BANSKÁ BYSTRICA | Projects and Construction Updates VI - Page 7 - SkyscraperCity

forums map | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Projects and Construction Updates

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 8 votes, 4.50 average.
Old February 14th, 2013, 12:43 PM   #121
michalkobb
Registered User

Likes (Received): 99

Uz sa mi v tom nechce velmi vrtat, zabili sme tym dve strany (z vacsej casti ja)

Myslel som to tak, ze takyto projekt ma urcite zazemie. Nehovorim o veciach, ktore tu su teraz su (alebo skor nie su). Hovorim o moznostiach. Projekt podobnych rozmerov by priniesol aj nove penziony, aj nove hotely. Hala by bola v meste, nie niekde na luke bez moznosti zmysluplneho rozsirenia ubytovacieho zazemia. Moznosti sluzieb a roznych turistickych atrakcii tu takisto su - ale nevyuzivaju sa a nerozvijaju, lebo niet pre koho. Ked sem pride viac ludi, mozes sa vyzabavat aj s Urpinom, aj s kupelmi, aj s cyklotrasami. Kvoli tym veciam samym o sebe sem nikto nepride. ty by si isiel dajme tomu do Nitry, lebo tam maju super cyklotrasu, pekne upraveny Zobor a pod.? Ja nie. Ale isiel by som na tyzden napr. do Tatralandie a popri tom by som zmakol nejake ine atrakcie, ktore region ponuka.

Aka je dopravna dostupnost LM alebo PP? Podobne problematicka. A napriek tomu tam chodia statisice ludi rocne...
michalkobb no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Old February 14th, 2013, 01:57 PM   #122
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 409

PP a LM su na D1 naviac je tu (ako u nas) letisko. Samozrejme D1 v smere na zapad nieje dokoncena detto hijo na vychod su kilometre kde taktiez nieje dialnica komplet. Ale napojeni napr z Polska je tu viacero, jasne do BB to uz tak daleko nebude, hm toto je uz ale debata do traffic... a ked by sa potiahla R1 cez Hiadelske sedlo bla bla...

Este som ti chcel michalkobb ktym PP napisat, ze to nieje len u nas - teda polo a viac prazdne plochy PP, to je vseobecny standard Slovenska kde je viac nez 50% bez "najomcov", tych percent bolo viac. Niekde bol o tom clanok dozadu ani nie mesiac. Nehovoriac ze PP ktore sa budovali vdaka fondom z EU su postavene tak ze tam musi byt investor, pokial nie investiciu bude platit obec ci mesto ktore o PP ziadalo... tento fakt bol uz viac krat spominany v mediach minimalne v dvoch obciach kde ak nenajdu investorov neviem ci do konca roka 2013 ci az do 2014 budu musiet financie vratit.
eMKejx no está en línea  
Old February 14th, 2013, 03:24 PM   #123
teodor123
Registered User

Likes (Received): 11

Lom Kostiviarska už nie je ložisko.
Otvorila sa tak možnosť na jeho premenu z kameňolomu na rekreačnú prímestskú zónu. Treba však k tomu nový územný plán.

Jozef Dupej zo spoločnosti Pemax Plus, ktorá je vlastníkom pozemkov v lome potvrdil, že v súčasnosti už čakajú iba na schválenie nového územného plánu

Čítajte viac: http://bystrica.sme.sk/c/6702512/lom...#ixzz2Ksadf6a9
teodor123 no está en línea  
Old February 16th, 2013, 01:00 PM   #124
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Likes (Received): 220

Quote:
Originally Posted by mirkobb View Post
Quote:
Kaštieľ Radvanských dostal ďalšiu šancu na rekonštrukciu

Objekt prejde do prenájmu Akadémie umení, ktorá chce na jeho znovuobnovenie použiť prostriedky z nórskych fondov.

