SkyscraperCity Forum banner

[Bratislava] Hanby Bratislavy

1M views 6K replies 304 participants last post by  jputerka 
#1 · (Edited)
See less See more
1
#83 ·
Graffity podobne ako miera korupcie je priamo zavisla od vnimanych nakladov. Teda ak by bolo niekolko exemplarnych trestov za korupciu a nehospodarne narabanie s verejnym majetkom a takisto exemplarne tresty pre tvorcov nelegalnych graffity, tieto aktivity by poklesli, lebo by sa zvysili vnimane naklady na ne, teda moznost ist do vazania, respektive nutnost investovat do vyhnutiu sa pobytu vo vazani.

Just saying...
 
#84 ·
Dalsi rakovinovy nador :cripes: ... toto je uz fakt sila, neveril som vlastnym ociam.... neviem co sa stalo, ale vzdy bolo zauzivane, ze cmarali na stare neopravene, opustene budovy (co tiez neschvalujem) a nie na zrekonstuovane a este ktomu historicke.... toto je demencia prveho stupna!!!!

 
#85 ·
Neuveriteľné :eek:hno: Už si začínam myslieť, že zlý stav MHD, nekoncepčná výstavba či búranie industriálu nie sú ani zďaleka takými problémami, ako ulice a chodníky zapratané autami, vonkajšia reklama a graffity. Hnus.
Pritom chodníky zapratané autami by sa dali vyriešiť jednou vetou v zákone a vizuálny smog pár odsekmi. Pri graffiti by sa dali sprísniť tresty, dnes za to hrozí "až jeden rok," čo v preklade znamená peňažný trest, no neviem o tom, že by za to bol reálne niekto potrestaný. Stačilo by, keby sa na to polícia zamerala a o pár mesiacov musí byť väčšina tých grázlov pochytaná, a aj ak by nedostali práve doživotie, tak záznam v registri trestov, nepríjemnosti spojené s trestným stíhaním a náhrada škody by na nich možno mala blahodárny výchovný vplyv. Ak aj nie, tak polícia má prostriedky, ako ich buzerovať toľko, že ich to prestane baviť.

Problém je, že štát očividne nič z tohto nemieni riešiť.
 
#86 ·
Presne tak, to ma na tom najviac štve. Že by sa to dalo pomerne jednoducho zmeniť. Hociktorý primátor či kandidát na primátora by na tom mohol postaviť program a ak by to aj presadil, reálne by urobil viac ako všetci primátori od socíku dokopy. My tu však máme kreatúry ako Palko ml., komickú Zmajkovičovú či absolútne neschopného (alebo možno cielene neschopného?) Ftáčnika... Väčšina forumerov odtiaľto by lepšie vládla Bratislave ako oni...
 
#92 ·
Ten narušenec čo len tak strieka farbu sa realizuje aj v centre. Za toho sa musia hanbiť aj sprejeri.

Inak Soel so svojou bandou systematicky ničia všetko kde sa vyskytnú. Dnes som išiel električkou, tam všade soel, knižnica na Kapucínskej - soel, kúsok ďalej, bočná stena ministerstva sociálnych vecí a rodiny, veľkoplošný soel, Obchodná, zas soel, bočná stena daňového úradu, opäť veľkoplošný soel. Hotový mor. Bodaj by mu ruky odpadli.
 
#93 ·
Ten narušenec čo len tak strieka farbu sa realizuje aj v centre. Za toho sa musia hanbiť aj sprejeri.
zial sprejeri nemaju hanby - konkretne ten fialovy nadpis je dielom niekoho z crew camel ktora je jednou z najrespektovanejsich na ba ilegalnej scene a prve prace si pamatam snad z pred 10 rokov nechapem ako ich to este v ich veku moze bavit
tu je nejake vido na ochutnavku
http://www.youtube.com/watch?v=4b4tfjNGNQc
 
#94 ·
Poprosim panov z Trendu, SME a inych medii, skuste pomoct nam vsetkym (cize aj vam) od tychto tazko chorych ludi. Piste o tychto nehoraznostiach a rozputajte verejnu diskusiu a natlak na nasu impotentnu policiu, pytajte sa kompetentnych, co za posledny rok urobili preto aby tieto chore osoby boli dolapene... nech na nich nasadia pre mna za mna aj kuklacov, ale nech sa toto mesto uz konecne zbavi tejto SKODNEJ!
 
