LOT - Page 532 - SkyscraperCity
 

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej


Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old May 21st, 2017, 09:28 AM   #10621
Cerderek
Registered User
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 175
Likes (Received): 105

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
Ale dlaczego?
Ostrawa (300 tys), Karwina (55 tys), Opawa (55 tys) J-Zdr (95 tys), Rybnik (140 tys), oba Cieszyny (60 tys), Wodzisław Śl (50 tys) + szereg mniejszych miejscowości nie są aż konkurencją dla lotniska w Katowicach, to jest jednak spory kawałek od Ostrawy, średni dojazd (zbiorkomem)...na pewno przy lotach z Katowic potencjalni pasażerowie Ostrawy (pogranicza) nie są aż takim olbrzymim procentem pasażerów LOTu. To jest spory rynek, wielu mieszkańców, okręg przemysłowy...
Lotnisko w Katowicach jest konkurencja dla Ostrawy. Czas przejazdu(oczywiscie samochodem) z wszystkich tych miejscowosci wliczajac Ostrawe jest ponizej godziny i 10 minut. Mozna zazartowac, ze to autostrada feeduje te okolice na rzecz Katowic. Troche gorzej przedstawia sie sytuacja z dojazdem do Krakowa (okolo 2 godzin). Lot w najblizszym czasie zwieksza rotacje na trasie KTW-WAW wiec wydaje sie, ze dba o ten potencjalny rynek.

Pewnym wyznacznikiem atrakcyjnosci lotniska w Katowicach dla Czechow jest wycieczka na... lotniskowy parking. Tam naprawde widac jak wiele samochodow przyjechalo z Czech
Cerderek no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 
Old May 21st, 2017, 11:14 AM   #10622
St.Sebastian
Registered User
 
St.Sebastian's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Silesia
Posts: 184
Likes (Received): 255

Quote:
Originally Posted by miqas View Post
Dobrze kierowałem się prostym narzędziem z Google maps "Zmierz odległość" mierząc w linii prostej (samolot nie leci jak drogi prowadzą). Co w przytoczonym przez Ciebie przykładzie dalej nic nie zmienia, bo na A2 Łódź-W-wa też występują korki czy zdarzenia losowe.
Całość ma przedstawić punkt widzenia że jest za blisko miedzy lotniskami na loty bezpośrednie.
No wlasnie roznica jest bardzo duza, tutaj nie chodzi o odleglosc tylko czas dojazdu. Na Okecie wjezdzasz praktycznie z ekspresowki, do Wiednia jedziesz przez niezliczone ronda w Czechach, malownicze wioski austriackie z ograniczeniami do 30kmh, by przed dojazdem do lotniska zaliczyc przejazd przez Wieden, gdzie od kilku lat trwaja wielkie roboty drogowe.

O przypadkach losowych nie mowie, tylko o codziennosci.
St.Sebastian no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2017, 11:23 AM   #10623
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie
 
Czifo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 4,805
Likes (Received): 15200

Trochę przesadzasz. Poza zmianami turnusów w Chorwacjii i niedzielnymi wieczorami nie ma dramatu i da się z Brna dojechać do VIE poniżej lub w okolicy 2h. Te niezliczone ronda są całe dwa, a ograniczenie do 30 jest punktowe i dla ciężarówek. Z resztą do końca roku ma być oddana reszta A5 i po tych austriackich wioskach pozostanie tylko wspomnienie, a czas zejdzie do ok 1,5h.
Czifo no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2017, 11:45 AM   #10624
budowniczy S
Registered User
 
budowniczy S's Avatar
 
Join Date: Apr 2013
Location: Cieszyn
Posts: 2,235
Likes (Received): 14945

Quote:
Originally Posted by Cerderek View Post
Lotnisko w Katowicach jest konkurencja dla Ostrawy. Czas przejazdu(oczywiscie samochodem) z wszystkich tych miejscowosci wliczajac Ostrawe jest ponizej godziny i 10 minut. Mozna zazartowac, ze to autostrada feeduje te okolice na rzecz Katowic. Troche gorzej przedstawia sie sytuacja z dojazdem do Krakowa (okolo 2 godzin). Lot w najblizszym czasie zwieksza rotacje na trasie KTW-WAW wiec wydaje sie, ze dba o ten potencjalny rynek.