BANSKÁ BYSTRICA. Schátraná budova Radvanského kaštieľa sa možno predsa len dočká rekonštrukcie. Poslanci mestského zastupiteľstva jednohlasne schválili prenájom objektu pre Akadémiu umení. Tá by ho rada premenila na spoločensko-kultúrne centrum. Potrebné financie chce projekt získať z nórskych fondov. Celkové náklady na rekonštrukciu sa odhadujú na 1 650 000 eur. Zastupiteľstvo schválilo symbolický prenájom 1 euro ročne, Akadémia umení však musí rekonštrukciu uskutočniť do piatich rokov. V minulosti mala v roku 2009 podobný zámer s kaštieľom Slovenská zdravotnícka univerzita, ktorá plánovala preinvestovať 2,5 milióna eur. Ani do roku 2012 však rekonštrukcia neprebehla a došlo k rozviazaniu zmluvy medzi mestom a SZU.

Opevnený kaštieľ vznikol na tomto mieste ešte na základoch pôvodnej gotickej stavby. Súčasná podoba renesančnej štvorkrídlovej stavby sa začala formovať okolo roku 1600 aj s priľahlým parkom a opevnením s baštami. Kaštieľ, ktorý bol čiastočne zničený počas druhej svetovej vojny, sa dostal do rúk štátu. Sídlilo tu okrem iného aj roľnícke družstvo. Slúžil viacerým záujmovým zväzom či telovýchovnej jednote. V šesťdesiatych rokoch prešiel rekonštrukciou a následne tu dlhé roky sídlil archív, ktorý sa kompletne presťahoval do budovy na Komenského ulici v roku 1997 a kaštieľ zostal prázdny.

Zdroj: BBonline.sk 12.2.2013 (M. Bučko, foto: R. Kubík)
Týmto nech sa radšej Rybár s Gogolom zaoberajú a nie debilinami ako "bystrické more"..
Takže doplním predošlú info o rekonštrukcii kaštiela Radvanských o ďaľší novší článok.
Quote:
V kaštieli Radvanských by mohlo byť aj múzeum Anderleho

Kaštieľ Radvanských získa do dlhodobého nájmu Akadémia umení. V spolupráci s mestom by tu mohla vzniknúť aj expozícia známeho bábkara Antona Anderleho.

BANSKÁ BYSTRICA. Chátrajúci Kaštieľ Radvanských dostáva novú šancu. Poslanci mestského zastupiteľstva podporili jeho dlhodobý nájom pre Akadémiu umení. Mesto kaštieľ prenajme akadémii za symbolické euro ročne, do piatich rokov by však mala škola na jeho záchrane preinvestovať 1 milión 650 tisíc eur. Potvrdil to primátor Banskej Bystrice Peter Gogola s tým, že ak sa rekonštrukcia nezačne do dvoch rokov, majetok sa vráti späť mestu. „Pre tento prípad máme pripravený záložný variant. Ak by sa akadémii nepodarilo získať na záchranu pamiatky prostriedky zo štrukturálnych fondov, či grantov, pokúsime sa o jeho záchranu vlastnými silami,“ dodal. Primátor sa stretol s rektorom akadémie Matúšom Oľhom, pričom hovorili aj o možnosti zriadiť v jednej časti kaštieľa múzeum známeho bábkara Antona Anderleho, ktorý pochádzal z Radvane. „Našli sme v tomto smere podporu,“ dodal. Podľa Gogolu je pre mesto dôležité, že akadémia nechce priestory kaštieľa v budúcnosti využívať iba pre vlastné potreby, ale aj pre aktivity mesta. Obrovskou výhodou je tiež to, že komplex kaštieľa sa nachádza v blízkosti najmodernejšej auly, ktorú pred časom odovzdala po rekonštrukcii do užívania Slovenská zdravotnícka univerzita (SZU). Akadémia umení je už druhou vysokou školou, ktorá sa bude pokúšať získať prostriedky zo štrukturálnych fondov na obnovu kaštieľa. Predtým to bola práve SZU, ktorá však objekt vrátila mestu po tom, čo nebola vypísaná potrebná výzva na získanie prostriedkov z eurofondov. Ešte v čase, keď Akadémia umení nájom kaštieľa len zvažovala, rektor Oľha konštatoval: „Našou koncepciou je otvoriť kaštieľ širokej verejnosti a neuzatvoriť ho len pre úzky okruh záujemcov. Organizovali by sme tam rôzne výstavné aj koncertné, či iné spoločenské podujatia.“ Kaštieľ zo 16. storočia je roky neobývaný, poslednou väčšou rekonštrukciou prešiel v roku 1958. Do majetku mesta sa vrátil v roku 1994.

