SkyscraperCity Forum banner

[Bratislava] Jégého Alej | 21 f

650K views 2K replies 256 participants last post by  papluh 
#1 ·
#399 ·
už ma začínajú unavovať s tými výškovkami do 20 poschodí :(
 
#400 ·
^^presne,uz to pisem asi rok.Myslim ze takychto vysiek je tu uz dost,chelo by to nejaku gradaci v kazdom takomto miniclustri.
Inac kam tam chcu napchat 4 etapy?
 
#402 ·
^^

je to hrozne ked clovek musi Quoteovat sam seba ale asi to patri aj sem :) a mozno ti to Palo bude aj odpovedov :)

he a dokonca by som sa odvazil tvdit ze ta nizsia cast bude obiekt A v Greenfieldsi len trochu zmodifikovana kedze asi si to finep prepracoval..





a toto by malo byt zas toto:





dufam ze to celkom pochopite mne to celkom sedi :)

a este celkova mapka:



:cheers:
 
#409 · (Edited)
^^Trocha moc futuristické na mňa...:lol:

Edit:
hmm, poopravil by som: Trochu moc futuristicke na Finep.... Ale ked sa to postavi v takejto podobe, noo tesim sa
Trocha moc futuristické na Finep...:lol:
hmm, poopravil by som:
Ako vieš že ja niesom Finep??:lol::lol:Tie peniaze by mi nevadili :lol:
 
#413 ·
Ktovie,ci to prevysajuce rastlinstvo z balkonov bude zakotvene v zmluve ako povinnost kupujuceho.:nuts:
 
#421 ·
^^Yury,I hope,you will have good conditions for living nice life in Slovakia.:)
 
#430 ·
xman byvam od jegeho aleji cca 500 - 800 m na Mileticke, poznam tu lokalitu doverne roky, tak ver, ze moj nazor prameni z mojich dennych skusenosti priamo na mieste. Neviem kde zijes ty ale mozno z pohladu konca dubravky ci dolnych honov sa to javi ako super lokalita. ale nie je.

- lokalita je v zovreni dvoch 4 prudovych ciest /zahradnicka coskoro bude/
pricom jegeho je spojnikom medzi nimi. Uz teraz byva prepchata a dlhym cakanim na semaforoch pri vyjazde na trnavsku resp zahradnicku.
Po dostavani niekolko sto bytov to bude len ovela horsie

- lokalita trpi zimnym stadionom uz dnes /asi vies ako to tam vyzera pocas hokeja/. Prestavba a zvacsenie stadiona bude mat len negativny efekt na byvanie

- v lokalite sa bude najblizsich 5 rokov intenzivne stavat /jegehoalej III, zimak, nebodaj residence, cvernovka/ to vsetko budes mat pod oknami.
to znamena denne po najmenej 5 rokov 7 - 22.hod stavebny hluk, blato a prach. pod oknami tatrovky a miesacky

- po dostavani tychto vsetkych projektov to bude naozaj mega sidlisko, kde bude na malej ploche natlacenych nieco okolo 800 - 900 bytov /ratam dobre?/

- v lokalite nie je ziadna zelen, ziadne verejne priestranstvo ktore by stacilo sucasnemu obyvatelstvu, po dostavani niekolkych stoviek bytov to bude len horsie

- paradoxne, okrem trhoviska na mileticke, nie je v bezprostrednom okoli dostatok sluzieb /na peso/, ale to sa predpokladam zlepsi prave po dostavani projektu kde si urcite najdu miesto aj male prevadzky.
 
#431 ·
hurahura:

tentokrat to uz beriem ako relevantny post. aj ked s dubravkou/dolnymi honmi si to trochu prepiskol. anyway, ano, mas pravdu ze to tam bude este nejaky cas masaker. pocitam aj s dopravnym zatazenim, z ktoreho nebudeme nadseni. co sa tyka sluzieb/obchodov - presne ako vravis. mensie prevadzky si najdu miesto aj priamo v planovanom komplexe budov. okrem toho aspon zakladne veci - billa, dm, su vo walking distance. ak clovek nie je uplne chromy zvladne aj polus - aj ked prijazd autom garaz/garaz je pohodlnejsi :) mileticku(trhovisko) povazujem za humus a verim ze sa to podari casom skulturnit > tzn. vystahovat (i)legalnych imigrantov a vratit tomu prave meno 'trh' bez vietnamu a ciny. myslim ze za to co clovek dostane bola povodna cena v projekte celkom prijatelna. ak by som chcel nieco alternativne vyhovujuce/idealne po vsetkych strankach - bezproblemova dopravna dostupnost, sluzby, top lokalita, zelen, pohyboval by som sa niekde na urovni 1,5- az 2-nasobku ceny. alebo by som musel brat napr. o izbu menej. ako bydlisko v horizonte 5-10 rokov to podla mna splni svoj ucel.

samozrejme je mozny aj tento variant:

:badnews:
 
#433 ·
Niekoľko mojich postrehov zo včera večera a z tejto sekcie:

Hurahura - čo sa tvojho postu týka, tak musím na 100 percent súhlasiť. Vymenoval si prakticky všetky rozhodujúce kritériá toho, prečo je Jégého alej veľmi zle situovaná. Ani ja by som tam asi nechcel bývať, pretože to skutočne bude prepchaté ajajaj..

Včera večer som sa trošku prešiel touto oblasťou. Nerozumiem, prečo po príklade Kolosea, kde si susedia očividne môžu čumieť do okien, budú asi stavať aj tú 3. etapu Jégého Aleje. Teda, ak som včera v tme videl správne, že vo "dvore" oproti terajšieho staveniska už je pomyselná jama, kde niečo pribudne.

Chcel som urobiť aj nejaké fotky, no akosi môj foťák na to veľmi nestačí, takže sa tam niekedy budem musieť prejsť cez deň.

Tá stavba je však masívna. Je to obrovské, neviem, či to bolo spôsobené tým, že bol večer a šiel som popri ceste, akurát vtedy betonovali a bol tam pekný rachot.
Takže, stavať áno, ale nie hlúpo. Aj ak je Jégého Alej pekný projekt, je veľmi nešťastne situovaný. Nechcel by som tam veru bývať, ak by som mal auto.
Ale zase, keby mi tam niekto podstrčil nejaký dvojizbáčik zadarmo, tak by som asi veľmi intenzívne uvažoval :)
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top