Pewnym wyznacznikiem atrakcyjnosci lotniska w Katowicach dla Czechow jest wycieczka na... lotniskowy parking. Tam naprawde widac jak wiele samochodow przyjechalo z Czech
Racja, że dużo Czechów lata z Katowic. Dlaczego? Raz dobry dojazd A1 do Pyrzowic a dwa marna siatka połączeń z Ostrawy. Trochę jak z Łodzią, nie ma połączeń z OSR to latamy z KTW. Np z Cieszyna zdecydowanie szybciej jest dojechać do OSR (ok 30 minut z winietą, 40 min bez "starą drogą") niż do Pyrzowic, co zajmuje 1h 20min. Do Krakowa zależnie od ruchu 2-2,5h. Szczerze najczęściej latam z KRK, także na przesiadkę do WAW. Mogę się założyć, że jakby LOT odpalił nocy lot do OSR z przylotem z WAW ok 21 i wylotem rano to sporo chętnych by się znalazło. Sam był korzystał, do Pragi nie opłaca się lecieć samolotem (szybki pociąg) ale do Warszawy już tak. A rynek jest chłonny: miasta od Wodzisławia po Zlin i Ołomuniec - Cieszyn - Bielsko. Także północna Słowacja nie jest zagospodarowana.

PS. Czasem CSA lata z Pragi do Warszawy z międzylądowaniem, niestety nie da się kupić biletu na odcinek OSR-WAW.
__________________
Budowa A i S Schematy S5, S7, S8, S69, D3
budowniczy S no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 08:30 AM   #10625
empe3
Registered User
 
Join Date: Jul 2011
Location: Brzesko/Kraków
Posts: 163
Likes (Received): 99

Quote:
Korzyści z decyzji LOT o uruchomieniu bezpośredniego połączenia z Indiami będą ogromne, zarówno dla polskiej linii, jak i dla nas. Warszawa ma bogaty wybór połączeń regionalnych i z pewnością wielu pasażerów z Delhi będzie chciało z nich skorzystać – mówi dyrektor generalny Air India Pankaj Srivastava.

Rz: Nie brakuje panu bezpośredniego połączenia Delhi z Warszawą?
Nie mam wątpliwości, że takie połączenie ma ogromny potencjał. I dlatego jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że LOT zdecydował się na uruchomienie tych rejsów.

Kiedy to się stanie?
Trzeba zapytać LOT. Ja sam nie mam dokładnych informacji, ale z tego, co się orientuję, ma się to stać bardzo szybko. Korzyści z tej decyzji będą ogromne. Air India lata bezpośrednio do Australii, gdzie mieszka wielu Polaków, wiemy o tym, bo już teraz często są naszymi pasażerami. Teraz mogliby całą taką podróż z Warszawy do Melbourne bądź Sydney odbywać dreamlinerami, z których korzysta i LOT, i Air India. Dlatego zdecydowaliśmy z prezesem Milczarskim, że na tej trasie naprawdę warto współpracować, zamierzamy wprowadzić wspólne rezerwacje i podróże na jednym bilecie.
Czy ruch z Polski może wypełnić takie rejsy? To chyba nie wystarczy?
To nie miałoby sensu. Ale skoro Warszawa oferuje bogaty wybór połączeń, zwłaszcza regionalnych, to z pewnością wielu pasażerów z Delhi będzie chciało z nich skorzystać. Air India nie ma siatki z Warszawy, więc będę musiał polegać na LOT. Nie mam także wątpliwości, że wielu pasażerów z Delhi będzie chciało przez Warszawę polecieć za Atlantyk, zamiast – jak to często robili dotychczas – przez Emiraty Arabskie. LOT lata na przykład bezpośrednio do Los Angeles, my przynajmniej na razie, takiego połączenia nie mamy, więc i tutaj widzimy korzyści dla naszych pasażerów, których możemy przywieźć do Delhi z całych Indii. Moglibyśmy na przykład również podpisać porozumienia na trasach wewnątrz Indii, np do Varanasi, Chennai czy Bombaju. Do tego jednak są jeszcze potrzebne umowy międzyrządowe między Polską a Indiami. Wiem jednak, że nasz rząd jest pod tym względem bardzo liberalny.
http://lotnictwo.net.pl/263-polskie_...ml#post1238369

Ciekawe czy to robota dla nowych 787 czy MAXów.
__________________

tomo4 liked this post
empe3 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 09:33 AM   #10626
Lucky Luke
Registered User
 
Lucky Luke's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Warszawa
Posts: 5,315
Likes (Received): 2433

W wywiadzie mowa jest o Dreamlinerze.
__________________
There is nothing to see here ;)
Lucky Luke no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 09:36 AM   #10627
olekorlo
Registered User
 
Join Date: Feb 2006
Location: Gdansk
Posts: 5,563
Likes (Received): 2792

Jesli moga latec B73x to glupotą byloby z nich nie korzystac
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 09:48 AM   #10628
and_zol
Registered User
 
and_zol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: POZnan*
Posts: 975
Likes (Received): 472

Pytanie czy będzie to konkurencyjny produkt - odległość sugeruje żeby używać WB.
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 10:04 AM   #10629
Kierowca_bombowca
Registered User
 
Kierowca_bombowca's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Trójmiasto
Posts: 253
Likes (Received): 1936

Latanie na takim dystansie na 737 byłoby karkołomnym przedsięwzieciem. Są linie, które latają na podobnych dystansach na tych maszynach ale komfort podróży jest dużo mniejszy.