Originál a celý článok: bystrica/SME
A dodám, že dobrý nápad, pôsobenie Antona Anderleho je totiž ako radvanského rodáka úzko spojené s touto mestskou časťou, takže by si zalúžil mať tam nejakú svoju expozíciu, resp. múzeum dokumentujúce jeho bohatú bábkarskú činnosť.
mirkobb no está en línea  
Old February 16th, 2013, 02:04 PM   #125
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Quote:
Z bašty na Katovnej má byť Rezidenčný literárny dom

BANSKÁ BYSTRICA . V súčasnosti nevyužitá a chátrajúca bašta mestského opevnenia pri bývalej Lazovnej bráne na Katovnej ulici v Banskej Bystrici, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, by sa mala do štyroch rokov dočkať obnovy. Má sa z nej stať Rezidenčný literárny dom. Mesto ju za týmto účelom dá do prenájmu občianskemu združeniu (OZ) Laputa na 30 rokov za symbolické nájomné euro ročne, o čom mestské zastupiteľstvo rozhodlo na utorkovom zasadnutí.

Kultúrny bod
Zároveň bude „živým kultúrnym bodom“ , otvoreným cez rôzne kultúrne podujatia obyvateľom a návštevníkom Banskej Bystrice. Predsedníčka OZ Laputa Katarína B. Kucbelová (známa aj ako zakladateľka a koordinátorka prestížnej literárnej ceny Anasoft litera) a druhá spoluatorka projektu Zuzana L. Majlingová pre agentúru SITA spresnili, že v objekte Rezidenčného literárneho domu bude ubytovacia časť, pozostávajúca z apartmánu s kuchynkou a bude na poschodí, naopak priestor na verejné podujatia, prípadne aj malá kaviareň bude na prízemí. Kompletná rekonštrukcia bašty má byť ukončená v roku 2017 a vyžiada si investíciu 120- až 150-tisíc eur vrátane pamiatkovo-archeologického a architektonicko-historického výskumu.

Jedna to siedmich zachovaných bášt
Bašta pri bývalej Lazovnej bráne pochádza z polovice 16. storočia a je jednou zo siedmich zachovaných bášt banskobystrického mestského opevnenia. V súčasnosti je v kritickom stavebno-technickom stave. Ako podotkla Majlingová, kým v Európe existuje sieť rezidenčných literárnych domov, ktorú spisovatelia využívajú, rezidenčný literárny dom v Banskej Bystrici bude prvou inštitúciou tohto druhu na Slovensku.

Zdroj: bystrica/SME Autor foto: SITA- JÁN VIAZANIČKA
Tak toto je ďaľší kladný počin na záchranu bystrických pamiatok, pričom bašty a múry mestského opevnenia potrebujú nutne obnovu a na niektorých miestach doslovne už aj záchranu! Snáď ešte dodám že bašta na Katovnej ulici o ktorej reč mala kedysi názov Bašta pri Lazovnej bráne a podľa cechov (ktoré sa mali starať o jej obranu v čase nebezpečenstva) aj Debnárska, ale aj Nožiarska (v rokoch 1703 a 1712). No a ako "perličku" spomeniem, že v jej priestoroch bola určitý čas v prevádzke prvá erotická peep show na Slovensku po páde komunizmu v roku 1989.

Last edited by mirkobb; February 16th, 2013 at 02:32 PM. Reason: pridanie obrázkov
mirkobb no está en línea  
Old February 17th, 2013, 10:41 PM   #126
nyano
Registered User

Likes (Received): 1

Nie som nejako zásadne proti a ani za projekt More, ale tiež si myslím, že ak by sa realizoval, tak by to poriešilo mnohé iné veci, ktoré sú teraz zanedbávané. Peniaze od návštevníkov Mora by totiž nešli len investorovi, ale aj mestu a týmpádom by bolo viac peňazí na chodníky, cesty, udržiavanie poriadku. A dokonca by z toho profitovalo aj letisko Sliač, lebo konečne by mali nejaký argument pri rokovaní, že prečo sem ťahať nejakú linku. Takže v tomto má michalkobb určite pravdu.

Na druhu stranu je smutné, že mesto už dnes nemá prachy na takéto základné veci, pričom nemá nejako malý rozpočet. Keby v ňom nebolo niekoľko dier a tunelov (z čias minulých a aktuálnych), tak by sme "nepotrebovali" takýto projekt.