#95 ·
^^ na Slovensku su daleko zavaznejsie temy ,ktore by si zasluzili rozputanie verejnej diskusie,a na ktore by mali media tlacit,nez su nejaki spratkovia.
nase media si neuvedomuju svoju moc,ked si pozrieme pripady v zapadnej europe,alebo aj v cesku,kedy dokazali dosiahnut odstupenie skorumpovanych politikov,alebo vyriesit nie jednu velku kauzu.A ak si svoju moc uvedomuju tak sa boja zodpovednosti,ktoru by museli prijat.
 
#96 ·
Poprosim panov z Trendu, SME a inych medii, skuste pomoct nam vsetkym (cize aj vam) od tychto tazko chorych ludi. Piste o tychto nehoraznostiach a rozputajte verejnu diskusiu a natlak na nasu impotentnu policiu, pytajte sa kompetentnych, co za posledny rok urobili preto aby tieto chore osoby boli dolapene... nech na nich nasadia pre mna za mna aj kuklacov, ale nech sa toto mesto uz konecne zbavi tejto SKODNEJ!
Preco by mala byt policia impotentna? Ja som bol dnes podat trestne oznamenie a nemam pocit, ze by bola impotentna. Kto z vas, kto tu diskutoval o potencialnej identite pachatelov trestnych cinov, bol podat oznamenie, ktore by policia musela prijat a za pomoci operativneho setrenia vec presetrit? Ci na Lermontovej teraz po nociach surfuju na tom pomalom intranete a hladaju zamienky na trestne stihanie? :D
 
#97 ·
^^ na Slovensku su daleko zavaznejsie temy ,ktore by si zasluzili rozputanie verejnej diskusie,a na ktore by mali media tlacit,nez su nejaki spratkovia.
nase media si neuvedomuju svoju moc,ked si pozrieme pripady v zapadnej europe,alebo aj v cesku,kedy dokazali dosiahnut odstupenie skorumpovanych politikov,alebo vyriesit nie jednu velku kauzu.A ak si svoju moc uvedomuju tak sa boja zodpovednosti,ktoru by museli prijat.
To, že má táto krajina zavaznejsie problémy, ktore treba riešiť, si hovoríme stále a výsledok je, že sa nerieši nič. Potom sú akurat všetci prekvapeni a rozhorceni (vrátane mna), ked na pochod za život prídu desaťtisíce ľudí, ale oni sa aspoň dokázali zaktivizovat v prospech niečoho, čo subjektivne považujú za dôležité a vyjadrili svoj uhol pohladu, ktorý je v médiách vo vseobecnosti marginalizovany a zosmiesnovany. To ale nevedie k jeho odstráneniu, ale iba k tomu, že časť spolocnosti sa uzatvára do vlastných okrajovych komunit, ktore su živnou podou pre šírenie rôznych dezinformacii a polopravd, pod vplyvom ktorých dochádza k radikalizacii pôvodných prehliadanych názorov.

Čiže nejaká výraznejšia celospolocenska diskusia na tému graffiti by podľa mna bola vítaná. Aj známa kriminologicka teória hovorí, že stav prostredia, v ktorom človek žije, má vplyv na jeho správanie a konformitu voči platnym normam (TU je dalsi relevantny link). Prehliadanie malých prehreškov vedie k prehliadaniu tých veľkých. Už treba skončiť s tymto klišé o skorumpovanych politikoch, z ktorého sa stala racionalizacia pre vlastne nekorektne konanie a cynicka prázdna fraza každého nového wannabe politického zlodeja. V Česku nedosiahli vôbec nič - len si uz aktualne okrem osvedcenych babok priamo zvolili aj jedného bývalého estebaka, z ktorého sa po revolúcii stal oligarcha.

Ja už zacinam mat take podozrenie, že cely tento vseobecny bordel je tu udržiavany naschval, aby bol národ apaticky a mocipani si mohli pokojne kradnúť. Ked ale ľudia uvidia, že sa niečo predsa len dá zmeniť na nizsom stupni dolezitosti, tak budú náročnejší aj v súvislosti so "zavaznejsimi témami". ;)
 
#98 ·
Nemam to odfotene, ale podla mna pekna hanba su vo vrakuni tie dva rozbite nefunkcne nadzjazdy ponad hlavnu cestu. Akoze tymto by sa uz kompetentni mohli davno zaoberat.