Ponadto na takiej trasie maszyna jest zalana pod korek i nie wejdzie nic poza bagażem pasażerów. Dreamliner na tej trasie to wyższy komfort, więcej pasażerów, atrakcyjniejszy dla wymagającego klienta premium, krótszy czas lotu, a ponadto można zabrać jakieś cargo.
__________________

Cani, epigon, mateusz.el liked this post

Last edited by Kierowca_bombowca; May 23rd, 2017 at 10:10 AM.
Kierowca_bombowca no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 10:38 AM   #10630
olekorlo
Registered User
 
Join Date: Feb 2006
Location: Gdansk
Posts: 5,563
Likes (Received): 2792

Pytanie podstawowe czy da sie leciec B73x z cargo I pasazerami. Jesli tak nie wierze ze bedzie latac cos innego. Piszecie o komforcie, a potem FR ma najlepsze wyniki. Wąskokadłubowy byłby olbrzymią przewaga kosztowa vs inne linie z szerokim kadłubem. Ale czy doleci z pełnym obciazeniem mam watpliwosci
To tak jak kiedys rejsy do TLV obsługiwał szeroki kadłub, a dzis wszyscy lataja tam wąskim kadłubem
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 10:48 AM   #10631
Cani
Browarnik Tomek
 
Cani's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: Gdynia/Olsztyn
Posts: 1,242
Likes (Received): 781

Quote:
Originally Posted by olekorlo View Post
To tak jak kiedys rejsy do TLV obsługiwał szeroki kadłub, a dzis wszyscy lataja tam wąskim kadłubem
British - 777
Swiss - A330
Aeroflot - A330
__________________
http://browarnik.blogspot.com/
Cani no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 11:20 AM   #10632
and_zol
Registered User
 
and_zol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: POZnan*
Posts: 975
Likes (Received): 472

Quote:
Originally Posted by olekorlo View Post
Pytanie podstawowe czy da sie leciec B73x z cargo I pasazerami. Jesli tak nie wierze ze bedzie latac cos innego. Piszecie o komforcie, a potem FR ma najlepsze wyniki. Wąskokadłubowy byłby olbrzymią przewaga kosztowa vs inne linie z szerokim kadłubem. Ale czy doleci z pełnym obciazeniem mam watpliwosci
To tak jak kiedys rejsy do TLV obsługiwał szeroki kadłub, a dzis wszyscy lataja tam wąskim kadłubem
Do TLV z WAW jest podobna odległość jak do MAD.

Do DEL jest ponad dwa razy dalej taki lot byłby katorgą
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 11:43 AM   #10633
Castle_Bravo
Urban experience...
 
Castle_Bravo's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Warsaw (PL) / Utrecht (NL)
Posts: 2,322
Likes (Received): 253

niemniej SAS lata na przykład z Kopenhagi do Bostonu na 737, bądź wcześniej używało 737 na połączeniach Stavanger-Houston (fakt, że tylko w biznesie, ale to 7700km!).
__________________
Odgadnij wysokość
Castle_Bravo no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 11:48 AM   #10634
kaspric
and we flew away
 
kaspric's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Gliwice - Poland
Posts: 9,380
Likes (Received): 3522

katorga zaczyna inaczej brzmieć, gdy za bilet płacisz odczuwalnie mniej. Swoją zdażyło mi się lecieć ok 6,5h 737 w układzie podobnym do lotowskiego, nie jest to na tyle gorszy standard, bym dopłacał do biletu więcej, niż stówę.
__________________

olekorlo liked this post
kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 11:57 AM   #10635
and_zol
Registered User
 
and_zol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: POZnan*
Posts: 975
Likes (Received): 472

Ale połączenie, co do zasady, jest otwierane dla klienta mniej wrażliwego cenowo, dla którego jakość przelotu jest ważna - ci wrażliwi cenowo co najwyżej mogą dopełniać samolot. Zakładając że LO jest LO a nie RYR to nie wyżyje na takim połączeniu tylko z pasażerów wrażliwych cenowo.
__________________