Treba si ale fakt uvedomiť, že sa jedná o unikátny projekt v dosť širokej oblasti. Poliak, Čech, Slovák by radšej chodil sem, lebo tu sa celkom ľahko dorozumie. Rovnaká klientela chodí aj do aquaparkov. A tie sa na nich nesťažujú. Ale tento projekt beriem s rezervou, lebo sa to asi nezrealizuje. Určite nám to vyfúkne nejaké iné mesto, kde tých 30 000 € s radosťou na to investujú. A potom im bude závidieť celé Slovensko.
nyano no está en línea  
Old February 17th, 2013, 11:09 PM   #127
nyano
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by michalkobb View Post
Mohol mat Valach gule a ist radsej do niecoho takehoto BB by to prospelo asi viac ako ohyzdna skatula na Troskach...
Ja som len rád, že Valach na to nemal gule. Určite by to bolo celé nekvalitné, dispozične zle riešené a podobne. Na druhú stranu som za Európu vďačný. Niečo také mesto potrebovalo, i keď prevedenie je diskutabilné. Ale fakt je taký, že to postavili úplne na p*ču. Toľko hluchých a nelogickýh miest má len máloktorý projekt. Najhoršie ja na tom to "napojenie" na Biznis Centrum.

Navyše Európu prevádzkujú fušeri, ale mám pocit, že sa to pomaly začína normalizovať (ale nie po všetkých stránkach). Malé obchodíky splnili svoju funkciu (opticky zaplnili OC), ale logicky neuspeli. Také obchodíky sa v OC veľmi neuživia a snáď sa časom vrátia na námestie, ktorému to len pomôže (a mesto by malo vymyslieť ako vrátiť život na námestie v spolupráci s podnikateľmi, ktorí tam pôsobia). Malých nahrádzajú väčšie ryby. Nejde to rýchlo, ale deje sa to. Napr. H&M alebo zväčšenie All Toys síce aj na úkor potravín (tie však boli zbytočne veľké), zväčšenie Reserved a tak ďalej. Niečo sa vraj chystá aj tam, kde bol Brhloh (i keď zatiaľ tomu nič nenasvedčuje). Celkovo si myslím, že iné prázdne plochy zasa zaplní nejaký iný veľký hráč.

Ale podľa mňa Európa najviac dopláca na to, že nemá žiadnu stálu atrakciu. Žilinský Mirage má pozostatky hradu (i keď tu sú tie okolnosti okolo neho dosť smutné, ale stále je to pre mnohých zaujímavá atrakcia), Avion má klzisko, fontány vo vnútri a takto by sa dalo pokračovať. Ono to síce negeneruje žiadny zisk, ale je to zaujímavé pre turistov a je to taká pridaná hodnota daného centra. Navyše tu chýbajú niektoré služby. Novšie centrá v SR majú v sebe poštu, kde keď pošlete list večer o 20:30 (prvou triedou), tak zajtra je u adresáta. V každom inom centre sú cestovky, taký Satur a Hydrotour by sa v Európe kľudne mohli uživiť.

Európa proste potrebuje konkurenciu, lebo inak sa bude meniť veľmi pomaly. Toto mesto dokáže uživiť viac OC, lebo tie si budú konkurovať (či nájmami, parkovaním, ale aj ponukou služieb). Tak to funguje v Žiline, BA ako aj inde vo svete a nevidím dôvod, prečo nie aj u nás. Minimálne jedno OC sa tu ešte uživí a ak nastane zdravý konkurenčný boj, tak je možné, že budú obe centrá plné a nebudeme tu počúvať o tom ako to zýva prázdnotou.

Last edited by nyano; February 17th, 2013 at 11:15 PM.
nyano no está en línea  
Old February 18th, 2013, 11:15 AM   #128
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

to nyano: Tam kde bol Brloh (ktory sa prestahoval na prizemie "pod" eskalatori) sa povodne hovorilo o rozsireni uz tak velkeho H&M, No teraz sa v ESC hovori o prichode C&A, ktore si zatial neviem predstavit kam pojde, hoc Nike a Adidas uz v ESC niesu - neviem ake su to plochy.

