowa

Stan prawny W trakcie rozpatrywania
 
#2,427 ·
^^
Dworzec sprzedany

4 miliony 852 tysiące złotych netto, czyli po 532 złote za metr kwadratowy. To cena jaką wylicytowano za dworzec autobusowy w Łomży. Działki o powierzchni blisko hektara u zbiegu Alei Legionów i ul. gen. Władysława Sikorskiego na sprzedaż wystawiło miasto. Do licytacji zgłosiło się pięciu potencjalnych kupców, ale rozstrzygnięcie należało do dwóch z nich – developera i właściciela piekarni. Cenę wywoławczą podbijano 9 razy.
więcej na https://4lomza.pl/index.php?wiad=47415
 
#2,433 ·
No i czas na kolejną bombę: deweloper z Ełku uruchomił stronę inwestycji w rogu Zawadzkiej i Katyńskiej. Nazywa się to Veranda Park.

Na stronie niestety brakuje ceny. Zastanawia mnie jaka będzie, ale apartamenty wyglądające na gorszy standard w inwestycji Szeligi w Zambrowie ocierają się już o 4 tysiące, więc zdziwiłbym się, by tu było niżej.

Inwestycja według planu na stronie to 5 punktowych apartamentowców z 5 piętrami każdy. Pierwszy blok budowany będzie "E", jedno małe mieszkanie poniżej 40 metrów a reszta od 60 w górę, w tym kilka bardzo dużych do 98 metrów. Uwagę zwracają ogromne tarasy, jeden ma... 50 metrów ponad. Pozdrawiam sprzątających lokatorów :D

Minus...grodzone.
 
#2,437 ·
No i czas na kolejną bombę: deweloper z Ełku uruchomił stronę inwestycji w rogu Zawadzkiej i Katyńskiej. Nazywa się to Veranda Park.

Na stronie niestety brakuje ceny. Zastanawia mnie jaka będzie, ale apartamenty wyglądające na gorszy standard w inwestycji Szeligi w Zambrowie ocierają się już o 4 tysiące, więc zdziwiłbym się, by tu było niżej.

Inwestycja według planu na stronie to 5 punktowych apartamentowców z 5 piętrami każdy. Pierwszy blok budowany będzie "E", jedno małe mieszkanie poniżej 40 metrów a reszta od 60 w górę, w tym kilka bardzo dużych do 98 metrów. Uwagę zwracają ogromne tarasy, jeden ma... 50 metrów ponad. Pozdrawiam sprzątających lokatorów :D

Minus...grodzone.
1.Nazwa zamierzenia budowlanego
budowa zespołu pięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem wielostanowiskowym w podpiwniczeniu wraz z budową wewnętrznego układu komunikacyjnego i infrastrukturą techniczną,

Miejscowość Łomża
Ulica ul. Katyńska

Stan prawny W trakcie rozpatrywania

DANE INWESTORA Grodzki Development Sp.J. w Ełku

2. Nazwa zamierzenia budowlanego
budowa budynku produkcyjn0-magazynowego z częścią biurowo-socjalną i mieszkalną wraz z infrastrukturą techniczną,

Miejscowość Łomża
Ulica ul. Pileckiego
Nr działki ew. obręb 206201_1.0002: działki nr 23218/2, 23219/2, 23220/2

DANE INWESTORA Grabowski Andrzej

Stan prawny W trakcie rozpatrywania

3.Nazwa zamierzenia budowlanego
Budowa hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach wraz z instalacją wod-kan, co, wentylacji, elektryczną, tp, wraz z budową szczelnego zbiornika na nieczystości ciekłe

DANE INWESTORA Gmina Łomża

Stan prawny W trakcie rozpatrywania

4.Nazwa zamierzenia budowlanego
Budowa budynku usługowo-handlowego w zabudowie usługowo-handlowej.

DANE INWESTORA
Przedsiebiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe „Oknal” s.c. I. Pawelczyk, J. Pawelczyk 10-400 Łomża, Nowe Kupiski 131

Miejscowość Nowe Kupiski

Stan prawny W trakcie rozpatrywania
 
#2,436 ·
Bardzo cieszy mnie decyzja w sprawie Zawadzkiej. Lubię widok pól, ale nowa piękna droga to również wspaniały widok ;)

Jeśli chodzi o apartamentowce przy Venedzie, na stronie widocznych jest już 7 rezerwacji.

A oto też render bloku Perspektywy z nieco brzydszej, tylnej strony, źródło strona spółdzielni.
 
#2,439 ·
Wrzucam tutaj:

1. Nazwa zamierzenia budowlanego
Budowa hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach wraz z instalacją wod-kan, co, wentylacji, elektryczną, tp, wraz z budową szczelnego zbiornika na nieczystości ciekłe o poj. 10,00m3

Stan prawny Decyzja pozytywna
 
Top