[S7] Czosnów - Warszawa - Page 51 - SkyscraperCity

forums map | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 4th, 2018, 11:59 PM   #1001
Wilku88
Registered User

Likes (Received): 2516

Quote:
Originally Posted by vikulec View Post
Ja jestem z Bemowa. W jaki sposób Wariant II ma dzielić dzielnicę?
Czytałem tu biadolenie, że będą ekrany i wały ziemne, więc pewnie tak będzie dzielił dzielnicę tym, że istnieje.
Advertisement

Old January 5th, 2018, 12:26 AM   #1002
vikulec
Registered User

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by Wilku88 View Post
Czytałem tu biadolenie, że będą ekrany i wały ziemne, więc pewnie tak będzie dzielił dzielnicę tym, że istnieje.
Przecież Warant II ma przebiegać praktycznie granicą Bemowa. Tam gdzie ma "rozdzielić" osiedla Lotnisko i na Forcie Bema będzie tunel. Lotnisko natomiast już dawno powinno być zlikwidowane i teren oddany miastu. Mam nadzieję, że tak się stanie.
vikulec no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2018, 06:17 AM   #1003
Van_Loosen
Happy Scrappy Hero Pup

Van_Loosen's Avatar

Tak się składa, że mimo protestów postępowanie środowiskowe ws. DŚU zamiast przyśpieszać... zwalnia. W związku z nowelizacją ustawy Prawo wodne RDOŚ zobowiązany jest od stycznia uzgadniać DŚU jeszcze dodatkowo z Wodami Polskimi. Co oczywiście uczyni, ale jak szybko Wody Polskie będą procedować - tego nikt nie wie. Ta organizacja jest w proszku, jest ciągle pełnomocnik do czasu powołania prezesa. Poza tym sypnie się im pewnie sporo wniosków do uzgodnienia - bowiem ustawodawca nakazał uzgadniać DŚU nie tylko z nowych, ale i trwających postępowań.
"Przecinania wstęgi nie było. - To zwyczaj z minionej epoki. Drogi buduje się dla kierowców, a nie oficjeli" - oznajmił Marcin Hadaj, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. gazeta.pl z 19.01.2011

Garand, Nahemah liked this post
Van_Loosen no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2018, 09:26 AM   #1004
frik
Registered User

frik's Avatar

Likes (Received): 107

Quote:
Przecież Warant II ma przebiegać praktycznie granicą Bemowa. Tam gdzie ma "rozdzielić" osiedla Lotnisko i na Forcie Bema będzie tunel. Lotnisko natomiast już dawno powinno być zlikwidowane i teren oddany miastu. Mam nadzieję, że tak się stanie.
Parafię podzieli . Lotnisko musi pozostać przynajmniej dla śmigłowców - ze względu na operacje LPR i policji, więc ten najgłośniejszy i całodobowy ruch pozostanie. Przy okazji, właścicielem lotniska jest spółka MSWiA, więc z tym oddaniem miastu to może być różnie.
frik no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2018, 11:22 AM   #1005
vikulec
Registered User

Quote:
Originally Posted by frik View Post
Parafię podzieli . Lotnisko musi pozostać przynajmniej dla śmigłowców - ze względu na operacje LPR i policji, więc ten najgłośniejszy i całodobowy ruch pozostanie. Przy okazji, właścicielem lotniska jest spółka MSWiA, więc z tym oddaniem miastu to może być różnie.
No tak, głos kościoła w tym wypadku niestety może być znaczący, co mnie martwi (piszę to jako wierzący). Jeśli chodzi o LPR i policję to wystarczy 1/10 tego co jest, ale rzeczywiście ogólny trend "wzmacniania sił zbrojnych" w postaci odbudowy infrastruktury po LWP jest widoczny co może stawiać znak zapytania jak to dalej z tym lotniskiem będzie. Mieszkam 200m od niego od strony Bemowa już 25lat i hałas jest żaden, właściwie to lubię jak coś czasem zawarczy. Martwi mnie bardziej niedostępność terenu, bo jeszcze 15lat temu po zielonej sawannie lotniska swobodnie chadzałem z psem. Oczywiście nielegalnie przez dziurę w siatce ale nikt nie zwracał na to uwagi. Liczę, że w przyszłości nie tylko bloki tam powstaną. Ale wracając do tematu to niewątpliwie trasa ta jest potrzebna i Wariant II jest dobry, jednak dla mnie byłby lepszy, już zamknięty Wariant III, niestety znacznie droższy biorąc pod uwagę sprawy ekologiczne i wykup nieruchomości.

steven_s liked this post
Old January 5th, 2018, 01:20 PM   #1006
Zachu.
Registered User

Śmigłowce mogą lądować przy każdym szpitalu. Wszędzie praktycznie są lądowiska. Jednak to samoloty są szybsze i często tymi pierdzikółkami wożą narządy do transplantacji. I tu jest problem bo na Okęciu nie da się.
Szczepienia lisów, znaczy zrzuty szczepionek też jest z Babic/Bemowa (EPBC) oczywiście AN-2

Polecam, o aktualnej sytuacji lotniska http://lotnictwo.net.pl/5-poszczegol...e_epbc-35.html, o historii http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo...wa_babice.html, streszczenie historii jako dodatek do gry Flight Simulator X http://yoyosims.pl/FSX_Babice.html, miłej lektury.
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2018, 01:27 PM   #1007
frik
Registered User

frik's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zachu. View Post
Śmigłowce mogą lądować przy każdym szpitalu. Wszędzie praktycznie są lądowiska. Jednak to samoloty są szybsze i często tymi pierdzikółkami wożą narządy do transplantacji. I tu jest problem bo na Okęciu nie da się.
Szczepienia lisów, znaczy zrzuty szczepionek też jest z Babic/Bemowa (EPBC) oczywiście AN-2

Polecam, o aktualnej sytuacji lotniska http://lotnictwo.net.pl/5-poszczegol...e_epbc-35.html, o historii http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo...wa_babice.html, streszczenie historii jako dodatek do gry Flight Simulator X http://yoyosims.pl/FSX_Babice.html, miłej lektury.
Mylisz lądowiska przyszpitalne z bazą LPR, w której odbywa się szkolenie załóg i jest baza serwisowa dla śmigieł, tego nie zrobisz na przyszpitalnym lądowisku. Akurat na lisy w mazowieckim spokojnie można by latać z innego lotniska, ale LPRowskie Piaggio latają właśnie z Okęcia, nie z EPBC (narządy wożą też wojskowe Bryzy, Casy i Herculesy).
Old January 5th, 2018, 01:31 PM   #1008
Best_before
Prorok E-75

Best_before's Avatar

Likes (Received): 1268

Quote:
Originally Posted by Zachu. View Post
Po zbudowaniu S7 to będzie jakieś 25 kilometrów ekspresówką do Modlina. Kwadrans dłużej przy tych operacjach pewnie jest do przyjęcia. A skoro i tak CPL ma zabić Modlin...

Nie pragnę wcale byś była wielka / Zbrojna po zęby od morza do morza
I nie chcę także by Cię uważano / Za perłę świata i wybrankę Boga
Best_before no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2018, 01:32 PM   #1009
Zachu.
Registered User

frik Słyszałem jak ostatnio latały te Herkulesy czy Casy za granicę
Kiedyś tu latały wojskowe bo było czym latać mimo że na głowę leciało w Mi-2
Best_before no nie wiem czy Modlin ale jeszcze jest Mińsk i Sochaczew.
Old January 5th, 2018, 01:47 PM   #1010
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 843

Modlin może to śmiało przejąć jeśli chodzi o samoloty. Odległość minimalnie większa.
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2018, 03:02 PM   #1011
frik
Registered User

frik's Avatar

Powtórzę: loty samolotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty z narządami do transplantacji NIE korzystają z EPBC. Preferowany wariant II akurat pozwala na funkcjonowanie lotniska, choć może stworzyć kolejne ograniczenia (droga ma biec w wykopie po działkach przy granicy lotniska, węzeł z Maczka w miejscu nieużywanego lotniczo fragmentu pasa). Wariant IIb by oznaczał de facto koniec lotniska (droga w miejscu dzisiejszych hangarów, węzeł w miejscu bazy LPR). Jako użytkownik tego lotniska (ale niehałasujący ) trzymam kciuki za budowę S7 w wariancie II i jestem przekonany, że nie oznacza on końca lotniska (już jedno lotnisko władze zabrały Aeroklubowi Warszawskiemu, żeby wybudować na nim osiedle ).

kocur75 liked this post
Old January 5th, 2018, 04:48 PM   #1012
Zachu.
Registered User

Widocznie sie sporo zmieniło.
Jednak powiedzmy sobie szczerze że Casa czy Hercules to nie jest do tego sprzęt i ciężko by było usiąść mu na Bemowie. AN-28 w wersji morskiej widziałem.
Old January 5th, 2018, 05:03 PM   #1013
S.igmar
Registered User

Likes (Received): 851

Quote:
Powtórzę: loty samolotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty z narządami do transplantacji NIE korzystają z EPBC. Preferowany wariant II akurat pozwala na funkcjonowanie lotniska, choć może stworzyć kolejne ograniczenia (droga ma biec w wykopie po działkach przy granicy lotniska, węzeł z Maczka w miejscu nieużywanego lotniczo fragmentu pasa). Wariant IIb by oznaczał de facto koniec lotniska (droga w miejscu dzisiejszych hangarów, węzeł w miejscu bazy LPR). Jako użytkownik tego lotniska (ale niehałasujący ) trzymam kciuki za budowę S7 w wariancie II i jestem przekonany, że nie oznacza on końca lotniska (już jedno lotnisko władze zabrały Aeroklubowi Warszawskiemu, żeby wybudować na nim osiedle ).
Czy na pewno masz na myśli Wariant II?

bronco10 liked this post
S.igmar está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 6th, 2018, 05:57 PM   #1014
frik
Registered User

frik's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zachu
Jednak powiedzmy sobie szczerze że Casa czy Hercules to nie jest do tego sprzęt i ciężko by było usiąść mu na Bemowie. AN-28 w wersji morskiej widziałem.
Ale po co by miała Casa czy Herc tam lądować? O samej akcji Serce więcej tutaj: http://www.defence24.pl/714671,akcja...owych-lotnikow
Quote:
Originally Posted by S.igmar
Czy na pewno masz na myśli Wariant II?
Tak jak napisałem .

Zachu. liked this post
Old January 6th, 2018, 09:06 PM   #1015
Wilku88
Registered User

Jestem ciekaw jak zaprojektowanoby wezel z S8 w wariancie III. Tam sa 2 wezly blisko siebie w tym momencie, a należałoby jeszcze bezkolizyjnie w to wlaczyc droge ekspresowa. To jest najwieksza chyba wada tego wariantu. Dodatkowo nie laczy sie z Trasa Mostu Polnocnego.
Old January 6th, 2018, 11:17 PM   #1016
vikulec
Registered User

O to chodzi?
http://siskom.waw.pl/mapy/s7/S7-wariant_3.pdf
Old January 7th, 2018, 08:50 AM   #1017
Zachu.
Registered User

Quote:
Ale po co by miała Casa czy Herc tam lądować?
Chyba dużo prościej tam lądować niż na Okęciu? Chociaż widać że to faktycznie idzie do "rozbiórki".
Jednym słowem zamiast pogotowie to wojsko lata, czyli wszystko tłumaczy czemu na Okęciu lądują.
Przeczytałem, niezłą ekonomia z Krakowa pogotowie na cały kraj. To jak w czasie pierwszej powodzi we Wrocławiu kiedy mieliśmy jeszcze śmigłowce to wszystko z Warszawy właśnie z Bemowa latało na ratunek.
Old January 7th, 2018, 11:01 AM   #1018
micro-jr
Marzyciel

Likes (Received): 843

Wariant III to koniec koncepcji trasy N-S
micro-jr no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2018, 01:18 PM   #1019
Wilku88
Registered User

Quote:
Z telwfonu pdf nie bede otwieral ale pare postow wyzej masz wklejona mapke z wariantami.
Old January 7th, 2018, 01:36 PM   #1020
DR.JVC
Registered User

DR.JVC's Avatar

Likes (Received): 336

Dwie ostatnie strony to ciekawy wywód ekspercki.
Zbudować autostradę od A do B, lotnisko i inne temu podobne inwestycje potrzebne miastu i nie tylko, ale nie pod moim nosem! A co? Nie można!
Jednym smrodzą samolociki, innym samochodziki a tak naprawdę to trzeba patrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa i wysłuchać innych bo może mają merytoryczne argumenty.
Planowanie takiej inwestycji to nie szlaczek na mapie jakiegoś typa od Bareii a ciężka praca wielu, naprawdę wielu ludzi.
Advertisement

Reply

Tags
droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, mazowieckie, s-7, warszawa

Thread Tools

Posting Rules