Co sa tyka "stalej" atrakcie - tak to ano, nieco by sa hodilo. Napr Aupark v KE ma v podzemnych garazach hradne muri ci muri z nejakej budovy z onej doby - navyse su tam garaze nasvietene tak ze to ani chodby u nas v ESC vecer tak nesvietia...

Ohladne tej konkurencie s dalsim OC, tak ktovie ci sa zrealizuje na Striebornom namesti ta "Slovenka" - rozhodne som za, no dufam v prilev dalsich znaciek. A k tomu oziveniu namestia v BB, rozhodne som za, rad uvitam male obchodiky - je treba daco robit stymi sikmookymi. Aj oni sice robia aky taky biznis, ale su to tiez taki "podnikatelia"... vacsina zamestnancov tam pracuje na cierno, alebo len ako brigadnik, neviem ci sa to uz zmenilo ale blocky davaju snad len na vyziadanie (mozno nie vsade je to tak), reklamacie riesia svojsky (obchodny zakonnik im nic nehovori) a aj ked tovar zakaznikovy vymenia - rozchadzaju sa so zakaznikom v takom duchu "tu uz nic nekupis!"...
eMKejx no está en línea  
Old February 18th, 2013, 11:33 AM   #129
andreus
Registered User

Likes (Received): 4

V europe by sa dal pokojne spravit lanovy park zacinajuci na tretom poschodi. Tusim ze v nejakom obchodnom centre uz nieco take existuje. Takisto ako prave pozeram na BC super sialeny napad by bol spravit ziplajnu na Urpin, kde by mohol nasledne pokracovat nejaky ten adventure land alebo take daco
Netusim aky by to malo uspech, no ja by som to siel skusit hned..
Kto nevie co je zipline, tu je link na nasu najvacsiu na Slovensku:
http://www.youtube.com/watch?v=fF-JgnCAX-8
(len pripomeniem ze celosvetovo ma najdlhsia ziplajna 2,1 km)
andreus no está en línea  
Old February 18th, 2013, 03:03 PM   #130
Lukaso85
Registered User

Lukaso85's Avatar

Likes (Received): 18

" No teraz sa v ESC hovori o prichode C&A, ktore si zatial neviem predstavit kam pojde, hoc Nike a Adidas uz v ESC niesu - neviem ake su to plochy. "

C&A bude pravdepodbne kde je takko a deichman, ti sa stahuju od jesene do radvan parku
Lukaso85 no está en línea  
Old February 18th, 2013, 03:22 PM   #131
michalkobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by Lukaso85 View Post
" No teraz sa v ESC hovori o prichode C&A, ktore si zatial neviem predstavit kam pojde, hoc Nike a Adidas uz v ESC niesu - neviem ake su to plochy. "

C&A bude pravdepodbne kde je takko a deichman, ti sa stahuju od jesene do radvan parku
Ak to bude tak, ako pisete, tak je to celkom pekny vyvoj lokalizacie jednotlivych znaciek. Europa sa postupne zaplna kvalitnejsimi najomcami "znackovejsieho" tovaru a Takko pripadne Deichmann pomaly odcvalaju tam, kde sa hodia viac - do retail parku.
Old February 19th, 2013, 09:29 PM   #132
eMKejx
Photography & traveling

eMKejx's Avatar

update Milestones II, 19.2.2013
[IMG]http://i46.************/14wc2hh.jpg[/IMG]

a este vcera som siel cez ulicu Cesta na amfiteater a vsimol som si tam nejake demolacne prace v ramci arealu byv. Slovenky, neviem ci je to v takom stave este od jesene 2012, vid foto...
[IMG]http://i47.************/ip2mw5.jpg[/IMG]
[IMG]http://i50.************/2z82geo.jpg[/IMG]

zaujali ma vsak celkom novo vypadajuce plastove dvere... (i ked su tam este z cias kedy behalo po BB Google auto, co bolo nejako na jar 2012 tusim)
[IMG]http://i47.************/2n8yb5s.jpg[/IMG]
eMKejx no está en línea  
Old February 21st, 2013, 12:31 AM   #133
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Dovolím si také malé štatistické OT. Mapka miery nezamestnanosti v januári ´13 na Slovensku ukazuje BB okres relatívne ako taký "ostrov v mori okresov" s vyššou nezamestnanosťou. Zvyšný BB kraj je na "zaplakanie".

