SkyscraperCity Forum banner

Drogowa księga skarg i wniosków

2M views 14K replies 805 participants last post by  r9999 
#1 · (Edited)
tak apropos 4 watkow o s3 - zwroccie uwage, ze dzial drogowy ma watkow na 37 stron. sama warszawa (region) - 7 stron. jedyny zblizony, jaki znalazlem, to za granica - 32, ale nie szukalem dokladnie. kto w tym wszystkim sie pokapuje?

jakie macie propozycje?

Ja myslalem, o wyrzuceniu remontow drog wewnatrz miast do regionow, poza takimi ktore maja istotny wplyw na tranzyt, czyli np. obwodnice - takze srodmiejskie, czy trasy tranzytowe i wieksze mosty. ogolnie - najprostszym kryterium byloby zainteresowanie albo tylko mieszkancow miasta, albo ludzi spoza oraz drogowcow.
 
  • Like
Reactions: Ethan7547
#61 ·
Zdrowy rozsądek - czyli co mod ma decydować - i tak jedna inwestycja ma oddzielny wątek a inna nie ?? - i będą pretensje ludzi z forum - nie lepiej ustalmy co ma decydować - cały czas proponuje KASA
Moim zdaniem przyjecie KASY jako JEDYNEGO kryterium jest kiepskim pomyslem. Dlatego oprocz mierzenia wielkosci inwestycji jej kosztem proponuje uwywanie jeszcze jednej rzeczy tj. rozumu.
Czesc ludzi zawsze bedzie mialo pretensje bez wzgledu na to jakie kryterium sie przyjmie. Wazny jest natomiast cel - czyli zminimalizowanie watkow na forum i zostawienie tych, ktore ciesza sie najwiekszym zainteresowaniem. Czasem nawet tania inwestycja moze byc bardzo ciekawa i budziuc duze emocje.

Pozwol, ze przedstwie pewna analogie co do mojej propozycji:
O wynikach wielu przetargow decyduje tez tylko i wylacznie cena (najnizsza) a jak to potem wychodzi w praktyce to wszyscy wiedza (patrz wspomniane Rondo Mogilskie i turkow)
 
#62 ·
Ja jestem przede wszystkim za tym ze watek o euro albo zamknac, (nie kasowac, nie laczyc - bedzie jako "znak czasu") albo przeniesc do Hyde Parku. Ewentualnie mozna zmienic nazwe watku na:

"[Bicie piany]Ogolne obrazanie ludzi pod pretekstem Euro 2012"
 
#64 ·
Nie dostalem od wszystkich odpowiedzi, ale generalnie sa nastawieni sceptycznie do pomyslu admina. W razie czego poprosi sie Jana o zmiany, pozostaje miec nadzieje, ze pomoze.
 
#65 ·
Nie dostalem od wszystkich odpowiedzi, ale generalnie sa nastawieni sceptycznie do pomyslu admina. W razie czego poprosi sie Jana o zmiany, pozostaje miec nadzieje, ze pomoze.
Dzięki za info !!
Przejrzałem sobie wszystkie wpisy w tym wątku i.... szczerze po za tym że trzeba coś zmienić to nic nie jest ustalone !!. Jedno co można powiedzieć że wiadomo to, zmiany nazw a raczej unormowanie tego
 
#68 ·
jestem na wakacjach, jak wroce i poczyszcze watki, to zabierzemy sie do roboty! poki co, nie mam nawet czasu odpowiedziec na PMki.
 
#70 ·
Kurcze, jak wyjeżdzam z domu, to przecież jadę daną drogą w lewo albo w prawo! Więc interesuje mnie ona CAŁA. od Gdańska do Gorzyczek. Od Jędrzychowic do Korczowej. Jedna krajówka=jeden wątek. Liczba postów? ciekawe ile osób czyta i tak wszystkie dotyczące danego ciągu, a ile nie wszystkie. Odpowiedzcie sobie szczerze.