Edit: ujo google pomohol http://goo.gl/maps/Yfmsy
Pôvodne boli súčasťou urbanistickej koncepcie sídliska, ktorá predpokladala oddelenie peších koridorov od cestných a pohyb v dvoch úrovniach, vďaka čomu majú (mali) miestne obchodné a zdravotné strediská aj vyvýšené terasy. Projekt sa však nedotiahol do konca a funkčný most (len jeden z nich) si pamätám len z najranejšieho detstva, mohol som byť škôlkar. Skús dať podnet na odkaz pre starostu. Podunajské Biskupice na tie podnety veľmi nereagujú, skús to teda s Vrakuňou. Hranica medzi mestskými časťami je v strede Kazanskej ulice.
 
#99 · (Edited)
^^ na Slovensku su daleko zavaznejsie temy ,ktore by si zasluzili rozputanie verejnej diskusie,a na ktore by mali media tlacit,nez su nejaki spratkovia.
nase media si neuvedomuju svoju moc,ked si pozrieme pripady v zapadnej europe,alebo aj v cesku,kedy dokazali dosiahnut odstupenie skorumpovanych politikov,alebo vyriesit nie jednu velku kauzu.A ak si svoju moc uvedomuju tak sa boja zodpovednosti,ktoru by museli prijat.
To su, to ti nevyvraciam, ale niekde treba zacat, ked mesto bude cele pocarbane, tak tak sa k nemu budu chovat aj jeho obyvatelia... Naopak ked bude pekne, tak si ho budu vazit a napr. ten papier na zem nehodia.... Tu plati stary zakon "Mala kopa si pyta vacsiu". Dokaz mas uz len ked prides do Rakuska, ti isti arogantni ludia, co tu v BA si myslia o sebe, ze mozu vsetko, zakony su pre deti, tak tam zrazu sekaju poslusnost....


Preco by mala byt policia impotentna? Ja som bol dnes podat trestne oznamenie a nemam pocit, ze by bola impotentna. Kto z vas, kto tu diskutoval o potencialnej identite pachatelov trestnych cinov, bol podat oznamenie, ktore by policia musela prijat a za pomoci operativneho setrenia vec presetrit? Ci na Lermontovej teraz po nociach surfuju na tom pomalom intranete a hladaju zamienky na trestne stihanie? :D
Tak ja mam to stastie, ze moj majetok sa im do ruk este nedostal a ani firmeny, kde pracujem.... Ak by sa tak stalo, tak ver mi, ze som na policii. A teraz ma nechap, ze cudzi ma nezaujima, ale mam za to, ze neomozem podat trestne oznamenie na niekoho, ked moj majetok neposkodil. Ale mozno sa teda mylim.

A tou impotentnou policiou som to skor myslel, tak, ze ked ten IDIOT so(P)el, pocmaral uz polku mesta, tak policia ho este ani raz neprichytila a nenalozila s nim tak, ze by mu to uz nikdy ani len nenapadlo.
 
#100 ·
Ale ved tu treba len viac zapojit nas prebujnely a nadalej bujnejuci policajny zbor.Uplne idealne podmienky pre zacvik novych policajtov a vysetrovatelov.Poznam kopec chalanov co maju 19-20 rokov,su cerstvi policajti, tieto veci by v pohode zvladli riesit. Proste policia by sa mala do toho obut,v dnesnej dobe soc.sieti,kedy sa autori sami udavaju a priznavaju na internete,co kde a kedy sprejovali. A legislativa by to mala podporit vysokymi trestmi. Neverim ze pre vacsinu by to bol ako sa hovori ´´vacsi adrenalin´´ keby to bolo nebezpecnejsie.Vacsina by sa akurat tak zosrala.Skutocnych writerov co za nieco stoja je uz malo,zostarli,venuju sa inym veciam, toto su prevazne rozmaznane decka co im spreje kupuju rodicia.
 
  • Like
Reactions: Anuris
Top