Cani, mateusz.el liked this post
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 12:35 PM   #10636
truhl
Registered User
 
truhl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Opole, London
Posts: 2,017
Likes (Received): 859

Quote:
Originally Posted by Castle_Bravo View Post
niemniej SAS lata na przykład z Kopenhagi do Bostonu na 737, bądź wcześniej używało 737 na połączeniach Stavanger-Houston (fakt, że tylko w biznesie, ale to 7700km!).
To na 737 - 700 LR - wersji specjalnie przystosowanej na długie trasy.
Nie ma automatyzmu takiego, że wąskokadłubowy = niższy koszt.
To pozory wynikające że w Europie tanie linie latają tylko wąskokadłubowcami. Szerokokadłubowce mają nieco większe koszty amortyzacji w przeliczeniu na pasażera, ale też i mniejsze zużycie paliwa na dalekich trasach. Na dalekich i średnich trasach tanie loty są oferowane takimi liniami jak SCOOT, która ma tylko szerokokadłubowce 777 i 787.
__________________

Castle_Bravo liked this post
truhl está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 12:42 PM   #10637
kaspric
and we flew away
 
kaspric's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Gliwice - Poland
Posts: 9,380
Likes (Received): 3522

Quote:
Originally Posted by and_zol View Post
Ale połączenie, co do zasady, jest otwierane dla klienta mniej wrażliwego cenowo, dla którego jakość przelotu jest ważna - ci wrażliwi cenowo co najwyżej mogą dopełniać samolot. Zakładając że LO jest LO a nie RYR to nie wyżyje na takim połączeniu tylko z pasażerów wrażliwych cenowo.
co do zasady?
__________________
Uwaga! Zanim wyrobisz sobie o mnie zdanie na podstawie postu, który właśnie przeczytałeś, sprawdź, kiedy został on napisany.

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014


Torongil liked this post
kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 01:03 PM   #10638
and_zol
Registered User
 
and_zol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: POZnan*
Posts: 975
Likes (Received): 472

w kogo celować ma linia tradycyjna (LO), która w porównaniu do RYR nie otrzymuje (bądź otrzymuje w ograniczonym zakresie) dopłat marketingowych jak nie w klienta wysokopłatnego dla którego ważny jest komfort podróży.
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 01:19 PM   #10639
olekorlo
Registered User
 
Join Date: Feb 2006
Location: Gdansk
Posts: 5,563
Likes (Received): 2792

Quote:
Originally Posted by and_zol View Post
Ale połączenie, co do zasady, jest otwierane dla klienta mniej wrażliwego cenowo, dla którego jakość przelotu jest ważna - ci wrażliwi cenowo co najwyżej mogą dopełniać samolot. Zakładając że LO jest LO a nie RYR to nie wyżyje na takim połączeniu tylko z pasażerów wrażliwych cenowo.
Do Indii z WAW, no prosze Cie - LO nie zbierze 80 osob w C jak LH.
Skoro ludzie lecą na Dominikane 737 z postojem, na urlop, to uwierz mi ze I do Dehli gdyby wyszło 300-500 zł taniej polecat tłumnie 737, zwłaszcza ze LO klientów wysokopłatnych ma mniej niz konkurencja. Oczywiscie ciagle spekulujemy, bo nie wiemy co moze tam poleciec, ale mozna sie obrazac na rynek a płatny bagaz, brak ciepłego jedzenia a potem brak jedzenia zaadaptowali juz prawie wszyscy na rynku. Gdyby mogli lataliby tez waskim kadłubem, bo tak jest taniej I mozna miec wieksza elastycznosc (tak jak dlugo latał Qatar na przykład I miał duza przewage nad emiarates pod wzgledem kosztów)
olekorlo no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 01:33 PM   #10640
and_zol
Registered User
 
and_zol's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: POZnan*
Posts: 975
Likes (Received): 472

Przypominam że WB LO w chwili obecnej mogą pomieścić 18 pax w C (789 będzie miało 24 miejsca). Poza tym jak dla mnie nie da rady porównywać przytoczonego połączenia charterowego do tradycyjnego.

Przypominam że cena biletu nie decyduje o rentowności połączenia - to warto walczyć o pasażerów wysokopłatnych. Tym bardziej że nasze 737 raczej nie cierpią na brak roboty - co więcej 734 wiecznie we flocie nie będą.
__________________

Cani, epigon, truhl liked this post
and_zol no está en línea   Reply With Quote
Sponsored Links
Advertisement
 


Reply

Tags
lot, lotnictwo

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 03:46 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions Inc.
vBulletin Security provided by vBSecurity v2.2.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2019 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us