To że drogi "dalekobieżne" często przebiegają przez miasta i ich mieszkańcy traktują inwestycje na nich jako własne, to już problem miast i ich mieszkańców. Ale skoro korzystają z krajówek, to tez mogą zajrzeć na wątki krajowe, kto przepraszam jest tu ważniejszy ten kto chce mieć komplet info o krajówce czy ten który chce wiedzieć co się robi u niego w mieście? Ludzie spoza tych miast mają wtedy utrudnione zadanie w wyszukaniu takich informacji! Ja nawet nie próbuję, bo nie mam pojęcia jak się nazywa w danym mieście obiekt x na DK y. Wątki wrocławskie czy krakowskie omijam szerkoim łukiem, pomimo, że chciałbym wiedzieć co się dzieje na krajówkach w tychże miastach. Tylko nie mówcie że jestem leniwy i nie szukam.
 
#73 ·
up!

poprosiłbym o przyklejenie tych dwóch wątków (są one bardzo pomocne i użyteczne, a tak gubią się w tłumie)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=345003
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=391696

równocześnie proszę o 'odklejenie' tego wątku (niepotrzebnie zajmuje miejsce na górze forum): http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=496131

nie odklejam, bo wlasnie tam przerzucam kopie tego postu - w koncu nie ustalilismy co zmieniamy, a to jest bardzo wazne. a te 2 pozostale obgadamy przy okazji.
 
#74 ·
Co do przyklejania - nie przesadzajmy !!nie robimy tak jak jest w Po Godzinach ze podczepionych jest tyke ze "zwyklych" watkow nie widac
Jak chcemy podczepiac to .... moja propozycja
1. watek o linakch i spis tresci robimy podczepiony jako jedno gdzie jest tylko spis tresci i.... glowne linki drogowe - jako dwa posty - pierwszy - spis tresci - drugi linki - tylko do edytowania - nic tam nie dodajemy -ja moge zajac sie linkami
2. spisy bebe.2000 po polaczeniu podpiac (spytac najlepiej autora co wybrac)
 
#75 · (Edited)
Po dzisiejszej rozmowie z userem (modem) 625 piszę co następuje:
1. Czas zabrać się do pracy
2. Podział na regiony się raczej nie uda - za duży opór społeczny
3. Co robimy z autobusami w dziale drogowym? Czas chyba na głosowanie w drogowym i kolejowym żeby gdzieś umieścić komunikacje miejską




4. Wybieramy coś na wzór "rady nadzorczej działu drogowego" - może "rady starszych działu drogowego" - np. 5 osób -które będą decydować co robimy jak dzielimy jak łączymy i jak zmieniamy nazwy wątków. Propozycje userów (najlepiej proponować jednego) którzy mają sie znaleźć w "radzie"składajmy w tym wątku - czas do piątku 17 sierpnia do 24 :00 !

Ta rada nadzorcza ustali też pewne zasady co do działu drogowego - np. co do foto-relacji i zasady tworzenia wątków,podziałów i łączenia - taką konstytucje działu drogowego

Wiadomo że wszyscy bierzemy udział w głosowaniu i wszyscy porządkujemy dział drogowy ,ale żeby nie robić zbyt wielkiego zamieszania taka rada nadzorcza - userzy najbardziej udzielający sie w dziale drogowym - będą decydować o wątkach na forum do których nie będzie żadnych sugestii


jeżeli chcecie żeby był porządek i nie było takiego bałaganu z wątkami (S8, Rospuda, Foto-relacje, S19)- piszcie tu , proponujcie userów itp.


Ja ze swojej strony proponuje usera Smar-a
 
#79 ·
Za krótki mam staż i za mało wątków odwiedzam, żeby kogoś wskazać. Myślę tylko, że moda w tej grupie nie potrzeba, niech oni stanowią przeciwwagę do pomysłów "Rady Starszych" ;)
 
#80 ·
Za krótki mam staż i za mało wątków odwiedzam, żeby kogoś wskazać. Myślę tylko, że moda w tej grupie nie potrzeba, niech oni stanowią przeciwwagę do pomysłów "Rady Starszych" ;)
Mod w tej grupie musi być( i raczej już jest) żeby wprowadzać zmiany i.... studzić zapędy wielkich zmian :D - pisać panowie i panie !! - co myślicie o zmianach i proponować !!!!
 
Top