Zdroj: SME
mirkobb no está en línea  
Old February 21st, 2013, 12:34 PM   #134
jaspa
Registered User

Likes (Received): 14

Dnes som ráno išiel z parku smer LIDL... tak som v pravidelnej zápche odfotil z auta Belveder... fotené mobilom a zo zlého uhla

Ale na stavbe bol čulý ruch, zjavne im teplota -11 neprekážala

[IMG]http://i46.************/el4f1i.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.************/25gqd01.jpg[/IMG]
jaspa no está en línea  
Old February 23rd, 2013, 09:59 PM   #135
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 669

Quote:
Originally Posted by mirkobb View Post
Dovolím si také malé štatistické OT. Mapka miery nezamestnanosti v januári ´13 na Slovensku ukazuje BB okres relatívne ako taký "ostrov v mori okresov" s vyššou nezamestnanosťou. Zvyšný BB kraj je na "zaplakanie".
Ja by som len rad upriamil pozornost na debatu, ktoru rozprudil tento prispevok v threade "regionalne rozdiely" na margo miestneho folkloru, ze tu skapal pes.
SunshineBB no está en línea  
Old February 23rd, 2013, 11:24 PM   #136
michalkobb
Registered User

Asi mas na mysli tu zmysluplnu trojstranovu debatu o nareciach

Ale nie... v podstate statistiky opat vypluli to, co vypluvaju stale. BB ma nezamestnanost nizsiu ako Zilina so svojimi priemyselnymi podnikmi aj Kiou, Nitra so svojim fesi PP alebo vsetky kosicke okresy. Nehovoriac o mensich okresoch na zapade Slovenska, ktore su v oblasti nizkej nezamestnanosti. Este 3 stotiny a sme dokonca aj pred povazskym Trencinom. Vsetci vieme, ktore oblasti zamestnavaju v BB najviac ludi, ale zjavne to funguje aj bez velkeho priemyslu a je to odolnejsi system ako priemyselne centra, ktore netusia, co bude zajtra. V BB pracuje kazdy, kto chce. Ja som minule menil pracu a vyberal som si z 5 zamestnavatelov, ktori mi ponukli zmluvu, a to nie som ziadny IT-ckar a nepatrim ani do sorty "nedostatkovych" zamestnancov. Druha vec je v BB financne ohodnotenie, ale rozpravat tu o hladovej doline, ako niektori radi prezentuju, je absolutna neznalost pomerov...
Old February 27th, 2013, 04:24 PM   #137
michalkobb
Registered User

Rozhodnutie o umiestneni stavby Terminal SC je kladne Myslim, ze tomuto projektu sa na MsU venuje vsetko, co ma ruky a nohy a rozhodnutia sa produkuju v rekordne kratkom case
Old February 27th, 2013, 06:13 PM   #138
teodor123
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by michalkobb View Post
Rozhodnutie o umiestneni stavby Terminal SC je kladne Myslim, ze tomuto projektu sa na MsU venuje vsetko, co ma ruky a nohy a rozhodnutia sa produkuju v rekordne kratkom case
Super, konečne sa začala tá AS hýbať. Dúfajme, že následne po vydaní stavebného povolenia sa začne stavať už tento rok. Na dnes výborná správa.
teodor123 no está en línea  
Old February 28th, 2013, 04:18 PM   #139
andreus
Registered User

Likes (Received): 4

V budove kde momentalne sidli DUKO, Cukraren a nejake dalsie podniky uz ani nekuria, takze uz len cakam kedy tam nabehnu z buldozermi..

DUKO sa odtial uz pomaly stahuje na pobocku, stvat to ale bude zrejme toho majitela 'herne' medzi tou budovou a Shellkou.. dokoncil to hadam ani nie pred tristvrterokom
andreus no está en línea  
Old February 28th, 2013, 04:38 PM   #140
Danozbb
Registered User

Likes (Received): 8

Krčmy, herne a iné zbytočné nedôstojné pajzle je to posledné, čo mi bude chýbať. Len aby sa už konečne začalo s výstavbou.
Danozbb no está en línea  
Sponsored Links
Advertisement

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules